Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Съмнявам се някои да не иска най-доброто за децата си, било то образование или условия или начин на живот. Тук въпросът не е това, а става въпрос за финансовите средства, с които да се постигне това.

Аз ще спра до тук и кой разбрал разбрал, защото си мисля, че спорът ще е излишен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Финансовите средства зависят изцяло от теб! Не зависят нито от бат ти Бойко, нито от Ахмед Доган... Ако не те устройва трудовия пазар у нас, напълно легално вече може да работиш в целия ЕС. Ако в целия ЕС не можеш да се устроиш на работа тогава съм съгласен - наистина този съюз е много крив. Та тази майка като си е родила две деца - да си ги гледа, а не да хленчи да звъни по телевизиите. С хленчене и искане наготово не става. Става с учене и после с работа. Дори и да пропуснеш първото - има добре платен нискоквалифициран труд в страните по на северозапад. Когато всеки спре да хленчи, тогава политиците вече няма да има кого елементарно да яхат предизборно и кого да радват с намаляне цената на тока, ще имат други грижи, дето на нас сега ни звучат екзотично.

Link to comment
Share on other sites

Честно ли... Дай всички да отидем в ЕС, защото всичко е по-добро, а тук да останат пенсионерите и след Х години да има няма милион население. Дали ще съм добър бачкатор тук или другаде- добре, но защо тогава едните да дават в пъти по-добро заплащане и начина ми на живот да е различен...

И не ми казвай, че не зависи от политиците, несериозно звучи. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе как в днешно време е редно да се боря с малките вандали в махалата?

 

Едно време аз ядях бой, сега обаче не ми е много ясно, понеже и децата са друга порода. Одеве заших един шамар на един келеш, който вреше клечки в климатика ми, ама честно казано още след 3 сек ми стана гадно. Редовно се събират пред нас и намирам чат пат някой друг надпис по чисто новата мазилка, но още не съм ги хващал в крачка. Какво се прави в такъв случай? Някой има ли опит?

Link to comment
Share on other sites

И кое му е правото? Дайте тогава да не се правят деца и всеки да си живее сам, защото изкарва има няма 500 лева...

 

НЕ - не си разбрал правилно схемата - примерно циганите правят по 11, мислиш ли, че изкарват нещо НЯКЪДЕ НЯКОМУ?

 

Че то правенето не е забранено. Отглеждането после е трудно. Ако искаш от детето ти да стане човек, трябва да му осигуриш поне едно образование което да е конкурентно на връстниците му когато ще трябва да си търси работа за да оцелее и да си плаща квартирата, защото дом е ясно, че няма да му оставят. Кое не ти е ясно в думите Му? 

Още ми минава през главата, че след малко ще ходим на:

 

Ице, Тиквата е тъп чукундур и не знае дори как да си формулира правилно ПРОДИКТУВАНИЯ текст. Тъз схема - не раждай, ако не можеш да отгледаш, я налагат силово сред нациите, близо до животинските видове. 

 

Справка - дори мишките са по-мъдри от хората , но някои ще се разплачат ако кажа защо...

 

Абе как в днешно време е редно да се боря с малките вандали в махалата?

 

Едно време аз ядях бой, сега обаче не ми е много ясно, понеже и децата са друга порода. Одеве заших един шамар на един келеш, който вреше клечки в климатика ми, ама честно казано още след 3 сек ми стана гадно. Редовно се събират пред нас и намирам чат пат някой друг надпис по чисто новата мазилка, но още не съм ги хващал в крачка. Какво се прави в такъв случай? Някой има ли опит?

 

Бой, брат - тва е. 

 

За да не се чувстваш виновен, веднага ти казвам :

 

1. Гледай интерпретацията на Камен Донев.

2. Реагирай ВЕДНАГА и на място, както си направил. 

3. Най-вероятно последствия няма да има, за съжаление (ни за теб, ни за пикльото)

 

Да поясня ЧЕЛНО:

 

Излизам си от блока покрай Паисий Хилендарски, както всеки принципен ден... Подминавам им там салон и трудовото и с периферията виждам вляво в двора деца и глъч... В следващия момент, НЕ - НЕ момент - секунда, виждам замах... И пред колата ми огромен камък!!! Аз на спирачки и пищящи гуми и еквилибристика, пикльвци ми се хилят зад оградата... Ръчна, скачане, пикочите бягат, един, не - ЕДНО, остана като овца на кръстопът и се напика като се разкрещях... И взе да се моли... И го оставих да си избяга при другите, макар че трябваше да викна учителката и да й вкарам крика в сфинктера...Защото това огромно паве можеше да ми докара не само около 2000 лева разправии, но можеше и да предизвика сериозна катастрофа. 

 

Та, пич, не се тревожи - понякога то си го иска да плеснеш! Но внимателно, назидателно. Щото не заслужава пикльото боя - баща му го заслужава...

 

 Наистина несериозно звучи! Ти къде си БЕ??????

 

Христо, бъди така по-въздържан и търпелив и възпитан - все пак чичка си...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Чичка и ти ще станеш докато мигнеш два пъти, ама ми писна от хора дето не са разбрали още, че сме в ЕС. Иначе ще слушкам :) Ама аз така си приказвам, само се правя на строг или сърдит. Що се отнася до децата и доходите, акцента ми беше до хленченето и искането. Индивиди дето хленчат и искат редовно ги гледаме по новините.

