Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И аз не го вярвам, но на няколко места го прочетох вече като твърдение. Някакви единици са, но все пак... Смисъл, това не го прави истина, но самия факт, че има хора, които го вярват..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе остай' ти тая работа, знаеш ли моето въображение колко е богато...ако започна да си фантазирам щуротии от рода как се променя звукът при многожичен кабел със 100 жила, в сравнение със същия, но с 98 жила - до утре мога да ги редя все такива. :moon:

Link to comment
Share on other sites

И аз не го вярвам, но на няколко места го прочетох вече като твърдение. 

Сблъсках се с подобен спор. Та там се спореше за кабели, покритие на оплетката, покритие на буксата...Някакви мега-глупости. Все едно на елекроните им пука през какво ще минат...

Link to comment
Share on other sites

Не го пуснах в темата за оплакване, защото ги слушах 1 минута. :)

Сега ги закачих към усилвателя и са звучат ОК, но не е нещо, което не съм чувал. Явно Sennheiser HD25, които имах преди това също се справят много добре.

 

Поръчах тези: http://www.musicworld.bg/bg/m_10000/i_47471/AKG_Q_701.html

Даже са и същия цвят.

Нали ги обсъждахме даже. :)

wtf, 800 лева за слушалки. На мен Сони ресийвъра с колоните ми излезна толкова. Ти си луд :D

Link to comment
Share on other sites

wtf, 800 лева за слушалки. На мен Сони ресийвъра с колоните ми излезна толкова. Ти си луд :D

 

И то с кабел....  :laughing:

 

==========================

 

Не знам за вас, но който клати ТОВА меко казано шапка му свалям... 

Link to comment
Share on other sites

Ти на живо знаеш ли каква е? Виждал съм я покрай един приятел... Дет се вика...Найлоново пликче... Или поне по-малко грим...

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, първоизточника на музика какъв е, да не са някви мп3ки :). Отварям скоба да кажа, че качествена музика чисто технически в днешно време може да очакваш само от големите звукозаписни компании, като ЕМИ, СОНИ, УНИВЕРСАЛ... Всички останали лейбълчита рядко ползват мастер инженери и често музиката звучи далеч от професионална.

 

Относно просвирването на системата и кабелите. Това нещо съществува, и ако се ползват наистина скъпи аудиофилски кабели и озвучителни тела, то просвирването е повече от задължително. Дори аудиофилските компании предлагат джаджи, с които просвирваш системата си.

 

Кабелите и тяхното покритие на конекторите също са от голямо значение за аудиофилска наслада.

 

Има голяма разлика в цената на обикновен аудио кабел и такъв разработен за аудио наслада.

 

Отдавна има физическо обяснение за разсвирването. При изтеглянето на проводници за кабели се получава деформация на кристалната решетка на метала. След изтеглянето се извършва отгряване, прикоето кристалната решетка частично се възстановява, а съпротивлението забележимо намалява. Отгряването променя дори гъвкавостта на проводника. Когато от проводника се направи кабел, след време, поради наличието на кислород и други включвания в метала, а както и от огъването на проводниците, се получават микро полупроводникови преходи. С "разсвирването" се цели да се разрушат поне част от тези преходи. Кабелираният проводник не може отново да бъде отгрят или криогенно обработен. За това се прави по-малко ефикасното - пуска се ток.

Не знам защо това широко разпространено мнение смущава някои.

 

During the manufacturing process, as insulation is extruded over the conductors, gases can become trapped. This combined with the high electrical charges often found in new cables, result ina brittle and bright sound that lacks the detail and depth desired for music reproduction

Link to comment
Share on other sites

За кабелите естествено...пълна глупост! То вярно, че един умен човек навремето е казал, че не може да се изкъпеш 2 пъти в една и съща река, ама ако някой ми каже, че чува разлика между неразработен и разработен кабел - ще го призная за извънземен...това и прилеп не би могъл да го чуе, а и самото твърдение, че може да разработиш кабел, граничи с безумното...или по-скоро с идиотизма...или снобизма.

С идиотизма, Пламене, с идиотизма...

Ама това не пречи доста хора да го вярват това, че оказва някакъв практическ ефект. Нито пък на разни нагляри да си го ползват като аргумент в маркетинговите си шашми.

