Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Как е бе, социално отговорни паникьори? За не много ме няма, ама сега като чета, гледам некви стари, еврейски чалъми, тип - Фурнаджийска лопата.

Въпросът ми е. Ще мрем ли? Или се сетихте, че телевизорът ако и смарт, няма способността да расъждава?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хайде "софиянци" си тръгнаха по родните места, седи гледай мача и боцкай салата. Вади личната карта и вика прибирам се на постоянен адрес, на какво основание ще го върнат!? Ся желанието на столичани да се въведе отново гражданство, скоро ще се случи.... 

 

Ако не беше София, веднага щеше да е затворено като в Банско..... 

Link to comment
Share on other sites

Ядосвам се, че както винаги у нас София не е България и всичко се мери с двоен аршин... Ако беше някой друг град, веднага щяха да го затворят като Банско. Ся обаче ще си го отнесем всички и ще ни затворят всички, за по-лесно..... 

 

Ако съм на щаба, всеки с различно от софийско гражданство, няма да го пусна в града. Като са си отишли, ся да си седят по къщята.

 

От друга страна може и положително да го броим, да видим пък колко толкова е страшен тоя вирус или си е просто голям балон.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gado said:

Добре.

Да предположим, че не съм я разбрал наистина. Би ли я изложил сбито пред Уууважаемата аудитория?

Не за друго, ами да е прегледно за какво точно ти подлагам  :)

 

П.п. Отворко.

 

Знам, че ме юркаш, но ще ти угодя, щото съм готин.

 

Вирусът си е нормален стандартен грип, но 3 пъти по-заразен. Редом с всичките усложнения от грип като пневмония, която не е шега работа. Инкубационният период е средно 14 дни, докато при грип е 2-3. Така болните много по-дълго време разнасят болестта, преди да проявят симптоми и да си се приберат вкъщи да се лекуват. Всички сме виновни в това, че караме настинки и грип на крак. (Аз лично изкарах половин .... незнам какво точно беше през Януари докато ходех на работа. Другата половина си я изкарах у нас, защото не успях да си спра кашлицата за 1 седмица и трябваше да ида на лекар.) С този обаче дори не знаеш, че си болен докато си болен и нямаш симптоми. И дори да го изкараш без симптоми, може да го лепнеш на някой, който да развие много сериозни симптоми.

Проблемът е ако се разболеят повече хора, отколкото е капацитетът на болниците, защото тогава ще трябва да се избира кой от тежките случаи да бъде спасяван и кой да умира поради липса на апаратура и специалисти. Нещо, което ще се случи и ако всички задружно се разболеем от грип. Което обаче няма как да стане, защото всички сме карали грип и имаме имунитет до някаква степен. Точно това го прави и по-малко заразен. Дори и да се разболеем е по-вероятно да го изкараме леко. Претоварването на здравната система ще се случи и ако всички задружно получим хранително натрявяне и трябва да идем в спешното. Ако отидеш с хранително натравяне сам няма да има проблем. Ще те прочистят, ще те хидратират и си готов. Но ако отидеш и си номер 2000 на опашката, може и да си умреш от обезводняване. Ще се насереш до смърт. Буквално. Общо взето, последния вариант, който съм дал ще е доста лайняна ситуация. :D

 

Хубаво беше да се ограничи безцелното движение с цел ограничаване разпространението от човек на човек, без това да влияе на повечето бизнеси, като се затворят само тези, които предполагат събиране на групи и социализиране. Това явно няма как да стане, защото хората не разбират от дума, мислят си, че някой ги лъже, че те са над нещата, че нищо няма да се случи на тях и затова им се налагат по-сериозни забрани. За пореден път покрай сухото, гори и мокрото. Винаги е било така и ще продължава да бъде.

 

Докато всичко си вървеше добре обаче, нашите политици по типично нашенски начин, тотално се оляха и започнаха да взимат скандални решения, да налагат някакви напълно безумни забрани и ограничения, които повече пречат, отколкото помагат.

