Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Така е. Ние сме виновни. Че не сме ги набили на кол още.

 

Ето това е правилна приказка, но вече е късно, най-малкото защото не можем си плати. Можем обаче поне такива като Костов да набием на кол. Като една малка компенсация за сторените злини. 

Link to comment
Share on other sites

ДКЕВР не са ви виновни. Гледайте по-дълбоко на проблема.

 

 

Като наближат избори всеки се хваща за цената на тока. Аз лично мисля, че тока трябва да се вдигне до нормалните му стойности, за да не бъде НЕК на загуба и после държавата да ги покрива, а разни партии да се бият в гърдите. Трябва да се вкарат в затвора всички сключили неизгодните договори за задължително изкупуване по твърда цена на електроенергията.

И най-вече - спрете да коментирате цените! Започнете най-после да искате по-високи заплати.

 

+1 абсолютно съм съгласен и с 2та параграфа!

 

Дедо го хвана СПСН (произнася се СПъСъНъ - синдром на придобитата спамърска недостатъчност) и спря да пише, а Мидекса обикаля някакви гори тилилейски. :lol:

 

Ееее не може ли човек да иде на морето за да си натопи задника? А после и из Европата да си направи една разходка... 

 

ПС: Отделно че нещо прекалено много работа ми се струпа.

Link to comment
Share on other sites

Некой по-сербез да иде и да му пусне две фази от таблото на асансьора, вместо фаза и нула и всичко ще приключи бързо и зрелищно.

Link to comment
Share on other sites

още малко офтопик: Има си законни начини за справяне със ситуацията, особено след като вече е криминализирано деянието "Кражба на ток". В случая, е седнал на голия, защото може да се подаде жалба в полицията, да констатират с вещо лице и жална му майка. От ЕВН не чакай да съдят някой кокошкар за кражба - на тях загубите им са предварително платени от нас. Та ако ще крадете ток, че идва гладна зима - крадете от евн, не от съседите. Може пък и да получите оферта за по икономичен електромер като ви хванат.

 

// Тази тема май ще има развитие понеже е винаги актуална, та наистина може някой да я отцепи където и е мястото.

Link to comment
Share on other sites

Пръв и топ заслужил!  

 

====================

 

Пламен продължава да не си вдига телефона.... Ако нямаше връзка, добре, но трети път вече има перфектен свободен сигнал отсреща... Ако не знаех, че не пие, щях да реша, че отмаря от рождения ден... Нищо не се връзва...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Дреме му на шмайзера на тоя. Последното изключване от таблото, преди заваряването от ЕВН беше съпроводено с дознатели, снимки, свидетели, протоколи и т.н. Точно 4 часа по-късно вече е бил разбил асансьора и пак си имаше ток. Срещу тоя се водят няколко дела, едно от които за боеприпаси, две за наркотици и т.н. Към ЕВН вече има над 4000лв. от начисляването на пълна мощност, когато в хващан да краде ток. Отделно, че много интересно как, но единия протокол за констатиране на кражба на ток, в който лично аз съм вписан като свидетел, служител на ЕВН и двама полицаи, изобщо не е стигнал до ЕВН. Явно този си плаща на някого и не го закачат. Аз поне друго обяснение нямам. При среднощни купони в тях, които продължават от 7 вечерта до 6 сутринта, при всяко викане на патрулка, вратата не се отваря. Полицаите висят като паяци 5 мин., след което си тръгват и музиката пак започва. Тоест полицията е безсилна или не и се занимава, като е по-скоро второто, защото 20 пъти им се обясни, че на тези купони има поне по 30-40 човека, едната част от които, стоят на терасата и много добре виждат патрулката, която се задава от далечната улица, при което музиката спира моментално. В следващия момент, полицаите звънят 5 мин. на вратата, отвътре никой не отваря и така се върти колелото. Има вариант към блока да се подходи от друго място, към което те нямат видимост и патрулката да се остави отстрани, но не би. Или ги мързи да ходят или са на хранилка.

Link to comment
Share on other sites

В нормалните държави, като ти изпишат някакво лекарство хората питат:

- Какви нежелани ефекти има лекарството?

А в България:

- Ще мога ли да пия?

 

Колко истина има само....

