Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И как е заслужила толкова високо оценено внимание?

Много лесно. Просто тя е ТЯ ;-). Кратко, точно и ясно :-)

Стефчо, къде взе да се хвърляш на такива подаръци бре? Да не е оная газела сръбкинята? :laughing:

Не съм. По обясними причини нямах идея колко струват тия чанти. А исках да направя хубав подарък. До 300 долара бих се навил, но 3000....

 

Не е сръбкинята, тя го раздава обвързана. Аз и казах, че това не е проблем ама.... :-D

Link to comment
Share on other sites

Егати леда в този фризер. Почти 24 часа не може да се размрази вече и като гледам може да откара още поне 10...

 

А не трябвало да се размразява със сешоар... ей това последното не мога да схвана защо?

Link to comment
Share on other sites

Дойде зимата и един въпрос ми се върти отново в главата. Защо зимната течност за чистачките е по - скъпа от горивото... Освен да почна да внасям и да продавам такива продукти. Бахти и надценките дето са.

Link to comment
Share on other sites

Как ще е по-скъпа от горивото? 10 литра за 4лв купих аз.

От къде това? На повечето бензиностанции е някаква луда цена. Мен не ме притеснява. Аз си купувам от базата на ниски цени, но понякога може да забравя и трябва да си купя от Бг. А моята кола изразходва огромно количество заради измиването на фаровете.
Link to comment
Share on other sites

На повечето бензиностанции е някаква луда цена. 

 

Ето това е отговорът. Аз си вземам от големите вериги магазини горе-долу както е писал Аню. Ако не ме кефи, доливам спирт и без това имам излишъци.

Link to comment
Share on other sites

Дойде зимата и един въпрос ми се върти отново в главата. Защо зимната течност за чистачките е по - скъпа от горивото... Освен да почна да внасям и да продавам такива продукти. Бахти и надценките дето са.

 

Аз също ползвам спирт и излиза почти без пари. Което ми припомня, че щеше с Пламен да ни носиш по един галон...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

От къде това? На повечето бензиностанции е някаква луда цена. Мен не ме притеснява. Аз си купувам от базата на ниски цени, но понякога може да забравя и трябва да си купя от Бг. А моята кола изразходва огромно количество заради измиването на фаровете.

От МЕТРО я взех моята. На бензиностанциите малка минерлна вода е 1,50лв. :)

Link to comment
Share on other sites

Ето това е отговорът. Аз си вземам от големите вериги магазини горе-долу както е писал Аню. Ако не ме кефи, доливам спирт и без това имам излишъци.

Танасе дай малко спирт,че моята оня ден като пръснах ми замръзна по стъклото :( Оказа се,че е имало още вода отдолу като съм я наливал :lol:

edit:Има ли значение какъв спирт се слага,че имам  1 шише ром и 1 шише Пещерска :D  

Link to comment
Share on other sites

Ами сигурно има бе, младеж. То е много близко до акъла. Отиваш в аптеката, купуваш си литър спирт 95% и слагаш по 150 грама на казанче. Ако си налял някаква разредена пикоч или водка, какво очакваш да се случи?!?!? 

 

Като вид спиртът е етилов, естествено... 

Link to comment
Share on other sites

Аз също ползвам спирт и излиза почти без пари. Което ми припомня, че щеше с Пламен да ни носиш по един галон...  :laughing:

Ако не забравя при следващото си идване ще ви донеса.

 

Отиваш в аптеката, купуваш си литър спирт 95% и слагаш по 150 грама на казанче.

Това на какво количество вода? Все пак казанчетата са с различен обем. Моето побира над 7 литра ;).

 

Голям проблем ми е зимата с тази течност за чистачки. Ако вали сняг или дъжд не е проблем. Достатъчно е влажно стъклото за да го изчистя с чистачките. Лошото е когато пътят е леко влажен. Тогава от предните коли се вдигат едни гадни кални пръски. В момента в който попаднат върху стъклото и вече са сухи. Трябва да пръсна течност за да се изчистят. Проблемът е, че всеки път ми измива и фаровете. А какво количество отива за да ги измие не е истина. Правили сме си експеримент. Аз карам и зад мен няколко коли с приятели. До третата кола зад мен достига достатъчно течност да си изчисти стъклата... Да не говорим какво е на този зад мен. Пръскалките за да изчистят фаровете пръскат с доста високо налягане и съответно доста количество отива. Няма опция да се пускат по мой избор. Пуснати ли са фаровете задължително се пускат щом пръсна на стъклото. Има и таймер все пак, но той е от порядъка на 2 минути. След това се нулира и при следващото пръскане пак се задействат. Няма да забравя едно пътуване миналата зима. За 750 километра изпръсках почти 20 литра течност за чистачки. А се старая да я пестя до колкото мога.

Link to comment
Share on other sites

Аз да не казвам, че почти всеки ден сутринта си пускам чистачките и пръскалките и тая зима едва довършвам течността от миналата зима :D Сонакс 5л :D И за цяло лято повече от 10л рядко ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Аз да не казвам, че почти всеки ден сутринта си пускам чистачките и пръскалките и тая зима едва довършвам течността от миналата зима :D Сонакс 5л :D И за цяло лято повече от 10л рядко ползвам.

На другата кола е така. 5 литра казанче го пълниш и после забравяш кога е било това. При мен обаче не става. Чудя се дали не може да се модифирицира да е с бутон от купето. Когато реша тогава да ги измива. Не искам да го махам изцяло. Все пак доста помага, но повечето пъти мие без да има смисъл.
Link to comment
Share on other sites

Впрочем из БМВ форум какви ли не врели-некипели има за тия течности за чистачки ... разни хора мелио слагат вътре, някви веро (тия работи винаги със спирт)... те така няма ли да поломят маркучите и гумените уплатнения по системата?!

Link to comment
Share on other sites

Принципно не. Вцякакви глупости като Веро и Мелио са пълни идиотщини. Всъщност то е нормално предвид какво кретени има из БМВ форум, но да не се отплесваме. Коста, ако искаш си тури Веро да видиш шоу или по-точно каква веселба е като вземе да се пени цялата работа... Че после няма и лесно изплакване, та дълго време ще правиш балончета...

 

Евентуално по-силното съдържание на спирт би могло да се отрази негативно на перата на някои чистачки, но лично аз вече години наред си карам така и нямам проблеми. Реално погледнато - повече спирт във водата = устояваме на по-ниски температури. Като ходя в Банкя слагам по-силна доза и толкоз. За тук в Пловдив 150 грама на 4 литра са ми идеални. 

Link to comment
Share on other sites

Абеее кажете как да го размразя тоя фризер? Над 24часа стои това чудо и като гледам сигурно още 24 ще откара, а в стаята сигурно е 28 градуса поне. Започват да ми минават идеи да го заливам с гореща вода вече, а съм сигурен че не е правилно това :)

Link to comment
Share on other sites

Което ми припомня, че щеше с Пламен да ни носиш по един галон...  :laughing:

 

Ако за оня горния се има предвид мен, нямам спомен да съм си поръчвал да ми носи....той по-полезни неща ми носи. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Аз за да не се занимавам с глупости, предестилирам патокито и от него доливам. Иначе кило спирт е 4 лв - преспокойно си вземаш 5л течност до -20 за тия пари. Пък и на мен казанчето ми е 3л, с 5л + патоки карам около 2 месеца.

 

Ники, питай Галин. И ще е добре, ако оставиш вратата на фризера отворена :P

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...