Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Имам 5 килограма мезета и 10 литра бира... И няма кой да ми помага...

Не е бира, Видене, не ее....

 

Не се лъжи, не е бира. Пиринско е.

Хъ... Иван ме е изпреварил :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Наздраве и от мен. Одеве си взех от Лекси водка флирт 1,5. Не бях виждал до сега такива разфасовки. 

Вземи си водка Аляска, мнооооого по добра е.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси, те вземат повече от мен, бе дедо! Пък аз се водя квалифициран персонал с екстри, стаж, книжка, два чужди езика, образование...Как пък да седя в България?...

Ако наистина те вълнува ще ти дам името на фабриката на лични. Заплатите наистина са такива. И доколкото знам нямат нощни смени освен може би 1-2 месеца в годината, но не съм сигурен, защото аз доста късно съм ходел и не съм виждал никой да работи след 12 освен пазачите.

 

А ти с чужди езици да работиш за по-малко - просто не знам... нямам думи. В тази фабрика подобни заплати взимат хора с основно образование. Шофьорите на камионите и ТИР-овете айде малко по-крива работа - взимат до 1500лв (а под ТИР наистина разбирай голям камион, само че ходят единствено до други градове в България, но не и в чужбина).

Link to comment
Share on other sites

Вземи си водка Аляска, мнооооого по добра е.

Да бе, аз си купувам Аляска, наистина е уникална. Ама днес като видях такава голяма бутилка и реших да я взема.

Link to comment
Share on other sites

Сега който си го може си го може :D

То се учи. Никой не се ражда можещ.

И аз не искам да работя тва,но в момента няма как :) Не че образованието ще ми помогне да си намеря работа.

Сменил съм много работи, които не съм работел с желание. Ама хубавата работа не идва веднага, нито пък идва сама.
Link to comment
Share on other sites

Сменил съм много работи, които не съм работел с желание. Ама хубавата работа не идва веднага, нито пък идва сама.

Нарича се трупане на опит. Грешките, които човек допуска, както и съсипаното оборудване (и докараните инфаркти на ръководството) - също :)
Link to comment
Share on other sites

Вземи си водка Аляска, мнооооого по добра е.

Дам каляската си е класа :)

 

Пешо знам,че няма как да стане веднага за това и работя по въпроса :D

На сестра ми приятеля е като теб.Без образование,всичко сам си е постигнал.И сега си е android dev.

 

Не знам колко добър е курса на softacad за QA,но се записах.

Link to comment
Share on other sites

Значи на сестра ти приятеля не е без образование, а е самообразован! Има разлика. Особено в нашите инженерни професии самообразованието е изключително важно, особено за хардуеристи. Хардуериста е obsolete още докато се дипломира.

Link to comment
Share on other sites

баси видеото чесно, току що го изгледах на един ретина дисплей....

 

GoPro-то е много много готина машинка  :bowdown:  :bowdown:

От доста време си търся причина да си купя макар че цената на последните модели за сега върши добра работа.....  :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Баси компа ми не може да плейне 4К

В същност какво се очаква от навлизането на тази резолюция?Как ще се отрази при един монитор с 1920/1080?
Link to comment
Share on other sites

Нали знаете, че истините са минимум 2? Аз и жена ми изкарвахме горе-долу добри пари, като се има предвид, че само тя работеше "елитна" работа с перспективи и кариери и пр. неща. Моята работа е колкото да плащаме сметките и да имам постоянни осигуровки(от хобитата си вадех повече). Обаче - не стигат. Говорим за средно 2к+ лв на месец. Сметки, кола, дете, туй-онуй. И - кор. Да не говорим пък за спестявания(е, имаме, ама са някакви смешни - колкото да идем на море или да се поглезим по-сериозно, или ако трябва нещо спешно като голям разход да се покрие - ремонт, лечение). Не става изобщо въпрос да можеш да се развиеш(собствен бизнес искаме) или да не го мислиш следващият месец. Не става. А хората с още по-малък доход? Тия, дето са на мрз + 100лв отгоре и плащат кредит или нещо от тоя род? Те живеят буквално месец за месец и се молят на лягане и на ставане да не им се случи нещо. Те не живеят даже, те оцеляват.

