Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

-50% е между другото. Има неща, които може да купиш само там.

 

Между другото култова находка днес в МЕТРО! От 42 лева на 9.90 любимата ми стока!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
-50% е между другото. Има неща, които може да купиш само там.

 

Кое примерно? (не се бъзикам наистина питам какво мога да намеря само там).

 

Неща на промоция обикновено избягвам защото най-често са някакви залежали стоки и когато съм се радвал на някаква голяма отстъпка винаги се е оказвало че има нещо гнило

 

Между другото култова находка днес в МЕТРО! От 42 лева на 9.90 любимата ми стока!!

 

Черно Джони???

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням промоцията е правят заради рожденния си ден, и е цялата седмица, оферта си е да се отиде рано сутрин, когато не са изчерпани количествата.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням промоцията е правят заради рожденния си ден, и е цялата седмица, оферта си е да се отиде рано сутрин, когато не са изчерпани количествата.

 

Тази промоция е 1 път в годината. На мен въпроса ми беше по-скоро какво пропускам като не ходя в Кауфланд останалото време от годината?

Link to comment
Share on other sites

7:30, а съм се наспал... Имайки предвид, че си легнах към 5. Лоша работа. Равносметката показва от 77,2 кг на 73,9 за 18 часа. :) Пречистих се от всички гадости дет съм ял в последния месец. Да не кажа и последната година.

@Дядо, Ники НИЩО! Кауфланд е за ламери! За това и Виден ходи там. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знам ли... напоследък ходим в Пикадилито в Мол-а не за друго ами защото има къде да оставим малкия да го гледат за 1 час, да хапнем малко и да си напазаруваме, след това отиваме и прибираме наследника и всички са доволни и щастливи а не да прекарам времето си гонейки го между щандовете или преди това да уговарям някоя баба свободна ли е и колко поклона трябва да направя за да го гледа някой и друг час ТОЧНО СЕГА а не примерно когато на нея и е кеф...

 

И все пак гризе ме дали пък няма нещо уникално в този Кауфланд което да си заслужава ходенето дотам - ей примерно 5-пластовата тоалетна хартия в ДМ - специално заради нея се разходихме днес дотам (не че не взехме и други неща, но ако не беше това и още 1 неща за жена ми нямаше да отидем там)

 

ПС: Май успях да изпоркам всичкия коняк черноморско злато в едното Пикадили, в другото все още има 1 бройка... ако някой ще го взима да побърза преди и на него да съм му видял сметката :lol: .. явно и Пикадили са от "добре заредените" магазини и явно дадени стоки ги водят "бутикови" - свърши ли не е ясно следващото им зареждане кога ще е

Link to comment
Share on other sites

да оставим малкия да го гледат за 1 час...

 

Хуху, там има няколко тонбонбонки, на които и аз бих се оставил да ме гледат... При това не за час.. На тая цена, на която е, ще си платя за цял ден... :lol:

 

 

И все пак гризе ме дали пък няма нещо уникално в този Кауфланд което да си заслужава ходенето дотам...

 

Да, има. Там е за околоната селяния, която си мисли, че купува с 10-15 стотинки по-евтино от Билла (OMFG), но не си дава сметка за газчицата, която е изхабил до там. Водата, която пробутват за бутилирана е Пловдивска Чешмяна. Салатите, които предлагат се правят в гаража зад нас...

 

 

ПС: Май успях да изпоркам всичкия коняк черноморско злато в едното Пикадили, в другото все още има 1 бройка... ако някой ще го взима да побърза преди и на него да съм му видял сметката :lol: .. явно и Пикадили са от "добре заредените" магазини и явно дадени стоки ги водят "бутикови" - свърши ли не е ясно следващото им зареждане кога ще е

 

Те са си сменили всичките шефчета по зареждането преди около 2-3 седмици и ся докато влезнат в час... Решили, че трябва във всички Пикадилита в страната да се предлагат едни и същи продукти, вместо да се зарежда от местните Босове.

Link to comment
Share on other sites

Добре, добавам изключение - разни селяци ходят и с колелета. :lol:

 

ВАРНА НА 3 МОРЕТА. БЪЛГАРИЯ НА 3 ПЛАНЕТИ. ПЛОВДИВ СТОЛИЦА НА МЛЕЧНИЯ ПЪТ. КЪЦИ ПРЕЗИДЕНТ!

