Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Виж отвътре на капака на fusebox'a дали имаш описание на релетиите и бушоните. Ако на този капак нямаш пинсетки, може би на този в купето ще имаш. Напиши си точния модел на колата да се поразтършувам да вида за схема.

На този отвън няма. Не съм гледал за този в купето. Сега ще проверя и там. Точният модел е Vectra C, 2006-та година, 1.9 CDTI, 150hp. Z19DTH е двигателят. Facelift модел.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Става и с права отвертка ;)

 

@w00x к'ва дъска, кви 5лв?Явно си изостанал с модата.Сега е вървежно:

 

- Мислите ли, че вече е време да поговоря с дъщеря си за секс

- Ами да, поговорете.Може да научите много неща.

 

Любимото ми: Нова тийнмода - сексрулетка

Аз не съм казал, че не го правят.

Казах, че не се справят особено добре.

Link to comment
Share on other sites

Наш млад аполон си търси нещо с много много много мноооого пари. Кестеняво. Къдраво. 22-23 годишно таван. Около 170. 50-55 килограма. Като последните няколко изисквания са опционални. Може и само с пари да е.

Пропусна да кажеш и с изкушаваща визия като на Cheryl Cole примерно:

Cheryl_Cole%2C_Hastings.jpg

А там се искат много,ама МНОГО ВИСОКИ характеристики за кандидатите  :grin: 

Да се наспиш (9часа) да се събудиш и да ти направят за добрутро една свирка, след което и сандвич... после да "издрусаш крушата" и да се изкъпеш... МОЖЕ ли деня да започне по-хубаво питам?

 

 

ПС: Прав е Ангел - аз имам случай бях на гости у подобна девойка, която има нещастието вместо да се съблече да почне да говори. На 15тата минута не само че се бях нервирал колко безгранична е нейната тъпотия ами си обувах и обувките. И не млъква д***а нейната м***а, не само че говори пълни глупости ами си и вярва... и не млъква.

Виж сега ако е олицетворение на сексапила тя може да си говори квото ще,ти си там ,за да я ... оправиш. :smile1:   :punk  :P 

Link to comment
Share on other sites

Пропусна да кажеш и с изкушаваща визия като на Cheryl Cole примерно:

 

А там се искат много,ама МНОГО ВИСОКИ характеристики за кандидатите  :grin:

Да ти кажа честно... Визията е до време. Тя да ми вземе едно Ламбо да си търкалям, пък аз после ще търкалям нея...

 

EDIT:

http://s.fishki.net/upload/post/201312/18/1233601/gallery/fishki-12.gif

Т'ва ако ми се случи на мен, сигурно ще пусна нещо в гащите. А тая мадама е: "Хм, пак ли? Oh, well.

Link to comment
Share on other sites

баси сложих си една добавка към ФФ да спира връзките към разни допълнителни сайтове и някоИ страници направо хвръкнаха.

Link to comment
Share on other sites

А добър вечер!

http://www.youtube.com/watch?v=DXube-xhYyE

 

Основното качество на не своята жена е, че е чужда, което от своя страна автоматично носи бонус три точки за свирката! Докато тутурутката от своята носи само една :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ванка бушона е 13 номер 30 Амперов и е толкова голям, защото помпата, както каза работи на високо налягане да избута пръсклата напред. И да, с две помпи си 100%.

 

Ограденото с червеното е схемата на пръскачките за фаровете. С червено съм сложил бутона, който прекъсва нулата на релето, което командва помпата. Това е варианта.

При изкл. на ключето всичко си е оригинално, при вкл., помпата на пръскалата няма да сработи.

 

Долу в дясно на снимката е модела кола.

 

29ftp9t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ванка бушона е 13 номер 30 Амперов и е толкова голям, защото помпата, както каза работи на високо налягане да избута пръсклата напред. И да, с две помпи си 100%.

 

Ограденото с червеното е схемата на пръскачките за фаровете. С червено съм сложил бутона, който прекъсва нулата на релето, което командва помпата. Това е варианта.

При изкл. на ключето всичко си е оригинално, при вкл., помпата на пръскалата няма да сработи.

 

Долу в дясно на снимката е модела кола.

