Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Прави се на добросъвестен потребител на Шмулфорум - тоест заяжда се и упорито защитава позицията си до последния бит :lol:

 

И като отворихме тамата за процентното съдържание на вода в краставицата, аз да питам - кое е първичното, кокошката или яйцето?

Лайното ,Пешо... лайното! Защото лайното е проправило пътя на яйцето... ама не онова лайно дето е с над 70% водно съдържание, а онова твърдото и спеченото.... дето като падне на бетона и тропа, а горката кокошка по-лесно би изкендзала тухла четворка, отколкото него...

 

Добре. Айде. Собствен бизнес винаги е по-добре от това да работиш на заплата.

 

Ония пичове от Wall Street най-добре знаят. Работят на процент за брокерски компании и едва преживяват завалиите. Частните банкери в офшорните банки също едва смогват. Какво пък да говорим за CEO-тата, дето получават по $18 000 000 коледни бонуси. Или пък спортистите, дето работят на заплатка горкичките. Треньорите и те. Онова типче дето отиде да работи 6 месеца за Австралийското правителство и да рине пясъка на ония остров за сумати пари също. Мениджърите по хотелите и те. Управители на казина и заведения - също. Брокерите на недвижими имоти и те. Горкичките. Че какво са 2% от 20 000 000 сделка за имот в околията на града? Собственика на кварталната бакалия ги вади за седмица!

Добре, бе! До тука все бедняци споменаваш като те гледам... ама що така разсеяно пропускаш да ни светнеш за шефовете на тези хорица...? Не ми започвай пак за дребният и едър бизнес... щото до ти кажа наемният работник в кварталната бакалия такива пари може само да ги сънува (при това ако е прекалил преди това с алкохола и барбитуратите) И не ме карай да ти разяснявам какво имам предвид!

Link to comment
Share on other sites

Шефовете на онези са надраснали платежните средства, те имат assets - благоносни придобивки най-грубо казано.

 

_______________

 

Някой скоро да се е разправял с РИОСВ или там който отговаря за хигиенните норми?

Link to comment
Share on other sites

Ония пичове от Wall Street най-добре знаят. Работят на процент за брокерски компании и едва преживяват завалиите. Частните банкери в офшорните банки също едва смогват. Какво пък да говорим за CEO-тата, дето получават по $18 000 000 коледни бонуси. Или пък спортистите, дето работят на заплатка горкичките. Треньорите и те. Онова типче дето отиде да работи 6 месеца за Австралийското правителство и да рине пясъка на ония остров за сумати пари също. Мениджърите по хотелите и те. Управители на казина и заведения - също. Брокерите на недвижими имоти и те. Горкичките. Че какво са 2% от 20 000 000 сделка за имот в околията на града? Собственика на кварталната бакалия ги вади за седмица!

Не разбрах ти къде точно се вписваш в изброените примери?

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах ти къде точно се вписваш в изброените примери?

 

 

?!?!

 

 

Аз пък не разбирам как ти е дошло на акъла, че говоря за себе си?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам как ти е дошло на акъла, че говоря за себе си?

В такива детайли описваш всичко. Явно имаш информация от първа ръка. Надявам се не си написал всичко това на базата на каквото си прочел в интернет. Все пак не си единственият който чете. Нещата обаче седят по коренно различен начин когато си вътре в тях. Последното ти го твърдя от личен опит ;).

Link to comment
Share on other sites

С други думи говорите си общи приказки и положения "по принцип". Ми да прав е w00x, къде къде по-добре е да си брокер на Wall Street отколкото шеф на каварталната пекарна. Или пък примерно да си футболист от ранга на Бербатов и да взимаш поне 200,000 евро на месец заплата. Ама пропуска че е по-добре да си шефа на пекарната отколкото чистачката или хамалина там.

 

Има и хора които търсят спокойствие и не искат много - на такива също се възхищавам аз. Рядко може човек да срещне такива хора но ги има. А в общия случай - всичко е според желанието и способностите и също така и късмета. И желанието не е само на думи и да опира до "искам да имам еди колко си пари" ами да имаш и дупе (или по-скоро инат) да си ги заработиш а не да чакаш да ти ги дадат и да мрънкаш междувременно че не ти стигат парите.

Link to comment
Share on other sites

С други думи говорите си общи приказки и положения "по принцип". Ми да прав е w00x, къде къде по-добре е да си брокер на Wall Street отколкото шеф на каварталната пекарна. Или пък примерно да си футболист от ранга на Бербатов и да взимаш поне 200,000 евро на месец заплата. Ама пропуска че е по-добре да си шефа на пекарната отколкото чистачката или хамалина там.

 

Бягате от темата.

