Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Докато тука спорите кой е по-по-най, китайците вече правят опити с телепатично управление на роботи. :)

 

Във военната академия на Китай се обучават студенти, които могат да контролират роботи без помощта на джойстик. Управлението става посредством специален шлем, който предава мислите на човека към робота.

Устройството улавя активността в мозъка и интерпретира сигналите като команди, които се предават на машината. По време на демонстрацията своеобразната телепатична връзка успява да застави робот да си движи в различни направления, да си върти главата и да намира обекти.

 

2714ff6efddfa441481a82db44035249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Много мозък е изтекъл след 1989 от Русия...както и от тук. Ако тия хора бяха останали, и гледахме малко по-далновидно на нещата, сега дори и малка държава, щяхме да сме доста технологично напреднали. Същото се случва и в Русия, но тъй като там има много повече хора, те по-бързо се окопитиха, въпреки всичко имат иновации. 

И тъй като заговорихме за руски части в марсохода, точно тази част, която е разработена в Русия, със сътрудничеството на щатите, намери следите от вода, с които гръмнаха новините...

 

Пламене, и руснаците имат такива разработки за управление на дронове :)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, и руснаците имат такива разработки за управление на дронове :)

 

Може...сигурно са ги откраднали от китайците...или пък обратното. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не доказва кой от кого е крал. :) ...понеже китайците управляват и дронове по същия начин, а като гледам руснаците още се учат как да не блъскат дрона тук-там. ;)

 

e8ab1b3a6bbc016eb6dc6249299007fc_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

@vinyl_master спориш с хамерикански фенове :) и е напълнооо безмислено.

Почнахме от това, че няма нищо качествено от комунистическа Русия, а тука говорят че ползвали техника от едно време, щото била надежна. Че я и продават на най-отворените. Махленски лафове за сателити, електроника и т.н. WTF

 

Иначе @Midex е прав. Скоро китайците ще сипят на всички отворени (хамериканци и руснаци) и ще им лъснат гъзовете на 1вите дали са ходили на Луната преди... 44г (omg :D)

Link to comment
Share on other sites

@vinyl_master спориш с хамерикански фенове :) и е напълнооо безмислено.

Почнахме от това, че няма нищо качествено от комунистическа Русия, а тука говорят че ползвали техника от едно време, щото била надежна. Че я и продават на най-отворените. Махленски лафове за сателити, електроника и т.н. WTF

 

Иначе @Midex е прав. Скоро китайците ще сипят на всички отворени (хамериканци и руснаци) и ще им лъснат гъзовете на 1вите дали са ходили на Луната преди... 44г (omg :D)

Тук грешиш. Не е нужно някой да е американски фен, че да се дразни от безкрайното прекланяне пред руското в БГ. 

Като примерче - вкъщи и въобще в свободното си време говоря основно на руски, с малко чешки.

Link to comment
Share on other sites

Тук грешиш. Не е нужно някой да е американски фен, че да се дразни от безкрайното прекланяне пред руското в БГ. 

Като примерче - вкъщи и въобще в свободното си време говоря основно на руски, с малко чешки.

А защо говориш на руски и това помогнало ли ти е по някакъв начин?

 

Защото приятелката му/годеницата му май не е Българка.

Явно ти не ми разбра въпроса, дано той да го разбере.

 

И той не го разбра :) На тези години да учиш руски тепърва... ?!?

Link to comment
Share on other sites

А защо говориш на руски и това помогнало ли ти е по някакъв начин?

Заради приятелката ми, украинка е, поради някаква причина научих руски, а не украински или чешки .. :) 

Помага ми когато искам да се ебавам с познатите ми руснаци, мога да им давам директно статии на руски което убива всякакви аргументи в стил "оу, това е американска медия!!" :D

Иначе поне тук, освен ако не си намериш работа в руска компания, не виждам някакви реални ползи от руският. И познавам доста руско говорящи които не успяват да си намерят нищо свързано с руски, а търсят активно. 

Link to comment
Share on other sites

Той Гугъл както се е засилил напоследък да превежда от снимки и какво ли още не...след 10 години може и да няма нужда от преводачи. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то вече има функция да говорят двама човека на един телефон и телефона да превежда в реално време от единия на другия език.

Link to comment
Share on other sites

За Галя (ако не го е видяла)

 

http://podtepeto.com/pod-nebeto/uchitelyu-lyubim-kde-si/

Видях го. Нямаш идея колко парадоксално е всичко. Уж няма желаещи, а трябват връзки над инспектората, за да те назначат и на срочен договор даже (в някое що-годе сносно училище). Другото което остава, т.е. тези безкрайно много свободни места, за които се твърди в статията, са в околията на Пловдив, села, паланки, където те пускат на граждански договор, не ти плащат пътните и имаш общо 150 часа годишно. И този стаж се причислява към нормален работен ден на 8 ч., излизайки че за една година си бил учител 20 дни. Ядох го този... кол вече. Едновременно имах колега и колежка на по 67 години, които казваха: "А, младите, к'во ме интересуват, докато съм с акъла си, ще работя". Та защото са много хубави условията, търсят лектор (под средния брой часове от норматива), по китайски във ФЕГ. Обявата стои цяла година. Или лектор по музика в село Горно нанадолнище, на 40 км. от Пловдив, за 50 часа годишно.