На пук на затегнатите ограничения пък, хората решиха да вървят още повече с рогата напред, защото "на тях никой не може да им казва" и това ни води до сегашната ситуация, в която аз вече не съм сигурен какво ми е позволено да правя и какво не. Всички са виновни общо взето. Но пък вариантът с починали от грип не защото грипът е мега страшно заболяване, а защото е нямало кой да ги излекува, също не е страхотен и е някак трагичен. Хора да умират от сезонна болест с хиляди.

 

Мен най-много ме дразни това, че управниците ни май не знаят каква е крайната цел на ограниченията, които налагат. Какво целят? Другите държави целят да държат броя на болните под капацитета на болниците, за да не се стига до недостиг на легла. Нашите тук май целят:  1) да не остане нито един болен и тогава да отпуснат положението. Нещо, което просто няма как да стане на тоя етап, а дори и да имаше някакъв магически начин, в момента на отварянето на границите, пак щяхме да се разболеем, защото другите държави имат различен подход. 2) да седим изолирани докато се намери ваксина/лекарство. Това пък е още по-лош вариант, защото ще се случи след около година и до тогава много хора ще умрат от глад, други ще се разболеят от притеснение, депресия и така нататък, а и държавата най-вероятно ще фалира в ръцете на тия клоуни.

Добре, че копират мерките от други държави, а не действат по собствени идеи. И също така е добре, че другите държави започват да мислят как да се отпуснат мерките, за да може да върви икономиката малко по малко. Те, за разлика от нашата циркова трупа, осъзнават, че светът не може да спре за повече от 2 месеца. И тъй като повечето заводи/складове тук спряха да работят именно поради спирането на чуждестранните им централи/клиенти, с отварянето на тези в другите държави, ще отворят и тези тук, та поне някои от хората да не умрат от глад.

 

Та, това е общо взето мнението ми. 
На кратко: Ще се мре ако се разболеем всички по едно и също време. Ако се разболяваме по малко - няма да се мре щото е като грип.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jozo said:

Хайде "софиянци" си тръгнаха по родните места, седи гледай мача и боцкай салата. Вади личната карта и вика прибирам се на постоянен адрес, на какво основание ще го върнат!? Ся желанието на столичани да се въведе отново гражданство, скоро ще се случи.... 

 

Ако не беше София, веднага щеше да е затворено като в Банско..... 

 

Между другото, ситуацията в Пловдив с връщането по родните места не е много по-различна. Днес като се връщах от работа гледам, че опашката за излизане през Скобелева майка започваше още преди последния светофар, някъде от портала на бившата белодробна, горе-долу. Долу цялото кръгово също беше задръстено, а откъм Тракия колоната беше от базата на Пътища АД. Сега ако излезете из града няма пукнат човек.

Добър експеримент се заформя, наистина, след 1-2 седмици ще е крайно любопитно какво ще се случи. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

Хайде "софиянци" си тръгнаха по родните места, седи гледай мача и боцкай салата. Вади личната карта и вика прибирам се на постоянен адрес, на какво основание ще го върнат!? Ся желанието на столичани да се въведе отново гражданство, скоро ще се случи.... 

 

Ако не беше София, веднага щеше да е затворено като в Банско..... 

 

1 hour ago, jozo said:

Ядосвам се, че както винаги у нас София не е България и всичко се мери с двоен аршин... Ако беше някой друг град, веднага щяха да го затворят като Банско. Ся обаче ще си го отнесем всички и ще ни затворят всички, за по-лесно..... 

 

Малко избърза с негодуванието. :) Затвориха София. Интересно сега как ще се върнат тези, които се бутаха да излизат. :D

 

21 minutes ago, Mockingbird said:

Ангел, изкарал си короната...тая мищория е при нас още от миналата година.... Официално му казват грип тип Б. 

 

Надали. Кашлицата ми не беше суха. :)

 

1 minute ago, netrootbg said:

Ангеле, коронавируса не е грип. Много хора продължават да го броят за грипен вирус, но не е. Друга група е.

 

Все тая. Симптомите са същите. За по-лесно ги сравнявам по симптоми, а не по семейството, в което е категоризирано.

