Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

това че я е освободил от присъствието си е хубаво нещо за нея и за детето. така и отваря възможност да намери наистина отговорен и достоен спътник на когото да може да се разчита.

 

Не е особенно лесно за самотна майка с дете на година и половина да си намери спътник. Най-малкото, тя на 1 среща с него не може да излезне спокойно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

важното е да има свестни приятели и здрави и живи родители - и свестни приятели само стигат. това решава проблема с определението "самотна" пред майка. няма да е лесно, съгласен съм, но по-лесно ли щеше да й е да живее с подобен екземпляр?! не мисля. аз в нейната ситуация бих предпочел да остана самотна майка. и ако този не ме напусне, аз щях да го напусна.

Link to comment
Share on other sites

Не е особенно лесно за самотна майка с дете на година и половина да си намери спътник. Най-малкото, тя на 1 среща с него не може да излезне спокойно.

 

По големия проблем е, че няма свестни мъже, с които да излиза на среща

Link to comment
Share on other sites

Пак ще вметна, може би проблемът е, че тя е малко празноглавичка, въпреки че е на 30, а? Това опция ли е?

 

Тая ситуация е еманация на двата най-сериозни проблема на обществото ни, а не само на нашето, цяла тенденция в западния свят е според мен - простотията/простащината (отразена съответно в действията на мъжа) и плиткоумието (в лицето на жената).

Link to comment
Share on other sites

и понеже тя е празноглавичка, той заявява, че не е готов за отговорностите на бащинството и я зарязва, имайки предвид, че ще му е трудно да е хем баща на детето си, хем баща и на празноглавата му майка...?!

 

курунире, заеби веднага с каквото там се занимаваш и заминавай на секундата за турция да се цаниш за сценарист на някой нов турски сериал...

 

Тая ситуация е еманация на двата най-сериозни проблема на обществото ни, а не само на нашето, цяла тенденция в западния свят е според мен - простотията/простащината (отразена съответно в действията на мъжа) и плиткоумието (в лицето на жената).

 

Машалла... гарантирам ти, че ще стане най-гледания и от сам и от там Босфора...

 

п.с.

аз ще вложа всичко във фабрика за носни кърпички и хартиени салфетки - ще настъпи дефицит сред домакините след пускането на твоя сериал...

Link to comment
Share on other sites

и всичкото това след като сте прочели само едната страница на листа. нали знаете че от другата му страна може да пише още нещо, което да не ви е казано?

човека може просто да е глупав. не всички са надарени с достатъчно разум да осъзнават последствията от действията си. може и да е продукт на кофти възпитание. всичко може.

 

аз пък се дразня на хора, които бързо приемат за жертви "своите" и обвиняват веднага "чуждите" за виновни в каквато и да е ситуация. цурунир може да е всякакъв, но поне се опитва да вникне в мотивите на "чуждите" и да бъде обективен. айде нека и аз да съм ретрогарден, тесногръд (малко ша ми е трудно да влезна в тва определение с гръдна обиколка кат на малката вещица), старомоден, тъп, дебел и грозен. абе наричайте ме каквото искате, но не виждам това с какво ще помогне на потърпевшите....

Link to comment
Share on other sites

и всичкото това след като сте прочели само едната страница на листа. нали знаете че от другата му страна може да пише още нещо, което да не ви е казано?

човека може просто да е глупав. не всички са надарени с достатъчно разум да осъзнават последствията от действията си. може и да е продукт на кофти възпитание. всичко може.

 

аз пък се дразня на хора, които бързо приемат за жертви "своите" и обвиняват веднага "чуждите" за виновни в каквато и да е ситуация. цурунир може да е всякакъв, но поне се опитва да вникне в мотивите на "чуждите" и да бъде обективен. айде нека и аз да съм ретрогарден, тесногръд (малко ша ми е трудно да влезна в тва определение с гръдна обиколка кат на малката вещица), старомоден, тъп, дебел и грозен. абе наричайте ме каквото искате, но не виждам това с какво ще помогне на потърпевшите....

 

аз пък пет пари не давам на какво се дразниш ти. отбележи си го някъде за бъдещи референции, в случай че пак решиш да ме уведомяваш какво те дразни и какво не.

