Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

През главата ми минава въпроса да си взимам ли Galaxy S7 или да не си взимам? Приордърите щяли да вървят в комплект с безплатен Gear VR. :unsure:

 

Заслужава ли си да си взимаш устройство, което не е тествано още, за да спестиш $99, че и по-малко?

Аз си харесах LG G5.

 

 

Нямам. Даже ще го приема за обида.

 

Браво! Руснаците си правят кашкавал и мръвки за вътрешно ползване. Сигурно и хляб правят?

Тия линкове сериозно ли ги пусна? :) Аз говоря за нещо сериозно, а не за продукти като тоалетна хартия, луканка, кашкавал и спално бельо.

Че то и в България има Crown и NEO. Те също са си наши. Имаме си и коли!

 

Имах предвид стила на блокчетата, за което говореше и woox–а. 

Просто където и да отидеш в източна Европа се натъкваш на същите блокчета. 

 

В Румъния няма такива неща. Там стила на всичко е друг. Пак да спомена, че говоря чисто визуално.

 

А vinyl_master, тия сгради на това клипче изглеждат страхотно, но бива ли да сравняваш Москва, която е център на много неща за един много голям район с България? Хвани някой друг град примерно. Където е останало това, което е било преди.

 

Освен това, не ми се търси кой е проектирал тия сгради, но ако искаш може да се обзаложим колко от тях са дело на Московски архитекти.

 

Класическите сгради също са много красиви и дори са си собствено архитектурно движение, но те са от период преди този, за който говоря аз. Те само показват за пореден път това, което казах и аз. Че преди може и да са правели нещо, но сега не правят нищо различно от оръжия. А са една от най-големите по население държави и са с големите претенции.

 

Да ги сравним ли с Япония по иновативност, които имат и по-малко население и по-малка територия? Или с толкова мразените от тях САЩ? Всичко е до манталитет. Руснаците са озлобени и е тъжно, че тоя манталитет са го прехвърлили и на Българите, редом с една камара други неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не можеш да сравняваш някви западнали квартали и да слагаш етикет че цялата държава е такава. Пример ти давам с центъра на Пловдив, стария град и всичко наоколо - уникална картинка, с която сме известни и станахме дестинация номер 3 за 2015 в Европа, както и град на културата през 2019. Във всеки един голям град има западнали квартали дори и в щатите. Стефчо може да каже, че при него има и такива квартали, където дори полицията не влиза. За Детройт (в града не е падала атомна бомба) да говорим ли, центъра на автомобилостроенето се е превърнал по зле от Изгрев, Столипиново и Факултето взети заедно. За околията на красивия Рио да говорим ли?

Там където живеят много хора, няма как да изглежда добре. Ето ти примери и от прекрасния азиатски свят с прекрасната им архитектура. Мерси.

 

Разрових се малко повече за Детройт. Направо ужасТ

 

 

 

Arndt-St-091113.jpg?_ga=1.221898136.1487

Boulder-St.-08091113.jpg

bryden-091113.jpg

eastwood-08091113.jpg

hazelridge-08091113.jpg

hickory-08091113.jpg

hickory2-08091113.jpg

hoyt-08091113.jpg

thaddeus-and-leigh-07091113.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ракетните двигатели, закупувани от САЩ?

http://www.gizmodo.co.uk/2016/02/spacex-is-busy/    

Тези ли? Че почнаха и да ги приземяват вече :)))

Като ракетите ползват техни си двигатели

 

Но пък от друга страна : http://www.newsru.com/russia/19feb2016/sphera.html#

Link to comment
Share on other sites

Ракетните двигатели, закупувани от САЩ?

 

Супер. Ракетни двигатели. Нова разработка ли са или от 50 години са еднакви?

 

Не можеш да сравняваш някви западнали квартали и да слагаш етикет че цялата държава е такава. Пример ти давам с центъра на Пловдив, стария град и всичко наоколо - уникална картинка, с която сме известни и станахме дестинация номер 3 за 2015 в Европа, както и град на културата през 2019. Във всеки един голям град има западнали квартали дори и в щатите. Стефчо може да каже, че при него има и такива квартали, където дори полицията не влиза. За Детройт (в града не е падала атомна бомба) да говорим ли, центъра на автомобилостроенето се е превърнал по зле от Изгрев, Столипиново и Факултето взети заедно. За околията на красивия Рио да говорим ли?

