Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Защо като тръгна да правя нещо "тихичко", изпълнена с благородни помисли, да не събудя никой вкъщи и настава най-голямата дандания на света. :) Гърмят крушки, падат бушони, метат се стъкла, а аз обяснявам: Исках само да светна нощната лампичка. :)

 Същото като:

След малко свършвам,имам 4 връзки и затварям таблото.

Хвани тия 3 часа мъки, проверки що да го ...и генератора не спира и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз май разбрах защо казармата се слага на такъв висок пиедестал. Щото... по гордите разкази на прекаралите я - там те учат на едно нещо - независимо колко е тъп тоя отгоре - той е винаги прав! Нямаш право да се обаждаш! Да мислиш е грях, който се наказва с мизерии! Най-важния и ценен урок е да си траеш, а ако можеш да се скатаеш. Научава се безценното умнение да бягаш от отговорност. А реално погледнато, в нашата родина всичките изброени качества са добродтел. Да си покорна мушичка е добродетел. Да, май това е истинския мъж в България :)

Link to comment
Share on other sites

Аз май разбрах защо казармата се слага на такъв висок пиедестал. Щото... по гордите разкази на прекаралите я - там те учат на едно нещо - независимо колко е тъп тоя отгоре - той е винаги прав! Нямаш право да се обаждаш! Да мислиш е грях, който се наказва с мизерии! Най-важния и ценен урок е да си траеш, а ако можеш да се скатаеш. Научава се безценното умнение да бягаш от отговорност. А реално погледнато, в нашата родина всичките изброени качества са добродтел. Да си покорна мушичка е добродетел. Да, май това е истинския мъж в България :)

Ти бил ли си в казармата?

Link to comment
Share on other sites

Аз май разбрах защо казармата се слага на такъв висок пиедестал. Щото... по гордите разкази на прекаралите я - там те учат на едно нещо - независимо колко е тъп тоя отгоре - той е винаги прав! Нямаш право да се обаждаш! Да мислиш е грях, който се наказва с мизерии! Най-важния и ценен урок е да си траеш, а ако можеш да се скатаеш. Научава се безценното умнение да бягаш от отговорност. А реално погледнато, в нашата родина всичките изброени качества са добродтел. Да си покорна мушичка е добродетел. Да, май това е истинския мъж в България :)

 

Общо взето далеч от реалноста. Много е важно първото впечатление от теб, направиш ли го, ще си спечелиш приятелството на командния състав, не говоря към генерали, а към преките ти началници и неусетно ставаш приятел с тях. Друг е момента, ако се опиташ да се направиш на философ и повече знаеш от тях.

Доколкото до отговорноста, няма как да избягаш от нея, и не само ти ще страдаш от лошо решение в даден момент, а всичките аверчета от твоето отделение - да речем още от 20 до 80 човека, което автоматично те прави доста по-отговрен при следващата задача. Има доста моменти, които са излишни в казармата, но точно отговорноста и дисциплината изградена там, помагат напред в житейският ти път.

Link to comment
Share on other sites

Ти бил ли си в казармата?

Мисля, че достатъчно ясно формулирах мисълта си. Покрай опитите си да влезна в казармата прекарах достатъчно време покрай фатмаци. Да не говоря и за времето, когато принудително лежах във военна болница (без да съм болен) с "боледуващи" войници.

Друг е момента, ако се опиташ да се направиш на философ и повече знаеш от тях.

Ами, ако например наистина знам повече от тях? Или наистина си по-умен от тях? Това е прегрешение, нали?
Link to comment
Share on other sites

Не не е прегрешение. И да, определно може да си по умен от тях, но едвали ще занеш повече от тях в сферата на военната техника и схема на учение, това е тяхната работа. През по-голямата част ходиш на училище с редвони часове и ти дават знания от ралично естество. От военна техника, до административни задължение и права. 

Все едно утре да ме вземат на работа при вас и теб те зачислят да ме обучаваш за месец два, и аз на първия ден кажа, че знам повече от теб, при положение, че до този момент аз съм нямал никакъв допир до твоето есетство на работа.

