Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз за да не се занимавам с глупости, предестилирам патокито и от него доливам. Иначе кило спирт е 4 лв - преспокойно си вземаш 5л течност до -20 за тия пари. Пък и на мен казанчето ми е 3л, с 5л + патоки карам около 2 месеца.

 

Ники, питай Галин. И ще е добре, ако оставиш вратата на фризера отворена :P

 

Ракия в казанчето.... От тебе такава глупост не съм очаквал, честно... Кило чист етилов спирт ако намериш за 4 лв ми вземи 10. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Моето е 4 литра... Тоя твоя Орел съм го признал - трябва цистерна да имаш...  :laughing:

Моето е 7 и половина. Самоче с тоя прецакан маркуч, докато си правя тестове да го оправям, го изпръсках за отрицателно време.

Link to comment
Share on other sites

Ники, питай Галин. И ще е добре, ако оставиш вратата на фризера отворена :P

Оставена е... вече над 24часа ... стои един дебел лед и няма размразяване

 

И да - изключил съм го

Link to comment
Share on other sites

Другарю програмист, не прави простотии и остави фризера да се размрази както си му е реда, че да не купуваш нов.

Чак толкова глупав не съм... принципно... и имам спомени, че да се нагрява със сешоар също не трябва, само че има нещо много сбъркано в този лед. Не може така лед да стои при 25+ градусова температура цели 24 часа и да не се размрази. Т.е. поправка - размразява се но мноооооого бавно. Егати леда егати чудото.

Link to comment
Share on other sites

Нпълни една-две тенджери с гореща вода от чешмата и ги сложи по рафтовете на фризера. Помага много. Някъде от както се помня, хладилника вкъщи така се размразява - изключен, с една тенджера гореща вода в камерата.

Link to comment
Share on other sites

Не се занимавам, както казах. Правя студена  дестилация - слагам тубата във фризера и след това само изливам незамръзналото.

Link to comment
Share on other sites

И все си мисля,че ако сипа малко пещерска гроздова ще има същия ефект като спирта :lol: Така и така няма да я пия ;)

 

Абе, балъчЕ, ако сложиш едно към едно ракия и вода може... Евтино ще ти дойде...

Link to comment
Share on other sites

Оказа се някакво копче, което малкия е бил цъкнал - било "турбо замразяване"... въпреки, че другото е било изключено, благодарение на това копченце е правило някаква магия и втория двигател е охлаждал по малко и камерата. Имаше да си чакам сигурно половин седмица докато размрази това...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Като вид спиртът е етилов, естествено... 

in-which-one-trader-admits-hes-been-wron

When%20your%20wrong.png

 

А спиртът е МЕТИЛОВ естествено...

Далеч, далеч по евтино излиза с него, отколкото с етилов.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се някакво копче, което малкия е бил цъкнал - било "турбо замразяване"...

 

Хахахахахаха...това е добро. Да му купиш вафличка на малкия :lol:

Link to comment
Share on other sites

А спиртът е МЕТИЛОВ естествено...

Далеч, далеч по евтино излиза с него, отколкото с етилов.

 

Аз си купувам етилов от аптеката, в смисъл нема кво да ми се плескаш като келеш, че може да те заболи... НА Никола му го пояснявам, че може и камфоров да сложи... Като казах келеш, видех едни снимки от една сватба преди 30-40 години... Мамин златен чукундурин.... 

 

Хахахахахаха...това е добро. Да му купиш вафличка на малкия :lol:

 

Направо счупи фризера! А дали наистина малкият е виновен или му се прехвърля ей така вината... И аджеба каква ли борба ще да е видял тоя компресор да държи дебел лед при 30-на градуса 24 часа...  

Link to comment
Share on other sites

Аз си купувам етилов от аптеката, в смисъл нема кво да ми се плескаш като келеш, че може да те заболи... НА Никола му го пояснявам, че може и камфоров да сложи... Като казах келеш, видех едни снимки от една сватба преди 30-40 години... Мамин златен чукундурин.... 

 

 

 

Ъъъ.... WTF !?

 

П.п. А ти, че си проЗ, проЗ си, та си купувай квот си искаш и от къдет си искаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Видене, утрепа танка с презерватив.... Аз на първо четене се сещам минимум за 5 спирта....

 

 

:Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Метанолът, също известен като метилов алкохол или дървесен спирт, е химично съединение с химична формула CH3OH. Това е най-елементарният алкохол и представлява лека, летливабезцветна, запалима, отровна течност, която се използва катоантифризразтворителгориво и денатурант за етилов алкохол.

 

Етиловият алкохол, е известен още като етанол. В практиката е известен като обикновен или винен спирт. Химичната му формула еC2H5OH. Подобно на водата, в молекулата на етанола валентният ъгъл при кислорода е 108,5 (близък до тетраедричния ъгъл в метана 109 28'.) По-големият валентен ъгъл при етанола се дължи на отблъскването на между обемистата C2H5-група и H-атом от хидроксилна група.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ.... WTF !?

 

П.п. А ти, че си проЗ, проЗ си, та си купувай квот си искаш и от къдет си искаш ;)

 

Да не взема да поствам тука ей! 

 

Както казах - купувам каквото има в аптеката... Нямам претенции, стига да е съответния градус. 

 

Видене, утрепа танка с презерватив.... Аз на първо четене се сещам минимум за 5 спирта....

 

Че кой е казал друго бе, калъф? 

Link to comment
Share on other sites

Да не взема да поствам тука ей! 

 

Както казах - купувам каквото има в аптеката... Нямам претенции, стига да е съответния градус. 

 

 

 

Ъъъ... Взе, че ме заинтригува Ве, майна.... Я пусни нещо, че да видя.

Ама ако е некоя мистификация породена в главата ти от кофти... спирт, да знаеш, че щи шокам репата!

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали не може да се модифирицира да е с бутон от купето.

Щом казваш, че има някакъв таймер, който изключва пръскалките за известно време, то номера трябва да става сравнително лесно. Само трябва да намериш къде точно да шунтираш таймера с един бутон от купето. Ако имаш схема на инсталацията с релетата ще се види ясно как и къде точно да вържеш бутона.  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...