Там където живеят много хора, няма как да изглежда добре. Ето ти примери и от прекрасния азиатски свят с прекрасната им архитектура. Мерси.

 

Нещо май се изгубихме в спора тука. Мога да си заложа месечната заплата, че лошите квартали в Чикаго, Рио и Токио не изглеждат като квартали в Лом или Монтана. Кварталите в Лом и Монтана обаче приличат на тези в Руските градове и бившите Руски републики.

Центъра на Пловдив и София ОТНОВО потвърждава това, което казвах. Че преди да дойдат Руснаците си имахме някаква идентичност. След това, всичко прилича на Русия.

Сега разбрахме ли се?

Link to comment
Share on other sites

Това са празни приказки сега. Какво, да почнем да дирим дали една кооперация или жилищен блок си прилича с тези на друга държава. Пак ти казвам, там където живеят много хора, няма как да има къщи за всеки, правят се блокове ЕПК на всякъде за да поемат повече хора, и колкото по-голям града, толкова по-голяма е мизерията.

Погледни, панелките в нов прочит. Сигурно два блока ще хванат цялата Тракия. Мерси съм.

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега. Ти се намесваш оспорвайки моето твърдение и се опитваш да извъртиш нещата в друга посока.
Ако искаш да кажеш нещо друго го направи отделно от моето. Не ми мъти водите. :)

 

Няма нужда да дирим нищо. Не става въпрос за нещо, за което трябва да се прави проучване, че да се установи. То е видно от всички. ARPAnet ти даде един елементарен пример. 2 различни места в квартали на Москва са все едно 1:1 от България.

Аз единствено казах, че има огромни следи от краткото Руско присъствие и то не само в България, а във всяка бивша Руска република. Отричаш ли?

 

Споделих просто какво ми е направило впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Аз ти писах, че проектите са на Софпроект и са взаимствани в Русия и след падането на съветите. Та с една дума Русия прилича на България а не обратното.
 

Всички знаем, че след края на Втората световна война България навлиза в период на ускорена индустриализация. Това неминуемо довежда до огромен прилив на население в градовете, което от своя страна води до задълбочаваща се жилищна криза. Поради тази причина държавните органи и научните звена, занимаващи се с изследвания в областта на строителството, започват за търсят начин за бързо и сравнително евтино задоволяване на жилищните нужди. Най-перспективни за тази цел се оказват едропанелните сгради. Първите експерименти със строителство на едропанелни жилищни сгради в България са проведени в периода 1959-1961 г. от Института за типизация и индустриализация на строителството (НипроИТИС) под ръководството на инж. Георги Бранков. Това са добре познатите ни блокове в ж.к. Толстой (експериментални номенклатури “Толстой”, “Толстой 2” и “Толстой 3”), няколко блока на ул. Траен мир, в които са използвани готови обемни елементи, един блок на ул. Найчо Цанов в днешния ж.к. Илинден и няколко блока в Красна поляна (експериментална серия “Красна поляна – 4 етажа”)


По онова време не е имало друга алтернатива, която да задоволи тези нужди.

И ако имахме закони и още повече да ги спазваме, облика нямаше да е толкова зле. Късно се усетихме, че не може да си остъкляваш терасата, да си слагаш климатика или сателитната чиния където ти скимне, защото всичко ако се спазва, далеч панелките нямаха да са това което са. Пример със стара панелка в нов вид.
 

12-13bla21.jpg

579838.jpg

2110869384.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами добре. Не знаех, че панелките са по наш проект, но не са само панелките.
Защо отричаш, че България е запазила много негативи от Руското влияние?

Link to comment
Share on other sites

Скоро ще имам рожден ден. Предлагам да съберете някой друг лев и да ми вземете един Predator X34. Моля :D

Първо си помислих, че това е или някаква много яка кутия, или мишка, а то било монитор - извит при това! Нещо не съм им фен, но пък ако те кефи, кажи си банковата сметка да ти преведа парите, гледам, че е само 2.3к. Но трябва да почакаш няколко дена, че в момента превеждам към сметката на Мидекс - той е тиранин, затова му давам само 2 милиона! :moon:

 

През главата ми минава въпроса да си взимам ли Galaxy S7 или да не си взимам? Приордърите щяли да вървят в комплект с безплатен Gear VR. :unsure:

Аз пък си поръчах поредния китайски gsm. Така и така всичко се прави там, няма защо да давам х2 х3 х4 за нещо, което ще ми върши същата работа, но не е "брандирано с известна марка".