 

29ftp9t.jpg

Аз одеве правих няколко теста. Електрониката на колата ме предупреждава дори и за най - малкото нещо. Една крушка да има изгоряла и веднага показва даже коя е. Махнах 14-ти предпазител. Веднага изписка и изписа, че това било предпазителя за светлините на спирачките :). Утре сутрин ще пробвам с 13-ти да видим какво ще стане. Много е вероятно пак да изписка като го махна, но поне ще знаем кой е. Снимката ще мога да я видя след 1 час някъде в момента няма как. Иначе намерих и къде се намира щипката за бушоните. Вътре в купето беше. Доста лесно става с нея. Благодаря за съдействието.
Link to comment
Share on other sites

За крушките съм съгласен, те са на принцип и при изгаряне ти писка, че трябва да я смениш. По схемата по горе, няма нищо, което да върне инфо, че нещото не работи, но кой знае :) Виж и другия бушон ко ще рече и след това от теб си зависи, как ще го напавиш. Както казах, елегантния начин е с оригинален ключ по избор в празно място на fascia'та на касетофона. Даже и със светеща иконка от какпи и фар ще си го направиш :D

Link to comment
Share on other sites

За крушките съм съгласен, те са на принцип и при изгаряне ти писка, че трябва да я смениш. По схемата по горе, няма нищо, което да върне инфо, че нещото не работи, но кой знае :) Виж и другия бушон ко ще рече и след това от теб си зависи, как ще го напавиш. Както казах, елегантния начин е с оригинален ключ по избор в празно място на fascia'та на касетофона. Даже и със светеща иконка от какпи и фар ще си го направиш :D

Аз точно с оригинален ключ в таблото мисля да го правя. А най - елегантният начин е да се закачи към лоста на чистачките. Когато го натисна напред(към таблото) не извършва никаква функция. Ако може да се направи тогава да измива фаровете би било просто прекрасно. Но и бутон на някое от неизползваните места е също много добър вариант.
Link to comment
Share on other sites

А добър вечер!

 

Добър! Като ти видях клипчето се сетих, че днес проверявах какви стоки са забранени за внос в страната. За огнестрелните оръжия и наркотиците знаех, ама сега прочетох, че били забранени и "Ядрени, химически или биологични оръжия" - язък, таман смятах да понапълня малко мазето за всеки случай с артъка от сирийските химии + малко отпадък от Чернобилската АЕЦ... :notify:

---------

Уфффф....от това ранно ставане и постоянно бачкане напоследък съвсем изпуших.... :sad1:

Link to comment
Share on other sites

... Когато го натисна напред(към таблото) не извършва никаква функция. Ако може да се направи тогава да измива фаровете би било просто прекрасно. ...

Допускам, че позицията напред на лостчето задейства задното стъкломиещо при хечбек/комби версиите. Моя Кадет е така и не виждам причина да преоткриват топлата вода. Нищо чудно при теб този пин просто да не е свързан.

Link to comment
Share on other sites

Допускам, че позицията напред на лостчето задейства задното стъкломиещо при хечбек/комби версиите. Моя Кадет е така и не виждам причина да преоткриват топлата вода. Нищо чудно при теб този пин просто да не е свързан.

 

Точно така е, Саше. Тази позиция включва задната чистачка. Остава да има и припомпване за пръскалка и от Орел ги признавам изцяло за "гении" да го сложат на седана... 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със седан. Просто не е свързано към нищо. Лостът е стандартен и има такава опция просто. Ще го измислим някак.

Link to comment
Share on other sites

Точно така е, Саше. Тази позиция включва задната чистачка. Остава да има и припомпване за пръскалка и от Орел ги признавам изцяло за "гении" да го сложат на седана... 

На Кадета движението на лостчето напред е на две степени - 1 - застопорена: включва задната чистачка на импулси; 2 - още малко напред пружиниращо и без задържане - помпа + чистачка ;).

 

Аз съм със седан. Просто не е свързано към нищо. Лостът е стандартен и има такава опция просто. Ще го измислим някак.

И аз това казвам. Остава открит въпроса защо са предпочели решение с едновременно миене на стъклото и фаровете, а не са използвали хода напред. Сигурно си има причини, които остават скрити за потребителя.

Link to comment
Share on other sites

Може да се направи и с лосчето напред. В момента релето на помпичката за фаровете постоянно е захранено, нулата е прекъсната от електронен блок, блок в който влизат доста други сигнали, като фарове и прочие.