Link to comment
Share on other sites

Тя и настинката има общи симптоми с грипа. Други болести също може да ги причислиш. Различна група вируси е: коронавируси.

Не е първият от тази група. Вероятно няма да е и последният.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че е различна група вируси, просто повечето хора не ги интересува дали са се разболели от коронавирус или грипен вирус, ако симптомите им са еднакви. Можех да напиша и "настинка" в обяснението си по-горе. Няма значение какво е.

Link to comment
Share on other sites

Брех, не вярвах, че ще затворят София! Взе да става интересно, утре ще има рев, как ще се върнат вторник на работа.... Има правила, колкото и на мен да не ми харесват ги спазвам, ся като са се правили на интересни да си носят отговорност! Днес никакъв проблем нямаше да отпраша към Хисаря, ама си седим в къщи както ми казват, при все че не съм съгласен много с мерките.

 

Според мен тоя вирус, го има още от началото на годината, ако почнат масови тестове, ще излезне, че доста са го изкарали без да разберат хич, а това не е удобно. Едва ли сме карали вируса, но вкъщи годината почна потресаващо с болести. Дъщеря ни беше 3 дни здрава и после вкъщи болна, минахме какво ли не, пихме какви ли не хапове, 2 пъти беше и на антибиотик, едното беше гнойна ангина, другото проблем със сливици и възпаления към ушите.Тя Галя беше 3 пъти зле, 1 път бронхит на път към пневмония, цял ден не мърдаше от кревата, другите пъти приличаше на нормален грип. Аз не помня в живота ми, 1 месец да ме е боляло гърло и да не може да ми мине, отделно и аз имах 2 периода с ужасни болки в ставите и кашлица.......

 

П.П. За сегашната ситуация според мен не малко са виновни и тея прословути КПП-та. Ако не си в областен град, можеш да си обикаляш страната на длъж и шир, без всякакви притеснения. Обикаляш си балкани, горички, пикници и какво ли не, ако си в града те бутат да си седиш у вас и те гледат под лупа.....

 

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Е, какви правила има? Големите пазители на българската популация и здраве реваха, че София било най-голямото огнище и не трябвало хората неразумно да се юрват да излизат и да пътуват, за да не разнесат заразата. Изчакаха да се изнесат и тогава затвориха. Да го бяха направили преди това, за да държат всичко в кошарата. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, jozo said:

Аз не помня в живота ми, 1 месец да ме е боляло гърло и да не може да ми мине, отделно и аз имах 2 периода с ужасни болки в ставите и кашлица.......

Мой близки имат подобни симптоми. Даже да не кажа изцяло същите. Направиха си тестове и нито имат коронавирус, нито антитела...

Link to comment
Share on other sites

Познат с транспортна фирма, около 70 души персонал.. Тестове на всички, 17 човека с антитела. Изобщо не са разбрали, че са били заразени.. Никой не е имал проблем със здравето... Та тая стъкмистика за 700 положителни е пълна глупост... 70 хиляди е по-вероятно.... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, netrootbg said:

Мой близки имат подобни симптоми. Даже да не кажа изцяло същите. Направиха си тестове и нито имат коронавирус, нито антитела...

 

Аз за това казах, че два ли сме го изкарали, но знае ли човек, не съм се тествал. Последното дето четох от проф. Кантарджиев, едва ли не всеки с такива и подобни симптоми, трябва да се тествал. Еми да тестват, ама после зависи кой брои и гледа резултатите....

 

15 minutes ago, Mockingbird said:

Познат с транспортна фирма, около 70 души персонал.. Тестове на всички, 17 човека с антитела. Изобщо не са разбрали, че са били заразени.. Никой не е имал проблем със здравето... Та тая стъкмистика за 700 положителни е пълна глупост... 70 хиляди е по-вероятно.... 

 

То това е ясно навсякъде, ясно е че болните и преболедувалите са много повече от официалното! Като включим, че и в почти цял свят не се прави аутопсия, след като са ти открили вируса, а веднага ти лепват диагнозата, процента смъртност ще клони към 0, а това явно не е удобно на никой. За цялата работа не малко е виновна и СЗО според мен, която така ги е инструктирала. Кой дърпа там конците, ние не знаем.

