Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Прав е човека.

Абсолютно прав е! To се мисли преди да се прави нещо. А не "ми аз сега съм с 2 деца, без образование и съм безработна - какво да правя" - ми де да знам какво да правиш и ми е все едно - да си мислила, егати. Сега аз ли да ти гледам децата и да ти плащам да завършиш (ако можеш, защото и без това явно си куха лейка, след като не си могла да завършиш и си преценила, че чукането ти е по-интересно)

 

И кое му е правото? Дайте тогава да не се правят деца и всеки да си живее сам, защото изкарва има няма 500 лева...

Ми дай тогава да не мислим какво правим и после да се жалваме. Като не може да гледа 2, 3 или 5 деца кой й е виновен че ги е направила. Все едно аз да си купя джип и да се оплаквам, че нямам пари да му плащам вноските. Същата работа. 

 

Неправилен въпрос беше. 

 

По-правилен е - вие как ще си разпределите парите ако получавате МРЗ. И правилния въпрос е "ще искам още от мама и тати докато завърша". Хайде не ми говори как хората работят на МРЗ навсякъде по страната, защото изобщо не е така. Дори един пазач, който не върши абсолютно нищо, а се изисква единствено присъствие иска повече.

 

Минимални заплати в началото на 2014г. в евро:

България - 174

Румъния - 191

Чехия - 312

Гърция - 684

Франция - 1430

 

Е и? Кой работи на МРЗ? Тези на МРЗ са обикновенно временни работи, които ги вършат разни пикльовци докато завършат

 

Примерно: Мияч съм на автомивка или продавач на вестници.

Е и? Това не са професии, в които да градиш кариера и да се пенсионираш като такъв. Това са временни работни места за хора, които правят нещо друго освен това. Примерно студенти или лятото разни ученици.

 

 

Излиза, че страната ни не може да ни задържи по никакъв начин, а същевременно не е привлекателна за други. Какво става тогава? Няма раждаемост, няма нищо, и прогресивно намаляваме и изчезваме като население.

 

Нищо не излиза, защото базираш логиката си на невярно начално твърдение.

 

Циганите са съвсем друга тема, но много добре спомена за тях. Те и да имат и да нямат пари - правят деца. На 18 раждат, на 36 баба, с по 2-3-4... деца. Колко са циганите, които ще си дадат сметка за тези думи на г-н Борисов и да мислят какво да учат децата, къде да ги записват и тем подобни? За сметка на това броя им преди, сега и занапред расте с бързи темпове.

Именно, за да се прекрати това трябва да се анулират всякакви социални простотии - и детските надбавки да се премахнат и социалните помощи и т.н. Когато дохода им стане 0.00лв на месец виж как сами ще тръгнат да си търсят работа. Ако ще и на МРЗ а не като сега да ти вика "ми аз за толкова не искам щото ще си загубя социалните помощи" и тя да ражда дете след дете заради надбавките и бонусите

Не се лъжи, не е бира. Пиринско е.

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Едни ребърца тука цвърчат в тиганчето.... И отстрани ледено ПИРИНСКО! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=E5WSdeLl8dw

 

Най-добрата реклама на бира, редом разбира се с тази на Шуменско (хората сБира)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, дедо... Това че ние не познаваме такива хора, не значи, че ги няма. А и каква е разликата, ако работиш за МРЗ+100лв?

 

Темата е доста по-обширна от една проста МРЗ. Хайде да вземем да сметнем СРЕДНАТА работна заплата, защото тя би-трябвало да е по-добрият показател. Какво става там?

Link to comment
Share on other sites

 

Ако ще се хващаме за точката и запетайката, ето:

Средни заплати в началото на 2014г. в евро:

България - 407

Румъния - 499

Чехия - 946

Гърция - 837

Франция - 2758

 

Мияч било временно, добре, така е. Ясно е за бригадите и студенти, но защо тогава някой чуждестранен струдент не дойде у нас на бригада, а българи трябва да ходят по другите страни? Защото няма да изкарат и да спести нищо.

Продавач на вестници или в магазин може да си цял живот. И тук малко идва дискриминационно изказването ти да се разглеждат само хора с т.нар. елитни професии с възможности и амбиции за криера и развитие. Да останат тогава само хиляди интелектуалци, на които да няма кой да им гледа домати на нивата, да им гледа животни за мръвки, да им продава храна в магазина...

Link to comment
Share on other sites

Не е ли малко рано за мезетата!?

Никога не е рано..Когато и да започнеш, все си закъснял...

 

П.П.Ааа и да, Пиринското е бира....поне в сравнение с останалите бълвочи в съответния ценови клас...

Link to comment
Share on other sites

Грешно подхождате. Все пак цените също са различни. Услугите са по-скъпи защото са директно свързани със заплатите, наемите също са други. Например за чешката заплата, мога да кажа, че 500 от тези евра отиват за квартира + ток/вода/газ :) . Наема на 1 стая в Бърно е 200 евро :)

Да, стандартите са различни, но все пак не залитайте толкова по директното сравнение на заплатите :)

Link to comment
Share on other sites

Нали знаете, че истините са минимум 2? Аз и жена ми изкарвахме горе-долу добри пари, като се има предвид, че само тя работеше "елитна" работа с перспективи и кариери и пр. неща. Моята работа е колкото да плащаме сметките и да имам постоянни осигуровки(от хобитата си вадех повече). Обаче - не стигат. Говорим за средно 2к+ лв на месец. Сметки, кола, дете, туй-онуй. И - кор. Да не говорим пък за спестявания(е, имаме, ама са някакви смешни - колкото да идем на море или да се поглезим по-сериозно, или ако трябва нещо спешно като голям разход да се покрие - ремонт, лечение). Не става изобщо въпрос да можеш да се развиеш(собствен бизнес искаме) или да не го мислиш следващият месец. Не става. А хората с още по-малък доход? Тия, дето са на мрз + 100лв отгоре и плащат кредит или нещо от тоя род? Те живеят буквално месец за месец и се молят на лягане и на ставане да не им се случи нещо. Те не живеят даже, те оцеляват.