 

и как бързо се нареди и ти на опашаката - "айде нека и аз да съм... абе наричайте ме каквото искате"... ами ако не искаме?! завидно его демонстрираш, убеден си че някой тутакси ще тръгне да се занимава с определянето на твоята ПЕРСОНА. Уж изказваш мнение по темата, обаче не баш - всъщност да изпъкнем, така, да се изпъчим напред... смешко.

 

Нарекох Курунир тесногръд и ретрограден, защото когато го нарекох модерен, той възрази лично, че не бил такъв. Няма общо с потърпевшите.

 

Да, има и ДРУГИ гледни точки, но ТОВА което изказвам аз е МОЯТА гледна точка. ДРУГИТЕ да си изкажат точките и да си ги защитават - кой им пречи?! Не и аз. За това е форум този форум - изказваш гледната си точка и я отстояваш срещу чуждите такива. Къде някой е казал, че няма други точки? Бахти, има доста хора в тоя форум с робинхудски комплекси...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, и съм сигурен, че 80% от тях ще съвпаднат с моята. Тъй като, както Гадо доказва от години, абсолютна истина няма, ще се наложи да приемем мнозинството за истина :D

Link to comment
Share on other sites

ааа това е твоята гледна точка... има и ДРУГИ гледни точки... :P

Няма,няма други гледни точки :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

твърдението ти съдържа вътрешно противоречие... не може другите гледни точки да съвпадат с твоята. това автоматично ги прави не-други гледни точки. така че няма начин 80% от другите гледни точки да съвпадат с твоята. think about it...

 

а за мнозинството=истината - ако беше вярно, Земята щеше да е плоска и да се крепи на четири слона... :P

Link to comment
Share on other sites

твърдението ти съдържа вътрешно противоречие... не може другите гледни точки да съвпадат с твоята. това автоматично ги прави не-други гледни точки. така че няма начин 80% от другите гледни точки да съвпадат с твоята. think about it...

 

а за мнозинството=истината - ако беше вярно, Земята щеше да е плоска и да се крепи на четири слона... :P

 

"Други" значи гледни точки, които излизат от източник извън мен и ти много добре го разбираш, но отново потвърждаваш, че пишеш за да си на контра :D

 

А и аз съм съгласен, че мнозинството != истината, но като няма как отделен индивид да докаже, че истината е той и тя е в него, освен ако не е Бог, тогава се минава по тоя параграф.

Link to comment
Share on other sites

не си заслужаваш просто.
Край! Сън няма да ме хване вече! Ей така ще си отида... без цел и без смисъл в живота.

Сбогом, несправедлив свят! Една неразбрана нежна и чувствителна душа ви напуска...

*десет реда emo*

Колелото ми пуснете на свобода, компютъра ми го погребете на Рогошко, а мен кремирайте и ме разпръснете в сървърното на някой интернет доставчик.

старомоден, тъп, дебел и грозен.
Казва се флъфи. Справка - Габриел Иглесияс.
Link to comment
Share on other sites

Хах Пешо нали знаеш че 2/3 от Емотата няма да се самоубият за нищо на света.Може живота да е гаден ама те продължават да го живеят.

Link to comment
Share on other sites

аз пък пет пари не давам на какво се дразниш ти. отбележи си го някъде за бъдещи референции, в случай че пак решиш да ме уведомяваш какво те дразни и какво не.

 

и как бързо се нареди и ти на опашаката - "айде нека и аз да съм... абе наричайте ме каквото искате"... ами ако не искаме?! завидно его демонстрираш, убеден си че някой тутакси ще тръгне да се занимава с определянето на твоята ПЕРСОНА. Уж изказваш мнение по темата, обаче не баш - всъщност да изпъкнем, така, да се изпъчим напред... смешко.

 

Нарекох Курунир тесногръд и ретрограден, защото когато го нарекох модерен, той възрази лично, че не бил такъв. Няма общо с потърпевшите.

 

Да, има и ДРУГИ гледни точки, но ТОВА което изказвам аз е МОЯТА гледна точка. ДРУГИТЕ да си изкажат точките и да си ги защитават - кой им пречи?! Не и аз. За това е форум този форум - изказваш гледната си точка и я отстояваш срещу чуждите такива. Къде някой е казал, че няма други точки? Бахти, има доста хора в тоя форум с робинхудски комплекси...

