Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Никой не чете със скорост 15 метра във минута !!!

 

Много зависи от шрифта но спокойно се четат поне 40 страници за 1 час... не че ти остава кой знае колко в главата но ако повториш и потретиш шанса да запомниш доста от това е голям. А имах колежки които преписваха лекциите, след това учебника, след това изчитаха по 2 пъти и лекциите и учебника и след това казваха че трябва да си преговарят материала последните 2 дни преди изпита (аз 3-4 преди това почвах да уча, те тъкмо свършваха с последното пре-препрочитане). Едната успя да ме кандърдиса да седна с нея да преписвам лекциите (щото не можела да ми ги даде да си ги снимам тъй като и трябвали) и честно по-подготвен за изпит от онзи път не съм бил!

Link to comment
Share on other sites

За учебен материал не знам, но 150 страници за два часа от Малазанската книга на мъртвите си ги гълтам без проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Много зависи от шрифта но спокойно се четат поне 40 страници за 1 час... не че ти остава кой знае колко в главата но ако повториш и потретиш шанса да запомниш доста от това е голям. А имах колежки които преписваха лекциите, след това учебника, след това изчитаха по 2 пъти и лекциите и учебника и след това казваха че трябва да си преговарят материала последните 2 дни преди изпита (аз 3-4 преди това почвах да уча, те тъкмо свършваха с последното пре-препрочитане). Едната успя да ме кандърдиса да седна с нея да преписвам лекциите (щото не можела да ми ги даде да си ги снимам тъй като и трябвали) и честно по-подготвен за изпит от онзи път не съм бил!

Аз съм на принципа прочитам го в часа.На следващия час спя и като дойде контролното мга визуално да си представя на коя страница е това което ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

За има няма 2 часа, прочете 150 страници специализирана литература без картинки?

 

Що, това нещо нечувано ли е? За мен е нормална скорост на четене на непознат текст. Ако трябва да си водя бележки - добави още един час. Ако е художествена литература съм далеч по-бърз. Въпрос на пракитка, техника и много четене. За някой дето е чел три книги на кръст сигурно е много трудно да докара и десет страници за 2 часа. И най-важното - ПОМНЯ прочетеното. Като казвам помня, нямам предвид помня го три дена - помня всичко което някога съм прочел. Много е важно как движиш очите при четене... трика е да НЕ ги движиш от ляво на дясно, а само от горе на долу - представи си една линия теглена през средата на страницата от горе до долу - по нея трябва да върви погледа, без да се отклонява в ляво и дясно. Началото и края на реда се четат с периферното зрение... звучи трудно, но не е.

 

Което ще рече че хост или е дрифтирал само по страниците без да разбере нищо , или е равностоен на Чък Норис . Никой не чете със скорост 15 метра във минута !!!

 

pazu, всички знаем, че Чък Норис не чете книги- той ги БИЕ докато те сами си кажат всичко!

Link to comment
Share on other sites

Айде, Стенлииии! Ти си!

 

http://zamunda.net/details.php?id=186481

Ех, хахаха аз вече я тествах играта като беше бета версия... ама сега ще си я сваля.

:)

п.п. Мале, колко хора е сиидват и коментират!

Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли си такъв дечко или умственият ти капацитет е толкоз! Естествено, че не е моя снимката.

 

Ти верно ли си толкова плоска и задръстена(запетая) че не можеш да прочетеш ТОЧНО(акцентиране) какво е написано и да видиш въпросителната на края на изречението(въпросителен знак)

 

Що, това нещо нечувано ли е? За мен е нормална скорост на четене на непознат текст.

 

Ама ти си бил голяма работа.

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не се плаща - ако може някой да ми намери оня ценоразпис за различните дни и отговарянето на тъпи въпроси и т.н. голямо благодарско.

 

____________________________

 

Ха, ха, ха :) ето го :)

 

 

1. ОТГОВОР НА ВЪПРОС ------------------------------------------------------------ 2 лв.

2. ПРАВИЛЕН ОТГОВОР НА ВЪПРОС ----------------------------------------------- 5 лв.

3. СЪЩОТО, НО В ПИСМЕНА ФОРМА --------------------------------------------- 10 лв.

4. ОТГОВОР НА ГЛУПАВ ВЪПРОС ------------------------------------------------- 12 лв.

5. ВЕЖЛИВ ОТГОВОР НА ГЛУПАВ ВЪПРОС---------------------------------------- 15 лв.

6. ПРАВИЛЕН ОТГОВОР НА ГЛУПАВ ВЪПРОС-------------------------------------- 20 лв.

