Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ЧРД на Пламен :beer:    ...който е толкова древен, че броячът на форОма не може да брои до толкоз....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ааа, не знам. Моят апартамент е на втория етаж и следователно асансьор не се плаща :grin: Затова и се отказах в един момент.

 

Така си мислиш ти. Асансьрът е вързан към едно електромерче, което е и за стълбищното осветление, мазетата и т.н. Плащате го всички като попчета. Затова на ЕВН им е през чепа. Тая тема не й е мястото тук, но вижте си сметката за ток за общи части - ще видите как плащате всички вкупом сметката на отпадъка.  

Link to comment
Share on other sites

Малко име.....дееВа и нещастниците..... САМО с 10% било вдигането.... гоУем праз.... 

 

Сестра ми живее/учи в Австрия с още 2 момичета делят квартира, за ток,газ, вода и интернет плащат 100Е..... аз живея сам в апартамент с 2 климатика работещи постоянно зимата + бойлер, почти не готвя, пера веднъж седмично и зимата сметките ми за ток са от 150-180лв..... 

Link to comment
Share on other sites

Така си мислиш ти. Асансьрът е вързан към едно електромерче, което е и за стълбищното осветление, мазетата и т.н. Плащате го всички като попчета. Затова на ЕВН им е през чепа. Тая тема не й е мястото тук, но вижте си сметката за ток за общи части - ще видите как плащате всички вкупом сметката на отпадъка.  

 

Тц. Асансьорът е на трифазен електромер и съответно отделен троен бушон. Стълбището е на отделен, заедно с осветлението на избите ;)

Проверил съм го лично :)

 

Верно, че не им е мястото тук, ако искаш ги затрий.

Link to comment
Share on other sites

 

Малко име.....дееВа и нещастниците..... САМО с 10% било вдигането.... гоУем праз....  Сестра ми живее/учи в Австрия с още 2 момичета делят квартира, за ток,газ, вода и интернет плащат 100Е..... аз живея сам в апартамент с 2 климатика работещи постоянно зимата + бойлер, почти не готвя, пера веднъж седмично и зимата сметките ми за ток са от 150-180лв..... 
Айде сега си представи,че имаш жена и малко дете(дай боже не само едно)...Като се роди дъщеря ми зимата беше адски студена-два месеца сметките бяха по 700лв.За трепане са тия боклуци,не яйца ами павета трябват...
Link to comment
Share on other sites

Да не излезе, че ги защитавам, ама за 700лв сметка в нормална квадратура определено не са виновни само те. Или някой краде, или енергийната ефективност клони към 0.

Link to comment
Share on other sites

...или някой трябва да плаща масрафа http://news.plovdiv24.bg/416410.html

Да не говорим за фалшивите "консултации" за милиони, източването чрез дъщерни фирми на кораба майка, надценка от над 100% за всеки лв "инвестиция" и десетки други начини...

Link to comment
Share on other sites

Да не излезе, че ги защитавам, ама за 700лв сметка в нормална квадратура определено не са виновни само те. Или някой краде, или енергийната ефективност клони към 0.

Че краде някой е ясно само дето не съм аз...За седем-осем години два пъти ми сменят електромерите,веднъж ел. таблото,здраво метално смениха с пластмасово.Разкопаха тротоара пред нас за да изровят старите медни кабели и да ги сменят с нови алуминиеви.Питам групата под изпълнители каква е идеята на всичко това-инвестиция Баце и ние треа да ядем...После познай...На няколко блока в тракия слагат"експериментално" електромери с радиомодеми със сим карти уж за дистанционно отчитане.Дали е само за отчитане ще се разчуе. Бившият ми шеф,немец,ми показа снимка на неговия електромер АEG произведен...1979 година :mellow: механичен с шайба.До ден днешен по него му засичат сметката за тока.Плаща на месец по колкото реши,веднъж годишно му я уравняват.Около 60 евро на месец внася,и на края доплаща около 200.Само дето живее в 200кв.м.къща на два етажа в предградие на Берлин.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, ама това са колосални за едно домакинство kwh. А иначе да се сравнява цена на тока с други държави е безсмислено. Тя цялата геополитика с войните и всичкото и се върти около това, а ние не сме играч там.