 

не се натискам, а се опитах да прескоча няколко стъпки в дискусията, защото знаех че следва атака на лична основа. и понеже изредих някои възможни аргументи в този смисъл, съвсем изненадващо ги прескочи и даде допълнителни. егото си ми е точно по мярка на персоната. а задачата дали твоето е безкрайност или само клони към нея няма решение в областта ми на познание.

 

благодаря, че си забелязал, че не изказвам конкретно мнение, значи поне ти си чел, което оправдава пък съществуването на моето мнение.

не се изказвам крайно, защото гледам да не прибързвам с определенията и заключенията, а гледам да не прибързвам, защото някога някакъв овърман в този форум ме саркастираше, докато не си направих съответните изводи. може и друг да е бил. в твоя чест обаче са всички запетайки, освен пропуснатите от невнимание и незнание.

 

и в крайна сметка нищо фатално не се е случило. все още всички са живи и здрави в тази история. оправданието дадено от напусналия е тъпо. по-вероятно ми изглежда да има друга връзка.

Link to comment
Share on other sites

Чакайте бе, защо само мъжа е виновен? Не мога по никакъв начин да оправдая или защитя това, което е направил, очевидно. Но жената къде е гледала? Нямаме акъл за 5 пари в главата, влибили сме се, правят ни деца, няма брак, ила силна либоФ, но мъжа се оказва картоФ. И внезапно мъжа носи цялата вина, а жената, за това, че не е мислила и не си е опичала акъла, не е гледала с какъв се е хванала и какъв ще й става баща на детето, тя е невинна, опорочена и използвана, нищо повече!

Курунирчо, господ много здраве и челяд да ви даде на теб и твоята бъдеща благоверна! Като и се надуе коремчето (не от газове) ще се учудиш в какъв варен зарзават се е превърнала иначе толкова интелигентната жена за която си се оженил. Когато в организма на една жена се вихри хормонален тайфун, последното нещо което можеш да искаш от нея е трезва мисъл! Те булките и без това (поне според мен) не се отличават с кой знае какво рационално мислене така, че не излизай с номера - Ми да е мислила....! Вярно...., за тази работа са необходими двама (разнополови) и имено поради тази причина отговорноста за последстията трябва да се носи солидарно и от двамата! Поне от около 2000 години насам, историята не познава случай на непорочно зачатие. От древноста та и до днес ( с леки модификации) жената ражда и се грижи за поколението, мъжът защитава и се грижи за прехраната.... както и за придобиване на повече жени... и така цикъла се повтаря. Точно поради тази причина този тип за мен е пълен нещастник, едва е издържал една година да се грижи за дете...., забележи - първата година, годината в която основната тежест по разбираеми причини лежи основно върху майката!

 

П.с. Нищо не си разбрал! Пълна глупост е твърдението ти, че истина = мнението на мнозинството! Просто се опитвах да ти набия в главата, че истина с главно "И" - няма! Има към 6 милиарда отделни истини..... (помисли върху това)

Link to comment
Share on other sites

Пак не ма четеш, Гадо, горе пише истина != мнозинство. Това е просто компромисен вариант поради липса на по-добър и поради факта, че иначе ще се избием за отрицателно време, защото 6 милиарда истини на едно място не могат да съжителстват. Вярвам, че ще се съгласиш.

Link to comment
Share on other sites

Не си прав.Истина е понятие използващо се само за обективизиращи се проявления на поведение, нямащи общо със субективната преценка.Само при прилагането на обективен критерий може да се говори за проверка за истинност.

 

Тия лични драми и мнения, са си субективни виждания и там думата "истина" далеч няма място. По-скоро "морал", "обществена реакция" и т.н.

 

А, че тоя от случката е "нещастник" - в пълния смисъл на думата - съм съгласен. Не може човек да не носи отговорност за действията си. Не казвам, че по-малко крив е другия партньор ама хорото като си хванал ще го играеш. Такива "мъжки изпълненийца" са... не знам какво да кажа наистина.