 

То и самия генерал се врътна на 180 градуса, не може края на февруари в БТВ, да обяснява как грип тип Б е много по-опасен от короната, но на 14.03-ти да стане вирус с "невиждана ярост в човешката история".

 

На генерала явно му е стил обаче да се врътка. Както преди бяхме най-лошия град, разкарвали сме се по главната и си пием биричката там, сега станахме за пример как спазваме правилата за разлика от София и от "голо поле" правим Covid лаборатория....

Link to comment
Share on other sites

Маани ги, пустиняци..Не им обръщам внимание отдавна 

Както казва Ангел, важно е да не се напълнят болниците изведнъж. А за да се случи това трябва да се спазват някакви мерки... Ясно на всички е, че ще мине през 80-90% от населението на планетата...Въпроса е да става постепенно, а не изведнАж....А това, че доста бизнеси страдат и че ще има финансова криза също е ясно и очевадно..цели сектори са напълно занулени...Но, ние зависим и от запада, имаме сериозен износ и производства, които работят за там. Ето, че вече лека-полека се възстановяват работните процеси в Германия, Италия, Франция, Полша, Унгария и т.н. Скоро и при нас ще тръгне..

Остава проблема с туризма, ресторанти/кафета и молове...там кога ще се промени към положително не знам, едва ли някой знае....България, Гърция, Италия, Испания...най-пострадали ще са от липса на туризъм...ако говорим за европата само де...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

 

Знам, че ме юркаш, но ще ти угодя, щото съм готин.

 

Бла-бла-бла-бла...

 

Та, това е общо взето мнението ми. 
На кратко: Ще се мре ако се разболеем всички по едно и също време. Ако се разболяваме по малко - няма да се мре щото е като грип.

Честно да ти кажа, четох по диагонал (три пъти), че бая дълго и объркано беше.

А сега на фона на написаното от теб, би ли споделил как се вписва и онова за - Естествения подбор?

Щото той вирусът не е като нас и ман, ъъъ... турците от индийски произход, демек да се гнуси от едните или от другите. Харесва си ни еднакво.

 

П.п. Ама пробвай да е по-сбито.

34 minutes ago, Mockingbird said:

Маани ги, пустиняци..Не им обръщам внимание отдавна 

Както казва Ангел, важно е да не се напълнят болниците изведнъж.

Стига с тия болници, бе!!!

Болниците няма да се напълнят, стига пенсионерите да си седят по домовете!  Тия от тях, дето нямат кой да им помага, има социален патронаж.  Въпрос на логистика е. Не, че дори и тяхната карантина ще помогне с нещо.

 

И не ми излизайте с приказките за Италия, Испания, Англия и понастоящем големият ни брат. За Италия не знам колко пъти съм повтарял какъв процент от населението им са старци. При испанците картината е доста подобна. А англичаните и американците по принцип са си със срутен имунитет. Замислете се само с какво се хранят. Всичкият този джънк ебава мамата на организма и уврежда за поколения напред. И нямам предвид разните чипсове и прочее фастфууд.

Дъщеря ми замина да учи в Англия и за три години организмът и рухна. Бившият ми шурей и жена му. За малко по-кратко време станаха огромни като дирижабли и в момента, 15 години по-късно и двамата са с толкова заболявания. Включително и автоимунни, че са едва ли не инвалидизирани. А в щатите положението е още по-зле.

Link to comment
Share on other sites

Гадо, то и тук храната не е по-добра. Малцина имат възможност да ядат хубава, домашно приготвена храна. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

 

То това е ясно навсякъде, ясно е че болните и преболедувалите са много повече от официалното! Като включим, че и в почти цял свят не се прави аутопсия, след като са ти открили вируса, а веднага ти лепват диагнозата, процента смъртност ще клони към 0, а това явно не е удобно на никой. За цялата работа не малко е виновна и СЗО според мен, която така ги е инструктирала. Кой дърпа там конците, ние не знаем.

