Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Навсякъде разтръбиха, че предните места на концерта на Корнел са свършили, ама не са. Билети от 90 лева има все още, но са на привършване, така че ако някой смята да ходи, сега е времето да си вземе. Аз се обзаведох и на 10ти май съм там :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Това е водолазен фенер. Не е предвиден да свети много време над водата. За това са и тези сериозни радиатори в корпуса. При продължителна употреба загрява много.
Link to comment
Share on other sites

 

Едно само е жалко - еврейска е...  :sad2:

Някои от най-свестните софтуери са еврейски - ICQ, Swype (ползвах тази преди SwiftKey)  - на първо четене за тези се сещам

Това е водолазен фенер. Не е предвиден да свети много време над водата. За това са и тези сериозни радиатори в корпуса. При продължителна употреба загрява много.

 

Верно. Намерих 20,000 лумена фенерче. Егати...

 

http://www.ebay.com/itm/New-20000LM-CREE-XM-L-T6-3-Mode-14-LED-Zoomable-Flashlight-Torch-Zoom-Lamp-Light/281764517384?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34862%26meid%3Dcef4552d37f74b9897882ae0721c0334%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D221963921527

Link to comment
Share on other sites

То няма, ама са 14 броя. ;)  Теоретично на XM-L T6 му дават около 1500 лумена (максимум...но зависи от много променливи), така че пак теоретично може да го докара до 20к лумена, обаче ако сметнем, че китайците доста надуват всякакви цифри, бихме могли да се спрем на една по-реалистична цифра от около 12-15к. :)

Link to comment
Share on other sites

Кумецът на жена ми, по повод връщането на казармата:"Абе как тия мишоци ще сменят епилатора с автомат!"

Link to comment
Share on other sites

Връщането е само по брадва и прочее сайтуви..

==============

 

Имах нещастието да изтърпя тиквенското сране в Панорама - все си мислех, че нищо не мо'е 'потроши Вучков....

Link to comment
Share on other sites

 

 Намерих 20,000 лумена фенерче. Егати... 
Това са ментаци,тия лумени ще ги видиш на куково лято.Ако искаш читав фенер виж Olight и по конкретно https://olightworld.com/product/m22-warrior/Ще имаш фенер на който да разчиташ във всяка ситуация...
Link to comment
Share on other sites

Слабичък е и също не зумва...и струва $90...пък и ако го сборя по осветеност с моето китайче, струващо да не кажа колко, което е със същия диод, но зумва и работи на 5 режима...и съм го изпускал незнайно колко пъти...и без да е водоказно съм го заливал няколко пъти с вода... и все още си работи...накрая не съм сигурен кое повече ще светне. Освен това не съм сигурен, че в днешно време CR123A е най-подходящата батерия за фенери, но така са го решили...

Недей да абсолютизираш и да слагаш всичко под един знаменател - това, че има ментаци далеч не значи, че всичко е ментаци...и аз съм попадал на ментета, но с годините вече се научих да ги разпознавам и скоро не ми се е случвало да попадна на такова. Лумените са си лумени, без значение кой производител каква цена ще им определи - 1000 лумена може да ги изкараш и с 10 долара, може да ги изкараш и със 100...а ако някой си сложи емблемка от рода на Ролс Ройс или Версаче (примерно), може да ги изкараш и с 1000 - по долар на лумен :P ...въпрос на ценово виждане и престиж, но като цяло и трите ще ти вършат еднаква работа. ;)

Link to comment
Share on other sites

Из фейса на Тиквата:

 

Благодаря на дамите за символния подарък, който получих тази нощ на летището. Не само на тях, но и на всички граждани категорично заявявам, че съм абсолютно решен да измета и изчистя цялата корупция в държавата, каквото и да ми коства това.

 

 

12743671_1770610453167017_10064185345904

 

====================

 

Символен подарък, р'ийш ли... Какво ли ще кажат форомните ни лингвисти по въпроса...

 

Едно е сигурно - единственият начин да се постигне и малка част от обещанието е да яхва тая метла и да изчезва... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, моля те кажи ми как влизаш вЪв клубЪ с тапи за уши!!!

От скоро е, но вече на второ парти ходя със слушалки и се чудя защо не съм си ги купил по-рано. Не ходя по дискотеките тук, разбира се. Като се напия, най-много да ги изгубя. Освен това звука в дискотеките не е толкова силен, колкото по партитата.

Link to comment
Share on other sites

Из фейса на Тиквата:

 

 

12743671_1770610453167017_10064185345904

 

====================

 

Символен подарък, р'ийш ли... Какво ли ще кажат форомните ни лингвисти по въпроса...

 

Едно е сигурно - единственият начин да се постигне и малка част от обещанието е да яхва тая метла и да изчезва... :laughing:  

Напоследък много явно се усеща изключително високи нива на самодоволство у този.Еми така е -като няма някакъв коректив.

Link to comment
Share on other sites

Снощи без да искам го гледах в Панорама - тоя като няма кой да го прекъсва отсреща се насира вече бетер Слави... Пълна трагедия. Да не говорим, че чух "АЗ" около 450 пъти... 