 

Ред. Да си поговорим за Чехия - сестра ми живеят от заплатата на мъжа и - средно ниво персонал(жичкаджия и проектиране на печатни платки) в завод на Сименс. Нейната научна заплата е малка, около 800 евро + 500 евро стипендия. Изплащат ипотека, всяка година сменят колите, отглеждат дете(с ходене на частна ясла) и пак не им е тегаво.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, дедо... Това че ние не познаваме такива хора, не значи, че ги няма. А и каква е разликата, ако работиш за МРЗ+100лв?

 

Темата е доста по-обширна от една проста МРЗ. Хайде да вземем да сметнем СРЕДНАТА работна заплата, защото тя би-трябвало да е по-добрият показател. Какво става там?

И според теб това са временни работни места или длъжности, където се гради кариера? Колко според теб взима един обикновен служител в банката, НАП или примерно във вестник Марица?

 

Средната работна заплата трябва да я гледаш по региони за да има смисъл. Едно е в София друго в Тутракан.

 

Ако ще се хващаме за точката и запетайката, ето:

Средни заплати в началото на 2014г. в евро:

България - 407

Румъния - 499

Чехия - 946

Гърция - 837

Франция - 2758

 

Мияч било временно, добре, така е. Ясно е за бригадите и студенти, но защо тогава някой чуждестранен струдент не дойде у нас на бригада, а българи трябва да ходят по другите страни? Защото няма да изкарат и да спести нищо.

Вероятно защото сме шовинисти и не искаме. Иначе сигурен съм, че за малко над МРЗ ако им платим пътните доста китайци ще има навити. И нигерийци. От друга страна нали тука безработица, а у... пък колко хора си чул да ходят да се хващат временно през лятото да работят в селското стопанство?

 

Продавач на вестници или в магазин може да си цял живот. И тук малко идва дискриминационно изказването ти да се разглеждат само хора с т.нар. елитни професии с възможности и амбиции за криера и развитие. Да останат тогава само хиляди интелектуалци, на които да няма кой да им гледа домати на нивата, да им гледа животни за мръвки, да им продава храна в магазина...

Продавач на вестници или в магазин може да е за цял живот ако ти е толкова акъла и образованието. За последното можеш да виниш единствено себе си.

 

Освен това има доста професии, при които се плаща повече защото се РАБОТИ а не се кисне на едно столче по цял ден и да си гледаш телефона, а влезне ли някой да го посрещаш с кисела физиономия, че ти е нарушил рахатЯ.

 

Ти примерно знаеш ли колко взима един шофьор? Защото аз гледам една ведомост тука - 1100-1500лв чисто са плащали. Работник в цех (някакъв дето затваря буркани) гледам взимат 800-900лв. Само пазачите са на 500-600лв на месец. Реални, ЧИСТА сума.

 

Това е за Пловдив. МРЗ наясно ли си колко е?

 

 

За разлика от теб гледам реална ведомост на реално изплатени пари, след удръжките. Не случам на БСП предизборните агитации

Link to comment
Share on other sites

Ебаси, те вземат повече от мен, бе дедо! Пък аз се водя квалифициран персонал с екстри, стаж, книжка, два чужди езика, образование...Как пък да седя в България?...

Link to comment
Share on other sites

Ред. Да си поговорим за Чехия - сестра ми живеят от заплатата на мъжа и - средно ниво персонал(жичкаджия и проектиране на печатни платки) в завод на Сименс. Нейната научна заплата е малка, около 800 евро + 500 евро стипендия. Изплащат ипотека, всяка година сменят колите, отглеждат дете(с ходене на частна ясла) и пак не им е тегаво.

За Чехия имах предвид Средните заплати :) 

Тя взима 1300 + тези на мъжът и ? :) Разбира се, че няма да им е трудно :) Ако са общо 1300 - предполагам, че става дума за Острава или някой друг по-малък град, където цените на имотите са чувствително по-ниски от Бърно/Прага. Съответно там 1300 евро са като 1300 в Пловдив, дооста над средната заплата :)

Link to comment
Share on other sites

Тц, живеят си на село. Ха, намери да сравняш цени на имоти :D Все едно първа линия по морето и средата на Столипиново.

Link to comment
Share on other sites

Питах я. Ипотеката им е 893.35 евро на месец.

Дамм, личният ми коментар е, че имаме ужасни наеми :D В момента разглеждаме квартири и за това което търсим отиват към 600 евро :)) Ще ми дойде и на мен времето да мисля за нещо постоянно ... бр :)

Link to comment
Share on other sites

Във Фирмата в която работя в момента повечето персонал нямат образование.И нямат и алтернатива реално и си бачкат на 600лв и си им е гот щото не се зорят много :D  

Link to comment
Share on other sites

И нямат и алтернатива реално и си бачкат на 600лв и си им е гот щото не се зорят много :D

Абе недей да нямат алтернатива. И аз нямам образование, ама не бачкам за 600 лева. Ама и не е като да няма работа...

Link to comment
Share on other sites

Сега който си го може си го може :D И аз не искам да работя тва,но в момента няма как :) Не че образованието ще ми помогне да си намеря работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...