Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ROFLMAO

ROFLCOPTER

OWNED!

EPIC!

 

И отделно - въобще не визираха това мляко, което ти си помисли :laughing:

А..., ти от къде знаеш той за какво си помисли !?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
А..., ти от къде знаеш той за какво си помисли !?!
Той говори за мръсно подсъзнание. За мен няма нищо мръснишко в майчиното мляко...
Link to comment
Share on other sites

Днес е един черен, черен ден... ужасен главобол, ужасни разправии ... парични задължения... в такива дни човек се чуди тая светлина в тунела да не би да са я приватизирали скришом и вече да е частна?

Link to comment
Share on other sites

По-зле... Публично-частна е. Вижда се само когато и увеличават капитала, после частника я загася да пести ток... ;)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че няма нищо по-хубаво от свежа кубинска пура, 15 годишен скоч (single malt) и лекия полъх на тихоокеанския бриз под звездите. :punk :beer:

 

Има имаааа... може скоча да е и по-дРът :)

 

Спокойно, още няколко години и ще те отбият. ;)

 

Хахахахахахаха :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Туко ще с репликата за кърменето се роди нова легенда за Крали Пешо(Антареса) форумен герой с колОло шарколия и каска дамаскиня!Този чутовен герой сукал(не се знае от къде майка,баща......)до 30-тата си година и се сдобил със сили да пребори всеки един форумен душманин! :lol:

И сега Grimjaur-а трябва да се включи с някой приказен епос за него :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Проведохме следния експеримент без да искаме: забравени извън хладилника няколко кисели млека - данон,мегле и боженци за 2 дни... след 2 дни първите 2 никаква разлика, боженци - здраво надуто и вкиснато като едно време бурканчетата. Дотук добре, очакваше се... след това отворените кисели млека данон и мегле ги оставихме в хладилника (боженците също като си правя айрян и не ми е достатъчно кисело си слагам по малко от него - чудно става)... след още 3 дни меглето и данона МУХЛЯСАХА... боженците продължава да си стои кисело и стана още малко по-кисело.

 

В задачата се пита защо другите 2 млечни продукта (или по-скоро кремчета с аромат на кисело мляко) се наричат кисело мляко а не някакъв вид крем. Защото нито са кисели нито има кой знае колко мляко в тях след като мухлясват. Май май нишестето преобладава...

Link to comment
Share on other sites

 

 

В задачата се пита защо другите 2 млечни продукта (или по-скоро кремчета с аромат на кисело мляко) се наричат кисело мляко а не някакъв вид крем. Защото нито са кисели нито има кой знае колко мляко в тях след като мухлясват. Май май нишестето преобладава...

Сложи им йод и виж нали това беше качествена проба за доказване на нишесте,цвета трябва да стане розово-лилаво!

Пък и те тез кремчета надали са правени с квас,затова и не се надуват и не стават по-кисели а просто си се развалят.

Link to comment
Share on other sites

Тъй де тъй... ама колко е млекото не знам... за киселото съм сигурен че няма. А от много прехвалената активия в нам си каква си бактерия дето спомагала да те прокара... е малкия нито го прокара нито нещо, даже май се позапече :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мразиш да си гледаш телефона, ей!

 

Абсолютно! Днес в два и кусур го търсих да ми каже модела на мишката си - дудук... Добре че Пламен вдигна. Между другото ми поискаха 211 лева за новия МХ REVOLUTION PERFORMANCE - тия римляни са полудели!!!

Link to comment
Share on other sites

Телефона като станах около 5pm го забравих в стаята където малкия и жена ми вече си бяха легнали за следобедния си сън и не ми се искаше да ги будя...

 

Мишката - на мен VX Revolution ми е по-удобна от MX-a, Tedy пък понеже са му по-големи ръцете е очарован от MX 1100 на мен ми идва много тумбеста (имам ги всичките). MX Revolution-a също е удобен но батериите много често свършват.

 

Ей сега ще видя кой ме е търсил и ще звънна на който ми е по-симпатичен :lol:

Link to comment
Share on other sites

Гримьора такъв секс фърли неска в Плд, че не е истина...Много сериозно се замислям в бирата да си сипя валериан и 2-3 ракии... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Проведохме следния експеримент без да искаме: забравени извън хладилника няколко кисели млека - данон,мегле и боженци за 2 дни... след 2 дни първите 2 никаква разлика, боженци - здраво надуто и вкиснато като едно време бурканчетата. Дотук добре, очакваше се... след това отворените кисели млека данон и мегле ги оставихме в хладилника (боженците също като си правя айрян и не ми е достатъчно кисело си слагам по малко от него - чудно става)... след още 3 дни меглето и данона МУХЛЯСАХА... боженците продължава да си стои кисело и стана още малко по-кисело.

 

В задачата се пита защо другите 2 млечни продукта (или по-скоро кремчета с аромат на кисело мляко) се наричат кисело мляко а не някакъв вид крем. Защото нито са кисели нито има кой знае колко мляко в тях след като мухлясват. Май май нишестето преобладава...

няма по-вкусно от домашното кисело мляко...случвало ми се е да опаткам половин тава баница заради тази благинка :D

Link to comment
Share on other sites

Случайна ли беше римата Иван-шаран? :lol:

 

Да. Не съм искал да го обидя, просто така си говорим с моите приятели и по инерция...

 

 

Аа то данон и 1 месец да е навън пак няма да му стане нищо.

 

Не е като да не му става нищо. Мухлясва.

 

 

 

щот си го отворил и некоя външна бактерия е намерила с кво да се нахрани в него.

иначе ако е затворен е вечен - то няма нищо живо вътре - пълен стерилитет.

 

 

Ще го пробвам ама то винаги може нещо да се понатисне и пробие. Не съм сигурен че съвсем херметически го запечатва фолиото отгоре му.

Link to comment
Share on other sites

щот си го отворил и некоя външна бактерия е намерила с кво да се нахрани в него.

иначе ако е затворен е вечен - то няма нищо живо вътре - пълен стерилитет.

Link to comment
Share on other sites

Такова нещо като домашно кисело мляко от колко години не съм опитвал, ама домашната лютеница... ей т'ва не е за изпускане!

 

От сайта на данон. :)

Защо срокът на годност е толкова дълъг?
Това се дължи на:
- млякото и селектираната закваска,
- чистата и модерна технология,
- високата хигиена в производствения процес,
- поддържането на ниска температура от приемането на млякото до крайния продукт.
В момента на пазара голяма част от продуктите на производителите имат срок на годност над 14 дни.

Не знам тези хора колко си вярват, ама явно... доста, щом в целият сайт, на всеки ред те убеждават как тяхното "мляко" е най-натурално и най- във всико.

Link to comment
Share on other sites

Туко ще с репликата за кърменето се роди нова легенда за Крали Пешо(Антареса) форумен герой с колОло шарколия и каска дамаскиня!Този чутовен герой сукал(не се знае от къде майка,баща......)до 30-тата си година и се сдобил със сили да пребори всеки един форумен душманин! :lol:

И сега Grimjaur-а трябва да се включи с някой приказен епос за него :ph34r:

Понеже съм замесен и моето мнение не е меродавно, та да питам публиката. Туй остроумно ли беше? Не че нещо, ми да знам как да реагирам, сакън да не се изложа :]
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...