Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

58 minutes ago, Dunc said:

Първо като го гледам този тест, това, което са ми казвали лекари е, че на едно изследване трябва да има референтни стойности, иначе всеки може да прасне там положителен или отрицателен, ама не можеш да разбереш така какво се крие зад него. Второ - бях чел наскоро, че тия ПСР тестове изследвали някакъв генетичен материал, който съществувал по принцип в организма на много хора и затова много често тези тестове били положителни. Колко е вярно това- не знам.

И накрая- човек, който работи в лаборатория в София ми беше казал, че при масовото изследване на Банско, на почти никой не са казали резултата от теста. Всички са били държани в неведение и само една шепа хора буквално са научили резултата си. 

 

Точно за тестването в Банско, Валя Ахчиева направи и разследване:

 

Линк

 

Нека всеки гледа и се запита защо и как се случва това.

Както и какво става с другите тестове по места.

Интересно ми е какво ще стане и след изследването в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

@gado беше разправя за случка с жена му. Ето потвърждение на историята:

https://narod.bg/2020/05/04/narod-bg-позна-ето-го-тайния-документ-заради/?fbclid=IwAR0lWdABh4sNizSbFCw8BJbfk8xzpeOAIbf63EaAJUz1lIE0EMBQlJlJH6A

Само аз ли чета на тая снимка, че има нов код за пациенти с потвърдена диагноза CoViD-19, независимо от съпъстващите? И нищо за подмяната отрицателен->положителен?

Link to comment
Share on other sites

Притеснен съм от факта, че големите гиганти - гугъл, фейсбук, ютуб и мн. други, яко цензурират нещата от алтернативните медии, виждам го с просто око при търсенето на някой неща в гугъл и ютуб, страшното е че се наслагва нагласата да следвам правителствен наратив, СЗО и други безпочвени, пропагандни канали на власта.

Например, никой не казва, че СЗО са правили изследване за социална дистанция, рестрикции при пътуване и lockdowns при наличие на пандемия и са установили " „little to no scientific evidence“ че е правилно....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vinyl_master said:

Притеснен съм от факта, че големите гиганти - гугъл, фейсбук, ютуб и мн. други, яко цензурират нещата от алтернативните медии, виждам го с просто око при търсенето на някой неща в гугъл и ютуб, страшното е че се наслагва нагласата да следвам правителствен наратив, СЗО и други безпочвени, пропагандни канали на власта.

Например, никой не казва, че СЗО са правили изследване за социална дистанция, рестрикции при пътуване и lockdowns при наличие на пандемия и са установили " „little to no scientific evidence“ че е правилно....

 

Как така няма да е правилно? :D :D

Това и без изследване е ясно, че помага за ограничаване разпространяването на болест, която се разпространява от човек на човек.

 

Ако СЗО са го правили, докладът е на страницата им. Ще го покажеш ли?

Link to comment
Share on other sites

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/329438/9789241516839-eng.pdf

 

Силно препоръчвам и тази статия на немски, систематизирайки горната статия. Чете се перфектно с транслейт.

https://www.heise.de/tp/features/COVID-19-WHO-Studie-findet-kaum-Belege-fuer-die-Wirksamkeit-von-Eindaemmungsmassnahmen-4706446.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vinyl_master said:

Притеснен съм от факта, че големите гиганти - гугъл, фейсбук, ютуб и мн. други, яко цензурират нещата от алтернативните медии, виждам го с просто око при търсенето на някой неща в гугъл и ютуб, страшното е че се наслагва нагласата да следвам правителствен наратив, СЗО и други безпочвени, пропагандни канали на власта.

Например, никой не казва, че СЗО са правили изследване за социална дистанция, рестрикции при пътуване и lockdowns при наличие на пандемия и са установили " „little to no scientific evidence“ че е правилно....

 

Току що попаднах на кратко и ясно списъче с новини и линкове за потвърждението им към водещи международни медии. Оказва се, че има цял куп неща, които само чакат да бъдат "навързани" за да се получи по-ясна картина. Редица събития в САЩ и по света още от лятото на 2019, далеч преди да стане работата в Китай. Прояви на неизвестен тип респираторни заболявания. Препятстване на лекари, взели проби тогава, сега да ги тестват за ковид-19. Възникване на много странната "вайпър болест" със симптоми затруднено дишане и кашлица (само в щатите, води и до летален изход). Пак там военна микробиологична изследователска лаборатория е затворена от щатския 'център за превенция на болести и зарази' заради проблеми със сигурността и изхвърлянето на отпадните води... и така нататък...

 

https://www.kaldata.com/forums/topic/293582-коронавирус-масова-истерия-или-реална-опасност/?do=findComment&comment=4557632

https://www.reddit.com/r/Sino/comments/gecqex/evidence_continues_to_trickle_in/

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, vinyl_master said:

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/329438/9789241516839-eng.pdf

 

Силно препоръчвам и тази статия на немски, систематизирайки горната статия. Чете се перфектно с транслейт.

https://www.heise.de/tp/features/COVID-19-WHO-Studie-findet-kaum-Belege-fuer-die-Wirksamkeit-von-Eindaemmungsmassnahmen-4706446.html

 

 

 

Ти прочете ли го тоя доклад и специално частта, която коментираш? Защото аз го прегледах.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох го и пак завтарям - ако нямаш доказатвеслтва, как ще докажеш ефективност? Компютърна симулация?