7. ВНИКВАНЕ В ПРОБЛЕМА---------------------------------------------------------- 5 лв./час

8. ВНИКВАНЕ В ПРОБЛЕМА С ПОСОЧВАНЕ НА НЕДОСТАТЪЦИТЕ ------------- 10 лв./час

9. ВНИКВАНЕ В ПРОБЛЕМА С ОТСТРАНЯВАНЕ НА НЕДОСТАТЪЦИТЕ---------- 15 лв./час

10. ВНИКВАНЕ В ПРОБЛЕМА С ИСКРЕНО СЪЧУВСТВИЕ ------------------------- Услугата не е активна в момента

11. СЪЧУВСТВИЕ---------------------------------------------------------------------- 10 лв.

12. ИСКРЕНО СЪЧУСТВИЕ----------------------------------------------------------- 20 лв.

13. СЪВЕТ------------------------------------------------------------------------------- 5 лв.

14. ПРАВИЛЕН СЪВЕТ ---------------------------------------------------------------- 10 лв.

15. ИЗПЪЛНИМ СЪВЕТ --------------------------------------------------------------- 15 лв.

16. ПРАВИЛЕН И ИЗПЪЛНИМ СЪВЕТ------------------------------------------------- 20 лв.

17. ЗАМИСЛЕН ПОГЛЕД ------------------------------------------------------------ Безплатно /до понеделник/

18. МЪЛЧАНИЕ--------------------------------------------------------------------------- 1 лв/мин.

19. ВЕЖЛИВО МЪЛЧАНИЕ-------------------------------------------------------------- 2 лв/мин.

20. ВИНОВНО МЪЛЧАНИЕ ------------------------------------------------------------ 10 лв/мин.

21. МЪЛЧАНИЕ С РАДОСТНА УСМИВКА-------------------------------------------- 5 лв/мин.

22. МЪЛЧАНИЕ С ИРОНИЧНА УСМИВКА--------------------------------------------- 10 лв/мин.

23. МЪЛЧАНИЕ СЪС ЗАМИСЛЕН ПОГЛЕД --------------------------------------------- 5 лв/мин.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има техника на четене. Тая на овърман на мен не ми се вижда ефективна.Въпреки че е скоростна, признавам.

Link to comment
Share on other sites

Хохохо, ти направо ме срази :laughing:

Хубаво, че си ти, та да ме научиш как да чета високоинтелигентни постове (тук не трябва да пиша сарказъм, нали). Вземи се стегни и не се дръж като красная девица :laughing:

 

На откровено тъпи въпроси отговор не давам ;)

 

Ти пък си много лесна за сразяване. Уж тежка го раздаваш. Като видя руски думи и изключвам, затова ще те помоля да го преведеш.

 

Явно не съм те научил достатъчно, защото това даже не беше въпрос, пък камоли такъв, на който не дай боже трябва да отговаряш. Да, въпреки въпросителния знак, изречението не беше въпрос.

 

Вместо да се гърчиш по форумите и да извърташ нещата така, както на теб са ти удобни, моето предложение е да си пуснеш Megadeath или там каквото слушаш и да си идеш в кухнята, където ти е мястото.

Link to comment
Share on other sites

Маленкая ведьма, а лучше было бы сказать - красная деваха... Нет такое слово в русском языке - девица ;)

Link to comment
Share on other sites

Като хванахте пак за четенето, аз чета веднъж и подчертавам с жълт маркер (ако има време) и помня връзките между основните неща (пълнежа).След това чета само подчертаното (основното) като го съотнасям към връзките които то образува с другите от същия ранг.3-то четене ако правя вече е пълноценно разбиране и непълноценно четене, опитвам да довършвам информацията от страницата и релацията с другата информация мисловно, без да я изчитам - ония 150 стр. бяха 2-ро четене.

 

Това важи само за текст със слаб стил и неправилно изградени връзки - не искам да обиждам проф. Р.Ташев, просто за мен е такъв учебника му.Ако текста е написан грамотно и логически правилно мога и по-бързо да чета още от първо хващане, при това без да има нужда от последващи прочити.

Link to comment
Share on other sites

Маленкая ведьма, а лучше было бы сказать - красная деваха... Нет такое слово в русском языке - девица ;)

Хахаха, знаеш ли в момента как имам нужда от руски! Всякакви думи ми трябват, е предимно такива с които мога да обясна на някой да рестартира сървъра и да обнови домейна.

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има техника на четене. Тая на овърман на мен не ми се вижда ефективна.Въпреки че е скоростна, признавам.

 

И аз току що пробвах ама нещо не ми е удобно по неговия метод...

Link to comment
Share on other sites

Тва жената мноо тъпо добиче - ти му викаш: разкарай са ма, свиня проста, не ща да та видя вече, курво проклета, то ти реве, сополиви са и пита как да ти са извини....Ми като скочи от покрива баси, как.

 

Стенли, има преводачи едно-друго, има речник на техническите термини...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...