Link to comment
Share on other sites

Увеличението не е 10%. Миналогодишното от 13% забравяте. И се очаква още да се вдигне. Та...Засега минимум 23%. След Нова Година, кой знае...Може докъм 200% да дойде. А вие пак недейте гласува. Чакайте на мангалите. Аз сериозно се замислям, следващият път, като ида в някоя държавна служба и ми направят врътка, да се разкрещя, че ме дискриминират, да искам неустойки, да ми върнат всичките пари за осигуровки, да не плащам данък и да ми платят ремонта по окачването, щото плащам минетка, ама пътищата са разбити. И ако вкарат идеята циганите да се возят безплатно, директно за всяко нещо, което не ми хареса, ще се пиша дискриминиран и ще пищя по всякакви там защитнически комитети, партии, дружинки и групови ебални. 

Link to comment
Share on other sites

Като наближат избори всеки се хваща за цената на тока. Аз лично мисля, че тока трябва да се вдигне до нормалните му стойности, за да не бъде НЕК на загуба и после държавата да ги покрива, а разни партии да се бият в гърдите. Трябва да се вкарат в затвора всички сключили неизгодните договори за задължително изкупуване по твърда цена на електроенергията.

И най-вече - спрете да коментирате цените! Започнете най-после да искате по-високи заплати.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се вкарат в затвора всички сключили неизгодните договори за задължително изкупуване по твърда цена на електроенергията.

 

При 120 ли, 140 ли дупетати, свързани с електроенергията, как я виждаш тая?

Link to comment
Share on other sites

Увеличението не е 10%. Миналогодишното от 13% забравяте. 

 

Къде го по-точно, че не съм го видял аз? То по тая логика имаше и намаление... 

 

Принципно на мен сметките ми не са мърдали, нито пък служебните, които са в хиляди. Бъзикат параметри на уравнението и реално хората вече дори не могат да разберат как се формира цената на това, което получават. И всичко тръгна с тъпанарщините около зелената енергия... 

 

 

Тц. Асансьорът е на трифазен електромер и съответно отделен троен бушон. Стълбището е на отделен, заедно с осветлението на избите  ;)

Проверил съм го лично  :)

 

Ти нали осъзнаваш, че тока на асансьора не ви е на аванта? 

Link to comment
Share on other sites

 

И най-вече - спрете да коментирате цените! Започнете най-после да искате по-високи заплати.

Ами то всъщност колкото и да взима човек, като знае, че го крадат няма как да се примири. Защото ако беше в Гърция или някоя друга страна, досега щяха да са ги подпалили и изгонили с камъни.

А тези са си чиста проба крадци. Дойдат тук и мислят само начини да цоцат. Като да хапваш и пийваш на чужд гръб.

На всичкото отгоре тези от ДКЕВР са най-корумпираната държавна шайка. Все едно не им плаща държавата да брани нейния интерес, ами доставчиците, за да оправдават вдигането. Онази мазна муцуна Семерджиев години наред цоцаше като от бащиния. Противен плужек. 

 

И едно огромно БРАВО за такива герои, като този с яйцата. Повече такива хора са нужни...

Link to comment
Share on other sites

http://www.nytimes.com/2014/09/25/world/europe/ukraine-prisoner-swaps-russian-separatists.html?module=Search&mabReward=relbias%3As%2C%7B%222%22%3A%22RI%3A18%22%7D&_r=0

Ню Йорк Таймс - путинисти и рубладжии!

 

Опс, обърках темата...

Link to comment
Share on other sites

Аз чакам да видя Кольо Кавала как ще открие 1млн работни места...

Ще си останем с чакането...след изборите ще се окаже,че са сбъркали мястото на запетаята....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...