Link to comment
Share on other sites

Като го прочете, не видя ли, че този доклад обсъжда мерки при грип? И също така, не видя ли, че дори при тези мерки пише, че при по-сериозно разпространение и пандемия, се препоръчва налагане на социално дистанциране, избягване на групови събития и затваряне на училища? Всичко това по усмотрение на съответната държава.


Не ми трябват доказателства, за да ти кажа, че ако аз съм болен, а ти не си, вероятността да се разболееш ако се срещнем на живо е по-висока, отколкото ако не се срещаме на живо. Дори не знам защо го обсъждаме..

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си разбрал Ангелеее, Ангелеее....  Доклада е за деиствия при пандемия или епидемия, без значение какъв е вируса, птичи грип, свиснки грип, разновидност на коронавирус или вирус от тъпота.

 

Какво е "по-сериозно разпространение и пандемия" Знаеш ли кога се обявава пандемия? Заразени 200 при население от 10 000, колко имаме сега? 200 при милион...


 

Quote

 

Забраняване на струпвания на хора  - препоръчително при moderate and severe pandemics

Мерки на работното място и затварянето на такова - затварянето им е последна стъпка при EXTRAORDINARY SEVERE пандемии

Маски - Въпреки че няма доказателства, че това е ефективно за намаляване на предаването, съществува механична правдоподобност за потенциалната ефективност на тази мярка. - липса на ефективност при намаляване на предаването на грип

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не, ти не си разбрал. Докладът е за действия при пандемия от ГРИП. Пише го в заглавието. Обсъжда се и индекс на заразяване, който е използван при правенето на доклада, и който не е валиден при други инфекции или тъпота.

Индекс, който е по-нисък от този на инфекцията, която върви в момента.

 

Тя пандемията вече е обявена отдавна. Който знае кога се обявява пандемия е сметнал дали да я обяви или не, и я е обявил.

А работните места не са затворени. Офисите си работят. Магазините си работят. Сервизи, автосервизи, куриери, печатници и т.н. Всичко си работи.

Link to comment
Share on other sites

Ти мислиш, че ГРИПните вируси и коронавирусите се разпространяват по различен начин, това ли каза току що?

 

Висчко работи, ма нема пари, безработицата расте. 60/40.... висчко си е по-старо му, само където си седим в нас?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не, не съм казал това. Дори не знам коя част от думите ми си разтълкувал така.

Ще повторя. Мерките в този доклад няма да са приложими по същия начин при епидемия от ебола, нищо че и двете се разпространяват по сходен начин. Сега разбра ли ме?

 

Всичко работи с намален капацитет. Както казах и преди това, освен jozo, аз не знам друг човек, който да е бил трайно съкратен покрай разразилата се ситуация, а мога да ти дам примери за хора работещи в поне 6 различни сфери.

Безработицата може да я гледаш 1-2 месеца след като приключи пандемията. До тогава - данните са неверни и могат да се използват само за  създаване на паника.

Link to comment
Share on other sites

Не, не те разбрах, първо мe пита дали съм го чел този доклад, с идеята да ми кажеш, че в колоната "When to Apply" пише точно това, което в момента се случва в световен мащаб, после аз ти казах, че тая колона общо взето не ме интересува, защото самото излседване е с little to none доказатества и ти казах, че ако нямаш доказатвеслтва, как ще докажеш ефективност? После излезна с това, че този доклад е за ГРИП и че разпространението на този вирус е различен от този на грипния... Няма как да те разбера, честно....

 

Това последното ме накефи, паника викаш, а другите цифри не са ли за всяване на страх? Щото от дни насам мейнстрийм медиите са събуждат, и почват да задават въпроси около тия цифри. Стотици изследвания, изказвания на доктори, професори и всякакви други вируслози, умело се трият от социалните медии и ютуб, с единствената цел да се прикрепяш към властимащия наратив...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vinyl_master said:

Не, не те разбрах, първо мe пита дали съм го чел този доклад, с идеята да ми кажеш, че в колоната "When to Apply" пише точно това, което в момента се случва в световен мащаб, после аз ти казах, че тая колона общо взето не ме интересува, защото самото излседване е с little to none доказатества и ти казах, че ако нямаш доказатвеслтва, как ще докажеш ефективност? После излезна с това, че този доклад е за ГРИП и че разпространението на този вирус е различен от този на грипния... Няма как да те разбера, честно....

 

Как пък не се сетих, че ще се появи някой, който да ми каже АЗ какво съм казал и с каква цел. :D

"После" не съм излезнал с нищо, защото и двете неща ги написах в един пост. Казах, че ИНДЕКСЪТ на разпространението е различен, а не НАЧИНА.