 

 

13. Не пишете прекалено разноцветно, с очеизбождащо голям размер на шрифта или пък само с главни букви. Помнете, че хората ще четат това, което пишете. Опити да компенсирате липсата на съдържание чрез използването на крещящо оформление са проява на лош вкус и такива мнения могат да бъдат изтрити без предупреждение.
Link to comment
Share on other sites

ВАРНА НА 3 МОРЕТА. БЪЛГАРИЯ НА 3 ПЛАНЕТИ. ПЛОВДИВ СТОЛИЦА НА МЛЕЧНИЯ ПЪТ. КЪЦИ ПРЕЗИДЕНТ!

КАРАМАН ПРЕЗИДЕНТ!

 

13. Не пишете прекалено разноцветно, с очеизбождащо голям размер на шрифта или пък само с главни букви. Помнете, че хората ще четат това, което пишете. Опити да компенсирате липсата на съдържание чрез използването на крещящо оформление са проява на лош вкус и такива мнения могат да бъдат изтрити без предупреждение.
Link to comment
Share on other sites

В Кауфланд има бира. По скоро имаше, ама нещо много намаля асортимента

 

Психо, тази верига Handelshof/Kaufland e да не ходят неселяците като теб там. В Германия не съм забелязал да има някакво класово разделение в тази верига магазини. Спират коли за по 150 000 евра и от тях слизат засукани домакини да пазаруват, заедно с източноевропейските прошляци като мен, И то защото има стоки за всички. От -50% до редки неща. Не казвам, че ми е любимия за пазарене магазин, също предпочитам Пикадили, хем е и близко до нас, но не мога да кажа, че Кауфланд е селски магазин

Link to comment
Share on other sites

Е, па на мен ми е на Злобил магазина - що се касае за месо.Жив и здрав да си и целия персонал който седи за месните продукти, които прелагате - много са добри.Инак магазинчето на Д.Николаев за което обяснявах на ДядоМраз, всичко има.Ако ми се ходи на пазар, на Младежка - в никакъв случай на Четвъртък пазара.Нищо, че ми е наблизо.

Link to comment
Share on other sites

В Кауфланд има бира. По скоро имаше, ама нещо много намаля асортимента

 

Психо, тази верига Handelshof/...

Ето тук теорията ти се провали. Кауфланд за Източна Европа се държи от сърби... (или поне шефчетата така казаха. не знам не ги разбирам)

EDIT: А и цялата идея на поста ми беше да подразня Рапториньо. Но него го няма. :)

EDIT2: Хостиньо, що не одиш на 4тък пазара?

ЕДИТ3: Скорпиньо... Правилно! Караман би бил по - добър президент от Къци...

Link to comment
Share on other sites

Far later, roughly a century before the events of the novels, a band of adventurers and schemers overthrew the lord of Malaz City and re-forged the island into the heart of the new Malazan Empire. Under the leadership of the charismatic Kellanved, Malazan power spread to the mainland, eventually coming to dominate all of Quon Tali and the Falari Isles. Malazan armies then subjugated Seven Cities before launching campaigns on Genabackis and Korelri. The efficiency of the Malazan military was radically bolstered when Kellanved found the long-hidden First Throne south of the Seven Cities underneath a city in a crevasse, allowing him to command a single clan of the undead T'lan Imass. Kellanved and his assassin companion Dancer disappeared for a time on a mission to map the houses of the Azath. When they returned, possibly spurred by the apparent assassination of the Empire's greatest general and champion, Dassem Ultor, they were not killed by Surly, the head of the Empire's secret service, as popularly believed, but ascended during a convergence at the Deadhouse on the Night of the Shadow Moon and became Shadowthrone and Cotillion, rulers of the fragmented High House Shadow and the vacant Throne of Shadow

Link to comment
Share on other sites

Обожавам фентъзи автори, които смятат, че пишат добра и интересна литература просто защото имат много странни имена в текстовете си :D

