Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

ПС: Значи правилно съм си помислил, че няма как да е във "Селена", човека изтърсил това с "възрастната първескиня". Не знам какви са статистиките за странава в момента, но аз една позната нямам (или на приятел жена), която да роди преди 25 за първи път. От друга страна се сещам за 2 които родиха около 35 първото си дете.

 

 

Ей таква необразованост води до неуспешни раждания, малформации, смърт на родилки и прочие проблеми. Имаш ли идея колко е "нормалната" продължителност на живота и от колко време реално хората доживяват над 50г спокойно. Все пак вземи предвид, че 500г (най, най-примерно) не са НИЩО от гледнаточка на физиологията на един организъм , че да може той да се напасне на промяна с 30г на продължителността на живота.

Това, че съвременната медицина позволява раждания на тази възраст НЕ означава, че това е правилно за родилката и плода и, че трябва да се насърчава такова поведение - не за друго ами защото е рисково. Цялата тая глупост - ще работим, ще учим и после ще раждаме - в повечето случаи е идеалното извинение за това, че липсва каквато е и да е култура в обществото (не само нашето) относно възпроизвеждането, отглеждането и възпитанието на деца. Всеки решил да е родител трябва да бъде похвален, че отглежда поколение, но не трябва е нужно при такива рискове.

Link to comment
Share on other sites

Поради подобни причини се наложи да заплаша лекаря, който прие жена ми, с тежки телесни повреди. След това трябваше да се обадя на познат акушеро-гинеколог, а и добре, че тъщата е акушерка с над 20-години стаж, та и тя има връзки. А хората, които нямат? После защо имало криза с раждаемостта...angry1.gif

 

Цялото здравеопазване е така. И е тъжно, защото на тези хора разчитаме за живота си, а в същия момент хем нямат средства хем малкото които се отпуснат потъват като вода в пясък...

 

Ей таква необразованост води до неуспешни раждания, малформации, смърт на родилки и прочие проблеми. Имаш ли идея колко е "нормалната" продължителност на живота и от колко време реално хората доживяват над 50г спокойно. Все пак вземи предвид, че 500г (най, най-примерно) не са НИЩО от гледнаточка на физиологията на един организъм , че да може той да се напасне на промяна с 30г на продължителността на живота.

Това, че съвременната медицина позволява раждания на тази възраст НЕ означава, че това е правилно за родилката и плода и, че трябва да се насърчава такова поведение - не за друго ами защото е рисково. Цялата тая глупост - ще работим, ще учим и после ще раждаме - в повечето случаи е идеалното извинение за това, че липсва каквато е и да е култура в обществото (не само нашето) относно възпроизвеждането, отглеждането и възпитанието на деца. Всеки решил да е родител трябва да бъде похвален, че отглежда поколение, но не трябва е нужно при такива рискове.

 

Може ли да ми обясниш в такъв случай възрастта на която се пенсионираме каква е? 15 години след средната продължителност на живота?

 

Но принципно си прав. Ако жена ще има повече от 1-2 деца не може да роди първото на 30... Т.е. не е абсолютно невъзможно, но е нереално.

Link to comment
Share on other sites

Цялото здравеопазване е така. И е тъжно, защото на тези хора разчитаме за живота си, а в същия момент хем нямат средства хем малкото които се отпуснат потъват като вода в пясък...

Може ли да ми обясниш в такъв случай възрастта на която се пенсионираме каква е? 15 години след средната продължителност на живота?

 

Но принципно си прав. Ако жена ще има повече от 1-2 деца не може да роди първото на 30... Т.е. не е абсолютно невъзможно, но е нереално.

Циганките раждат с темпо 1,1 дете в година, така че честно казано няма нищо невъзможно. Друг е въпросът как ще осигуриш внимание и ще изглеждаш децата...и как ще ги храниш...

Link to comment
Share on other sites

Ей таква необразованост води до неуспешни раждания, малформации, смърт на родилки и прочие проблеми. Имаш ли идея колко е "нормалната" продължителност на живота и от колко време реално хората доживяват над 50г спокойно. Все пак вземи предвид, че 500г (най, най-примерно) не са НИЩО от гледнаточка на физиологията на един организъм , че да може той да се напасне на промяна с 30г на продължителността на живота.

