Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ангеле, понеже явно не се усещаш кога да спреш ще ти цитирам Крис Рок:

 

Shak is rich. The white man that signs his paycheck is wealthy!

 

За това ли иде реч?

 

Не знам какво толкова се засягате от изказванията за квартални бакалии/брокери по 'Улицата на Стената'и т.н. Когато се намираш над прага на бедността, това колко получаваш е без значение, същественото е какъв стандарт на живот може да си подсигуриш. А стандарта, не се измерва с размера на автомобила, който имаш и часовника, който носиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

МОЖЕ и да имам 25 милиона евро... МОЖЕ и да купя Ферари на Стефчо и Ламборгини на Ванчо... МОЖЕ и да има живот на МАРС...

А на бас, че ще си сложа икона с твоя лик над леглото тогава :D :D

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко, бе майна! Кое му е избирателното на четенето на щуротиите дето ги пускаш като аргументи!? Седнал си да ми сравняваш нашенският бакалин с добре платен брокер на недвижимости или такъв, но на Уол стрийт (без изобщо да се засяга темата, колко точно човека работят на такава позиция в световен мащаб и колко от тях получават споменатите суми). Ако искаш аз мога веднага да ти пусна като контра довод парите които получава един шифт мениджър в щатски МакДоналдс (да речем) и кинтите дето ги трупа наш Васил Божков или Ковачки (примерно). Дай да не си приказваме глупости ами да сравняваме неща които могат да бъдат сравними! Упорито отбягваш темата за това - кой бръсне бръснаря... или викаш, босът на тези СЕОта ( и прочее паплач за които ми говориш) една юлска утрин, след като открил бучка зелен маджун под мишницата си... се е усетил, че от обикновен, наемен работник изведнъж е станал милиардер и собственик на компания която си позволява да изплаща подобни премии на НЯКОИ от служителите си.

Та като си говорим за избирателни хави..., не мислиш ли, че "доводите" ти са меко казано - изсмукани от пръстите!?

 

А ти не осъзнаваш ли, че не обсъждаме дали шефа е по-богат или тоя на който той дава заплата?

Link to comment
Share on other sites

Ами горе-долу това обсъждаме защото става дума че даден човек може да работи на заплата а може и да си направи собствена фирма (ако му стиска). Второто е за предпочитане дори той да е единственият работник в тази фирма. Поне аз това се опитвам да ти кажа ти сравняваш шеф на баничарница с CEO и брокер на стоковата борса. Да ама шефа на баничарница никога не би могъл и да стане брокер камо ли пък CEO на мултинационална компания. Докато тези със сигурност са можели да си купят 5 баничарници ама не им се занимава на шикалки... ама както и преди казах - ако ще си говорим "ама по принцип има и високи заплати" - ми вземи за пример Бербатов. Ама колко от нашите футболисти взимат заплати колкото него? И колко от футболистите в село Горно Нанадолнище изобщо взимат заплати. Защото едно е да играеш в националния отбор или в Левски друго е да риташ топката в някой отбор от С група трето е да риташ топката за кеф.

 

И да - това да си направил фирма е свързано с много повече бачкане, много по-малко спане, много повече ангажименти, но всеки си избира - дали да бачка само от 8 то 5 и после шапка на тояга пък колкото дадат - толкова, или да си поеме рисковете (има ги, не отричам) но да си определя той правилата.

 

ПС: Още не са ме возили в багажник въпреки че на няколко пъти съм бил на косъм... 2 от тях просто не успяха да ме намерят въпросния ден :lol:

 

 

PS2: За който го вълнува - интересни подробности за facebook, php и mysql http://royal.pingdom.com/2010/06/18/the-software-behind-facebook/

Link to comment
Share on other sites

Това си обсъждате вие, така като гледам. Затова няколко пъти се опитвах да напомня реалната тема.

 

Само дето за вас явно "правят пари" са милиони левове и няма как да стане на заплата, освен в частни случаи.

 

Добре. Предавам се. Трудно се правят 10 000 000 лв. на заплата.

 

Айде спете спокойно.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

А ти не осъзнаваш ли, че не обсъждаме дали шефа е по-богат или тоя на който той дава заплата?

Ще си позволя да те цитирам:

:Facepalm:

 

П.с. А обсъждаме..., кое!? Че..., не си струва да правиш собствен бизнес, щото има евентуааално някаква възможност да отскочиш до щатите и да станеш водещ брокер на нещо си ? Щото ако се следва тази логика, давай да закриваме държавата... и да бягаме към щатите (където тече мед и мляко във фонтаните, а от чешмата - ракия с шопска салата). Чудя се дали наистина не усещаш как ти се къса нишката на логиката и сериозно ли си мислиш, че самоцелно хвърлено твърдение може да бъде прието за сериозен довод !? Не знам, ама си мисля, че никак не е редно да се сравнява частният случай с общото правило. Ще се опитам да ти дам един пример, та дано разбереш какво ти куца. Според законите на аеро динамиката... майският бръмбар е абсолютно невъзможно да излети, камо ли да осъществи полет! Обаче гадината хвърка, та се къса... и бръмчи най-нагло в лицето на аеродинамиката. Този частен случай обаче съвсем не обезсмисля принципите на този клон на науката...

