Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

Едит: Баси, тва е уникално-гениално! Направо смятам да си поръчам едно такова! :bowdown:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z1YoCfm7nxU

Поредната ърбън дивотия, според мен.

Надявам се си спомняш за романа “Възход и падение, многострадалного Сегуейа“? А това тук не стига, дето е с адски висок център на тежестта, ами е и на едно колело.

Ако ще си говорим за моноциклети, това тук е далеч по-безопасно и технически издържано.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тук възниква един интересен въпрос, с особена сила към втория вариант на Галицин:

 

Какво става като минем през някоя юнашка нашенска дупка?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тук възниква един интересен въпрос, с особена сила към втория вариант на Галицин:

 

Какво става като минем през някоя юнашка нашенска дупка?  :grin:

Не разбирам...?

С какво въпросът ти не се отнася с още по-голяма тежест по-отношение на онази смехория по-горе?

Щото с моноциклета тип - търкалката на генерал Гривиъс най-много да си натъртиш кесиите, ама с онова другото, мисля, че тежка лицево-черепна контузия ще е най-лекото последствие....

Link to comment
Share on other sites

Добре де - няма да ги слагаме на кантар, но си мисля, че с на Гривиъс машината може ди хвръкнат кайсиите в гърлото.  :grin:

 

Инак горното не знам  с какъв толва стабилен баланс е, но още горе изразих силно притеснение от зверско пребиване... В смисъл почти не виждам шанс да не се убиеш... 

Link to comment
Share on other sites

Добре де - няма да ги слагаме на кантар, но си мисля, че с на Гривиъс машината може ди хвръкнат кайсиите в гърлото.  :grin:

 

Инак горното не знам  с какъв толва стабилен баланс е, но още горе изразих силно притеснение от зверско пребиване... В смисъл почти не виждам шанс да не се убиеш... 

Вервай ми! Като човек дълги години карал какви ли не моторетки казващ на човек, дето през живота си не е кусал муха или получавал джонга от колорадски бръмбър... Нямат абсолютно никаква база за сравнение! По-големият диаметър на колелото винаги понася много по-добре и по-меко дупките и неравностите по трасето (не напразно и всички офроуд мотори са с поне 21 цола гуми (не говоря за специализираните машинки за сняг или блатисти терени). Това прибавено към център на тежеста по-нисък от виртуалната ос на колелото, прави машината адски стабилна.

А баланса на онова електрическото го постигат чрез управлението на стъпковия мотор и малко допънителна механика. Тоест, същото като при Сегуей, ама в доста по-дървен вариант, щото са разкарали едното колело.

Link to comment
Share on other sites

Вервай ми! Като човек дълги години карал какви ли не моторетки казващ на човек, дето през живота си не е кусал муха или получавал джонга от колорадски бръмбър... 

 

post-12-1234436715.gif

 

Иначе съм ти казвал, че откакто паднах с мотор (пардон - скутер) нито съм се качвал, нито искам и да чуя. 

 

Иначе лично аз много харесвам тия: 

 

nv131941_0.jpg

 

Освен адски красиви - трудни за падане. 

Link to comment
Share on other sites

post-12-1234436715.gif

 

Иначе съм ти казвал, че откакто паднах с мотор (пардон - скутер) нито съм се качвал, нито искам и да чуя. 

 

Иначе лично аз много харесвам тия: 

 

nv131941_0.jpg

 

Освен адски красиви - трудни за падане. 

Абе, Мисир!

Колко пъти трябва да ти повтарям, че със скутер се пада най-лесно и най-лошо!?! С тия малки колелца ти е достатъчно и една миниатюрна неравност за да ти се отрази все едно си се хакнал в марианската падина.

А тези триколки са перфектните градски моторетки (не, че няма и подобни чудовища с пет литрови двигатели.....)!

Е тоя убавец, примерно....

Link to comment
Share on other sites

Абе, Мисир!

Колко пъти трябва да ти повтарям, че със скутер се пада най-лесно и най-лошо!?! С тия малки колелца ти е достатъчно и една миниатюрна неравност за да ти се отрази все едно си се хакнал в марианската падина.

 

Мисир, това беше през 1998... Не знам какво си ми повтарял тогава... :laughing:

 

====================================

 

Другари, погледнете:

 

The market for organic food surged to £1.95 billion in 2015, while its share of total food sales rose two percentage points, as the nation’s appetite for organic produce grew for the third year in a row. 

 

Това е само за Англия...

Link to comment
Share on other sites

Ако ще си говорим за моноциклети, това тук е далеч по-безопасно и технически издържано.

Не знам кое е по-безопасно, но с това определено не можеш да влезеш в метрото или в асансьора и да си го качиш на емнайстия етаж, докато с другото си цъкаш спокойно навсякъде където ти душа сака. То опасноста е пропорционална и на развиваната скорост. Малкото електрическо моноциклетче развива ниски и безопасни скорости.

Link to comment
Share on other sites

O, да бе, да. И с 10 километра в час да забиеш лице в земята ще е безопасно и безболезнено, сигурен съм...

Не съм казал, че ще е безболезнено, а само по-добре от същата ситуация при скорост 20 км/ч.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че въпросната глупост е по-практична от сгъваемо колело. Нито е по-малко като размери, а за безопасността по-добре да не говорим...

