Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ъъъ... Взе, че ме заинтригува Ве, майна.... Я пусни нещо, че да видя.

Ама ако е некоя мистификация породена в главата ти от кофти... спирт, да знаеш, че щи шокам репата!

 

1513259_10201842245195450_2047222342_n.j

 

ПОЗНАЙТЕ КЪДЕ Е МЛАДИЯТ ИИСУС!!! ... и неговия метилов спирт...

 

Щом казваш, че има някакъв таймер, който изключва пръскалките за известно време, то номера трябва да става сравнително лесно. Само трябва да намериш къде точно да шунтираш таймера с един бутон от купето. Ако имаш схема на инсталацията с релетата ще се види ясно как и къде точно да вържеш бутона.  ;)

 

Абе верно! Ванка, не могат ли да я пипнат тая автоматика в Стефанов софтуеърно? Или да го обработят директно? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Направо счупи фризера! А дали наистина малкият е виновен или му се прехвърля ей така вината... И аджеба каква ли борба ще да е видял тоя компресор да държи дебел лед при 30-на градуса 24 часа...

Малкия изобщо не е виновен. Виновни са заплесите, дето не са забелязали какво е цъкнал. Особенно аз щото 5 пъти проверих изключен ли е фризера или не...

Link to comment
Share on other sites

Ванка, махни си предпазителя за чистачките на фаровете. Може да е в купето, може и да е отпред при релетиите. Мисля, че е по-лекия вариант от колкото с копчалъци.

 

PS: по-точно на помпата на предните пръскала, защото мисля, че е с друга помпичка.

 

Vectra C беше нали? Отпред в дясно от акумулатора.

 

axd190.jpg

Link to comment
Share on other sites

Щом казваш, че има някакъв таймер, който изключва пръскалките за известно време, то номера трябва да става сравнително лесно. Само трябва да намериш къде точно да шунтираш таймера с един бутон от купето. Ако имаш схема на инсталацията с релетата ще се види ясно как и къде точно да вържеш бутона.  ;)

Не знам дали е с реле направено. Системата е активна само когато са включени фаровете. Има обаче една особеност. Да речем, че пръсна за да се измие стъклото. Веднага се измиват и фаровете. В следващите 2 минути ако повторя това измиване фаровете няма да се измият. Ако обаче дръпна лоста за да пръсне 4-5 пъти или го задържа за повече време, отново следва измиване на фаровете.

 

Абе верно! Ванка, не могат ли да я пипнат тая автоматика в Стефанов софтуеърно? Или да го обработят директно?

Не знам дали може чрез софтуера. Ще поразпитам. Аз по принцип там не ходя от много време. Направиха издънка с ангренажния ремък. За мой късмет не стана белята. 

 

Ванка, махни си предпазителя за чистачките на фаровете. Може да е в купето, може и да е отпред при релетиите. Мисля, че е по-лекия вариант от колкото с копчалъци.

PS: по-точно на помпата на предните пръскала, защото мисля, че е с друга помпичка.

Vectra C беше нали? Отпред в дясно от акумулатора.

axd190.jpg

Ако не се лъжа е с една помпа. Не искам обаче да елиминирам изцяло системата. Все пак е полезно това измиване и от време на време е доста полезно да се прави. Иначе имам на 3 места релета. Отпред до акумулатора, вляво от волана и отзад в багажника. Вероятно е отпред както си казал. Гледам и някаква снимка си качил. Не мога да я видя преди да се прибера вкъщи. След час ще я видя.
Link to comment
Share on other sites

Системата е активна само когато са включени фаровете.

Именно де, точно тук е ключа за бараката. Просто трябва да намериш схема на инсталацията за да се види къде точно трябва да се шунтира сигнала от включването на фаровете и да се замени с бутон, който да сложиш където ти е удобно в купето.

Link to comment
Share on other sites

1513259_10201842245195450_2047222342_n.j

 

ПОЗНАЙТЕ КЪДЕ Е МЛАДИЯТ ИИСУС!!! ... и неговия метилов спирт... 

 

Не знам Гадо къде е, но отдясно на ляво, 4-ти на втори ред е Иисус Христос (as portrayed in the Bible)!

 

Малкия изобщо не е виновен. Виновни са заплесите, дето не са забелязали какво е цъкнал. Особенно аз щото 5 пъти проверих изключен ли е фризера или не...

При нас тая функция е временна и се изключва след определен период от 30 минути.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е с реле направено. Системата е активна само когато са включени фаровете. Има обаче една особеност. Да речем, че пръсна за да се измие стъклото. Веднага се измиват и фаровете. В следващите 2 минути ако повторя това измиване фаровете няма да се измият. Ако обаче дръпна лоста за да пръсне 4-5 пъти или го задържа за повече време, отново следва измиване на фаровете.

