Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Само да споделя, никой не е на твоето ниво, не само софистко. Ти си софист, програмист, белетрист, виолончелист, алпинист, Ференц Лист и поне още една дузина неща. Ебати зора, как да споря с такъв вундеркинд!

 

[Edit] Очевидно поста ми е за Овърман. Никой тук не може да бъде толкоз по-по. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

:woot

 

това какъв съм аз няма отношение в спора който се води. нито те прави прав, нито прави мен не-прав. всъщност използването на подобни доводи прави теб да изглеждаш жалък и безпомощен. fail again. извода за теб е да не се захващаш с непосилни за възможностите ти начинания.

Link to comment
Share on other sites

@gado имайки предвид, че физиката е една от науките в които има може би най-много контрадикционни теории, които всеки подкрепя или критикува - квантовата - мислиш ли ме за толкова елементарен да изкоментирам материя толкова сложна, че най-добрите умове в света не могат да достигнат до единно виждане по по-голямта част от въпросите?

 

Всяко едно нещо, което може да се подложи на проверка за истинност и я издържи, към момента на издържане на проверката получава статут на "истина" до момента в който не бъде подложено на проверка на която се провали.

 

Точно така много от физиците твърдят, че Айнщайновото виждане за масата и енергията е дълбоко грешно. Постоянно го подлагат на проверка за фалшифицируемост. Неговото виждане до сега винаги издържа тези проверки (доколкото знам аз, не се интересувам много от физика), т.е. до момента то за нас е истина.

 

За string теориите и другите такива идеи, не бих могъл да се изкажа, честно казано. Нито съм запознат, нито съм се интересувал живо.

 

______________________

 

А тънкия ти финт по тъча за влизане от "истина" за човешки действия (поведение) и разликата от оценячни категории във физичните аспекти на "истинното" като такова изобщо - и за "сегашно, минало, бъдеще, вероятно" -, дали реално имаше отношение към темата?

Link to comment
Share on other sites

От много отдавна не се е заформял спор, от който да излезне някаква истина.

Бащиния инстинкт у Гадо и Овър-а e непоклатим, за което мога БЕЗ КАПКА ИРОНИЯ да се поклоня. Аз имам доста негласни неразбирателства с Гадо, но понеже се правех на сърдит на ТАЗ, не влезнах в този спор. Не искам да се съгласявам с никого, но трябва да кажа, че дори и Овър-а да работи по стандартната система "използвам сложни думички с надеждата да не ме разберат, че говоря глупости", е... ПРАВ! Както и Гадо. Дори Девойчето (с главно "Д", защото не знаем нищо за този герой) да е курва, да е оставила детето на улицата, да е най - глупавото създание на света и какви ли не други неща, за които ние не знаем и не са ни поднесени, мъжът (с малко "м", защото преди всичко не е Мъж) е постъпил повече от тъпо. Дано му тежи този живот на сърцето.

Link to comment
Share on other sites

Учудващо , но кристалните стопове на жозо му седят повече от добре на реното . Днеска на Източен (той правеше обратен) свирках , бипках , махах .. ама курец ... чуваше ме , ама се оглеждаше в грешната посока , после се изгуби някъде в тълпата с тъмнокосото девойче до него (не съм сигурен) и не можах да го поздравя . Но седят адски добре :)

Link to comment
Share on other sites

брех аз верно съм имал екстраординерни способности... хем говоря глупости, прикрити зад сложни думички, за да не ме разкрият, хем пък съм прав...

Link to comment
Share on other sites

Всяко едно нещо, което може да се подложи на проверка за истинност и я издържи, към момента на издържане на проверката получава статут на "истина" до момента в който не бъде подложено на проверка на която се провали.