Определено може да си по умен от тях, и това не остава незабелязано, но далеч не означава да си по-можещ и знаещ от тях, поне не и в първите дни.

Link to comment
Share on other sites

Това е малко като лафа за циганчето:

 

- Аз не съм ял, ама бате е ял и вика, че е много вкусно.

 

Как не го разбрахте: казарма = дисциплина

 

П.С. За това сега 40% от "момчетата" са :effemine3:То не са прически, изсулени гащи, емо-та, дълги "коси" с парафин или квото е там и т.н. Кога не си е да направиш едно войнишко изпращане, за к'во си живял иначе :D

Link to comment
Share on other sites

Шефовете раздадоха по 13-та заплата на всички и по-голямата част от, моите колеги, решили да съберат по 5лв за коледен подарък. Не 10, не 15. 5лв.

Не си вадят калкулаторите като смятат сметката, защото нали, това е много показателно.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето далеч от реалноста. Много е важно първото впечатление от теб, направиш ли го, ще си спечелиш приятелството на командния състав, не говоря към генерали, а към преките ти началници и неусетно ставаш приятел с тях. Друг е момента, ако се опиташ да се направиш на философ и повече знаеш от тях.

Доколкото до отговорноста, няма как да избягаш от нея, и не само ти ще страдаш от лошо решение в даден момент, а всичките аверчета от твоето отделение - да речем още от 20 до 80 човека, което автоматично те прави доста по-отговрен при следващата задача. Има доста моменти, които са излишни в казармата, но точно отговорноста и дисциплината изградена там, помагат напред в житейският ти път.

 

Казармата е излишък, който с гордост ще разправям на внуците си, че съм шунтирал. Спестих си 6 месеца някой лайнар дето баща му го е бил като малък да си го изкарва на хората пред него...само щото има нЕкви нашивки... ;)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, по принцип нямам нищо против ама като ви гледам дисциплинираните резултати от последните 30на години  ... ебал съм ви възпитанието и дисциплината. Ае молим.

Link to comment
Share on other sites

Скорпионски, такъв трол си, че не е истина. Наясно беше каква лавина от лайна ще отприщи коментара ти, но все пак го направи. Не че и преди не е ставало същото де, но все пак... поздравления. :D

 

Stephen-Colbert-Popcorn.gif

Link to comment
Share on other sites

Баси, имам чувството, че само аз съм изработил извънредно около 1 - 1.5 месеца отгоре (на годишна база) и само на мен не ми се плаща извънредния труд. И само аз нямам 13-та заплата, нито коледни бонуси...

Link to comment
Share on other sites

Баси, имам чувството, че само аз съм изработил извънредно около 1 - 1.5 месеца отгоре (на годишна база) и само на мен не ми се плаща извънредния труд. И само аз нямам 13-та заплата, нито коледни бонуси...

2-ма сме :).

Link to comment
Share on other sites

Пичове, по принцип нямам нищо против ама като ви гледам дисциплинираните резултати от последните 30на години  ... ебал съм ви възпитанието и дисциплината. Ае молим.

 

Никой, никога, никъде не е казвал, че всички прихващат. То ако беше така нещата щяха да са много различни. 

 

Скорпионски, такъв трол си, че не е истина. Наясно беше каква лавина от лайна ще отприщи коментара ти, но все пак го направи. Не че и преди не е ставало същото де, но все пак... поздравления. :D

 

Професионален трол от висш тип. 

 

=============================

 

Руми, много правилно - съвременните резултати и това, което виждаме да подраства, са предостатъчно показателни.

Link to comment
Share on other sites

Абе, ако са чакали чак казармата да научи някой на дисциплина....

Тогава пък за жените да не говорим. То или го имаш или го нямаш. Като си келеш, си оставаш келеш.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих, но нямам авторските права. Проблем ли е, че го постнал на няколко места? Поне не си харесва сам публикациите и после не си коментира сам под тях.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, поне overtime плащат ли ви? Или и при вас заплащане на извънредния труд е гръмка обида за шефа?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...