 

Молим, такива статии да ме цункат по сещ' се. Много обичам да се изказват разни 'експерти', които са загубили всякаква връзка с реалността в училище и посещават на две седмици един нагласен урок.

 

Ето на прима виста какво намерих в сайта на РИО:

8651992S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Галче, забрави и ситуацията, в която те назначават година за година, но приключваща точно преди лятото, когато идва времето да излезеш в платен отпуск и който всъщност няма как да ползваш.

Link to comment
Share on other sites

Отпускът ти го плащат, ако си с връзки. Ако не си, те карат в дните, в които не си на работа, да пускаш платен отпуск. И накрая ти остават три дни, както на мен миналата година. 36 лв. взех, на 4 часа работех. Когато бях паралелно на двете работи, в дните, в които бях само в Карфура, бях в отпуска от училище. Нещо, което се оказа, че май си е законно.

И забравих да добавя, че който казва, че на младите учители не им се работи, да ме пита как ставах в 5 ч. и се прибирах в 21 ч. Пътувах до Асеновград, училището не беше близо до аврогарата, имах само един болничен заради шарката, слушах и козирувах. А, да, и два полагаеми дни заради сватбата, във втория от които директорката ми се обади в 8 ч. и ми каза след един час да съм в инспектората, че не знам си какво. Да не казвам колко пъти, даже бременна в 7 месец, на 40 градуса, съм носила документи пак в РИО, което никак не е блиизо до нас, хващайки автобуси, които никой не ми плаща.

Просто условията, за да упражняваш тази професия, не са никак привлекателни. И въпреки това младите учители се борят, и пътуват на майната си, и работят за по 200 лв. Както и да е. Който е видял във ФБ, има сега една картинка на едно 'съзвездие', нека я сложи, че нямам сила да я търся.

Link to comment
Share on other sites

Той Гугъл както се е засилил напоследък да превежда от снимки и какво ли още не...след 10 години може и да няма нужда от преводачи. :)

 

След като преводачи взеха на колегата маса пари и преведоха един текст по-зле отколкото би го направил гугъл (т.е. подозирам че са ползвали гугъл и тук-таме са оправяли, но за сметка на това са го коригирали грешно защото дори не са успели да го схванат на български даже) - бих се радвал подобни идиоти да останат без работа. Звучи грубо и гадно нали? Стига да не сте от потърпевшата страна все пак, защото ако дойде водопроводчик да ви ремонтира бойлера и така си остави ръцете, че след това се наводните и трябва да сменяте за няколко хиляди лева паркет не само ще искате да ви върнат парите ами и да го очистите некадърника...

 

Видях го. Нямаш идея колко парадоксално е всичко. Уж няма желаещи, а трябват връзки над инспектората, за да те назначат и на срочен договор даже (в някое що-годе сносно училище). Другото което остава, т.е. тези безкрайно много свободни места, за които се твърди в статията, са в околията на Пловдив, села, паланки, където те пускат на граждански договор, не ти плащат пътните и имаш общо 150 часа годишно......

Мда. Не знам защо все още се гледа на учителите и на лекарите като на някакъв обслужващ персонал все едно са нещо като висококвалифицирани чистачки и следва да ни прислужват на останалите. И едните и другите трябва да са измежду цвета на нацията защото на едните си поверяваш живота, а на другите "бъдещето" (т.е. децата си)... за мен заплатите и в двете сфери трябва да започват от 3000 лв ЧИСТО (в този момент), като изискванията също трябва да са адекватни. Тогава и мотивацията ще е много по-различна и хората и крайния резултат.

 

ПС: И трябва най-накрая да направят след четвърти клас образованието незадължително а след 8ми платено за да се оправим. Българина не цени нищо, което получава даром.

Link to comment
Share on other sites

Българина не цени нищо, което получава даром.

Дами и господа, внимание, обърнете нещо................

Аз съм съгласна с Николай!

Закривайте форума!!! Поне три пъти го закрийте.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахахах, Пламене, видях го :) Хахахаха :) Поправено! Закривай!

Link to comment
Share on other sites

Тъй де...щял да си сипе...де да го знам колко ще си сипва - ами ако вземе случайно да се алкохолизира? Трябва да се грижим за дедо, че ни е един... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...