Link to comment
Share on other sites

Дойдоха ми новите слушалки днес, чух едно парче на бързо без усилвателя и нещо не съм очарован. Да не казвам изобщо. Не са зле в никакъв случай, но явно очаквах повече.
Дано се оправят нещата с друга музика или като ги закача към усилвателя, че иначе ще се разрева от яд чак..

Link to comment
Share on other sites

Не го пуснах в темата за оплакване, защото ги слушах 1 минута. :)
Сега ги закачих към усилвателя и са звучат ОК, но не е нещо, което не съм чувал. Явно Sennheiser HD25, които имах преди това също се справят много добре.

 

Поръчах тези: http://www.musicworld.bg/bg/m_10000/i_47471/AKG_Q_701.html

Даже са и същия цвят.

Нали ги обсъждахме даже. :)

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама бях забравил точно кой модел бяха...само фирмата помнех и не ми се търсеха старите ти постове. То затова е почти задължително преди да вземеш микрофон, слушалки или колони (че и даже усилвател)...да може да направиш проба на спокойствие и да прецениш дали си заслужава да си дадеш парите точно за този модел. Аз например имам една папка, в която съм напълнил разни лупове, а също и конкретни песни, които познавам до болка как трябва да звучат и които най-добре могат да предадат детайлността на саунда във всяка една честотна област. И като ми се наложи да сверявам нещо на нова система или дори само с един нов компонент - пускам няколко неща от там и бързо се ориентирам в ситуацията. ;)

Link to comment
Share on other sites

След 1 час слушане вече започвам да свиквам със звука. Баса почти никакъв го няма, но чувам кашлянето в залата в далечина при живи изпълнения.... Като цяло са хубави, но явно критериите ми са много високи. Ще събирам за Sennheiser HD800.

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_260343/i_26338/SENNHEISER_Pro_Audio_HD_800_SILVER.html

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ще ти допаднат повече, но аз ако трябваше да си купувам скъпи слушалки, никога нямаше да ги поръчвам на сляпо, а щях да търся под дърво и камък човек, който има такива или магазин, където ще се съгласят да ги чуя как работят.

 

-------

 

Баси...чак сега забелязвам, че втората ми мишка, която уж трябва да е напълно еднаква с първата ми, не свети по същия начин. Старата като натисна копчето за смяна на резолюцията, автоматично променя и цвета си, в зависимост от това на каква резолюция се намира и след няколко секунди неактивност, намалява осветеността на съответния цвят наполовина и минава в хибернация, а тая новата нищо не променя като й сменя резолюцията, но в замяна на това са и оставили някакъв автоматичен режим, дето сменя бавно цветовете от цялата дъга, без значение дали е активна или спи, че и са я направили да прелива цветовете отляво надясно и обратно...китайска му работа...никога не знаеш както точно си получил, докато не го пробваш. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ще ми допаднат повече Зенхайзерките или АКГ-то с времето? :)

Щото доста време ще мине докато се пречупя да дам 2300лв за чифт слушалки. :)

 

Тези, колкото повече ги слушам, толкова повече ми харесват. Мисля си, че ако се разработят с времето и ушите ми свикнат - ще станат още по-добри. Ама какъв саундстейдж имат ако знаеш.....все едно са се наредили около мен да свирят изпълнителите и на ушите имам само рамка с дупки, без говорители в нея.

 

---------

 

На нормалните мишки, тия ефекти се контролират със софтуер и се запаметяват в мишката като профили, за да ги има и без софтуера. Идеята ми е, че и при теб може да е така, но просто да са дошли при теб с различни настройки и ти просто да нямаш софтуера, с който да ги настроиш. :)

Link to comment
Share on other sites

Тези, колкото повече ги слушам, толкова повече ми харесват. Мисля си, че ако се разработят с времето и ушите ми свикнат - ще станат още по-добри.

Какво значи "да се разработят"? Очевидно ефекта, който наблюдаваш е психологически и изцяло в теб. Дали в момента или след една седмица слушалките ще си работят по един и същи начин (ако изключим механични и всякакви други възможни повреди).

Link to comment
Share on other sites

Говорителите и слушалките имат период на разработване след определен брой часове. Все пак са изцяло аналогов/механичен продукт. В повечето случаи звука омеква. Дори производителите пишат в упътването препоръчително време за разработване. Същото уж го има и за кабелите.

 

Burn-in се нарича.

Link to comment
Share on other sites

:confused

 

Мда. Купуват си кабели за по 200лв/м. и след няколко часа им звучали по-добре. Аз разлика с различните кабели не чувам, а какво остава да взема кабел за 300-400лв. Стига да е достатъчно дебел и да не хваща смущения - значи е супер.

 

Ти за кое се чудиш по-точно от написаното? За Burn-in процеса на говорителите и слушалките като цяло, или за burn-in процеса на кабелите?

Link to comment
Share on other sites

За кабелите естествено...пълна глупост! То вярно, че един умен човек навремето е казал, че не може да се изкъпеш 2 пъти в една и съща река, ама ако някой ми каже, че чува разлика между неразработен и разработен кабел - ще го призная за извънземен...това и прилеп не би могъл да го чуе, а и самото твърдение, че може да разработиш кабел, граничи с безумното...или по-скоро с идиотизма...или снобизма.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...