Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мхм...ясну...а как мразя да гравирам миниатюри без лупа...

Що така без лупа?

Сега ми идва наум, че се продават едни такива метални блокчета с шарнирно монтирани лупа и щипки тип "трета ръка". Може и да ти е от полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Лесно ви е на вас. Но още никой не е казал как да извадя 2000 лева за 60 дни. Съвсем реално казвам, че съм склонен да извърша нещо напълно незаконно. След като извъртях всичките далавери и направих всичките услуги събрах 750 лева и 65 стотинки. Чакам да паднат още 200 лева от 1 премия и още 200 от 1 награда. А останалите? Баси мамата! Никога не съм вярвал, че ще изпадна в такава ситуация! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Щото счупих мойта... Тия са за часовникари и им е много малка работната площ. Пък лупа с подсветка/ или лампа с лупа/ не се намира лесно, скъпи са и обикновено фокусното им разстояние е невъзможно малко...

 

Ванка, съветвам те извършиш нещо незаконно. Например, като влезеш в някой обслужващ банков клон, се оглеждаш за броя охрнаители/обикновено 1/, броя камери/7+2 е стандарт/ и аварийният изход. Жокер - авариният изход никога не се заключва.

Link to comment
Share on other sites

Лесно ви е на вас. Но още никой не е казал как да извадя 2000 лева за 60 дни. Съвсем реално казвам, че съм склонен да извърша нещо напълно незаконно. След като извъртях всичките далавери и направих всичките услуги събрах 750 лева и 65 стотинки. Чакам да паднат още 200 лева от 1 премия и още 200 от 1 награда. А останалите? Баси мамата! Никога не съм вярвал, че ще изпадна в такава ситуация! :lol:

Пробвай се като жиголо..., съвсем сериозно ти го казвам!

 

П.с. Мога да ти уредя една-две стръвни баби...

П.с.2 Ако те притесняват плочките..., кихни някой лев и ела да ми помагаш! За десетина дни и сланинката ще стопиш... и плочки ще ти направим... :devil

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ? Той или ти?

Той, той... нали плочки ще му правим !?

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, колко далечно и неясно за българина се явява понятието инвеститор. Ти да си чул някога Парис Хилтън да е ръководела знаменитата хотелска верига? Никой от спорещите не се сети да постави репрезентацията на съвременния инвеститор от едната страна в спора. Защото именно това е истинския работодател във всяка една компания, като в българския вариант обикновено става въпрос за еднолични собственици, поради масовото разглеждане само на дребния бизнес (или пък поради факта, че голям процент от едрите бизнеси са ендолична собственост на олигарси). Няма такъв случай наемен служител (пък бил той и СЕО) да взима повече от мажоритарния инвеститор в компанията. Оставяме настрана въпроса, когато самият СЕО се явава основния инвеститор като в случая с Уорън Бъфет и Berkshire Hathaway. Да се сравняват наемни служители в компании от един мащаб и бранш със собственици на дребен/среден бизнес пък е смешно и неадекватно. Ако от едната страна например сложиш инвестиционен банкер от Wall Street, работещ в Goldman Sachs, то от другата задължително трябва да го сравниш с мажоритарен инвеститор на компания поне от ранга на Morgan Stanley и тогава е пределно ясно къде са големите пари. Всъщност, на най-големия пангал от гледна точка на понасяните отговорности са СЕО-тата на компаниите и другите от топ-мениджмънта, защото дори носят и наказателна отговорност по редица закони. Инвеститорите не са подложени на този ежедневен работен риск и в повечето случаи могат дори да прекарват времето си на карибски остров (или като в случая с Парис Хилтън да си развяват онази работа напред-назад и да не излизат от жълтите хроники), но пък за сметка на това финансовия риск си е изцяло за тяхна сметка - ако компнанията се издъни, инвестициите безвъзвратно си заминават. Лично аз обаче не бих заменил ролята на инвеститор с никаква наемна работа, каквато и да е тя.

Много, много, много далеч отиде. Половината неща, които си казал, никой не ги е твърдял. Болднал съм едното, което го уточнихме, че е почти невъзможно.

 

И да, именно за дребния и среден бизнес говорим. Не говорим за Белла, Винпром Пещера, Винпром Карнобат, разни хлебозаводи и т.н.

 

 

Лесно ви е на вас. Но още никой не е казал как да извадя 2000 лева за 60 дни. Съвсем реално казвам, че съм склонен да извърша нещо напълно незаконно. След като извъртях всичките далавери и направих всичките услуги събрах 750 лева и 65 стотинки. Чакам да паднат още 200 лева от 1 премия и още 200 от 1 награда. А останалите? Баси мамата! Никога не съм вярвал, че ще изпадна в такава ситуация! :lol:

 

Давам кредити за 1 месец с 20% лихва. :)

Link to comment
Share on other sites

Махни "И"-то в "кредитИ" , че Цецко дебне из нета и ей сега ще те заподозре в развой на дейност обект на специален разрешителен режим и контрол.

___________________

"Вуйчо Ваньо" - най-добрия слънчоглед! (неплатена реклама)

Link to comment
Share on other sites

Добър утър. Вънка такъв скапан изгрев се надупил, че чак ми е гадно да го глеам...

http://www.youtube.com/watch?v=8w6bUqf88M8&playnext_from=TL&videos=1eIknn98NJw&playnext=1

За събуждане :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Много, много, много далеч отиде. Половината неща, които си казал, никой не ги е твърдял. Болднал съм едното, което го уточнихме, че е почти невъзможно.

 

И да, именно за дребния и среден бизнес говорим. Не говорим за Белла, Винпром Пещера, Винпром Карнобат, разни хлебозаводи и т.н.

Отидох далече, за да ти покажа, че инвеститорите са на върха в хранителната верига и няма никакъв начин наемници от какъвто и да е ранг да стоят над тях. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А кой го твърди?

Който пита. :lol:

Темата е, че МОЖЕ на заплата да взимаш повече от колкото от собствен бизнес. И също така МОЖЕ, освен да взимаш повече пари работейки за някой, да си и по-спокоен и по-необвързан с работата си, отколкото ако имаш собствен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

Добър утър. Вънка такъв скапан изгрев се надупил, че чак ми е гадно да го глеам...

 

За събуждане :ph34r:

Ний сме будни..., а ти тези знаеш ли ги? (заради тази песен имам 10 дена арест в казармата)

http://www.youtube.com/watch?v=p4TomMb8gCU&NR=1

----------------------------------------------------------------

Минава ми през главата, че няма нищо по-хубаво от свежа кубинска пура, 15 годишен скоч (single malt) и лекия полъх на тихоокеанския бриз под звездите. :punk :beer:

Ред. Даа.. бе! А при нас е шибаното начало на работният ден!!

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че няма нищо по-хубаво от свежа кубинска пура, 15 годишен скоч (single malt) и лекия полъх на тихоокеанския бриз под звездите. :punk :beer:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, още няколко години и ще те отбият. ;)
ROFLMAO

ROFLCOPTER

OWNED!

EPIC!

 

И отделно - въобще не визираха това мляко, което ти си помисли :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...