Link to comment
Share on other sites

Аз не го отричам, и не го мисля за негатив. Това, че ни е толкова капацитета да пазим е друг въпрос. С лошо или хубаво историята си е история и ние не умеем да я пазим такава каквато е, а се мъчим да я променяме, защото някой ни е казал, че руснаците са върли комунисти и са лоши, лоши хора. Виж Берлинската стена. Та тя си седи в една голяма част. А там където я няма седят 2 реда павета с които показват, че е минавала от там, това от първо лице го знам. Булеварда на Бранденбургската врата се разцепва на две от 2 реда павета - стената. И какво, германеца е много тъп, че да му напомня за руските комуняги?!

Link to comment
Share on other sites

А за объркването - генерализираш прекалено, а добре знаем, че всяка прекалена генерализация е грешна.

 

:thumbsup:

 

Изпадането в крайности никога не е водило до нещо хубаво...като се замисля, даже и животът на една планета може да си отиде заради някаква крайност...и си е отивал (пазя си остатъци от онова време). Всяко нещо на тоя свят си има положителни и отрицателни страни в различно съотношение, въпросът е дали ще ги приемеш и ако да - колко дълго...Последната система изкара 45 години, което ме навежда на мисълта, че като сме били под турско, явно бая добре сме се въплътили  в оня строй, че да изкараме толкова много. Спирам да пиша, че ме цепи глава и не смятам да чета по-надолу от цитирания пост, понеже снощи (разбирай "сутринта") сънувах кошмар - сънувах, че чета из форума и в един момент попадам на един пост на Дедо ; започвам да го чета, а той - цял ферман...скролвам, скролвам...няма край...дедо цитира някой си и му отговаря, после следва друг цитат и нов отговор от него...Аз обаче продължавам упорито да въртя колелото на мишката, пръстът ми се схвана по едно време и едновременно с това колелцето на мишката започна да върти "на празно"...а най-интересното е, че постът на дедото продължи автоматично да се скролва надолу цитат след цитат без чатлак някога да свърши...и някъде там се събудих....с главоболие. :CryBaby:

 

П.П. Дедо е виновен! :woot

 

Казах, че няма да чета надолу, но понеже съм финансово заинтересован, прочетох само поста на Сотбиса:

 

Но трябва да почакаш няколко дена, че в момента превеждам към сметката на Мидекс - той е тиранин, затова му давам само 2 милиона! :moon:

 

Аз пък си поръчах поредния китайски gsm. Така и така всичко се прави там, няма защо да давам х2 х3 х4 за нещо, което ще ми върши същата работа, но не е "брандирано с известна марка".

 

Само да те уведомя, че си ми превел само единия милион...струва ми се, че пак се тарикатиш нещо...за наказание ще те вържа за един стол, ще ти сложа слушалки и ще ти пускам безконечно всичките албуми на Джъстин Бийбър! :music

 

А за купуването на китайски стоки - само от Китай с директна безплатна доставка - това из нашите магазини баси и надценките - от 2 до 5 пъти 'над' (според това кой колко си слага) за абсолютно едни и същи продукти!

Link to comment
Share on other sites

Аз не го отричам, и не го мисля за негатив. Това, че ни е толкова капацитета да пазим е друг въпрос. С лошо или хубаво историята си е история и ние не умеем да я пазим такава каквато е, а се мъчим да я променяме, защото някой ни е казал, че руснаците са върли комунисти и са лоши, лоши хора. Виж Берлинската стена. Та тя си седи в една голяма част. А там където я няма седят 2 реда павета с които показват, че е минавала от там, това от първо лице го знам. Булеварда на Бранденбургската врата се разцепва на две от 2 реда павета - стената. И какво, германеца е много тъп, че да му напомня за руските комуняги?!

За тъп не знам, но силно ще се учудя ако немците почнат да се захласват по руските творения, така както го правим тук :))

Или пък да влезе в разговор на тема "колко беше добре кога бяхме разделени на две" :))

Tочно Германия е прекрасен пример за това колко вредно е било руското управление. И до ден днешен не могат да изравняват стандарта м/у бившите Западна и Източна Германия

 

 

Любопитен факт - мой бивш колега грък се мести от Бърно в София, за 30 000 евро годишна брутна заплата. Ще трябва да преразгледам мнението си за заплатите в БГ :))

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmodo.co.uk/2016/02/spacex-is-busy/    

Тези ли? Че почнаха и да ги приземяват вече :)))

Като ракетите ползват техни си двигатели

 

Но пък от друга страна : http://www.newsru.com/russia/19feb2016/sphera.html#

 

Преземили една за съществуването си от 14г и бюджет от... нямам толкова цифри по клавиатурата. Най-великите у спейса ползват руски двигатели, щото са ПРО.