 

Ред. Да си поговорим за Чехия - сестра ми живеят от заплатата на мъжа и - средно ниво персонал(жичкаджия и проектиране на печатни платки) в завод на Сименс. Нейната научна заплата е малка, около 800 евро + 500 евро стипендия. Изплащат ипотека, всяка година сменят колите, отглеждат дете(с ходене на частна ясла) и пак не им е тегаво.

Ама не сравнявайте доходите в различните страни. Искам да ти кажа, че както съм сам ако не искам да ПРЕЖИВЯВАМ в Чикаго ми трябват 3000 долара месечно и това да е след такси, че преди тях падаш на 2400(грубо). Квартирата ако живееш сам ти е минимум 800 кинта....даже не знам как ще се вместиш в тях. Бензин, тол такси, телефон, интернет....да продължавам ли. Не всяко лягане и ставане ами и по време на деня се молиш да не ти се случи нещо. Лекар и зъболекар са лукс. Здравна застраховка...сега има някъв зелев чеп с Обама Кеър ама то това май влиза повече на работника, а не на работодателя. С една дума - да не ти се налага. Който си мисли, че храната и горивото са евтини, може да ме хване и да ме поразкара. От 3000 долара нагоре обаче....е тогава лека по лека почваш да се чувстваш бял човек. Имах късмета да ги правя, но не издържах нощния труд и сега ми се налага с по-различен доход да оцелявам...ама и това ще е до време. Ако не друго поне тая страна позволява да не работиш и да правиш пари...ако си изиграеш правилно картите...Обикновено старите емигранти са го направили или поне по-хитрата част от тях. За това и ще си налягам парцалите. На толкова врътки съм се нагледал, на такива неща, че ви е бедна фантазията. Във всяко едно нещо обаче...източноевропейците сме бачкаторите, а тия с врътките са от другата страна на Анадола ;)

 

Ако искаш да успееш по другия начин тука...трябва да си някакъв вид инженер или да си напред с компютрите. Тия хора гладни няма да останат и стартовите им заплати са много, много добри. Тънкия момент е обаче да не си шибан емигрант(както съм бил наричан). Или просто да си адски умен. Занаятчиите също са добре платени. От бръснар, до жичкаджия и бояджия. Имаш ли занаят в ръцете - хората плащат...и плащат колкото им кажеш(почти).

И според теб това са временни работни места или длъжности, където се гради кариера? Колко според теб взима един обикновен служител в банката, НАП или примерно във вестник Марица?

 

Средната работна заплата трябва да я гледаш по региони за да има смисъл. Едно е в София друго в Тутракан.

 

 

Вероятно защото сме шовинисти и не искаме. Иначе сигурен съм, че за малко над МРЗ ако им платим пътните доста китайци ще има навити. И нигерийци. От друга страна нали тука безработица, а у... пък колко хора си чул да ходят да се хващат временно през лятото да работят в селското стопанство?

 

 

Продавач на вестници или в магазин може да е за цял живот ако ти е толкова акъла и образованието. За последното можеш да виниш единствено себе си.

 

Освен това има доста професии, при които се плаща повече защото се РАБОТИ а не се кисне на едно столче по цял ден и да си гледаш телефона, а влезне ли някой да го посрещаш с кисела физиономия, че ти е нарушил рахатЯ.

 

Ти примерно знаеш ли колко взима един шофьор? Защото аз гледам една ведомост тука - 1100-1500лв чисто са плащали. Работник в цех (някакъв дето затваря буркани) гледам взимат 800-900лв. Само пазачите са на 500-600лв на месец. Реални, ЧИСТА сума.

 

Това е за Пловдив. МРЗ наясно ли си колко е?

 

 

За разлика от теб гледам реална ведомост на реално изплатени пари, след удръжките. Не случам на БСП предизборните агитации

 

Ами Дедо, знаеш ли колко взима един шофьор на камион тука...ако е негов камиона. Ама ела да го караш де. Да видиш колко е лесно и готино да гледаш как детето ти расте по снимки. За това и аз още не съм се хврълил в тая тиня, но ако някой иска да кара мой камион...с удоволствие утре отивам и купувам един ;)

Link to comment
Share on other sites

Занаятчиите също са добре платени. От бръснар, до жичкаджия и бояджия. Имаш ли занаят в ръцете - хората плащат...и плащат колкото им кажеш(почти).