Link to comment
Share on other sites

Tоку що установих, че в Single Ladies (Put a Ring On It) на Beyonce има сампъл, който звучи все едно е взет звука, с който PacMan яде точките от екрана, и после е забавен и разтегнат леко. :D

Link to comment
Share on other sites

"Други" значи гледни точки, които излизат от източник извън мен и ти много добре го разбираш, но отново потвърждаваш, че пишеш за да си на контра

 

айде не ми вдигай точно на мен софистки топки в спор... не си ми в категорията в тая игра. Други гледни точки не значи излизащи от източник извън теб в контекста в който го употребихте вие тук. Значи гледни точки РАЗЛИЧНИ от тази на говорещия и ти много добре го знаеш, защото ти го употреби пръв точно в тоя контекст. Така че nice try but fail...

 

цялата ти реакция по този въпрос е контра на всеобщото мнение по него, само за да си наопаки. та кой казваш се стараел да отговария на контра?

 

и в крайна сметка нищо фатално не се е случило. все още всички са живи и здрави в тази история. оправданието дадено от напусналия е тъпо. по-вероятно ми изглежда да има друга връзка.

 

точно за това става дума. дали е вярно оправданието или прикрива друга причина да я зареже - и в двата случая постъпката му е курвенска и го определя като плашипутак, който се страхува да понесе отговорност. И е по-добре за нея, че няма да се налага да го търпи и да не знае в какъв точно момент ще я преебе и ще й го забие гърбом... sic!

 

Тоя дето е "измислил" фонетичната подредба на клавиатурите да го клатят новозенландски бушмени... измъчих се.

 

gado, няма нищо да разбере курчо докато не го поомачка животеца... не се хаби. хеле пък да очакваш от него да помисли...

Link to comment
Share on other sites

Пак не ма четеш, Гадо, горе пише истина != мнозинство. Това е просто компромисен вариант поради липса на по-добър и поради факта, че иначе ще се избием за отрицателно време, защото 6 милиарда истини на едно място не могат да съжителстват. Вярвам, че ще се съгласиш.

Хубу, факт ли е, че всички тези истини ги има едновремено? Факт е. Избили ли сме се? Ми..., не.

 

Не си прав.Истина е понятие използващо се само за обективизиращи се проявления на поведение, нямащи общо със субективната преценка.Само при прилагането на обективен критерий може да се говори за проверка за истинност.

 

Тия лични драми и мнения, са си субективни виждания и там думата "истина" далеч няма място. По-скоро "морал", "обществена реакция" и т.н.

 

А, че тоя от случката е "нещастник" - в пълния смисъл на думата - съм съгласен. Не може човек да не носи отговорност за действията си. Не казвам, че по-малко крив е другия партньор ама хорото като си хванал ще го играеш. Такива "мъжки изпълненийца" са... не знам какво да кажа наистина.

Хост, предполагам, че тези формулировки за истината ги написа под давлението на юридическата материя която изучаваш в момента. Ако ти остане малко свободно време, ей така за обща култура се поразрови (в онази толкова ужасяващо изглеждаща) физика и по-точно в теоритичната и част. Ще се учудиш как едно и също нещо хем може да е, хем не е - при това и двете твърдения са истина! Като занимателен пример мога да ти посоча "Котката на Шрьодингер" или за да не си губиш времето в ровене, те ти направо основната идея:

Най-известният парадокс на квантовата физика е познат като “Котката на Шрьодингер”.

 

При този мисловен експеримент една котка е затворена в кутия заедно с радиоактивна ядрена частица, която би могла да се дезинтегрира и да убие котката. Съгласно постулатите на квантовата физика атомното ядро съществува едновременно в две състояния – то е и непокътнато, и дезинтегрирано – и остава такова, докато някой не го изследва. Следователно частицата е както разпадаща се, така и стабилна, значи котката е едновременно и мъртва, и жива. Животното ще остане в това двойствено състояние, докато някой отвори кутията, при което вълновата функция на частицата ще колабира в едно от двете състояния. Или с други думи казано: любопитството може наистина да убие котката. Хипотезата за паралелните светове разрешава парадокса. Докато кутията е затворена, системата се удвоява, като в един свят има жива котка, а в друг свят има мъртва котка.

Коя от тези истини в случая е обективната? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...