 

Не знам дали може чрез софтуера. Ще поразпитам. Аз по принцип там не ходя от много време. Направиха издънка с ангренажния ремък. За мой късмет не стана белята. 

 

Ако не се лъжа е с една помпа. Не искам обаче да елиминирам изцяло системата. Все пак е полезно това измиване и от време на време е доста полезно да се прави. Иначе имам на 3 места релета. Отпред до акумулатора, вляво от волана и отзад в багажника. Вероятно е отпред както си казал. Гледам и някаква снимка си качил. Не мога да я видя преди да се прибера вкъщи. След час ще я видя.

 

Прав си, по принцип, има реле време от ~ три секунди при натиснат бутон за пръскачките към стъклото да пръска и на фаровете. И ако не се лъжа това се случва на всеки 2-3 пореден път при миене на предния джам, не би трябвало да е всеки път. И затова смятам, че са и с друга помпичка, даже я имат като резервна част. Освен това ако не се лъжа нещо, тия пръскачки са с автоматика, тоест изкачат напред от бронята нали? Те чакат сигнал да са напълно отворени и тогава пръскат. При проблем със затворена пръскалка няма да пръсне.

 

На снимката съм ти дал опред кутията с предпазителите, 14 номер е товя, все пак може да го провериш, дали е така. Най-елегантния начин е да хванеш след предапзителя на пръскалките за фаровете фаза и да е прекъснеш с ключе 0-1, което може да си монтираш в купето на не видно място. Позиция 0 = всичко си е оригинално, позиция 1 = при какъвто и да е импулс от пръскане по джама, пръскалките на фаровете няма да сработват.

4 лв. материали (кабел+ключе)

30 минути максимум за изпълнение

 

Именно де, точно тук е ключа за бараката. Просто трябва да намериш схема на инсталацията за да се види къде точно трябва да се шунтира сигнала от включването на фаровете и да се замени с бутон, който да сложиш където ти е удобно в купето.

 

Тва на теория звучи мното добре, но напрактика не е хич лесно. Релетата го правят тоя номер и е доста трудоемко да се осъществи. Горния вариант е най-лесен и най-не деструктивен. Реже се само една жица след предпазителя и се кварва ключ.  

 

Момчиле, това е Орел, тоест си е The Twilight Zone... :)

Бая коли са на същия принцип, да не кажем 98.9% :)

Link to comment
Share on other sites

 

Най-елегантния начин е да хванеш след предапзителя на пръскалките за фаровете фаза и да е прекъснеш с ключе 0-1, което може да си монтираш в купето на не видно място. Позиция 0 = всичко си е оригинално, позиция 1 = при какъвто и да е импулс от пръскане по джама, пръскалките на фаровете няма да сработват.

4 лв. материали (кабел+ключе)

30 минути максимум за изпълнение

Да, така става перфектно. Нещо не бях схванал първоначално идеята ти. :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си пусна още едно кафе...като в оня виц:
Шефът:
- Що са ти червени очите? Да не си пил?
- Не, мамка му! Плаках! Не исках да идвам на работа...

Link to comment
Share on other sites

Ай наздраве! Ъъъ..., така де - Добро утро.

http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ

 

П.п. Видене, бях написал нещо доста прочуствено..., ама май има активиран някакъв нов филтър, дет направо не пуска постовете :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Станах в шест да върша работа с един сътрудник, а той не дойде. Пия си второто кафе и в главата ми се въртят благи мисли за испанската инквизиция... :)

Link to comment
Share on other sites

Станах в шест да върша работа с един сътрудник, а той не дойде. Пия си второто кафе и в главата ми се въртят благи мисли за испанската инквизиция... :)

Ако ти липсват идеи (за инквизицията), свиркай!  :)

Link to comment
Share on other sites

П.п. Видене, бях написал нещо доста прочуствено..., ама май има активиран някакъв нов филтър, дет направо не пуска постовете :bgrin:

 

Чек'са - аз кво съм ти виновен?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да, Пламен се казва...

 

Не позна, тоя филтър напоследък няма време за каквото и да било, камо ли да се задълбочава да филтрира постове на Гадин и Атанас...

Link to comment
Share on other sites

Колеги здравейте. Ще ходим на ски за пръв път от много време тази зима и с приятелката сме ръждясали доста. Понеже на Банско за 1 ден учител излиза колкото 4 нощувки в хотела та идеята ми е някой дали знае учители/училище на хижа Здравец да се качим там 1-2 пъти да покараме и да се понаучим. Трима човека ще сме :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...