Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Друго да питам от лично любопитство да питам Ангел, какъв американски продукт има в тях. "Печки, п'релани, боИлери"?

Нищо подобно няма от това, което си мислиш. Ето ти какво основно представлява вноса на Русия в САЩ, колкото и да не ти се вярва. Основно и най-много раци, дървесина, амуниции за пушкала, диаманти и разбира се водка. :lol:

 

us-imports-from-russia-2012-_chartbuilde

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

За китайците според мене, бъркаш!

Тия нямат спирачки. А и за тях също важи правилото за огромната маса паплач, гигантската територия и наличието на страшно много собствени ресурси. Освен това, те си имат собствена космическа програма и собствени изследователски и развойни центрове, та в съвсем скоро време като нищо ще изненадат света.

 

П.п. Лично мнение.

 

Хич не е само твое. В момента са си световен лидер в много отношения. 

Link to comment
Share on other sites

Естествено, това са пълните цифри до близо 20 милиарда импорт за последната година. Само петрола който са импортнали е повече като сума от тази в горния чарт общо...

Link to comment
Share on other sites

Шиши купи Техномаркет и се започнаха с про-комунистическите глупости и носталгизмите

Гладна кокошка, просо сънува....

 

Това го имаше и миналата година. Пускат го в отговор на "Революция на цените" на emag.

 

  

Не съм запознат, кога руснаците се молят на американците за сателити, части, това го има само във вашите махленски мохабети. Още веднъж, това само показва, че руснаците не са толкова закъснели технологично, колкото ги изкарва Ангел. 

Друго да питам от лично любопитство да питам Ангел, какъв американски продукт има в тях. "Печки, п'релани, боИлери"?

1. Аз казвам, че са технологично изостанали за това, за което се представят и за това, което могат да постигнат с наличният ресурс, както паричен, така и човешки. За сметка на развитие обаче, те си правят едно и също, щото е сигурно явно.

2. Какво общо има САЩ в цялата схема? Защо трябва да имам техни продукти у нас? И за да ти отговоря на въпроса, имам един усилвател Made in U.S.A от-до. То в САЩ по принцип няма много шир потреба производство. Всичко е бутикови стоки.

Няма ли да ме питаш защо си купих Американски усилвател, а не Руски? Ми щото Руснаците нямат. Защо да правят усилвател, като не може да изстрелва куршуми?

Link to comment
Share on other sites

Естествено, това са пълните цифри до близо 20 милиарда импорт за последната година. Само петрола който са импортнали е повече като сума от тази в горния чарт общо...

Така е, това са само потребителските стоки. Иначе да, петрола и тежките петролните продукти са точно около 50% от стойността на общия руски внос в САЩ, но това прави картинката още по-трагична. Освен ако не смяташ, че петрола се явава нещо високотехнологично. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Аз казвам, че...

Пак говориш празни приказки. Интернета е пред теб, можеш да провериш какви технологии имат, в какво инвестират и как им се случват нещата. Не може да кажеш, че нямат индустрия, само защото ти не си си направил рисърча. И това за усилвателите...няма по-голяма глупост. Ти като си аудиофил трябва да знаеш, точно за звука, технологията на ламповите усилватели дава по-добри звукови характеристики от транзисторната, и един такъв усилвател струва 10 пъти повече от аналогичния транзисторен вариант. А такива има много, навсякъде.

Какъв ти е усилвателя, питах и с проблемите в тоците и не ми каза?

 

Така е, това са само потребителските стоки. Иначе да, петрола и тежките петролните продукти са точно около 50% от стойността на общия руски внос в САЩ, но това прави картинката още по-трагична. Освен ако не смяташ, че петрола се явава нещо високотехнологично. :lol:

Мда, не е технологично в момента, но като се върнем назад виждаме това

 

Просто не съм съгласен, че нямали аудио усилватели и консуматорска апаратура и затова за нищо не ставали. Знаем, че руснаците са пионери в соларната технлогия, лазерната технология и соларната нанотехнология, да се тъврди, че нищо нямат граничи с глупост.

Link to comment
Share on other sites

За китайците според мене, бъркаш!

Тия нямат спирачки. А и за тях също важи правилото за огромната маса паплач, гигантската територия и наличието на страшно много собствени ресурси. Освен това, те си имат собствена космическа програма и собствени изследователски и развойни центрове, та в съвсем скоро време като нищо ще изненадат света.

 

П.п. Лично мнение.

Те нали пратиха роувърче до луната не отдавна. 

 

Не съм запознат, кога руснаците се молят на американците за сателити, части, това го има само във вашите махленски мохабети. 

http://www.interfax.ru/russia/495385

По-ясно казано от това ?

Или другата прясна излагация https://www.drive2.ru/b/2615302/ ?

Link to comment
Share on other sites

Те нали пратиха роувърче до луната не отдавна. 

 

http://www.interfax.ru/russia/495385

По-ясно казано от това ?

Или другата прясна излагация https://www.drive2.ru/b/2615302/ ?

