Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не бе, Асасине, мисълта ми е, че новите автори повече се стремят към една грандиозност, към една сериозност и сензационност в историите си, дори в имената на героите си. Всяко име с апостроф - една малка тухла в стената на мистичното, фантастично оформяне на света! Soultaken, Shadowthrone, Nightchill, все неща, които трябва да внушават сериозност, страховитост и легендарност. Това го няма при Толкин, там нещата са много по-човешки и нормални.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Вие за преводите на книгите се удряте по главите, някой да се е заслушал в преводите на филмчетата? С всяка изминала година започват да ги правят от зле към по-зле! Пример: "Гръм" - анимацията, като слушах как са го озвучили и ме удари мълния... все едно не са чували за тон-режисьор тези хора.

 

А, някой да е забелязъл, че рисунките на главен инспектор Костов (в "тази сутрин" по БТВ) стават все по-детайлни?

:laughing:

 

Първата е най-добра според мен.

kartinkan1.jpg

kartinkan2.jpg

kartinkan3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Инспектор Костов = Майор Костов?

 

Ако е същият само ще кажа, че Майор Костов е институция, с която ООН дори се съобразява! Той е правителството в сянка!!!

 

Да обобщя казаното от Курунира - модерните автори действат на принципа "луд на шаренко се радва".

Link to comment
Share on other sites

Не бе, Асасине, мисълта ми е, че новите автори повече се стремят към една грандиозност, към една сериозност и сензационност в историите си, дори в имената на героите си. Всяко име с апостроф - една малка тухла в стената на мистичното, фантастично оформяне на света! Soultaken, Shadowthrone, Nightchill, все неща, които трябва да внушават сериозност, страховитост и легендарност. Това го няма при Толкин, там нещата са много по-човешки и нормални.

 

За мен идеите в "Малазанската поредица" са много по-добри. Книгата е далеч по-увлекателна и сложно написана, заплитайки сюжета на няколко континента, напред и назад във времето. Това, което се случва в нея, няма как да бъде описано в един том.(впрочем, те и при Толкин са два, ако не се лъжа "Билбо Бегисн или дотам и обратно" поставя основите и по мое мнение е по-интересна от "Властелина".) А относно имената, според мен, апострофите са, за да внушат идеята за древен език, a и съвсем не са толкова често явление - има K'Chain Che'Malle, Т'lan Imass, но има Forkrul Assail, Trell, Bargast и т.н. Относно Nightchill и тем подобните имена пак си личи, че не си я чел. Това е поради обичая в Малазанската армия, войниците да имат прякори. Всеки има, ако няма - сержанта му назначава. Всичко това не са имена, а прякори. Нормално е да са такива.

Въобще, отдели малко време и прочети някоя глава. Ако не искаш да си купуваш книгата - ще ти я заема. Току виж си разбрал, че има и по-добри от Толкин. Много на брой и много по-добри.

Лично мое мнение, разбира се!

Link to comment
Share on other sites

Аз така и не разбрах с какво треллите и джагътите се различават от другите хора... На Ериксън това не му харесвам... Описанията му са прекалено постни. Толкин е в другата крайност - неговите описания... ще ти се отели волът докато го прочетеш това :Д.

 

Абе, Джордж Мартин фтв ве! :Д

Link to comment
Share on other sites

Кое примерно? (не се бъзикам наистина питам какво мога да намеря само там).

 

До къде стигнахме в тоя форум. Да поясняваме съвсем нормален въпрос.

Link to comment
Share on other sites

....Толкин е в другата крайност - неговите описания... ще ти се отели волът докато го прочетеш това :Д.

Щото май не си чел Майн Рид....!? Този човек не просто описва, той се нуждае от отделни томове в които да помества описанията си.... :wacko:

 

абе тва серийните убийци, дет все ги профилират кат високоинтелигентни, при толкова кървища дет фърчат навсякъде докът си разфасоват жертвите.... та тия хора не ги ли е страх от СПИН или хепатит? и нямат проблеми с вредители или кожни екземи кат касапите. да не би да имат ХААСП?

Все си мисля, че това им е най-малкия проблем на такива хора..... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

абе тва серийните убийци, дет все ги профилират кат високоинтелигентни, при толкова кървища дет фърчат навсякъде докът си разфасоват жертвите.... та тия хора не ги ли е страх от СПИН или хепатит? и нямат проблеми с вредители или кожни екземи кат касапите. да не би да имат ХАССП?

 

едит: да, рапториньо, прав си. Все някоя от буквите по средата се повтаряше, ама постоянно забравям коя.

Link to comment
Share on other sites

Ето тук теорията ти се провали. Кауфланд за Източна Европа се държи от сърби... (или поне шефчетата така казаха. не знам не ги разбирам)

 

Хем не ги разбираш, хем дрънкаш глупости със стойност на приказки в махленския Хоремаг... Колкото има камера на левия завой от моста на Панаира към Новотела, толкова и сърби/шиптъри/босненци/сиви вълци/червени кхмери "държат" Кауфланд. Държат на коча мъдьетта държат....

 

Ники, вчера направих обиколка Кауфланд, Технополис, Зора, Техномаркет, Юск, МЕТРО, акъла ми се взе. Мога да ти кажа какво къде има и какво къде няма. Относно Кауфланд има много неща, които ги няма в МЕТРО, няма ги и в Пикадили или САНИ. А в Пикадили така и не разбрах защо ме цакат така зловещо в цените, а на касата чаках една недоучена явно овца 4 човека да прекара за 30 минути. Е съответно - мерси. При ситуация нищо уникално да няма магазина, което налага посещението му, си остава като предимство само по-дългото работно време.