За това говоря. Човек, който умее нещо няма да умре. Много стара истина и то не просто стара ами даже ако някой си спомня в народните приказки от преди стотици години я има написана - спомнете си за онзи принц дето като харесал някаква мома ... и т.н.  

 

Ами Дедо, знаеш ли колко взима един шофьор на камион тука...ако е негов камиона. Ама ела да го караш де. Да видиш колко е лесно и готино да гледаш как детето ти расте по снимки. За това и аз още не съм се хврълил в тая тиня, но ако някой иска да кара мой камион...с удоволствие утре отивам и купувам един ;)

Много добре знам, защото имам такива приятели там. Плюса е, че жена му не му намила на главата ежедневно :)

 

В случая с ТИР-аджиите ставаше дума, че имат курсове основно Пловдив-София, но карат голям камион, което пак си е отговорност и ако не се лъжа носят и не-малко пари. Не е точно работа от 8 до 5, но не е и много повече, нито е нещо кой знае колко тежка.

Link to comment
Share on other sites

За това говоря. Човек, който умее нещо няма да умре. Много стара истина и то не просто стара ами даже ако някой си спомня в народните приказки от преди стотици години я има написана - спомнете си за онзи принц дето като харесал някаква мома ... и т.н.  

 

 

Много добре знам, защото имам такива приятели там. Плюса е, че жена му не му намила на главата ежедневно :)

 

В случая с ТИР-аджиите ставаше дума, че имат курсове основно Пловдив-София, но карат голям камион, което пак си е отговорност и ако не се лъжа носят и не-малко пари. Не е точно работа от 8 до 5, но не е и много повече, нито е нещо кой знае колко тежка.

 

Т'ва със заплата 1500 е някакъв мит или ако има такива заплати във въпросната фирма, те ще са за някакви нечовешки заработени часове на месец.

Работя във фирма която се занимава с транспорт и средната заплата е 650лв (зависи колко км навърташ на месец).Всички камиони имат GPS.Има бонус/глоби за разход на гориво от А до Б, разлика във времето за което се стига от А до Б и т.н. Та може да стигнеш до 800лв.

Дори и да правиш БГ курсове, нали се сещаш, че това не е като да имаш работно време от 8 до 17ч и в 17:01ч да си на път за вкъщи?Товаренето/разтоварването отнема време, недоволен клиент, объркана стока/клиент, проблеми по пътя и т.н. Тръгваш когато трябва, прибираш се когато можеш.

Пари се правят (ако може така да се нарече) само от международни курсове (поне така знам от хора в бранша).

 

Не знам, кой, какво гледа и сравнява със заплатите, но знам че в БГ масово се пазарува от UK - ВСИЧКО.Интересно, защо ли?

 

П.С. Преди време взимах памперси на "Pampers" за малкия от UK. На тях си пише Made in UK. Тези на нашия пазар са от Полша и Турция.Еми да ви кажа, нямат нищо общо (освен външния вид на пакета) с тези които са за UK пазара им. Цената от UK ми идва по-ниска от тази в БГ. Какво да говорим повече.

Link to comment
Share on other sites

знам че в БГ масово се пазарува от UK - ВСИЧКО.

 

И Китай. 

 

Ред. А се пазарува масово всичко, щот циганите носят адидас и найк, не джак улфскин  и татонка. Пък в спортсдирект е евтинийка.

Link to comment
Share on other sites

И Китай. 

 

Ред. А се пазарува масово всичко, щот циганите носят адидас и найк, не джак улфскин  и татонка. Пък в спортсдирект е евтинийка.

 

Никой не говори за директа.Там работата е ясна.

Говорим за почти всичко - коли (части за тях), техника, мебели, дрехи, играчки и т.н. Говорим за това, че там намалението е намаление, а не като при нас.

Столчета за хранене - 285,00 лв. в нап сайт. От УК до БГ (през БГ куриер) 68 паунда тотал (намален разбира се).

 

П.С. ЧРД Рапторе.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...