 

Ти прочете ли какво пише в първия линк? Ако е да, кажи ми какво разбра?

Link to comment
Share on other sites

Ти прочете ли какво пише в първия линк? Ако е да, кажи ми какво разбра?

Благодарение на забраната на внос на електронни компоненти, новото им спътниче се е оказало прекалено тежко за ракетите които имат в момента. 

Предполагам сам се сещаш с чие производство са заменили импортните компоненти, че да се докарат до такава ситуация :)

Link to comment
Share on other sites

Те нали пратиха роувърче до луната не отдавна. 

 

Дам..

А наскоро някъде четох, че имат и доста понапреднала марсианска програма....

Link to comment
Share on other sites

Благодарение на забраната на внос на електронни компоненти, новото им спътниче се е оказало прекалено тежко за ракетите които имат в момента. 

Предполагам сам се сещаш с чие производство са заменили импортните компоненти, че да се докарат до такава ситуация :)

 

Даам, внос на електронни компоненти ама от къде? От Европейски съюз или от целия свят?

Link to comment
Share on other sites

Дам..

А наскоро някъде четох, че имат и доста понапреднала марсианска програма....

 

А само допреди няколко години им се подигравахме и ги приемахме несериозно, предвид масовото заливане на целия свят с всякакъв род стоки, а реално точно този износ им позволи да налеят капитали в собствени програми...и даже аз може да се явявам един от основните им спонсори. :laughing1:...Майтапът настрана, но днес всеки човек по света има в къщата си поне няколко неща произведени в Китай.

Link to comment
Share on other sites

Пак говориш празни приказки. Интернета е пред теб, можеш да провериш какви технологии имат, в какво инвестират и как им се случват нещата. Не може да кажеш, че нямат индустрия, само защото ти не си си направил рисърча. И това за усилвателите...няма по-голяма глупост. Ти като си аудиофил трябва да знаеш, точно за звука, технологията на ламповите усилватели дава по-добри звукови характеристики от транзисторната, и един такъв усилвател струва 10 пъти повече от аналогичния транзисторен вариант. А такива има много, навсякъде.

Какъв ти е усилвателя, питах и с проблемите в тоците и не ми каза?

 

Просто не съм съгласен, че нямали аудио усилватели и консуматорска апаратура и затова за нищо не ставали. Знаем, че руснаците са пионери в соларната технлогия, лазерната технология и соларната нанотехнология, да се тъврди, че нищо нямат граничи с глупост.

 

Ако трябва да правя рисърч, за да видя какво разработват - значи нещо не е наред в цялата схема. За другите не съм правил рисърч и лесно мога да видя кой, какво прави.

 

На мен ми е ясно, че ламповите усилватели са УЖ по-добри. Въпроса е обаче, че те си имат специфично звучене, което може да не се хареса на някои хора. Малко като оптичните и лазерните мишки.

 

Ресивера ми е Yamaha, но не за него говорех.

Говорех за усилвателя за слушалки, който си купих на скоро. Той е марка Schiit. Made in USA. И не го взех защото е правен в USA, а защото хората го хвалят. Руски вариант не видях. Всичко, което се споменава е или Американско, или Китайско.

 

Колкото до цената на ламповите усилватели - нещата вече не седят по този начин. Цената е далеч по-различна от това, което споменаваш. Ламповият вариант на моят усилвател за слушалки беше едва $49 по-скъп. Просто не го взех, защото ще се чудя после от къде да взимам лампи за смяна, а и лампите са много капризни по принцип.

 

Самсунг пък пуснаха цял Soundbar с лампов усилвател в него: http://www.samsung.com/us/video/home-audio/HW-H750/ZA , който не е чак толкова по-скъп от нормалните саундбар-ове със същите екстри.

 

5.1 Ресивер от иконичните Руски марки ще ми покажеш ли? Нека вземем за пример друго. Най-бързо развиващата се технологична ниша в момента - смартфоните. Китайците сигурно имат 40 различни марки. Същото важи и за компании с друга националност и всякакви Startup-и. Руснаците? Ми пробваха един телефон и то не толкова Русия, колкото просто няколко руснаци с китайски части и екип от незнам си къде.

 

И тъй като много се отклонихме, ще споделя личното си мнение за всичко това. Липса на креативност предизвикана от подтискащият обкръжаващ свят. Същото е и тук. Няма как да имаш вдъхновение за каквото и да е, когато като излезеш на улицата виждаш купища боклуци, еднотипни сиви сгради, раздрънкани тротоари и улици, сърдити хора и завист. Затова и след блокчетата споменах липсата на развитие и лежането на стари лаври и продукти.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Даам, внос на електронни компоненти ама от къде? От Европейски съюз или от целия свят?

Има ли значение ? Решили да си ползват собствените такива и крайният ефект се е оказъл прекалено тежък, което при електрониката (а те посочват нея за виновник) не навежда на мисли за напредничави технологи

Вярно, че това не се споменава, но в момента над Русия тегнат санкции от западният свят, и такива замени на импортни части със собствено производство навежда на мисли, че причината са точно санкциите. Но това си е моя спекулация. 