Link to comment
Share on other sites

Май ти си тоя дето бяга от темата...
Не. Не е.

Темата наистина започна от това, че, разбираш ли, според богатия трудов стаж на host - невъзможно е да изкарваш пари, работейки за друг.

Link to comment
Share on other sites

Определено. Така и никой не изясни какво е правене на пари аджеба. Понеже явно аз съм виновен, говорим за около 23 000лв годишен доход (за мен към този момент).

 

__________

 

Non of the above :)

 

3тичен сектор.

Link to comment
Share on other sites

Определено. Така и никой не изясни какво е правене на пари аджеба. Понеже явно аз съм виновен, говорим за около 23 000лв годишен доход (за мен към този момент).

 

Опитах се да изясня какво е "правене на пари". И искаш да кажеш, че 23 000лв са недостижими на заплата? Имам 2-ма приятели, които работят за такива пари. На заплата. А ти можеш да си сигурен, че има собствени бизнеси, които не вадят толкова пари чисто на година. Има и такива дето ги вадят. Ама има и такива дето ги вадят на година, което не означава задължително разделено по месеци. Ама станало нещо, независещо от теб и 6 месеца като не вземеш пари, какво правиш тогава? Като един собственик на фирма? Ще си живееш живота, защото в края на годината ще си + 23 000лв?

 

 

Това се опитвах да напиша аз.

 

И много обичам като почнат хората да ми казват АЗ на каква тема споря и каква гледна точка подкрепям.

 

 

 

П.П. Това за 2% от 20 000 000лв беше за България. Това за 5000лв за авиодиспечър - също.

Може да питате и дядо мраз, дето работи на ишлеме по мои впечатления, дали не прави по толкова пари годишно.

Link to comment
Share on other sites

Може да питате и дядо мраз, дето работи на ишлеме по мои впечатления, дали не прави по толкова пари годишно.

 

Малко повече ма предпочитам да не уточнявам... :)

 

Ама продължаваме да спорим "по принцип" или "в конкретния случай". Защото по принцип има и по-високи заплати отколкото един собственик на фирма може да изкара дори в същата област... ама това е по-скоро изключение отколкото правило. Въпрос на желание, умения и късмет е когато ти си собственика на фирмата да направиш повече пари отколкото плащаш заплати. 2000лв заплата не е чак толкова високо за програмист днешно време... тънкия момент е че има много деца които си мислят че могат нещо и че заслужават дори повече а всъщност не могат да заработят и 10% от заплатата си...

Link to comment
Share on other sites

ама какво стана тука? кви са тия смешни суми? в тоя форум не сме ли се събрали само от "клубъ на мильонеръ"?

вууукси аз пък познавам няколко собственици на собствен бизнес които дауншифтинг го разбират да разпродадат всичко или парче по парче и просто да маат гащи по цял ден. с дребната подробност че преди това 15-20 години са видели мааааааалко зор.

 

 

 

edit: кво пък въ уплаших толкова?!

Link to comment
Share on other sites

Чак ви се радвам на ентусиазма. Ако вадехте пари както спорехте, щеше да е ебахти милионерския форум :)

пари като вестници...само да си абонат майна :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ей ся намерих Дискавърито и много се радвам, че глупаците от евроком/близууууу са склонили да го пуснат пак, жалко, че съм изпуснал сума хубави предавания откакто го спряха

Link to comment
Share on other sites

ама какво стана тука? кви са тия смешни суми? в тоя форум не сме ли се събрали само от "клубъ на мильонеръ"?

вууукси аз пък познавам няколко собственици на собствен бизнес които дауншифтинг го разбират да разпродадат всичко или парче по парче и просто да маат гащи по цял ден. с дребната подробност че преди това 15-20 години са видели мааааааалко зор.

 

 

 

edit: кво пък въ уплаших толкова?!

 

Не знам какво е дауншифтинг. А за 15-20 години "малко" зор - нали и аз това им пея от самото начало?

 

 

@djadomraz: Май малко по малко започна да минаваш на моя страна.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ей ся намерих Дискавърито и много се радвам, че глупаците от евроком/близууууу са склонили да го пуснат пак, жалко, че съм изпуснал сума хубави предавания откакто го спряха

За съжаление това, което няма да изпуснеш е ужасния дублаж, който от скоро правят по Discovery BG.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление това, което няма да изпуснеш е ужасния дублаж, който от скоро правят по Discovery BG.

С него си припомних видео касетките едно време как ги превеждаха масово. Направо удоволствието ти убива един глас за мъжки, женски, детски и т.н. Да не говорим колко набързо е правен , но явно за Дискавъри това е практика, защото го гледах в някои други страни и си беше озвучавано.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...