Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Добре. Айде. Собствен бизнес винаги е по-добре от това да работиш на заплата.

 

Ония пичове от Wall Street най-добре знаят. Работят на процент за брокерски компании и едва преживяват завалиите. Частните банкери в офшорните банки също едва смогват. Какво пък да говорим за CEO-тата, дето получават по $18 000 000 коледни бонуси. Или пък спортистите, дето работят на заплатка горкичките. Треньорите и те. Онова типче дето отиде да работи 6 месеца за Австралийското правителство и да рине пясъка на ония остров за сумати пари също. Мениджърите по хотелите и те. Управители на казина и заведения - също. Брокерите на недвижими имоти и те. Горкичките. Че какво са 2% от 20 000 000 сделка за имот в околията на града? Собственика на кварталната бакалия ги вади за седмица!

 

Разликата е в ПОТЕНЦИАЛА!!! Р'иаш ли? Собствения бизнес има ПОТЕНЦИАЛ, другото е ЗАПЛАТА!

Бизнесът може да го завещаеш на децата си, с професията това става доста трудно.

А тия CEO-та с по 18 000 000 бонус си ги гледал нейде по нетя, май... Да не мислиш, че всички са така?!

Па като ти е кеф, в крайна сметка, оди рини песък! Зимай кинти, бичи айляк. Остави го Дедо ти Мраз да се пържи в Геенната.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Разликата е в ПОТЕНЦИАЛА!!! Р'иаш ли? Собствения бизнес има ПОТЕНЦИАЛ, другото е ЗАПЛАТА!
Ако имаш потенциал, предполагам, че би могъл да се потрудиш и пребориш за нелоша заплата...

Разликата е какво искаш.

Link to comment
Share on other sites

С което пак стигаме дотам, че някои не търпят да имат шефове, а за други тази позиция е удобна. Е, аз съм от първите...

Всеки с вкуса си, в крайна сметка. Ако нямаше и от едните и от другите, икономиката трудно щеше да функционира.

 

@мобо Всъщност, не са толкова много вождовете. Повечето само си говорят, въртят си идеята в съзнанието, колкото да и усетят вкуса, но само дотам, че закъсняват за работа... ;)

Link to comment
Share on other sites

Разликата е в ПОТЕНЦИАЛА!!! Р'иаш ли? Собствения бизнес има ПОТЕНЦИАЛ, другото е ЗАПЛАТА!

Бизнесът може да го завещаеш на децата си, с професията това става доста трудно.

А тия CEO-та с по 18 000 000 бонус си ги гледал нейде по нетя, май... Да не мислиш, че всички са така?!

Па като ти е кеф, в крайна сметка, оди рини песък! Зимай кинти, бичи айляк. Остави го Дедо ти Мраз да се пържи в Геенната.

 

Да го завещая на децата си? Ами ако сина ми иска да е бейс джъмпър или музикант, как ще ръководи веригата ми от супермаркети?

 

Докато ако взимам достатъчни доходи, мога да му купя образование, каквото иска и да търси сам пътя си в живота.

 

Имам един приятел, на който бащата има фирма за етикети. Работят си хората и добри заплати им дава, но синът му е много далеч от това. Завърши магистратура в Белгия и сега си търси работа във финансовият бизнес.

 

Като не ти се занимава с определен бизнес, просто можеш да го продадеш. Не е нужно да го предаваш на поколенията.

 

Колкото за това кой колко бонуси взима - да. Естествено, че съм ги гледал по новините. Ако ги познавах наистина тия хора, мислиш ли, че нямаше да драпам и аз там да ходя?

Link to comment
Share on other sites

Да го завещая на децата си? Ами ако сина ми иска да е бейс джъмпър или музикант, как ще ръководи веригата ми от супермаркети?
Или планински колоездач :D Баща к'во ли не направи, човека, за да ме въведе и да ми остави "бизнеса" си. Но първо - не е сферата на дейност, която ми харесва и второ - държа на свободата си. А този бизнес щеше да ме направи зависим от родителите ми, нещо, което за нищо на света не желая.
Link to comment
Share on other sites

Да бе, woox, ако имаш верига супермаркети, трудно ще осигуриш добро образование на децата си. Друго си е да си шеф на топлия бюфет... :D

 

Спорът е безкраен явно... Всеки си гледа от камбанарията. Аз съм се нагледал на идиоти, и определено, собствения бизнес е това, което искам.

Link to comment
Share on other sites

Аххх... къде е дедо ви мраз, та да сменим темата с далеч по съдържателната - ...За обувките и кой къде го стърже чепикът...

Тя не, че и тази не е забавна по един свой си начин...

Link to comment
Share on other sites

... и за чесането...

 

_______________

 

Айде, пекания експлоататор... иска за без пари да ползва (модната дума) know-how на наш гръб.

 

Няма да ти кажем нищо повече (особено за чесането) за без пари :)

Link to comment
Share on other sites

ама тва професии ли са? аз си мислех че са хобита.

 

я продължавайте. може още нещо интересно да науча.

Link to comment
Share on other sites

ама тва професии ли са? аз си мислех че са хобита.

 

я продължавайте. може още нещо интересно да науча.