Link to comment
Share on other sites

Far later, roughly a century before the events of the novels, a band of adventurers and schemers overthrew the lord of Malaz City and re-forged the island into the heart of the new Malazan Empire. Under the leadership of the charismatic Kellanved, Malazan power spread to the mainland, eventually coming to dominate all of Quon Tali and the Falari Isles. Malazan armies then subjugated Seven Cities before launching campaigns on Genabackis and Korelri. The efficiency of the Malazan military was radically bolstered when Kellanved found the long-hidden First Throne south of the Seven Cities underneath a city in a crevasse, allowing him to command a single clan of the undead T'lan Imass. Kellanved and his assassin companion Dancer disappeared for a time on a mission to map the houses of the Azath. When they returned, possibly spurred by the apparent assassination of the Empire's greatest general and champion, Dassem Ultor, they were not killed by Surly, the head of the Empire's secret service, as popularly believed, but ascended during a convergence at the Deadhouse on the Night of the Shadow Moon and became Shadowthrone and Cotillion, rulers of the fragmented High House Shadow and the vacant Throne of Shadow

 

Еби, в момента чета сказание 2-ро... ебах му майката преводът е УЖАСЕН!!! Как, под ягодите, ще оставиш Соултейкън... ми измисли нещо ве... превъплъщенец може, неведнъж са го използвали като синоним на думата обаче... Други култови именца: Сенкотрон ( най-добрият приятел на Волтрон ), Гъноуз, Дженабакъз, Пан Поцун'Одан, Кюон Тали, Върховен жрец Искарал Пъст, Найтчил и т.н.

 

Ооо... да не забравяме любимото ми - денрабъ ( интересно ми е как се пише на английски ).

 

Като чета книгите на Стивън Ериксън просто правя плочки от смях, четейки имената.

 

Толкин > Джордж Мартин ( с много малко ) > редица други автори > Стивън Ериксън

Link to comment
Share on other sites

Имената не са толкова зле, просто странно е избрал да преведе някои, а други не. Имената не трябва да се превеждат, по мое мнение. Все пак книгата е уникална!

Курунир, ти до коя книга стигна, та реши, че не става?!

Link to comment
Share on other sites

ебах му майката преводът е УЖАСЕН!!!

 

Един е Любомир Николов и един съм аз, носителя на неговия автограф :D

 

За спорта и езика просто, разрови две издания на Властелина на български и английски и гледай какво се случва с имената. Това е поезия!

 

[Edit] Assassin, не съм стигнал до никоя. Аз базирам покупките си на фентъзи литература около твърдото си убеждение, че ако Толкин може да каже толкова колкото е казал в един голям том, то всеки който смята, че са му нужни 10 тома със същата дебелина да каже нещо друго, не си заслужава времето и паричната инвестиция. Колелото на времето, more like Колелото на парите. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

За спорта и езика просто, разрови две издания на Властелина на български и английски и гледай какво се случва с имената. Това е поезия!

 

[Edit] Assassin, не съм стигнал до никоя. Аз базирам покупките си на фентъзи литература около твърдото си убеждение, че ако Толкин може да каже толкова колкото е казал в един голям том, то всеки който смята, че са му нужни 10 тома със същата дебелина да каже нещо друго, не си заслужава времето и паричната инвестиция. Колелото на времето, more like Колелото на парите. [/Edit]

 

 

Съгласен съм с Курчо.

А относно имената - може да се поспори.

Link to comment
Share on other sites

Един е Любомир Николов и един съм аз, носителя на неговия автограф :D

 

За спорта и езика просто, разрови две издания на Властелина на български и английски и гледай какво се случва с имената. Това е поезия!

 

[Edit] Assassin, не съм стигнал до никоя. Аз базирам покупките си на фентъзи литература около твърдото си убеждение, че ако Толкин може да каже толкова колкото е казал в един голям том, то всеки който смята, че са му нужни 10 тома със същата дебелина да каже нещо друго, не си заслужава времето и паричната инвестиция. Колелото на времето, more like Колелото на парите. [/Edit]

 

Искаш да кажеш, че "ти не знаеш, ама на Киркор Гарабед му бил казал, че учинайка му разправяла, как леля и чула една да казва, че не е добре книгата..."

 

Книгите, естествено са много субективно нещо, но аз пък смятам, че това, че Толкин си пише книгата като генеалогично изледване на мравуняк, съвсем не го прави най-добрия автор. За разлика от теб, обаче, аз съм го ЧЕЛ!

Link to comment
Share on other sites

Набор и снимка, моля :laughing: .

 

Новите членКИ на форума нещо взеха да губят очарованието и остроумието си :/.

This makes me a saaaaad panda :/.

Еее тя не е член на форума значи няма снимка за теб :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...