 

--------------------

 

Мобстън, това дето си го написал по-горе предполагам технически си го объркал, ако имаш предвид HACCP a.k.a Hazard Analysis and Critical Control Point.

Link to comment
Share on other sites

Инспектор Костов = Майор Костов?

 

Ако е същият само ще кажа, че Майор Костов е институция, с която ООН дори се съобразява! Той е правителството в сянка!!!

 

Да обобщя казаното от Курунира - модерните автори действат на принципа "луд на шаренко се радва".

 

Нямат вече воински звания служителите на МВР. Поради което ПОДПОЛКОВНИК Красимир Костов вече от мнооого време е ГЛАВЕН ИНСПЕКТОР Красимир Костов.

Link to comment
Share on other sites

Взех си сертификата и вече съм пълноправен барман :D

Link to comment
Share on other sites

Нямат вече воински звания служителите на МВР. Поради което ПОДПОЛКОВНИК Красимир Костов вече от мнооого време е ГЛАВЕН ИНСПЕКТОР Красимир Костов.

 

Ами Мухобойко от генерал какъв е?

Link to comment
Share on other sites

Еми Раптор в МЕТРО има живи риби в другите магазини няма.Всъшност там се продават глави на херинга от които става доста добра рибена чорба.Аз не бях ял преди ама бащата като направи и О_О

Link to comment
Share on other sites

Ники, вчера направих обиколка Кауфланд, Технополис, Зора, Техномаркет, Юск, МЕТРО, акъла ми се взе. Мога да ти кажа какво къде има и какво къде няма. Относно Кауфланд има много неща, които ги няма в МЕТРО, няма ги и в Пикадили или САНИ. А в Пикадили така и не разбрах защо ме цакат така зловещо в цените, а на касата чаках една недоучена явно овца 4 човека да прекара за 30 минути. Е съответно - мерси. При ситуация нищо уникално да няма магазина, което налага посещението му, си остава като предимство само по-дългото работно време.

 

И пак не ми каза какво има дето другаде го няма... преди бях абсолютно доволен от комбинацията Била + Метро (метро 1 път на 2 месеца, билата за другите неща), а сега с това Пикадили и детския център в Мола направо се родихме.

 

 

Ванчо, тонбонбонките верно има сладурани от тях а и покрай малкия вече направо сме приятели (по-скоро те с него но и мен ме знаят)... ако искаш да те закарам някой път и теб ти ще ходиш леко приведен, мога и 1 биберон да ти дам за по-достоверно :lol:

 

w00x, пояснявам за да не остане някой с грешни впечатления че се бъзикам или заяждам нвщо.

 

Host, объркал си се и то много за четвъртък пазара - разликата в нещата които може да намериш на младежка и на четвъртък пазара е ОГРОМНА! Няколко пъти съм ходил на този на младежка защото е близо до майка ми и ужким ми е по път а и по-лесно се паркира но е доста по-малък избора там. Още повече че в онази махала преобладават пенсионери и се акцентира на евтинийките... има няколко по-свестни сергии от едната страна които приличат на магазинчета в които има примерно марули айсберг но не е като на четвъртък пазара

Link to comment
Share on other sites

И ме дразни как всички "граждани" ходят от майната си на 4тък пазара.Като им е кеф нека си ходят, нито продуктите са нещо кой знае какво, нито цените са нормални.Не си падам по такива стадни пазарувания.На Младежка като отида си взимам всичко каквото няма на Д.Николаев в магазинчето - а това са много малко неща.

 

Дедо, всеки му според потребностите.За мен е важно да има цитруси - грейпфрут основно -, да има домати с реален вкус на домати - ял съм достатъчно време истински -, да има зеленийки - магданоз, кервиз, чесъна също при тях :) , босилек и т.н. , и вече другото са сезонни продукти.Всичко това го има в магазинчето на Д.Николаев.Човека сам си зарежда магазина с тези продукти и всичко е вкусно и винаги по-евтино от "евтините" прекупвачи на 4тък пазара.

 

На Младежка ходя точно с колата, спирам купувам си ако си харесам нещо и после през на Злобата магазина за мръвка.Има или няма пенсионери не ми пречи.Аз обожавам тишината и спокойствието и там ми харесва много повече да ходя.

Link to comment
Share on other sites

Хаха тва ясно ама няма да е вечно министър-председател, няма ли да има някакъв чин по принцип?

 

точното "звание" на Бриджид Бардо е:

 

о.р. генерал-лейтенант к.н. инж. д-р Бойко Борисов

 

всъщност за к.н. не съм сигурен... може би след като вече е д-р не е к.н. освен разбира се ако е д-р по различни науки от тези на които е к.н.

 

неговото звание стои генерал-лейтенант защото по негово време си бяха с воински звания. след като той мина в резерва ги отмениха.

Link to comment
Share on other sites

Хаха тва ясно ама няма да е вечно министър-председател, няма ли да има някакъв чин по принцип?

Ами като го "пенсионират" ще бъде О.Р. Генерал Б. Борисов.... То и Чък Норис да е, пак не би му посегнал на званието. Щото 'а, му е посегнал и ще се сети кой го е учил в зората на времето на мавашита......

Link to comment
Share on other sites

о.р. генерал-лейтенант к.н. инж. д-р Бойко Борисов

По-скоро к.б.н., кандидат на борческите науки. И едно проф-д-р. липсва.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, това не е никакъв майтап. наистина си ги има всичките тези титли и звания. свъсем реални са му. Професор би бил ако преподава във ВУЗ. Професор е преподавателско звание. Ако беше останал във ВИПОНД щеше да е професор...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...