 

Кое е хоби? Музиката? А планинското колеездене е спорт. Апък бейс джъмпинга иска прекалено много тренировки, за да остава време за работа.

 

@AssassiN: Имаш ли някаква представа колко гомненца има, дето се блажат от на родителите си парите и до толкова им се угажда, че си мислят, че това ще е безкрайно. Дай му на тоя бизнеса си. Или пък го накарай да си скъса задника от учене.

 

Това, че ти не искаш да си подчинен на някой е друг въпрос. Но и той може да се реши без да захващаш собствен бизнес. Пак май ще трябва Дядо Мраз да давам за пример (да се неначуди човек защо не защитава моята теза, при положение, че постоянно го използвам като жив пример). Но както и да го въртиш, все ще имаш някой, пред който да отговаряш. Предлагам ти да идеш да станеш монах в някоя Азиатска страна. Там ще отговаряш пред някой само ако се скатаваш. Иначе ще си живееш живота на спокойствие всеки ден. Още от заранта като станеш към 4:30 - 5 за физ. зарядката.

Link to comment
Share on other sites

Ами какво да те подкрепя Дядо, като той е работодател.

Всеки с вкуса си, както казах, само не ни убеждавай, че е по-изгодно икономически да си наемен работник. Смешно е просто...

Link to comment
Share on other sites

Дядо ти мраз не е работодател.

 

Ами какво да те подкрепя Дядо, като той е работодател.

Всеки с вкуса си, както казах, само не ни убеждавай, че е по-изгодно икономически да си наемен работник. Смешно е просто...

 

Айде пак започнахме от начало. След сумати примери как наемен работник може да взима повече от работодател (не своят), пак има един неразбрал.

Link to comment
Share on other sites

и все се въртите около прословутите програмисти на свободна практика. нито са единствени нито пък произвеждат нещо. 

 

дядотимраз не е работотдател, а Възложител, според както му чета мрънканиците - за минимум пари търси максимум работа, ама и да не се занимава с друго освен да плати. 

 

а недоволството на хората и този "спор" идва от разликата между взимането и даването, щото една и съща сума разглежда съвсем различно според зависи дали е за + или -. примери няма да давам.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всички разбират бееее....Ама разбирачите/истинските/ ги няма вече. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Айде пак започнахме от начало. След сумати примери как наемен работник може да взима повече от работодател (не своят), пак има един неразбрал.

Ами защото ти даваш примери така, както дявола чете евангелието...

Щом ми даваш за пример CEO, сравнявай го с Бил Гейтс!

 

P.S. Шом Дядо не е работодател, как наричаш човек, който плаща на друг човек, за да извъши той определена работа?!

Link to comment
Share on other sites

Баси от доста време не се бях зарибявал така по пуцалки.Ей ся 2 часа COD2 в гарена доста добре ми дойдоха :)

ПС:И аз се надявах на собствен бизнес,ама много суша и картофите никви ги няма :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами защото ти даваш примери така, както дявола чете евангелието...

Щом ми даваш за пример CEO, сравнявай го с Бил Гейтс!

 

P.S. Шом Дядо не е работодател, как наричаш човек, който плаща на друг човек, за да извъши той определена работа?!

 

Аз ако ти възложа поръчка за единичен проект, работодател ли съм ти?

 

Стига сте ги гледали тия CEO. Защо не гледате другите неща, които написах? Зачекнали сте ги тия с бонусите и това си е.

Link to comment
Share on other sites

Ново ноу хау! Сапун с включвания от стоманена вълна - върши перфектна работа за чесане на топки!

Link to comment
Share on other sites

Ново ноу хау! Сапун с включвания от стоманена вълна - върши перфектна работа за чесане на топки!

 

бУайхахахахахахаххахаха!!! Галине, на галина бланка да ми станеш, изплюх си кафето заради тебе :ph34r: Добро утро за 2-ри път.

Link to comment
Share on other sites

Хора, спрете се. То се знае, че тук няма човек (освен мен сигурно), който не изкарва по 8738973863979376 лв. на месец. Стига сте се разправяли. Не вярвам на някого да му се промени мнението от това, което ще напише другия.

 

 

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, НОСЕЩИ ИМЕНАТА ПЕТЪР, ПАВЕЛ, КАМЕН, ПЕТЯ и т.н. ЖИВИ, ЗДРАВИ, УСМИХНАТИ, ОБИЧАНИ, БОГАТИ ВСЯКАК, КЪСМЕТЛИИ, ИЗОБЩО ВСИЧКО НАЙ НАЙ. ОСОБЕНО ЧЕСТИТЯ НА БАЩА МИ, КОЙТО МНОГО, МНОГО СИ МЕ ГЛЕДА (то си личи де). ХАЙДЕ, ПЪК ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА КОЙТО ПРАЗНУВА. ДАНО ДА ИМА ПАРИ ДА РАЗВЪРЖЕ КЕСИЯТА :) ХАЙДЕ, ПЕШО (Antares), ДА СЕ РАЗБИЕШ ПАК В НЯКОЙ БАР (или дърво / редакция от гаден модератор :bgrin:) ...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...