Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ааа...НЕ! Нацапах си гащите...., на някой да му се намират интимни кърпички?

http://www.youtube.com/watch?v=LwkcgIV30Ws&feature=related

 

Мамка му, тази година пак ще се моторизирам!

 

П.п. Бахти и снега, дет' запраска вънка...

Link to comment
Share on other sites

Мамка му, тази година пак ще се моторизирам!

 

И ще ми оправиш мотора, който предимно ти ще караш като ми идваш на гости! beer.gif

 

ЕДИТ: Верно, бахти снега.... Имам 2 см натрупан сняг на ... СТЕНАТА! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Давам си един или два пръста на краката, за да изживея това. Саундтрака може да си остане...

Не съм виждал през живота си нещо, което да искам да направя повече! Включително анален с Пенелопе Круз!

 

Нали знаеш, че срещу 1000лв си купуваш костюм и си готов? Не е за възвишени единствено. Само желание е нужно.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че срещу 1000лв си купуваш костюм и си готов? Не е за възвишени единствено. Само желание е нужно.

 

Ангеле, да не е розов костюма за 1000лв.? Пардон - росо корса! laughing.gif

 

Шегата настрана, костюмът е най малкия проблем тука. При такива огромни шансове да се размажеш в скалите, цената му не е от особена важност... devil.gif

Link to comment
Share on other sites

И ще ми оправиш мотора, който предимно ти ще караш като ми идваш на гости! beer.gif

 

ЕДИТ: Верно, бахти снега.... Имам 2 см натрупан сняг на ... СТЕНАТА! laughing.gif

 

376004_2664989896790_1017290857_32773443_647579430_n.jpg?dl=1

 

Таман от терасата :)

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че срещу 1000лв си купуваш костюм и си готов? Не е за възвишени единствено. Само желание е нужно.

 

Виждам, че си наясно и с тези ситуации...я кажи тогава нещо и за Пенелопе Круз, че идеята на AssassiN ми хареса, ама не се сещам как да я навия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, да не е розов костюма за 1000лв.? Пардон - росо корса! laughing.gif

 

Шегата настрана, костюмът е най малкия проблем тука. При такива огромни шансове да се размажеш в скалите, цената му не е от особена важност... devil.gif

 

Е тоя на клипчето лети с най-сложния костюм. Тия за 1000лв са за начинаещо. ЕСТЕСТВЕНО, че не може да наденеш костюма, да се метнеш и да очакваш да кацнеш.Трябва тренировка в тунели преди това и смелостта да се хвърлиш за първи път. Но това си е спорт, като всеки друг и не е недостъпен за масите. Ако желанието е толкова голямо, не е нужно да си дава пръстите на краката. Може да си го практикува редовно. Както netroot си практикува гмуркането.

 

Виждам, че си наясно и с тези ситуации...я кажи тогава нещо и за Пенелопе Круз, че идеята на AssassiN ми хареса, ама не се сещам как да я навия. :lol:

 

Там не знам. Не съм се интересувал. Но за Wingsuits съм се интересувал. Затова казвам.

Link to comment
Share on other sites

Вие си дръжте Пенелопето, на мен дайте Джоузи Маран :).

Асасине, съветвам те, ако си решил да правиш нещо такова първо да започнеш с бънджи скок, после скок с парашут и тогава това. Аз първото съм го правил два пъти и тази година замислям да направя второто. :)

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че срещу 1000лв си купуваш костюм и си готов? Не е за възвишени единствено. Само желание е нужно.
Пълни, ама пълни глупости! Ангеле, моля те, не се обаждай на теми, по които си нямаш елементарна представа!

 

За да се ЗАПИШЕШ на курс за Wingsuit Basejump трябват (не съм сигурен) между 200 и 400 парашутни скока. За да можеш да се запишеш. Разбира се, никой не ти пречи да се самоубиш, като скочиш с нещо, което си нямаш и бегла представа как се управлява. Няма човек, занимаващ се сериозно с този спорт, който да не е загубил поне един приятел. В Америка е забранен със закон. В България няма подходящи за целта места. Най-дългите скокове са една-две секунди, преди да отвориш парашута. Изисква се продължителен каньон, каквито нямаме. Практикува се най-добре в Алпите и Норвегия. В Норвегия на много места вече е забранен също.

 

Във фирмата ми имам колега, който е парашутен и бънджи инструктор в клуб по екстремни спортове и доста сме си говори на тази тема. Доста ми намаля желанието за basejumping, след като разбрах някои-други нещица...

 

Е тоя на клипчето лети с най-сложния костюм. Тия за 1000лв са за начинаещо. ЕСТЕСТВЕНО, че не може да наденеш костюма, да се метнеш и да очакваш да кацнеш.Трябва тренировка в тунели преди това и смелостта да се хвърлиш за първи път. Но това си е спорт, като всеки друг и не е недостъпен за масите. Ако желанието е толкова голямо, не е нужно да си дава пръстите на краката. Може да си го практикува редовно. Както netroot си практикува
Не мога да преценя каква е опасността, при едно гмуркане, но една дребна грешка при proximity flying може да ти коства живота. Една непредвидена промяна на вятъра може да ти коства живота. Това е екстремен спорт с най-висока степен на смъртност. Ангеле, моля те, говори си за музика, за мода, и за другите неща, по които имаш някакво background knowledge. Екстремните спортове ни ги остави на нас със Атанас и Ванката...
Link to comment
Share on other sites

Пълни, ама пълни глупости! Ангеле, моля те, не се обаждай на теми, по които си нямаш елементарна представа!