Последния път и аз зададох този въпрос...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Дреме му на шмайзера на тоя. Последното изключване от таблото, преди заваряването от ЕВН беше съпроводено с дознатели, снимки, свидетели, протоколи и т.н. Точно 4 часа по-късно вече е бил разбил асансьора и пак си имаше ток. Срещу тоя се водят няколко дела, едно от които за боеприпаси, две за наркотици и т.н. Към ЕВН вече има над 4000лв. от начисляването на пълна мощност, когато в хващан да краде ток. Отделно, че много интересно как, но единия протокол за констатиране на кражба на ток, в който лично аз съм вписан като свидетел, служител на ЕВН и двама полицаи, изобщо не е стигнал до ЕВН. Явно този си плаща на някого и не го закачат. Аз поне друго обяснение нямам. При среднощни купони в тях, които продължават от 7 вечерта до 6 сутринта, при всяко викане на патрулка, вратата не се отваря. Полицаите висят като паяци 5 мин., след което си тръгват и музиката пак започва. Тоест полицията е безсилна или не и се занимава, като е по-скоро второто, защото 20 пъти им се обясни, че на тези купони има поне по 30-40 човека, едната част от които, стоят на терасата и много добре виждат патрулката, която се задава от далечната улица, при което музиката спира моментално. В следващия момент, полицаите звънят 5 мин. на вратата, отвътре никой не отваря и така се върти колелото. Има вариант към блока да се подходи от друго място, към което те нямат видимост и патрулката да се остави отстрани, но не би. Или ги мързи да ходят или са на хранилка.

 

Аз продължавам да НЕ разбирам какви ги въртите. Явно никой не е занимал кварталния сериозно. Аз на нашия му имам телефона и последно го раздигах посред късна вечер заради малката по подобен повод. Няма такива 5 мин и т.н. Ще отидат и хора от входа заедно с полицаите и ще чакат, има си начини за всичко. Не съм чувал никога никъде подобно разиграване да се прави. А с такъв вакъл съсед досега 100 пъти трябваше да направите принудително изселване. Отделно не зная защо не сте взели български мерки срещу него. Живал съм над 15 години в София и мога да ти кажа, че досега много пъти щеше да е бит, в който и квартал да беше. И най-малко входната му врата щеше да е запалена. И то баш по време на такъв купон - да видиш веселба.  

Link to comment
Share on other sites

Лъки е човек на приказките, ако беше и на действията..... явно целия вход е така.


Минава ми през главата, че хората с които съм си писал все още са тук. И понеже вече чат пат си пишете на малко име - Ицо. Може и до фейса линк, ама на лично.

 

Сложих си и актуалната снимка на аватара.

Link to comment
Share on other sites

А ся де... Де го чукаш, де се пука. Една птичка пролет не прави. След като никой друг не иска, няма само аз да се бутам. Не живея във въпросния вход и нямам намерение да си губя времето точно с този. В този вход са 24 апартамента, други живущи бол - само аз и още 3-4 се разправяме. На събрания всички се дърпат. Имаше готов, написан сигнал до Прокуратурата, подписан от мен и още двама. Искахме и другите се подпишат - не щат, страх ги било, какво щяло да стане, тра-ла-ла. Накрая собственоръчно го скъсах пред тях и им обясних повече да не ме търсят по този повод. Исках нещо да направя, другите не щат.

 

По въпроса с кварталния - живее в отсрещния блок, почти срещу терасата на този - нищо. Обещава, че ще дойде на събрание - изключва си телефона. После оправдания - бил зает, нямал батерия да се обади... Няма да му се моля... До момента, в който този кретен, не започне лично на мен да ми пречи, хич няма да се разправям. Беше се закачил преди моя електромер веднъж - викнах ЕВН. Дойдоха, викнаха полицията. Направихме протокол, отрязаха го. На следващия ден минавам да нагледам таблото и хващам лайното пак долу с някакъв друг, пак да се закача преди електромера ми. Пак ЕВН, пак полиция, пак рязане на кабелите. На следващия ден, този пак се беше закачил, но този път от входа на неговия си електромер - следователно горе дискотека, комшиите цяла нощ не спали, полиции... Този път аз и друг комшия, който живее срещу него, звъним в ЕВН, откъдето ни казват, че регистрират сигнала и ДО 5 ДНИ ще пратят някой. Звъним на 112, откъдето ни казват, че първо трябва да се обадим на ЕВН, те да си пратят екип и ако техният екип реши, да ги викне. След като се обадих втори път на ЕВН и обясних, че включването е ПРЕДИ електромер, тоест краде ПАК от тях, колата им беше пред входа на десетата минута, този път съпровождана от СОТ Даикс. В този момент дойде и патрулката, които път викнаха дознателите. Онзи си беше в тях, ходиха, звъняха, тропаха - нищо. След като е видял, че всички си тръгнахме, е разбил асансьора... И аз не съм вярвал, че такова нещо може да се случи изобщо, ама факт. Отделно, че си говорих с двама от ЕВН, които ми казаха, че имали случаи на ден да ги викат през час за подобни индивиди  :laughing:

 

А и още - наеха професионален домоуправител "Марков НМ" или нещо подобно. От фирмата на четвъртия месец вдигнали ръце и сами прекратиха договора  :grin:

 

Какво повече да се направи?