Друг е момента как точно пускаш пръскането на джама, с дърпане на лоста към теб или със странично копченце? Защото ако е със странично копче, този ключ, които сложих горе на схемата, може да се вкара точно там в това движение на лоста към таблото, което казваш. Но не знам какъв е контакта на ключа, два са вариантите. 

а) ако е нормално затворен, натискайки копчето да пръска към джама, трябва едновременно с това да буташ лоста напред (при положение, че НЕ искаш да пръска на фаровете) Ако искаш да пръска и нафаровете просто не буташ лоста напред.

б) ако е нормално отверен, натискайки копчето да пръска към джама не е нужно да буташ лоста напред (при положение, че НЕ искаш да пръска на фаровете)

Вариант в който да ти пръска само на фаровете с бутане на лоста към таблото има, но се прави модификация на схемата, която изисква малко повече време за изпълнение.

Link to comment
Share on other sites

На Кадета движението на лостчето напред е на две степени - 1 - застопорена: включва задната чистачка на импулси; 2 - още малко напред пружиниращо и без задържане - помпа + чистачка ;).

И аз това казвам. Остава открит въпроса защо са предпочели решение с едновременно миене на стъклото и фаровете, а не са използвали хода напред. Сигурно си има причини, които остават скрити за потребителя.

И идея си нямам защо са го направили така. Количеството течност което се изразходва е чудовищно. За отрицателно време изпръсквам 7 литра казанче.

 

Може да се направи и с лосчето напред. В момента релето на помпичката за фаровете постоянно е захранено, нулата е прекъсната от електронен блок, блок в който влизат доста други сигнали, като фарове и прочие.

Друг е момента как точно пускаш пръскането на джама, с дърпане на лоста към теб или със странично копченце? Защото ако е със странично копче, този ключ, които сложих горе на схемата, може да се вкара точно там в това движение на лоста към таблото, което казваш. Но не знам какъв е контакта на ключа, два са вариантите. 

а) ако е нормално затворен, натискайки копчето да пръска към джама, трябва едновременно с това да буташ лоста напред (при положение, че НЕ искаш да пръска на фаровете) Ако искаш да пръска и нафаровете просто не буташ лоста напред.

б) ако е нормално отверен, натискайки копчето да пръска към джама не е нужно да буташ лоста напред (при положение, че НЕ искаш да пръска на фаровете)

Вариант в който да ти пръска само на фаровете с бутане на лоста към таблото има, но се прави модификация на схемата, която изисква малко повече време за изпълнение.

В момента за да пръсна на предното стъкло дърпам лоста към мен. Идеята ми е да се откачи измиването на фаровете от сегашната система. Да се направи когато се бутне лоста напред тогава да ги измива само тях да речем. Може и в комбинация с предното стъкло, това не е проблем. Бутони нямам по - този лост. Единствено едно колелце за да контролирам колко да е чувствителен сензора за дъжд.
Link to comment
Share on other sites

Щом дърпаш лоста напред за да пръсне на джама горните а и б варианти отпадат. Остава само модификацията на схемата, която е - пуска се нула към релето за миенето на фаровете. като се премахва тази, която го контролира сега - ел. блока. Взимаме налична фаза след запален двигател и я прекарваме през ключа на лоста, които ще бутаме напред към таблото и това се случва само и единственно ако контакта на този лост е нормално отворен. При нормално затворен няма да стане хавата, защото запалиш ли колата веднага ще тръгне пръскалото към фаровете  :D

 

Мога да я изчертая и тази схема, ако искаш.

Link to comment
Share on other sites

Как се нарича тази добавка?

AdBlock+ и FlashBlock. Те са си направо задължителни. При настройката на AdBlock+ трябва да е махне отметката за ненатрапчиви реклами. Всичко трябва да се блокира. Ето ти и линк към тях:

 

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/adblock-plus/

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/flashblock/

Link to comment
Share on other sites

Защо като тръгна да правя нещо "тихичко", изпълнена с благородни помисли, да не събудя никой вкъщи и настава най-голямата дандания на света. :) Гърмят крушки, падат бушони, метат се стъкла, а аз обяснявам: Исках само да светна нощната лампичка. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...