Link to comment
Share on other sites

... не го взех, защото ще се чудя после от къде да взимам лампи за смяна, а и лампите са много капризни по принцип.

 

Ти да не мислиш, че много често ще ти се налага да сменяш лампи. ;) ...а и подходящи лампи на прилични цени - бол....

Link to comment
Share on other sites

Ти да не мислиш, че много често ще ти се налага да сменяш лампи. ;) ...а и подходящи лампи на прилични цени - бол....

 

В бъдеще може да си взема лампов, но за сега този ще свърши работа. Не бях проучвал от къде и как да се взимат лампите, но четох, че са си консуматив. Освен това има някакви дразнещи неща като резонанс, ако се помести усилвателя малко, 8-10 секунди докато "загрее" и разни такива, които мен ще ме изнервят, особено като няма начин да сравня качеството на ламповият с другият и няма да знам дали ще си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

8-10 секунди е нищо...в мануала на ламповия ми предусилвател пише, че е добре лампите да загреят поне 10-15 минути, макар, че ми се е налагало да го ползвам и 1-2 минути след пускането му...честно казано не съм забелязал разлика в звученето на микрофона.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, всички електронни техники имат китайски части, всички. В такъв свят живеем.

Въпреки всичко, американския усилвател който ползваш или по-точно ламповия му еквивалент ползва руски лампи (така пишат хората)

 

Доколкото за сателитите, те са напълно нова концепция, тоя сателит тежи повече от 3 тона, не мисля, че повече от 1/20 от тази маса е електроника. Ако наистина проблема им е в теглото, то би било защото има далеч друга функционалност. Иначе проблема би останал също, дори да ползват предшественика Меридиан.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, всички електронни техники имат китайски части, всички. В такъв свят живеем.

Въпреки всичко, американския усилвател който ползваш или по-точно ламповия му еквивалент ползва руски лампи (така пишат хората)

 

Ти май пропускаш факта, че в момента не обсъждаме съвременна Русия срещу САЩ, или съвременна Русия срещу който и да било.

Освен това, лампите на ламповият усилвател са с "USA-made GE 6BZ7 tubes"

Не знам това за Руските лампи къде го прочете. Те така или иначе са на стандарт и са заменими.

Link to comment
Share on other sites

Да, не обсъждаме съвременна Русия. Обсъждаме архаичния ти мироглед спрямо съвременна Русия.
 
Цитат от техния сайт:
 

Um, no. The majority of our parts, on a total cost basis, come from right here in the USA, from companies manufacturing their products in the USA. Most other parts are bought from US-based companies, but are manufactured all over the world. Notable exceptions are Valhalla’s tubes (Russia), and the Alps Blue Velvet pots (Japan.)

Link to comment
Share on other sites

А разлика в звученето на говорители/слушалки усещаш ли с лампов усилвател?

 

Слушалки не ползвам. :)

Разлика спрямо кое? Ако питаш за нелампов предусилвател - такъв отделен нямам ; за сравнение мога да ползвам предусилвателите на няколкото миксера Mackie, които имам и които предусилватели те самите хвалят доста. Естествено, че има доста чуваеми разлики в звученето на един кондензаторен микрофон в зависимост дали си го включил към един или друг предусилвател и даже в момента изобщо не говорим за лампов такъв, а за какъвто и да е на различни фирми. Разликите са точно толкова, колкото когато включиш едни и същи тонколони към различни усилватели...а те са меко казано - огромни. :)) Само ако ти кажа какъв зор беше докато напасна пасивните си монитори (Yamaha NS-10M Studio) към подходящия усилвател....сигурно смених 10 различни марки докато попадна на такъв, който им пасва максимално...и най-странното беше, че аз също имам мощни усилватели Yamaha (pure sound), но никой от тях не просвири както трябва с мониторите. По подобен начин мина и напасването на усилвател към едни midfield монитори на AKAI - след доста смени, накрая се спрях на един ONKYO, който им пасна към 90% (има още какво да се желае, но така или иначе аз по-рядко слушам на тях). Така че разликите, за които питаш ги има в изобилие, без значение дали говорим за предусилватели или за крайни усилватели. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм купил Valhalla-та или Asgard, а по-евтин. :) Нямам нужда от пред-усилвателите. Освен това, по-скъпия MJOLNIR не е с Руски лампи. Все тая де.
Това е все едно да обявим България за една от главните страни в модната индустрия, защото няколко марки се шият тук за износ. Важно е къде се раждат идеите, а не къде се реализират.

 

Не мисля, че мирогледът ми е архаичен. Аз все още не виждам какво толкова са направили Руснаците в близките 30 години, от което АЗ и ТИ можем да имаме полза. Това в сравнение със страни от техният ранг, а не в сравнение с Бангладеш и Конго.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...