 

 

 

Стига с тия конспирации бе, човек! Какво значение имат цифрите, при положение, че картинката с пълните болници по силно засегнатите държави е показателна? Кога друг път си чел новина, че болниците са пълни до степен, в която се налага да връщат болни, да се правят нови болници или да се преструктурират стадиони и спортни зали?

 

26 minutes ago, gado said:

Честно да ти кажа, четох по диагонал (три пъти), че бая дълго и объркано беше.

А сега на фона на написаното от теб, би ли споделил как се вписва и онова за - Естествения подбор?

Щото той вирусът не е като нас и ман, ъъъ... турците от индийски произход, демек да се гнуси от едните или от другите. Харесва си ни еднакво.

 

П.п. Ама пробвай да е по-сбито.

Стига с тия болници, бе!!!

Болниците няма да се напълнят, стига пенсионерите да си седят по домовете!  Тия от тях, дето нямат кой да им помага, има социален патронаж.  Въпрос на логистика е. Не, че дори и тяхната карантина ще помогне с нещо.

 

И не ми излизайте с приказките за Италия, Испания, Англия и понастоящем големият ни брат. За Италия не знам колко пъти съм повтарял какъв процент от населението им са старци. При испанците картината е доста подобна. А англичаните и американците по принцип са си със срутен имунитет. Замислете се само с какво се хранят. Всичкият този джънк ебава мамата на организма и уврежда за поколения напред. И нямам предвид разните чипсове и прочее фастфууд.

Дъщеря ми замина да учи в Англия и за три години организмът и рухна. Бившият ми шурей и жена му. За малко по-кратко време станаха огромни като дирижабли и в момента, 15 години по-късно и двамата са с толкова заболявания. Включително и автоимунни, че са едва ли не инвалидизирани. А в щатите положението е още по-зле.

 

Ми закво ме караш да пиша като ще четеш по диагонал бе, много си зле!

 

Ще ти пиша как се вписва, разбира се. Естественият подбор се изявява в това, че те не се пазят. Ако някой не се пази, то той си заслужава съдбата. Естествен подбор е и смъртта на всичките екстремни катерачи, които ходят да катерят сградите без защитни средства, за да могат да се публикуват в YouTube.

 

Те възрастните хора във всички държави и преди са си били там. Англия и САЩ, и преди са се хранили с лоша храна и са имали нисък имунитет. До сега не са правили масов гроб в Ню Йорк обаче, защото нямат място по моргите. Не са и слагали хладилни ремаркета, за да пълнят трупове в тях.  И това е град, в който на всяка минута има ранен от огнестрелна рана.

Не са имали и недостиг на респиратори. Точно това е причината и да има по 10 на болница. Защото повече не са били нужни. В нашите болници има по 2-3 работещи.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

До сега не са правили масов гроб в Ню Йорк обаче, защото нямат място по моргите.

Това не е точно така. Снимките които публикуваха с масовият гроб са нещо нормално. Погребват по този начин бездомни и самотни хора които са сами. Просто са се събрали достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, XMD said:

Гадо, то и тук храната не е по-добра. Малцина имат възможност да ядат хубава, домашно приготвена храна. 

Тук си леко в грешка  ;)

Изходните суровини тук ако и да не са като от на село, пак са на светлинни години като качество, спрямо тамошните. И за месата и за зарзаватите говоря.

24 minutes ago, w00x said:

 

Ще ти пиша как се вписва, разбира се. Естественият подбор се изявява в това, че те не се пазят. Ако някой не се пази, то той си заслужава съдбата. Естествен подбор е и смъртта на всичките екстремни катерачи, които ходят да катерят сградите без защитни средства, за да могат да се публикуват в YouTube.

Демек, който ще мре, ще мре?

А кому тогава е нужен целият този цирк? Тоест, те старците пак ще си измират, когато им дойде редът, ама ще е някак по-... лежерно, бавно и с лека музика на уста, че да се не всява паника?

Дали наистина си вярваш, че карантината ще опази някого? Щото тя все някога ще свърши, ама вирусът няма да изчезне. Или викаш, карантина след карантина... докато някой не измисли нещо по-забавно за правене? Щото след карантината пак тия хора ще са си изложени на висок риск.