Link to comment
Share on other sites

С тая имам двама общи приятели... Единия е фотограф. Видене, да поразпитам? :lol:

 

За какво, Пешо?  :laughing:

 

Четем менюто просто... 

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво имаш предвид:

 

 

Личи си, че нямаш опит с излизания с момичета гледани от снимки :D Случвало ми се е да има такава фрапираща разлика от това което виждам на снимки и на живо, че няма да повярваш :lol: woox-е facebook-a ти откраднаха идеята за съобщаване на времето, одеве влизам и ми казва че било слънчево навън да се наслаждавам на деня :)

Link to comment
Share on other sites

За говорителите има някакъв шанс да е вярно, обаче за кабелите са пълни глупости със сигурност.

 

 

Не само, че има шанс, ами направо си е вярно за говорителите. Зависи и какви са все пак де. Слушалки за 50лв няма да се променят особено.. :)

 

 

Сблъсках се с подобен спор. Та там се спореше за кабели, покритие на оплетката, покритие на буксата...Някакви мега-глупости. Все едно на елекроните им пука през какво ще минат...

Ами, зависи за какъв сигнал става въпрос. При аналогов сигнал има значение, защото лошите кабели създават/събират смущения , които с добра апаратура се усещат. Най-много се усеща със събуферите, защото те направо пресъздават смущението като бучене на съответната честота.

 

На дигиталния сигнал не му пука. Или стига, или не. Стига кабела да не е 30 метра при препоръчителна дължина - 5.

 

wtf, 800 лева за слушалки. На мен Сони ресийвъра с колоните ми излезна толкова. Ти си луд :D

Не са 700. Това им е retail цената. За по-малко ги взех. 700лв е нереална цена за тези слушалки, при положение, че на тия пари мога да взема Sennheiser HD650.

 

Е аз също имам ресивер с колони де, но са 3.1, че нямам място за съраунд. :)

 

Ако ги чуеш и ти ще спреш да се задоволяваш с по-лош звук, така че ти предлагам да не го правиш. :D  

 

И то с кабел....  :laughing:

 

==========================

 

Не знам за вас, но който клати ТОВА меко казано шапка му свалям...

 

 

 

С два кабела даже. :)

Аудиофилски/референтни слушалки без кабел до сега не съм видял. Проблема е, че премахването на кабела добавя допълнителни компоненти в самите слушалки, като усилвателя например, което е проблем. В офиса съм с един безжичен Плантроникс. Като ги сложа без да има сигнал, чувам бял шум, който ме подлудява.

 

Колкото до момичето - то се вижда кой я клати.

https://www.facebook.com/yordan.petrov.7549?fref=hovercard

 

От снимките на гаджето винаги можеш да видиш как изглежда реално.

прекалено много такива напудрени съм виждал на снимки и на живо през деня на улицата, за да ти кажа, че аз лично вече не се впечатлявам.

 

 

Ангеле, първоизточника на музика какъв е, да не са някви мп3ки :). Отварям скоба да кажа, че качествена музика чисто технически в днешно време може да очакваш само от големите звукозаписни компании, като ЕМИ, СОНИ, УНИВЕРСАЛ... Всички останали лейбълчита рядко ползват мастер инженери и често музиката звучи далеч от професионална. Относно просвирването на системата и кабелите. Това нещо съществува, и ако се ползват наистина скъпи аудиофилски кабели и озвучителни тела, то просвирването е повече от задължително. Дори аудиофилските компании предлагат джаджи, с които просвирваш системата си. Кабелите и тяхното покритие на конекторите също са от голямо значение за аудиофилска наслада. Има голяма разлика в цената на обикновен аудио кабел и такъв разработен за аудио наслада.

 

МП3 с ниско качество е някакво мъчение да се слуша. Просто е ужасно, поне с тези слушалки. Все едно са ми сложили найлон на главата, после са ме увили с юрган и са ми дали да слушам музика със слушалки. Всичките дефекти на компресията излизат.

 

Със Спотифай Премиум слушам и от ФЛАК. МП3 само 320бит, иначе не.

Снощи слушах музика 3 часа и то не бяха звуци от публиката, не беше прехвърлянето на инструменти от една в друга ръка, бучене в студиото, микрофония в някои записи. Де що някой е допуснал дефект, всичко се чува.