Link to comment
Share on other sites

Ами за какво мислиш ме имат вече след 12 години само тука  :grin:

 

Бъди сърдит, но го формулирай правилно, че знай'ш к'ви раними душици има в ефира...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 Наистина несериозно звучи! Ти къде си БЕ??????

Извинявам се, не съм го написал разбираемо - "Дай всички да отидем в ЕС" -> в т.нар. развити и по-добри страни или както ти каза по-горе "северозападни". Дано сега е разбираемо.

И бъди така добър да ме цитираш правилно, а не неща, който не съм написал. :)

За "БЕ"-то не съм тънкообиден. :)

 

Явно хващаме много и различни теми, а и различни виджания по тях, и дискусията и ще стане дълга и широка. Да, така е, че всеки трябва да си даде сметка какво прави, как прави, колко прави, но базата за сравнение не е еднаква. Не знам защо ти изключваш отговорността на политиците, управляващите и на държавата като цяло. Давам ти пример =>

Минимални заплати в началото на 2014г. в евро:

България - 174

Румъния - 191

Чехия - 312

Гърция - 684

Франция - 1430

 

Примерно: Мияч съм на автомивка или продавач на вестници. Каква е разликата дали ще мия кола в някоя от посочените страни или продавам вестници, при положение, че миенето ще е еднакво, мръсотията също, вестниците са все от хартия, а заплащането ще е в такива различни граници? Веднага сигурно ще кажеш, че който не го устройва да се маха, но не е така. Миячът от България ще отиде другаде, но никой от другадето няма да дойде в България. Излиза, че страната ни не може да ни задържи по никакъв начин, а същевременно не е привлекателна за други. Какво става тогава? Няма раждаемост, няма нищо, и прогресивно намаляваме и изчезваме като население.

 

НЕ - не си разбрал правилно схемата - примерно циганите правят по 11, мислиш ли, че изкарват нещо НЯКЪДЕ НЯКОМУ?

Циганите са съвсем друга тема, но много добре спомена за тях. Те и да имат и да нямат пари - правят деца. На 18 раждат, на 36 баба, с по 2-3-4... деца. Колко са циганите, които ще си дадат сметка за тези думи на г-н Борисов и да мислят какво да учат децата, къде да ги записват и тем подобни? За сметка на това броя им преди, сега и занапред расте с бързи темпове.

Link to comment
Share on other sites

Циганите раждат, за да имат пари. Това е коренно различно и трябва да се разгледа социалната ни програма защото това е катализатор на циганизацията. Трябва за трето дете вече да се намалят рязко помощите, които държавата дава. Знам, че ще засегне дори някои хора от форума, но стискаме зъби иначе децата ни ще са малцинство. 

 

 

 

За "БЕ"-то не съм тънкообиден

Аз се бях засилил да пиша "бе серсемино" :) 

Link to comment
Share on other sites

Слушам сега Светла Тодорова (ДКЕВР) за цената на тока: "На нас когато трябва да се вдига цената, не ни се обаждат. Обаждат ни се когато трябва да се задържи или да се намали цената на тока. Цената се определя от субективен фактор."

Link to comment
Share on other sites

Цената се определт от това кой е на власт. Като дойдоха бсп отрязаха слънчевите панели на гербавите дето бълват ток по 28 часа на денонощие и цената падна. Сега се връщат на власт и цените отново скачат нагоре. Само за месец служебно правителство вече са завишени с 10%. А реалната цена на тока е 3-4 пъти под това, което плащаме. Няма значение какви доходи имаш, когато те рекетират толкова безочливо.

Link to comment
Share on other sites

Цената се определт от това кой е на власт. Като дойдоха бсп отрязаха слънчевите панели на гербавите дето бълват ток по 28 часа на денонощие и цената падна. Сега се връщат на власт и цените отново скачат нагоре. Само за месец служебно правителство вече са завишени с 10%. А реалната цена на тока е 3-4 пъти под това, което плащаме. Няма значение какви доходи имаш, когато те рекетират толкова безочливо.

 

Ти да не си на хранилка предизборно, че така нагло се опитваш да ни къпеш?  

Link to comment
Share on other sites

Ааааахххх - идилия... Да влезнеш по обед в шкембеджийницата, двама трима "заварчици" гледат с влажен поглед през стената, сърбат, подсмърчат, отпиват жадно от потните бири....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ти да не си на хранилка предизборно, че така нагло се опитваш да ни къпеш?  

Че как, изборите са толкова непредсказуеми, че осемте редовни посетителя на булфорум са сред най-ценните за предизборно надъхване. :grin:  Бънди, добре че се върна, та да ни забавляваш.

Link to comment
Share on other sites

Което никога, по никакъв начин не се е случвало и няма да се случи. В много добро настроение съм и не ми се разискват тъпотии днес...

 

Имам 5 килограма мезета и 10 литра бира... И няма кой да ми помага... 

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ за бирата или за мезетата...Щото така малко, лекинко ти е подвеждащ въпроса с помощниците...:lol:

Не се лъжи, не е бира. Пиринско е.
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...