Полицията не взима мерки, кварталния и той. Комшиите половината са баби или сами майки с деца, които е някак нормално да се притесняват, според мен. Как да се вземе решение на общо събрание и да го изритаме, като повече от 20% не искат да се подпишат. Ако имате идеи - моля споделете... :santa:

 

А да не говорим, че единствено аз, от всички 24 собственици, отиде в районното и писах и обяснявах.

Хората бяха читави и ми казаха, че единственият начин е решение на етажната собственост, което поради горните причини няма как да се случи и те така :) :) :) 

 

Та Бънди, приказките за човека на приказките и действията, си ги запази, щото изобщо не са на място ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти ли си ми искал приятелство там?  :grin:

 

Ми да. Като мома неощипана :) // а ти защо не го прие?

Лъки, пак прочети, моля. От всичкото разбрах, че чакаш ЕВН да предприеме действия?!?

Link to comment
Share on other sites

Не, в случая ЕВН няма какво да предприемат. Както казват те - ние сме до таблото, нагоре сте вие. В случая, проблемът е горе. В момента очаквам да разбера от някой, каква е сметката за асансьора. По спомен, първият път, когато този го резнаха от входа на моя електромер, с амперклещи измериха 14A консумация, която си е сериозна. Да му мислят тези с асансьора, поне като го спрат, може да съберат смелост и да подпишат. Оттам е лесно.

Link to comment
Share on other sites

I know that...

Ама пак ти казвам, няма как сам да представлявам 51% от етажната собственост, дори и да съм достатъчно луд... :grin: Другите като не искат, няма да се бия с тях я...

Link to comment
Share on other sites

До болка я опознах последните 4 години дето живях в БЛОК в ТРАКИЯ тази етажна собственост!!! :) Даже имаше хора от форума дето си казвахме всеки ден "Добър ден" и така и не се запознахме :)  В един момент човек си казва - "ибал съм го в тариката, ще му плащам 10 лв ток. не ми се занимава с такъв цървул" и те така си живуркат. Не, че аз бих постъпил по друг начин. Даже и бира ще го почерпя ако мине на кварталното барче. Но това не е правилния начин. Правилния начин е бой по главата докато омекне :)

Link to comment
Share on other sites

Значи. Щом теб не те засяга, а комшиите ги е страх - плащаш на някой или разпечатваш нещата от по-долните линкове и ги връчваш на някой дето не е шубе.

 

https://www.bulforum.com/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=65&showentry=82

https://www.bulforum.com/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=65&showentry=83

Link to comment
Share on other sites

Ми да. Като мома неощипана :) // а ти защо не го прие?

 

Защото откъде да знам кой е?  :grin:

 

Аз не приемам току така всякакви покани. Както и да е - сглобихме схемата. 

 

Лъки, явно нямате нито комуникация, нито организация във входа. И типичната овча същност на българина позволява на подобни селташки тарикати да живеят на гърба на останалите. А има толкова възможности за възмездие извън безумната ни, неработеща система...

 

Аз тук 5 ПЕТ години се борих с един урод, който не допускаше работниците да влязат у тях, за да се изпълни ремонт на общи щрангове. То не бяха жалби, разправии, експерти, становища... Нещата отиваха към съд вече. А комшията под мен в гаража с кофа вода събираше... Накрая тази пролет най-после отстранихме повредите навсякъде... Тъкмо щяхме агне да колим, че се мина без бой. Три дни, точно три дни му беше вече сух гаража и почина от инсулт. В момента като видя оня изрод и ми идва да го смеля с шутове и тукати. Всеки ден го псувам наум. 

Link to comment
Share on other sites

Както и да е де. Много поздрави имаш с тази Лили от Берлин :) А иначе Лана Дел Рей също ми е в топ уан... както и да е винаги ми е минавало през главата, че няма по секси музика от тази дето девойките я харесват. Другата тежката, металната си е за мъжките напивания. А чалгата е за клошарите. И тези моми дето им духат.

 

Всъщност: What happens in Facebook stays in Facebook.... Sorry

Link to comment
Share on other sites

. Другата тежката, металната си е за мъжките напивания. А чалгата е за клошарите. И тези моми дето им духат.

 

 

+10000

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...