 

Най-често ги разработват в някой шкаф, да свирят през нощта. Аз просто ще си ги слушам, както направих и с предните, които дори още не са направили 100 часа, защото ми стягат на главата и не ги нося за по дълго.

 

После мога да пусна един линк с живо изпълнение на пиано ако ви е интересно, на което се чува кашлянето в публиката на един мъж и една жена.

Link to comment
Share on other sites

Личи си, че нямаш опит с излизания с момичета гледани от снимки :D

 

Не само имам опит, но го имам от времето когато нямаха и снимки и нещата ставаха по ICQ, а повечето тук са били сеш'са къде... В ония години беше много по-голям цирк - вЕрвай ми - имал съм невероятни случки. Това момиче със сигурност няма фрапираща разлика със снимките си, а аз никога не си вадя впечатления от натруфените и обработени такива. Мен най-много ме впечатли като абитурентка. Не съм вярвал, че може да се види такава в България:

 

11165316_830298653704551_944462367794875

 

Накратко - nice work, God! 

Link to comment
Share on other sites

А ти в какъв формат сваляш музика и от къде ? Долу-горе песен 3-4мин колко мб е ?

 

FLAC и 320бит мп3-ки, от където дойде. Торенти, Soulseek, а понякога и просто Google ако знаеш конкретното име на релийса.

3-4 минути песен във FLAC, в зависимост от компресията е между 15 - 20MB.

 

По принцип има разлика, но в един етап всичко опира до оборудването. Може да не можеш да усетиш разлика между 192бит и 320бит. Забелязал съм, че най-често с компресията се реже от баса. Става един такъв плосък и изтърбушен, а не стегнат и отчетлив.

Link to comment
Share on other sites

....................

 

Кабелите и тяхното покритие на конекторите също са от голямо значение за аудиофилска наслада.

 

Има голяма разлика в цената на обикновен аудио кабел и такъв разработен за аудио наслада.

 

Неминуемо един аудиофил ще се кефи N2-пъти, ако кабелът му струва трицифрена сума или N3 - ако е 4-цифрена и буксите са с 24-каратово златно покритие, а пък  N4 става в момента, когато златният кабел се разработи. :grin:

Румба, тия теории и аз съм ги чел...и други съм чел...ама нали се сещаш, че ако теоретично и практически около Алфа Кентавър обикаля планета, подобна на Земята и там живее друг Румен, аз това няма как да го видя, но пък спокойно мога да си разсъждавам върху него и дори да го изкарам възможно (макар и с вероятност 0.000000....1%). :) Не вярвай много на всички приказки от аудиофили, без значение български, английски или извънземни - доста съм се срещал с такива и то в реални условия, където мога да ги тествам...явно или тайничко. :evil

 

Та по тоя повод и за Виден - не вярвай много на снимки...увери се на живо или поне погледай малко видео с въпросния човек. Някои просто се тунинговат яко и на снимки излизат "не себе си", а други просто фотоапаратът ги обича....преди години работех с едно момиче, което на живо си беше съвсем обикновена тийнейджърка, но на снимки излизаше невероятно красива - както и да я снимаше фотографът, в каквато и да е поза, по което и да е време...няма значение, винаги излизаше трепач, без никакви допълнителни обработки. Така че снимката невинаги дава реална и пълна представа за човека, а само най-обща. :)

Link to comment
Share on other sites

Сблъсках се с подобен спор. Та там се спореше за кабели, покритие на оплетката, покритие на буксата...Някакви мега-глупости. Все едно на елекроните им пука през какво ще минат...

Пука им и още как.Мед, платина, сребро, злато...брой жички съставящи целия проводник, сечение, плътност на оплетката (ако има такава)...

Link to comment
Share on other sites

Всичко може да се каже само в едно кратко изречение: "Праг на възприятие". Теоретично, а и практически много неща могат да се случат, а и постоянно се случват около нас - въпросът е дали някой има нужния инструмент, за да засече микроскопичните промени и не говоря за всякакъв род професионални уреди, а за възприятията в човека, защото май повечето аудиофили са забравили за какво всъщност е предназначена музиката.

Link to comment
Share on other sites

Сега ако ми кажеш че не чуваш разлика между меден кабел и сребърен такъв?!