 

Темата е, че МОЖЕ на заплата да взимаш повече от колкото от собствен бизнес. И също така МОЖЕ, освен да взимаш повече пари работейки за някой, да си и по-спокоен и по-необвързан с работата си, отколкото ако имаш собствен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

МОЖЕ и да имам 25 милиона евро... МОЖЕ и да купя Ферари на Стефчо и Ламборгини на Ванчо... МОЖЕ и да има живот на МАРС...

Link to comment
Share on other sites

Чакайте да ви покажа пак първоизточника, че започнахте да се унасяте и да си говорите глупости.

 

Колкото и да си хитър с бачкане за някой друг не се правят пари - за краткото си битие това го прозирам даже аз.

 

 

При положение, че ви давам примери за това как с бачкане за някой друг се правят пари, защо продължавате да ми спорите и при това без да давате един кьорав аргумент? 3 страници изписахте, пък как един не даде пример бе.

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз 100% съм говорел по принцип, за целия бел свят, вметката след тирето сигурно няма нищо общо, че говоря от личния си досег с конкретния пазар на труда... ОууууКейййй.

 

_________________

 

Изкарай впрочем класацията на най-богатите хора в света и дай да видим (не ми се търси). Вероятно собствениците и прочие да доволно много.

 

_________________

 

thumb-51341-500x_302sblkblk-2.jpg

:huh: :huh: :huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

Чакайте да ви покажа пак първоизточника, че започнахте да се унасяте и да си говорите глупости.

 

 

 

 

При положение, че ви давам примери за това как с бачкане за някой друг се правят пари, защо продължавате да ми спорите и при това без да давате един кьорав аргумент? 3 страници изписахте, пък как един не даде пример бе.

ВЕрвай ми, тук има хора доста по-дълго тренирали от тебе дисциплината "Носене на вода от неизкопани кладенци". Така, че не е добра идея да се опитваш да прилагаш прийоми от нея... По добра идея беше да започнеш да развиваш тезата си с:

A long time ago, in a galaxy far far away...

 

П.с. С аргументите които излагаш, може би се опитваш да докажеш, че два слона са = три жирафа...

Link to comment
Share on other sites

Бягате от темата.

 

Темата е, че МОЖЕ на заплата да взимаш повече от колкото от собствен бизнес. И също така МОЖЕ, освен да взимаш повече пари работейки за някой, да си и по-спокоен и по-необвързан с работата си, отколкото ако имаш собствен бизнес.

 

 

Май ти си тоя дето бяга от темата правейки безумни сравнения... Дай тогава като сме тръгнали да споменем и ония бедняци Бил Гейтс и Бъфет - будали колко ли по-добре щяха да са ако бачкаха за някой друг... Едно време и ония другия будала Рокфелер и той компании ми тръгнал да основава и направил някакви си кирливи 660 милиарда...

Link to comment
Share on other sites

Сега надявам се усети каква реакция пораждат твоите доводи и сравнения...

 

И как се предполага, че трябва да се случи това? Ти като мастурбираш означава ли, че се чувстваш като мен докато мастурбирам?

 

Предавам се.

 

Ако измисля метод за избягване на избирателното четене, ще стана милионер. Без да имам собствен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, понеже явно не се усещаш кога да спреш ще ти цитирам Крис Рок:

 

Shak is rich. The white man that signs his paycheck is wealthy!

И понеже явно проявяваш инат и не разбираш какво се опитват да ти кажат всички, ти препоръчвам да изгледаш целия пасаж относно разликата между rich и wealthy.

Link to comment
Share on other sites

Ако измисля метод за избягване на избирателното четене, ще стана милионер. Без да имам собствен бизнес.

Чакай малко, бе майна! Кое му е избирателното на четенето на щуротиите дето ги пускаш като аргументи!? Седнал си да ми сравняваш нашенският бакалин с добре платен брокер на недвижимости или такъв, но на Уол стрийт (без изобщо да се засяга темата, колко точно човека работят на такава позиция в световен мащаб и колко от тях получават споменатите суми). Ако искаш аз мога веднага да ти пусна като контра довод парите които получава един шифт мениджър в щатски МакДоналдс (да речем) и кинтите дето ги трупа наш Васил Божков или Ковачки (примерно). Дай да не си приказваме глупости ами да сравняваме неща които могат да бъдат сравними! Упорито отбягваш темата за това - кой бръсне бръснаря... или викаш, босът на тези СЕОта ( и прочее паплач за които ми говориш) една юлска утрин, след като открил бучка зелен маджун под мишницата си... се е усетил, че от обикновен, наемен работник изведнъж е станал милиардер и собственик на компания която си позволява да изплаща подобни премии на НЯКОИ от служителите си.

Та като си говорим за избирателни хави..., не мислиш ли, че "доводите" ти са меко казано - изсмукани от пръстите!?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...