Link to comment
Share on other sites

Следното трябва да бъде добавено към Законите на Мърфи: "Ако куче иска да прекоси тялото ти, за да стигне до играчка, то задължително ще мине през топките ти".

Link to comment
Share on other sites

Легнал съм. Хвърлям играчка. То скача да я гони и по пътя минава през "кайсиите". Ако виждаш нещо нередно в това, подсъзнанието ти има нужда от баня :)

Link to comment
Share on other sites

Снощи без да искам го гледах в Панорама - тоя като няма кой да го прекъсва отсреща се насира вече бетер Слави... Пълна трагедия. Да не говорим, че чух "АЗ" около 450 пъти... 

 

Стария лаф, че политиците и памперсите трябва редовно да се сменят поради една и съща причина.

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за Дългия...да използвам един от скечовете му и да направя извода:

 

"Само идиот може да събере на едно място моментно лепило, магнити и желязна пинцета...и да реши да си свърши някаква работа с тях!" (Паулу Коелю  ukeN0651_normal.jpg)

 

 

Ненормален ли съм, що ли....да намажа първо с моментното лепило и след това да почна да позиционирам магнитите с металната пинцета, при положение, че имам и пластмасова, че и дървена такава! :woot ...още един магнит успях да счупя със засилка...

Link to comment
Share on other sites

Не е много сложно ако имаш опит. :)) Хубавото на този тест е, че не ти дава точки за брой познати отговори, защото реално трябва да познаеш 1 от 2 и дори да цъкаш произволно, шансът да улучиш е 50%. Вместо това чака да направиш няколко последователни верни отговора, за да се увери, че наистина го чуваш и чак тогава намалява двойно толеранса, а когато сгрешиш хич не се церемони ами направо връща предишния толеранс и пак чака няколко последователни верни отговора, за да продължи. Даже мисля, че някъде изкарах един скрийншот по средата на теста и ще го пейстна след малко...тъкмо и Вокса ще може да си изкара адреса, понеже обещах да му го пратя, а забравих...

 

 

Едит: Ето го тоя скрийншот...забележи гаднярът колко ми е намалил толеранса. :lol:

 

 

Ще взема след малко пак да се тествам тоя път на слушалки, да видя дали случайно няма да чуя и 1/8 от херца. :laughing1:

 

Edit 2: Всъщност чакай...това 0.09...е доста по-малко, чак сега му обръщам внимание...до него стигам спокойно и без замисляне от първия път...чак след това трябва да се понапрегна, че и даже да повторя някои от тоновете... :wacko:

 

Едит3: Ей сега пак си направих един бърз тест на колони, като телевизорът ми вдясно работеше (дават филма за Че Гевара и го гледам)...ето и резултата:

 

Тествах се на този за ритъм. От първия път изкарах 84%. Първите ги обърках със сигурност, защото не знаех какво точно да слушам. После се чуваха ясно разликите.

 

На Adaptive Pitch под 3Hz (1.5) не усещам разлика изобщо. Можеби ако ушите ми отпочинат ще е по-добре, че още малко пищят от снощи. Написа ми, че при 500Hz мога да разгранича два тона 4.2Hz един от друг.

 

На слушалки го правих. Може като дойдат новите да чуя повече, въпреки, че и тези (Sennheiser HD25-II) би трябвало да се справят чудесно. :)

Link to comment
Share on other sites

Не е от слушалките, понеже е само 1 тон с 500 херца...просто ти трябва малко повече слухов опит. :)  На бързия тест, който направих преди малко пак изкарах около половин херц, но телевизорът работеше, а и прозорецът ми е отворен и колите също пречат (на улица съм). За максимални резултати си трябва абсолютна тишина и доста напрягане - не толкова на слуха, а на съзнанието, защото под половин херц разликите наистина са незначителни и лесно може да се объркаш. Тия дни като ми дойде мерак, ще си създам идеални условия - примерно в 3 през нощта, на затворени прозорци и ще видя до колко най-много мога да сваля толеранса, понеже по графиката най-накрая виждам, че има единици, дето все пак са чули повече от мен, което хич не ми харесва, без значение, че според теста попадам в групата "Exceptional ear"... :evil...но винаги може и по-добре... ;)

 

Едит: Сега реших да видя какво ще изкарам на слушалки (един много стар модел на Сони) - все тая...от 0.4875 Hz смъкнах само до 0.45Hz, което ме навежда на мисълта, че не е от особено значение на какво ще го правиш теста...

 

5cab94fa64e5a192.jpg

Link to comment
Share on other sites

Много си бърз бе...само 10 секунди ми стоя поста преди да го изтрия. :thumbsup:

Бях писал, че със стоковия ми лънчер също мога да проверявам нотификейшъните без да отключвам екрана, но впоследствие видях, че сте писали не само за заключен екран, но и за заключен телефон и реших, че съм офтопик...затова го изтрих. Всъщност каква е разликата между заключен екран и заключен телефон, защото аз го възприемам като едно и също поне на моя таблет?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...