Това, че съвременната медицина позволява раждания на тази възраст НЕ означава, че това е правилно за родилката и плода и, че трябва да се насърчава такова поведение - не за друго ами защото е рисково. Цялата тая глупост - ще работим, ще учим и после ще раждаме - в повечето случаи е идеалното извинение за това, че липсва каквато е и да е култура в обществото (не само нашето) относно възпроизвеждането, отглеждането и възпитанието на деца. Всеки решил да е родител трябва да бъде похвален, че отглежда поколение, но не трябва е нужно при такива рискове.

 

Ако можеш да ми кажеш как да плащам квартира, ток, телефони, храна, интернет и други подобни, и да гледам и дете, веднага си правя.

Под 2000 лв. месечно просто не ми излиза сметката как да стане, а жената ще ражда като съм убеден, че мога да осигуря нормални уловия за живот на нея и на отрочето.

С жената в момента вадим по около 2000 и не ни стигат, кво ли ще е с дете?

Другия вариант е като циганите - без да се мисли, прави деца пък после ще се оправяме. Лошото е, че мисля за последствията и колкото и да искам дете просто в момента не сме готови

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ми кажеш как да плащам квартира, ток, телефони, храна, интернет и други подобни, и да гледам и дете, веднага си правя.

Под 2000 лв. месечно просто не ми излиза сметката как да стане, а жената ще ражда като съм убеден, че мога да осигуря нормални уловия за живот на нея и на отрочето.

С жената в момента вадим по около 2000 и не ни стигат, кво ли ще е с дете?

Другия вариант е като циганите - без да се мисли, прави деца пък после ще се оправяме. Лошото е, че мисля за последствията и колкото и да искам дете просто в момента не сме готови

Човек се простира според чергата. Ако не ви стигат 4К на месец...

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ми кажеш как да плащам квартира, ток, телефони, храна, интернет и други подобни, и да гледам и дете, веднага си правя.

Под 2000 лв. месечно просто не ми излиза сметката как да стане, а жената ще ражда като съм убеден, че мога да осигуря нормални уловия за живот на нея и на отрочето.

С жената в момента вадим по около 2000 и не ни стигат, кво ли ще е с дете?

Другия вариант е като циганите - без да се мисли, прави деца пък после ще се оправяме. Лошото е, че мисля за последствията и колкото и да искам дете просто в момента не сме готови

 

Затова сега нямам 7-годипшно дете. Тъпо, тъпо мислене, ама човек късно се усеща...

Link to comment
Share on other sites

Ем на мен "по около" ми прозвуча като като на човек.

И 2000 стигат. И с по-малко се оправя човек. Трудно, ама става.

Link to comment
Share on other sites

Да де, аз за 2000 имам предвид. За 4к ще си вземат и апартамент, и нова кола. Ама и с 2000 се кара бе! Парите не са най-важното...

Link to comment
Share on other sites

Видене мерси! Аз вече съм добре и дано е наред всичко с бебчето! :)

Като гледам, обаче как изнудват по тези болници - кой ще те накара да дадеш пари чрез дарение, кой да си избереш лекар, за да не се учи някой стажант на теб и започвам да се отчайвам от българското здравеопазване... Не ми се мисли какво се случва с хората, които нямат възможност, а са си плащали здравни осигуровки?!

 

Хубаво е да се ориентираш предварително към кадърни лекари. Ако трябва дай някой лев, не са чак толкова много пари. Не искам да те плаша с истории, но повярвай ми - ТОВА на случаен дежурен не искаш да оставяш.

 

Може да се поспори. Принципно не е малка, но не е и чак толкова. Над 35 почва да става рисково ама тя има още няколко години.

 

Не, не може да се спори. ВСЯКА жена на 30+ с първо дете се води "стара първескиня". Всеки лекар с малко поне акъл в главата ще се постарае да я убеди да НЕ ражда по естествен път, тъй като е много опасно не само за нея, но и за детето. На 35 не е рисково, а направо убийствено.

