Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Добре де, поне overtime плащат ли ви? Или и при вас заплащане на извънредния труд е гръмка обида за шефа?

Ами при нас плащат. Ама при нас всичко е по закон, така че...

Хората просто не искат да има за какво да ги пипнат ако реши да прави някой проверка или проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ами при нас плащат. Ама при нас всичко е по закон, така че...

Хората просто не искат да има за какво да ги пипнат ако реши да прави някой проверка или проблем.

 

Е то проблем няма как да има.Стига да знаеш къде/на кого да дадеш +13-та заплата :D

Link to comment
Share on other sites

При мен оувъртайма се плаща, но все пак говорим за това, че си си го изработил.А премията, бонуса и 13-тата е съвсем друго жУвотно, което не вирее по нашите ширини....

Link to comment
Share on other sites

Жоре, ако те дразнят публикациите ми във фейсбук - искрено се извинявам. Във форОма също не е като да няма начин да ги спреш - игнорираш и си свиркаш. А не да мрънкаш, че хората мислят различно от теб, и боже, какво светотатство - смеят и да изразяват мнението си.

 

Иначе аз днес получих 14-та и 15-та заплата за годината :bgrin: Което на фона на shitstorm-a, който се изля от Ирак последните дни си е съвсем добре дошло :) Сега чакам да видя ще доживея ли повишение и тази година :)

Link to comment
Share on other sites

Че то и аз служих,ама няма 14 и 15 заплата.Дори и 13-а няма.А ако трябва да оценявам труда си по воите виждания изобщо няма заплата  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Жоре, ако те дразнят публикациите ми във фейсбук - искрено се извинявам. Във форОма също не е като да няма начин да ги спреш - игнорираш и си свиркаш. А не да мрънкаш, че хората мислят различно от теб, и боже, какво светотатство - смеят и да изразяват мнението си.

 

Иначе аз днес получих 14-та и 15-та заплата за годината :bgrin: Което на фона на shitstorm-a, който се изля от Ирак последните дни си е съвсем добре дошло :) Сега чакам да видя ще доживея ли повишение и тази година :)

Хахаха, това, казано от човека, който ме махна като приятел във фейсбука, точно защото не споделях глупостите му направо придава нов смисъл на думата ирония. 

Въобще, той всеки път така прави. Миналия път беше за драскането по паметниците.

Пишлигарска му работа...

Link to comment
Share on other sites

Опитваш се да избъзикаш дедо си, а? :) Само дето дедо ти не е толкова юзър и е наясно с терминала и командите в него... за съжаление защото синтаксиса на баш скриптовете е измислен от някой луд гений с цел тормоз над идните поколения. Особенно стринговите операции.

Link to comment
Share on other sites

И все пак - не го правете :)

Варум? При мене стана. (хепи)

 

Ееее, защо? Тамън цялото множество с макбуци тук, щеше да го пробва.

:rofl:

 

ПС Де*ба, толкова съм разтроен между три лаптопа, че нямам идея кой да взема, а трябва до утре да съм го измислил!

Link to comment
Share on other sites

ПС Де*ба, толкова съм разтроен между три лаптопа, че нямам идея кой да взема, а трябва до утре да съм го измислил!

Най-евтиния!

Link to comment
Share on other sites

ПС Де*ба, толкова съм разтроен между три лаптопа, че нямам идея кой да взема, а трябва до утре да съм го измислил!

Кои са лаптопите?

 

 

Варум? При мене стана. (хепи)

В смисъл напълни ти диска със случайни данни, а? :)

Link to comment
Share on other sites

Опитваш се да избъзикаш дедо си, а? 

Точно пък ти ако се беше заразил с такъв албански вирус щях собственоръчно да ти скъсам програмистката книжка!

Link to comment
Share on other sites

Кои са лаптопите?

HP Pavilion 15-n002eu

 

ACER E1-570G-33214G1TMNKK

 

HP PAVILION G6-2302EU

Общо взето чуденето ми е само и единствено покрай видео картата. Останалото е кажи-речи еднакво. Топлапът ще се ползва И за игри, защото сегашния ми HP650 с вградено интелско HD2000 не става за нищо, отделно че и брат ми го взе извън България :).

Така и не успях да разбера тази 740м със 128 или 64 бита е. Некомпетентните идиоти от Техномаркет не ми дадоха отговор. Търсих в нетЯ за конкретния модел, но не намерих. Първото HP ме блазни с едната година повече гаранция, а и 8670m не е лоша карта от това, което четох (тя със сигурност е 64 бита). Третия лаптоп (или второ HP) ме дърпа с цената си, а и с това че има 7670m, която скоро може да се окаже най-бързата от трите карти, ако АМД пуснат на пазара MANTLE, а тази технология ми вдъхва много надежда и за момента ще е с поддръжка на седма серия на ати и новата R-серия. За 8-ма нищо се не чува.

Та... надявам се разбирате зора. Накрая ще тегля чоп, еВал съм го...

Link to comment
Share on other sites

Ти бил ли си в казармата?

Очеизвадно не е! Точно за това пише подобни глупости, без изобщо да схваща масивността  на така написаната простотия. ;)

 

Ами, ако например наистина знам повече от тях? Или наистина си по-умен от тях? Това е прегрешение, нали?

Амии... Не, не е...

Ама бих те посъветвал да се пробваш да обясниш на началниците си, че ти си къде, къде по-над тях в интелектуално отношение. Ако случайно се пробваш, тогава ще се сетиш (ама по трудния начин), че правиш гигантска глупост...

 

П.п. Пък ако го направиш и с тона от горенаписаното, тогава ще спИчелиш и малко бонус точки от към забава :)

П.п.2 Има си начин за всичко, Пешо... Дори и такъв, да можеш да обясниш на началството, че ти си по-добър от тях в това, което правиш. И когато го набараш тоя чалъм, тогава ставаш наистина ценен кадър и нещата ще започнат да ти се виждат в съвсем различна перспектива.

 

Тоя пък и 14-та и 15-та взел. Ай сиктир.

Що, ве!?

Аз ако си сметна всичките хонорари, бонуси и извънредни (отделно от заплатата), излиза, че в момента трябва да взема нейде към дваЕсета заплата.... пък още дори не съм си получил коледните :)

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за *-найста заплата, тази година за пръв път няма да ни изплатят нещо допълнително за Коледа, за разлика от всички минали години, когато имаше или цяла заплата, или част от заплата или просто пари под формата на някаква добавка. Няма да забравя към края на 90-те (преди обмяната), взехме пълната заплата + 13-та заплата + част от 14-та заплата + май още нещо - с жена ми събрахме един огромен куп пари и седнахме да ги преброим....като минахме 1 милион се отказахме. Да, двете заплати бяха над 1 милион, така че в рамките на тоя месец си бяхме милионери само от заплати. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...