<=>

Точно така много от физиците твърдят, че Айнщайновото виждане за масата и енергията е дълбоко грешно. Постоянно го подлагат на проверка за фалшифицируемост. Неговото виждане до сега винаги издържа тези проверки (доколкото знам аз, не се интересувам много от физика), т.е. до момента то за нас е истина.
Ами някои от постулатите издържаха с патерица. Каква е патерицата - можеш да видиш по-долу ;)
А тънкия ти финт по тъча за влизане от "истина" за човешки действия (поведение) и разликата от оценячни категории във физичните аспекти на "истинното" като такова изобщо - и за "сегашно, минало, бъдеще, вероятно" -, дали реално имаше отношение към темата?

Патерицата е :

- Това събитие е вярно (истина) в този момент (във времева ос) и в тази точка (простронствена ос)

Така, че май - да. Имаше :)

 

Ето ти още малко забавно четиво:

 

.....Математиката на квантовата физика дефинира материалния свят с изключителна прецизност, но в същото време се пораждат ексцентрични парадокси и противоречия, които принуждават физиците да мислят философски, дискутирайки за съществуването на самата реалност. Вълновата функция например не е само начин за описване на възможните състояния на дадена частица; частицата трябва да съществува едновременно във всичките си състояния. Това означава, че тя съществува на две различни места в едно и също време – заключение, което предизвиква здравия разум.....

И тъй като се предполага, че ти не живееш в друг континуум, би трябвало твоето битие и мироглед да се подчиняват имено на принципите които важат за нашия такъв! Сега остава с моливче да свържеш точиците и :woot .... ще видиш част от картинката.

Link to comment
Share on other sites

Или аз нещо съм се надрусал докато боядисвах днеска или форума е изпаткал напълно..... ебахти драмите за ебахти глупостите........

Пробвайте да си намерите някакво постоянно занимание , дори да не е работа мисля и хоби ще свърши работа

Link to comment
Share on other sites

@gado имайки предвид, че физиката е една от науките в които има може би най-много контрадикционни теории

Това изобщо не отговаря на истината. Дай ми поне един пример на две приети теории във физиката, които да си противоречат? Проблемите идват от некомпетентността на хората, които се опитват например да приложат законите на Нютон в света на елементарните частити и след като това не става, виждат някакви противоречащи си теории. Всички парадокси (особено тези на квантовата физика) са парадокси в главите на хората, които не могат да схванат неприсъщата за тях реалност, съществуваща в едни други измерения. За една елементарна частица такива парадокси не съществуват, а са си част от ежедневието, както част от ежедневието за нас са законите на Нютон, които пък са непонятни за елементарните частици. Та противоречия във физиката няма, има само неразбиране и невъзможност да се схванат и осмислят в дълбочина природните закони в различни измерения и мащаби.

Link to comment
Share on other sites

"Най-известният парадокс на квантовата физика е познат като “Котката на Шрьодингер”.

 

При този мисловен експеримент една котка е затворена в кутия заедно с радиоактивна ядрена частица, която би могла да се дезинтегрира и да убие котката. Съгласно постулатите на квантовата физика атомното ядро съществува едновременно в две състояния – то е и непокътнато, и дезинтегрирано – и остава такова, докато някой не го изследва. Следователно частицата е както разпадаща се, така и стабилна, значи котката е едновременно и мъртва, и жива. Животното ще остане в това двойствено състояние, докато някой отвори кутията, при което вълновата функция на частицата ще колабира в едно от двете състояния. Или с други думи казано: любопитството може наистина да убие котката. Хипотезата за паралелните светове разрешава парадокса. Докато кутията е затворена, системата се удвоява, като в един свят има жива котка, а в друг свят има мъртва котка."

 

Това ми напомня за един момент от Ендимион, когато бяха затворили Рол в Шрьодингерова кутия с генератор на случайни числа. Във всеки един момент можеше да се генерира число, което да освободи отровен газ. И все пак той изживя Съпреживения миг...

Много е голям Дан Симънс....

Link to comment
Share on other sites

Ето го новия Хокинг! Фадър, да не работиш в ускорителя за частици на ЦЕРН, да не те удари някое прозрение за вселената ония ден?