 

август 4, 2015

Първите два от общо 60 ракетни двигателя РД-181 по договора за 1 млрд. долара бяха доставени от руската страна на американската компания Orbital Sciences Corporation, съобщиха от РКК „Енергия“, предаде РИА Новости.

 

Хайде да не говорим глупости точно пък в тази насока?

 

Панелките са такива, защото живущите в тях са прасета.  Ето ви същите панелки, но по запазени. Дали и техните са БГ/руски?

 

П.С. Тва Бърно колко БГ квартала има? Сигурно 5/4 познати от БГ живеят там...

Link to comment
Share on other sites

Преземили една за съществуването си от 14г и бюджет от... нямам толкова цифри по клавиатурата. Най-великите у спейса ползват руски двигатели, щото са ПРО.

 

август 4, 2015

Първите два от общо 60 ракетни двигателя РД-181 по договора за 1 млрд. долара бяха доставени от руската страна на американската компания Orbital Sciences Corporation, съобщиха от РКК „Енергия“, предаде РИА Новости.

 

Хайде да не говорим глупости точно пък в тази насока?

 

Панелките са такива, защото живущите в тях са прасета.  Ето ви същите панелки, но по запазени. Дали и техните са БГ/руски?

 

П.С. Тва Бърно колко БГ квартала има? Сигурно 5/4 познати от БГ живеят там...

Кое са глупостите? Че всъщност 2 компании вече приземиха ракети, а руснаците имат проблеми заради забраненият внос на западна електроника ? :)

Няма БГ квартали :)

Link to comment
Share on other sites

Панелките са такива, защото живущите в тях са прасета.  Ето ви същите панелки, но по запазени. Дали и техните са БГ/руски?

 

П.С. Тва Бърно колко БГ квартала има? Сигурно 5/4 познати от БГ живеят там...

 

И как тая панелка във Франция прилича на Българските/Руските по архитектурен дизайн? Защо не погледнеш и инфраструктурата около панелката, защото това също е 1:1.

 

Точно факта, че са прасета смятам, че също е свързан. Нямам друго обяснение на това, че Руснаците по маниер са все едно гледаш Българи.

Link to comment
Share on other sites

Кое са глупостите?

Че всичко руско е калпаво.

 

 

„Христоматия на цинизма: под санкциите попадат конкурентните експортни продукти на Русия – с изключение на тези, без които САЩ не могат да минат“, написа Рогозин на страницата си във Facebook.

 

По-рано министърът на ВВС на САЩ Дебора Лий Джеймс заяви, че Пентагонът смята за правилно използването на руските ракетни двигатели РД-180 в САЩ.

 

Руските двигатели РД-180 се използват в първата степен на американските ракети “Atlas” и засега американската промишленост не произвежда техни аналози. На 24 декември 2015 г. НПО „Енергомаш“ съобщи за сключването на допълнително споразумение за доставка на още двадесет двигателя РД-180 на САЩ.

 

.............

.............

.............

 

/КРОСС/ Отказът на САЩ от купуването на руските ракетни двигатели РД-180 ще постави Пентагона в затруднено положение, поради което Вашингтон засега не бива да бърза с приемането на подобно решение. Това пише сенаторът от Конгреса на САЩ Ричард Шелби в своя статия, публикувана в неделя в електронната версия на в. The Wall Street Journal, предаде ТАСС.

Е вие какво искате, от 143 млн всички да са примерни ли? Те ако не цоцат водка, населението в 2/3 от градовете да се е превърнало в бели бродници :D

 

И как тая панелка във Франция прилича на Българските/Руските по архитектурен дизайн? Защо не погледнеш и инфраструктурата около панелката, защото това също е 1:1.

Ако визираш "инфраструктурата около панелката", няма как да няма прилики и разлики. И там и тук има много чисти/подредени блокове/околоблокови пространства, както и обратното.

 

blok-palmi.jpg

blok-vhod.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тук съм съглаен. Българи руснаци имат много общо като манталитет

 

Това няма да е от близкото георгафско местоположение.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...