 

Обявявам вълната на Pink Floyd:

 

beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Обявявам вълната на Pink Floyd:

:beer:

 

Чудна работа - израснал съм с тази музика, слушал съм албумите им десетки пъти, знам наизуст всяка нота във всяка тяхна песен или инструментална композиция и въпреки това сега Пешо като даде линка, отново го слушам със същото удоволствие, въпреки че качеството е кофти и е моно (сигурно всичко останало си го допълвам мислено). :confused Което си е добро и уникално - просто няма как да се отрече. :punk

Link to comment
Share on other sites

Взеха ни удоволствието и от пикаеньето

Да, ама пак си е путкане...

 

Ако можеш да ми кажеш как да плащам квартира, ток, телефони, храна, интернет и други подобни, и да гледам и дете, веднага си правя.

Под 2000 лв. месечно просто не ми излиза сметката как да стане, а жената ще ражда като съм убеден, че мога да осигуря нормални уловия за живот на нея и на отрочето.

С жената в момента вадим по около 2000 и не ни стигат, кво ли ще е с дете?

Другия вариант е като циганите - без да се мисли, прави деца пък после ще се оправяме. Лошото е, че мисля за последствията и колкото и да искам дете просто в момента не сме готови

Браво! Желязна логика. Изказването заслужава бурни аплодисменти! [край на коментара]

Link to comment
Share on other sites

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4439291

 

И аз това и разправям на жената, ама тя държи да ги пере постоянно. :laughing:

 

Само че има леко разминаване с превода от оригиналната статия от преди ненам си колко месеца "когато дълките почват да миришат ги слагам във фризера"...

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ми кажеш как да плащам квартира, ток, телефони, храна, интернет и други подобни, и да гледам и дете, веднага си правя.

Под 2000 лв. месечно просто не ми излиза сметката как да стане, а жената ще ражда като съм убеден, че мога да осигуря нормални уловия за живот на нея и на отрочето.

С жената в момента вадим по около 2000 и не ни стигат, кво ли ще е с дете?

Другия вариант е като циганите - без да се мисли, прави деца пък после ще се оправяме. Лошото е, че мисля за последствията и колкото и да искам дете просто в момента не сме готови

 

Гъз знае 2 и знае 200! Или по-скоро трябва да е "...знае 200 и знае 2...". Не искам да те убеждавам в нищо, но се замисли, дали все пак някъде, измежду познатите ти, няма някои, които да гледат дете със същите, че и по-малко пари? Освен ако не ти е цел детето ти да се появи в училище с най-новия iPhone и да си гледа фейсбука на Mac за 3 бона, другата единствена причина, която се сещам, е че просто не сте готови за дете. Това, че не ви достигат пари, е просто начин да отклониш темата ;)

Link to comment
Share on other sites

Гъз знае 2 и знае 200! Или по-скоро трябва да е "...знае 200 и знае 2...". Не искам да те убеждавам в нищо, но се замисли, дали все пак някъде, измежду познатите ти, няма някои, които да гледат дете със същите, че и по-малко пари? Освен ако не ти е цел детето ти да се появи в училище с най-новия iPhone и да си гледа фейсбука на Mac за 3 бона, другата единствена причина, която се сещам, е че просто не сте готови за дете. Това, че не ви достигат пари е просто начин да отклониш темата ;)

+1 Тъкмо си мислих да напиша почти същите неща.

Link to comment
Share on other sites

Гъз знае 2 и знае 200! Или по-скоро трябва да е "...знае 200 и знае 2...". Не искам да те убеждавам в нищо, но се замисли, дали все пак някъде, измежду познатите ти, няма някои, които да гледат дете със същите, че и по-малко пари? Освен ако не ти е цел детето ти да се появи в училище с най-новия iPhone и да си гледа фейсбука на Mac за 3 бона, другата единствена причина, която се сещам, е че просто не сте готови за дете. Това, че не ви достигат пари е просто начин да отклониш темата ;)

 

Е то ако iPhone и MacBook няма, по-добре на улицата да го пусне направо... Кво възпитание е тва.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Съгласен. С жена ми в момента се оправяме с горе-долу толкова пари. И все пак се престрашихме.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...