 

Аудиофилите са толкова ненормални, колкото всички останали хора с ралзични хобита. Като едни дават сумати пари за падове на мишка, други сикупуват сонари за хиляди долари, да гледат рибата къде е, то за аудиофилите е същото.
 

I regard my own system as pretty well sorted in terms of the fundamentals of mains supply/conditioning, cabling infrastructure, component supports and room treatment, however a recent read of the freebie Vertex 'Big Book' got me seriously thinking about the issue of vibration passed around the system from the very efficient metal cables that we all use.

I have recently employed a Vertex HiRez Roraima silver mains lead to get my power out of the AC socket and into my Vertex Elbrus balanced PSU. The HiRez Roraima makes some hefty claims about reducing EMI, RFI and absorbing vibration from the cable itself by one of their unique and novel boxes that are the Vertex trademark.

I don't want this to sound like an advertisement for a particular brand but I respect the theory and design considerations that have gone into the Vertex range and have peronally experienced the Vertex demonstration of cable microphony which is their party trick using a coin and stethoscope to listen to vibration trasmission along a length of ordinary cable compared to their own offerings.

The rest of my mains loom is currently MusicWorks Recoil cables customised with the ultra-bling Furutech 13amp and IEC connectors which have bee the susbject of debate on this forum.

Indeed, it was the audition of a Vertex Roraima HiRez mains cable nearly 18 months ago which inspired me to fit the Furutech connectors to my existing Music Works cables.

The price of admission for the Vertex HiRez mains lead was prohibitive at that time (£2800 for a 2M power cord!) but I remembered what it brought to the party and when an ex-dem item became recently available for £900, I snapped it up!

Curious as to what other Vertex components could do to improve my system further, I have been kindly loaned by a dealer, a box of Vertex goodies which I have been lending a critical ear to this past week.

The item that I am most excited about and particularly germane to this thread, is the Vertex Silver Moncayo speaker link, supplied as a pair, and intended to be installed between the users own speaker cables and speaker terminals (see picture below).

The idea is that considerable vibration is created by the speaker operated at volume, which is then effectively transmitted, via the speaker cables back to the amplifier and in turn via interconnects and mains cables around the rest of the system causing intermodulation distortion and significant smearing of the sound.

Vertex's own Moncayo speaker cables employ two such vibration absorbtion modules at each end to limit the amount of vibration passed from the speaker back to the amplifier and so on.

For those like me, who are happy with their chosen speaker cables, Vertex have made available an effective vibration blocker to prevent damaging vibration transmission from the speaker terminals. In my own case with the use of MIT Magnum MA network boxes and speaker lead 'tails' the benefits have been demonstrable and a significant improvement in the system presentation.

I intend to explore further with utilising Vertex mains cables between various components in the quest to reduce micrphony in my system.

As an aside and in keeping with the question of 'cable burn in', last year I borrowed from a friend, an Audioharma Cable Cooker which I then proceeded to 'cook' my mains cables/connectors and significantly a new Graham silver tonearm lead for a week.

All I can say (before I am condemned to be burnt at the stake) is that I am a believer and after cable burn in the system presentation was noticeably more relaxed. A subtle improvement, but audible all the same.


Аз спирам :)

Link to comment
Share on other sites

Не...но вероятно това е по причина, че не ползвам сребърни кабели и нямам база за сравнение, а и не смятам в скоро време да преминавам на благородни метали. :)

Всъщност между всичките стотици метри кабели, които ползвам...имам и десетина кабела с позлатени букси, но не съм забелязал да свирят по-хубаво от другите - явно трябва целият кабел да е златен. :))

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо като "най" - има много хубаво проектирани и изработени кабели, има и доста не толкова хубави, а има и еднодневки. И пак казвам - не изпадайте в крайности...това винаги е погрешно.

Link to comment
Share on other sites

Среброто е най-добрият проводник на електричество, с най-малко съпротивление, микроома за см.

 

Silver 1.59 

Copper 1.72
Gold 2.44
Aluminum 2.84
Zinc 5.8
Platinum 10.0
Steel 10.4
Tin 11.5

 

А позлатените отворени конектори се позлатяват, защото златото не оксидира.

 

И най-вече новите оптични входове и изходи на модерната техника за предаване на сигнал, на практика без никакво съпротивление или радио и електромагнитни интерференции

Вече стандарт за видео сигнала.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...