Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Много ми се искаше да гласувам на тези избори, даже и изборна секция се появи само на два часа път, обаче нямам валидни български документи. :sad1:

Link to comment
Share on other sites

Много ми се искаше да гласувам на тези избори, даже и изборна секция се появи само на два часа път, обаче нямам валидни български документи. :sad1:

http://www.mfa.bg/bg/pages/134/index.html

Малко не ми е ясно дали може да се подаде по пощата или не. Самият текст е малко объркан. В страницата за издаване на паспорт е изрично упомената, че не може заради биометричните данни.

После ще ходя до посолството и ще разпитам.

Link to comment
Share on other sites

Някой направи ли си труда да отвори сайта, ако толкова не ми вярва - scene.org?Или трябваше да напиша 10 реда за да кажа от къде точно да се свали, вместо да дам наготово линка?

Все пак имам някви си 3252 posts и едва ли ей така ще постна нещо вирусясало, а и винаги може да се провери в wiki.

 

P.S. Явно и тук никой не е чувал за demoscene, иначе няма начин да не знае сайта!

Link to comment
Share on other sites

Малко не ми е ясно дали може да се подаде по пощата или не.

Не мисля, че може по пощата. Ето тук буквално се казва, че лицето трябва да се яви лично за снемане на съответните биометрични данни:

 

Заявителят подава лично заявлението в дипломатическото или консулско представителство.Консулското длъжностно лице заснема с цифрови устройства подписа и лицето на заявителя.

Обаче не мога да разбера едно нещо. Въпросният консул идва всяка година в нашето село, но не извършва услуги по преиздаване на български документи за самоличност и паспорти. Едниственото нещо, което прави е заверяване на разни идиотски пълномощни. Аз и до ден днешен не мога да си обясня как консулите не разполагат с мобилна технология за снемане на биометрични данни, след като такива възможности са налични в България за обслужване на разни отдалечени села и паланки.

 

Иначе най-близката ми консулска служба, в която мога да си подновя документите е тази в Л.А.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не го свалих. Описание от типа на "уау, тия са луди", "никой няма да повярва какво се случва тук", "вижте  какво направи едикойси" и т.н. съм свикнал просто да ги маркирам всичките и да цъкна "delete forever"...

Link to comment
Share on other sites

Вижте класацията на "Стандарт" за най-теглени филми в мрежата към 11.00 часа днес:

 

„Магистралата" - 32.1%

„На всеки километър" - 19.7%

„1001 нощ" - 12.9%

„На барикадата" - 7.1%

„Неизбежната реформа" - 6.9%

„Бургас и морето" - 5.6%

„Великият диктатор" - 4.9%

„Песен за азбуката" - 2.1%

 

Активността към 11:00 часа е 10.1%.

 

Разделяй и владей в действие.

Link to comment
Share on other sites

Официална активност около 10 сутринта -  7,8% - ДВА ПЪТИ по-ниска от миналия път... Давайте така, ДПС и оня боклук Бареков потриват доволно ръце. След час отивам да гласувам и ще видя какво се случва на живо...

Link to comment
Share on other sites

Ти кво си очаквал от целия тон през последните 2г "гласуваш за Бойко и СДС и ти вдигат тока"... "гласуваш за Волен и отиваме в СИВ"... "Дудука обещава 1мил работни места" ... и никой не говори за реални икономически показатели, програми, мерки... хората тотално са се отчаяли , че и да гласуват и да не гласуват нещата са тотал. 
Инак и аз ще мина следобяда да си пусна хартийката в дупката, барем малко се вдигне процента към 16ч. Ама надали, сигурно ще си остане под 40%, което им е и целта.

Link to comment
Share on other sites

Пред моята секция имаше опашка. Чаках около 6-7 минути, за да влезна. На дъската пишеше 31% избирателна активност, но не погледнах за колко часа. А и предполагам, че това е само за секцията, в която бях аз.

Link to comment
Share on other sites

Тва дали освен в БГ го има другаде... да дадеш на някой да ти изработи нещо, той да ти каже, че до 2 дни най-късно ще ти се обади... след 4 дни да му се обадиш, да ти каже, че не го е почнал и щяло да стане възможно най-бързо сега като го почне и да минат още 4 дни... 

Link to comment
Share on other sites

host-е, не мрънкай, фотографа от сватбата, дето уж ми се водеше приятел още не ми е направил албумите. Беше края на Юни. Може би трябва да му променя геометирята на лицето за да си получа шибаните албуми...

Link to comment
Share on other sites

Току що бях да гласувам и пред всяка от секциите имаше поне по 4-5 човека... Сега четох най-активни в Пловдив били район Централен и Южен :) Събуждайте се от другите райони и отивайте

Link to comment
Share on other sites

Е, аз реших днес да гласувам - а това само по себе си е събитие - отидох до скецията с идеята да пусне глас и после да напазарувам, че домочадието гладува. Отивам там, гледам втория етаж, където са стаите за моя милост - пълен, един в друг се бутат, пък то не, че е малко пространството, но и не е широко... вярно, некролози, скелети, тук таме някой млад и някой не чак толкова млад. Обаче пълно! Прецених, че може да отиде час лице в гъз с тези будни граждани докато се докопам до урната. Ми не става, завъртях се и към магазина. Сега се чудя дали да си направя втори път труда да ходя. Все повече се замислям, че докато не вкарат в употреба електронното гласуване ще имат един виртуален ... глас ... от мен. Застъпници, продажници и подобни... глупости. Направете го цивилизовано, който иска да ходи на седянката там - да ходи, който няма време - има по-цивилизовани начини, но кой да ги вкара в употреба?

В този ред на мисли - прибирам се и по пътя на една банка ДСК виждам как някакви клети душички се опитват да отворят врата с електронна ключалка използвайки дебитна карта, защото вътре има 24 часа достъпен банкомат - спрях се и се загледох. Сигурно 15 пъти опитаха две жени - плъзга картата, онова не мига, не писка. Мъчиха, чудиха се. Не се стърпях, отидох и ги попитах какво искат да постигнат с това? Те измънкаха, че искали да ползват банкомата, ама вратата не се отваряла. Хванах дръжката и ... просто отворих вратата. Двете придобиха доста тъпо изражение и замънкаха, че другаде не било така. Замислих се, дали повечето врати не се отварят като хванеш дръжката и дръпнеш или бунтеш? Нищо, имаше едно предаване на Карбовски за мъжа без глава (който е гледал се сеща)... и той е гласоподавател :) Та така стоят нещата...

Link to comment
Share on other sites

То като ти ги направи на теб вече няма да ти се гледат :)

На мен и сега не ми се гледат :P Ама жена, сватове, родители, баби, дяди питат и подпитват...

Link to comment
Share on other sites

загубена кауза сме......започва старата песен на нов глас....пожарникарчето е на власт задава се и доста интересна коалиция..... няАм думи общо взето. 

 

 

Най-тежкото е че Барека макар да е купил бая гласове доста народ са гласували за него.......общо взето върха на падението. 

 

 

 

 

10689771_695274010560819_732894872430008

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...