И да ти кажа, това едва ли ще помогне с нещо да спре да те стяга чепика (още един фундаментален закон). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Единствения фундаментален закон тук е, че всеки знае всичко и разбира всичко, тук е една страховита концентрация от божества, извънземни интелекти, които движат и разрушават планети, един първичен бульон съставен само от свръхестествено познание, който приема формата на различни потребителски имена в тоя форум, извива врат от скучноватата си локвичка, съставена от цялото познание на вселената и се забавлява с разни обикновени, семпли хорица, които пишат тук.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега всеки от участващите в спора да каже колко е продължила най-дългата му връзка с жена, че да видим дали изобщо се говори от някакъв опит или просто на изуст.

Link to comment
Share on other sites

Единствения фундаментален закон тук е, че всеки знае всичко и разбира всичко, тук е една страховита концентрация от божества, извънземни интелекти, които движат и разрушават планети, един първичен бульон съставен само от свръхестествено познание, който приема формата на различни потребителски имена в тоя форум, извива врат от скучноватата си локвичка, съставена от цялото познание на вселената и се забавлява с разни обикновени, семпли хорица, които пишат тук.

Дали иронията ти, уважаеми курунирчо, би прозвучала по-скоро като самоосмиване, ако ти кажа, че всъщност ей така между другото имам магистърска степен по физика, която все пак би трябвало да ми даде поне един милиграм право да изказвам мнения по въпроса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ето го новия Хокинг!
Като Хокинг го класифицира това, че обяснява неща, които са ти неясни? Или че най-накрая си схванал нещо, което ти е убягвало? (или беше с о)
Много е голям Дан Симънс....
Това е поредица, която чета на всеки пет години. Втория път се плясках по челото много пъти, докато четях. И продължиха адски много неща да ми остават мътни. Сигурен съм, че доста, доста години напред мога да ги чета през пет години и пак да са ми интересни и пак да намирам нещо ново...

Може би само Стругацки го доближават (и може би дори подминават)...

първичен бульон съставен само от свръхестествено познание, който приема формата на различни потребителски имена в тоя форум, извива врат от скучноватата си локвичка, съставена от цялото познание на вселената и се забавлява с разни обикновени, семпли хорица, които пишат тук.
... и дига левъли, борейки се с дейдрите...
Link to comment
Share on other sites

Айде сега всеки от участващите в спора да каже колко е продължила най-дългата му връзка с жена, че да видим дали изобщо се говори от някакъв опит или просто на изуст.

 

А Gado, аз, Midex, AlBundy и Rumbata да си мълчим нали?

 

Да бе Ванчо, стар съм та не се сетих за всички, то сигурно има още няколко ама пустата склероза дето ме е налегнала...

 

 

Дали иронията ти, уважаеми курунирчо, би прозвучала по-скоро като самоосмиване, ако ти кажа, че всъщност ей така между другото имам магистърска степен по физика, която все пак би трябвало да ми даде поне един милиграм право да изказвам мнения по въпроса. :lol:

 

PhD? WOW

Link to comment
Share on other sites

"Най-известният парадокс на квантовата физика е познат като “Котката на Шрьодингер”.

 

А това е по-скоро философска концепция отколкото физична - хайде да не бъркаме 2те понятия... и въпросните философии ги има от времето на древните гърци и мислители са се чудели дали изобщо съществува нещо което не го виждаме/пипаме/чуваме и т.н. та мисълта ми е че тези неща не са от вчера

Link to comment
Share on other sites

Дали иронията ти, уважаеми курунирчо, би прозвучала по-скоро като самоосмиване, ако ти кажа, че всъщност ей така между другото имам магистърска степен по физика, която все пак би трябвало да ми даде поне един милиграм право да изказвам мнения по въпроса. :lol:

 

А, виж, това е друга работа вече. Извинявам се за конкретния случай с физиката.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...