Все тая.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Всичко работи с намален капацитет. Както казах и преди това, освен jozo, аз не знам друг човек, който да е бил трайно съкратен покрай разразилата се ситуация, а мога да ти дам примери за хора работещи в поне 6 различни сфери.

 

Аз не съм съкратен, но работим с темпо, колкото да кажем, че работим. До вчера софийските ни представители бяха затворени на 90% от 13-ти март. От днес вече работят, а основния пазар у нас е там. Вторник бях в Бургас, там положението е същото като при нас, чакаха в София да отворят. Нямат съкращения, но работят, колкото да се каже че работят. Ако продължи още дълго, ще почнат и съкращения..... Както говорихме и с други представители, работят ама хората не купуват такива неща, няма кой да влезне в магазина.

 

Аз познавам съкратени от сферата на хотелиерството, ресторантьорството и подобни.

Link to comment
Share on other sites

Абе спрете да гледате колко ви дават като обща бройка заразени. Колко били на 10000, на милион, на трилион... В България са поне милион тези, които са преносители, нали не вярвате, че в цялата страна има 1800 само. Стига глупости. Гледайте болниците, ако там няма покачване, всичко е ток. Тук ако изследват 5000 днес, случаите ще са над 120 положителни... А с напредване на времето, тая бройка ще се вдига, защото народът се движи.

Link to comment
Share on other sites

Да, аз също прочетох какво съм написал и видях как може да прозвучи. Извинявай. Имах предвид, че си афектиран.

Ще започнат да купуват хората скоро.. Както казах и преди това - човеците много бързо забравят.

 

Нормално е там да има съкратени, но тези съкратени ще се върнат на работа веднага с отварянето на хотелите и ресторантите. Голяма част от тях са "съкратени", за да могат да се запишат в бюрото по труда с уговорка, че при първа възможност ще бъдат върнати на работа.

 

Съгласен съм с Лъки.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно, че ще се гледат общата бройка заразени! Нима при обявяване на обикновена грипна епидемия гледат какво казва СЗО и хлопват кепенците?! Ако има еди колко си бройки на 10000 тогава. Иначе всяка болест като се яви и да затваряме целия свят.... Да не мислите, че тогава статистиката брои тея дето не са отишли на лекар и са го изкарали на крак?!?! Та и сега е същата работа, ама се вкарва яката паника, идват хладилните камиони и правим детските катерушки площадка за ковчези...... Хайде нЕма нужда...

 

А те бюрото и другите институции ся, само това чакат да наточат на някой балтията от проверки....

Link to comment
Share on other sites

Изобщо забрави. Казвам ти, няколко стотин хиляди си цъкат из страната с COVID-19. Тея наш'те тикви, преди две седмици взеха да тестват по-така, защото в един момента няма тестове.

 

80% от съкратените, ще си ги вземат обратно на работа, когато тая лудост отмине, за останалите ще си намерят пак работа. Животът няма да спре с тоя вирус, нито след него, защото скоро ще има СЛЕД него, надявам се.

 

Сега като се замисля, верно, що не дават колко от тестваните общо имат антитела? Да не би да не е удобно ли, що ли?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Еми нали това казвам, да не би при други вируси и грипове всички да си седят в къщи и да не щъкат!? Същата работа, само дето тогава я няма тая гласност и всичко си върви. Тея с белодробни болести, диабет и т.н. пак си умират, ама никой не ги брои и не му пука....

 

Еми не дават, щото не е изгодно. Тоя вирус си го има още преди март у нас, ама никой не го е търсил. 

Link to comment
Share on other sites

Тоя вирус е тук от миналата година, май май... И ся слушам тая тъпа патка Ангелкова. До вчера всичко щеше да е безплатно по плажовете, днес вече щяло да е безплатно, ако не плащат концесионерите или ако искали да плащат по-малко, трябвало да намалят и те таксите за плажните принадлежности. Изобщо са толкова за ебане всичките, че не знам тоя народ още как търпи. Интересно кой концесионер ще работи без печалба. Той не плаща и хората не плащат, а поддръжката ще е за негова сметка, тоест той ще е вътре. Тея популистки изказвания вечер с ракията, не знам докога още ще хващат декиш. Но народът е прост, много прост, толкова прост, че няма накъде повече. Правят го на маймуна с години, лъжат, мажат, крадат, забогатяват сериозно, но народът чинно отива и си гласува за същите лекета, продава си гласа и т.н. Нямам думи...

Link to comment
Share on other sites

Най - много ме кефи когато някой почне да обяснява нещо как щяло да е безплатно. Няма нищо безплатно на този свят. И това е нормално. Всеки трябва да получи нещо насреща. Винаги някой трябва да плати сметката. Сега подготвят и мега далавера с ваучерите за лятото. Ангелкова колко е проста, не е истина. Всъщност от този кабинет не мога да се сетя за някой министър който да става за нещо различно от това да го пратят на полето на копае. В частният сектор ще умрат от глад, начело с барни ръбъла.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...