 

За да се ЗАПИШЕШ на курс за Wingsuit Basejump трябват (не съм сигурен) между 200 и 400 парашутни скока. За да можеш да се запишеш. Разбира се, никой не ти пречи да се самоубиш, като скочиш с нещо, което си нямаш и бегла представа как се управлява. Няма човек, занимаващ се сериозно с този спорт, който да не е загубил поне един приятел. В Америка е забранен със закон. В България няма подходящи за целта места. Най-дългите скокове са една-две секунди, преди да отвориш парашута. Изисква се продължителен каньон, каквито нямаме. Практикува се най-добре в Алпите и Норвегия. В Норвегия на много места вече е забранен също.

 

Във фирмата ми имам колега, който е парашутен и бънджи инструктор в клуб по екстремни спортове и доста сме си говори на тази тема. Доста ми намаля желанието за basejumping, след като разбрах някои-други нещица...

 

Не мога да преценя каква е опасността, при едно гмуркане, но една дребна грешка при proximity flying може да ти коства живота. Една непредвидена промяна на вятъра може да ти коства живота. Това е екстремен спорт с най-висока степен на смъртност. Ангеле, моля те, говори си за музика, за мода, и за другите неща, по които имаш някакво background knowledge. Екстремните спортове ни ги остави на нас със Атанас и Ванката...

 

Е нима това дето съм го написал не е това дето ти си написал бе, ПЕТРЕ!? Парашутните скокове да не би да са невъзможни? Курсовете за бейсджъмп да не са забранени? И какво като няма в България? Да не сме в Северна Корея и да не може да се ходи извън граница?

 

Исках да кажа, че това е напълно достижимо. Не е като да видиш човек, който стреля лазер от очите и да кажеш "давам си дясната ръка да го мога това". Сеш' съ? Побърза да се включиш с неизисквани знания при първа възможност. Остаряваш и ще заприличаш на Гримджаура. Внимавай!

Link to comment
Share on other sites

Хаха тия в Калофер пак са били бом бок.Там като почнат от никулден изтрезняват след ивановден :D Баща ми мислеше тая година да ходи на хорото да се "интегрира" като селянин ама нещо не стана.

Link to comment
Share on other sites

Ех ако сега усепя да събера и пара за една хонда сивик :)

 

Аз ще ти дам заем срещу лихва от 1% на ден за срок от 6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Ти голям си лихвар :D Аз съм го змислил вече :) ЩЕ ходя да бачкам в Германия за 2 месеца пък ако не успея да си купя кола ще си взема един On-one 456 :)

Тука в София първо беше дъжд след това премина на сняг.Надявам се че няма да стане пак дъжд щото нямам гумени ботуши.Според прогнозата го даваха утре да е -8 ама дали ще стане нямам идея.

Link to comment
Share on other sites

Ти голям си лихвар :D Аз съм го змислил вече :) ЩЕ ходя да бачкам в Германия за 2 месеца пък ако не успея да си купя кола ще си взема един On-one 456 :)

Тука в София първо беше дъжд след това премина на сняг.Надявам се че няма да стане пак дъжд щото нямам гумени ботуши.Според прогнозата го даваха утре да е -8 ама дали ще стане нямам идея.

 

Помисли си. Може да караш Хонда Сивик още в Понеделник.

Link to comment
Share on other sites

Кабел 2,5мм2 го дават да издържи 44Ампера? Не мога да го повярвам... :blink:

http://www.elektrouslugi.com/outpages/naredba3/n-pr/41708-I.htm

А на всички други места дават максимален ток от около 25 ампера. Един "сериозен" стандарт и справочник няма?

Трябваше на усет да го давам, ама никой не може да ме убеди, че 2,5мм2 двужилен кабел ще издържи 44ампера, иначе хората нямаше да слагат 4мм2 кабел да речем на печки.

Link to comment
Share on other sites

Тази работа много зависи от напрежението, и да 44 е малко пресилено...

В справочник за електрически инсталации дават по-долнитед данни и разликата е 2 пъти, което е достатъчно изолацията да се разтопи и да стане лошо.

Говорим си за монофазно напрежение 230V. Аз принципно съм го учил това и мога да си преценя приблизителни стойности, но реших да потърся точни данни, да се подсигуря от претоварване и к'во да видя, на повечето места дават не повече от 25Ампера, а в наредбата изпраскали 44Ампера?

А кабела ми е ПВВ-МБ1 2х2,5 на Гамакабел.

klz1325891648g.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сега видях, че дават на едно място само 44А и то стриктно, като е положен в земята, нали и ти това си видял?

Link to comment
Share on other sites

Сега видях, че дават на едно място само 44А и то стриктно, като е положен в земята, нали и ти това си видял?

Да, само че там нямаше положен в стена, а само в земя и гледам 44Ампера :blink: Сигурно заради по-доброто топлоодаване са дали толкова висока стойност, но ми е леко съмнително....

А отдолу е информацията от един справочник за електрически инсталации, където пише 27ампера максимум за двужилен, положен в стена с PVC изолация. Това на картинката са точно данни от справочника.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...