И наистина ли си вярваш, че масата заболели стигат до нужда от респиратор? И защо изобщо масово се подавате на насажданата психоза, че респираторът е нещото, което е алфата и омегата?

А... Ню Йорк се намираше в САЩ ако се не лъжа... Нещо да кажеш по въпроса за здравната или по-скоро за липсата на такава система там?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Burials on Hart Island, where New York’s unclaimed lie in mass graves, have risen fivefold

 

Quote

With hospitals storing bodies in refrigerated trucks, funeral homes overwhelmed, and the city’s death toll rocketing past 10,000, the Office of the Chief Medical Examiner has declared that anyone who is not claimed from a morgue in 15 days will be buried on Hart Island. Typically, the medical examiner has held bodies much longer. The declaration means that anyone who has died of covid-19 (or other causes) and whose family could not make arrangements in time could be bound for the trenches. Perhaps permanently.

 

Не знам вие как го четете това и ви се струва нормално, наистина...

 

6 minutes ago, gado said:

Демек, който ще мре, ще мре?

А кому тогава е нужен целият този цирк? Тоест, те старците пак ще си измират, когато им дойде редът, ама ще е някак по-... лежерно, бавно и с лека музика на уста, че да се не всява паника?

Дали наистина си вярваш, че карантината ще опази някого? Щото тя все някога ще свърши, ама вирусът няма да изчезне. Или викаш, карантина след карантина... докато някой не измисли нещо по-забавно за правене? Щото след карантината пак тия хора ще са си изложени на висок риск.

И наистина ли си вярваш, че масата заболели стигат до нужда от респиратор? И защо изобщо масово се подавате на насажданата психоза, че аспираторът е нещото, което е алфата и омегата?

А... Ню Йорк се намираше в САЩ ако се не лъжа... Нещо да кажеш за по въпроса за здравната или по-скоро за липсата на такава система там?

 

Не. Демек "Който не иска да се пази и се е предал - ще мре". Който не иска да мре и прави усилия да не умре, има по-голяма вероятност да не умре. Нещо говорим на различни езици май..

 

Ако беше прочел дългото ми изложение, щеше да видиш, че не мисля, че карантината ще опази някого. Мисля обаче, че хората, които се разболеят и могат да бъдат спасени от лекарите - ще бъдат спасени, а няма да си умрат вкъщи, защото няма машина, на която да ги закачат.

Наистина е много досадно да се налага да повтарям неща, които вече съм написал, защото на теб не ти се е четяло. И е неприятно ти да ми ги споменаваш с патос, сякаш аз до сега не съм се сетил за тях.

Каква е гаранцията, че ще прочетеш и това? Какъв е смисълът да пиша изобщо?

 

Правете си каквото искате в крайна сметка. Както казах - естествен подбор. Дано само не подберете и на някой баба му.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Burials on Hart Island, where New York’s unclaimed lie in mass graves, have risen fivefold

 

 

Не знам вие как го четете това и ви се струва нормално, наистина...

 

 

Не. Демек "Който не иска да се пази и се е предал - ще мре". Който не иска да мре и прави усилия да не умре, има по-голяма вероятност да не умре. Нещо говорим на различни езици май..

 

Ако беше прочел дългото ми изложение, щеше да видиш, че не мисля, че карантината ще опази някого. Мисля обаче, че хората, които се разболеят и могат да бъдат спасени от лекарите - ще бъдат спасени, а няма да си умрат вкъщи, защото няма машина, на която да ги закачат.

Наистина е много досадно да се налага да повтарям неща, които вече съм написал, защото на теб не ти се е четяло. И е неприятно ти да ми ги споменаваш с патос, сякаш аз до сега не съм се сетил за тях.

Каква е гаранцията, че ще прочетеш и това? Какъв е смисълът да пиша изобщо?

 

Правете си каквото искате в крайна сметка. Както казах - естествен подбор. Дано само не подберете и на някой баба му.

Че кой прави усилия да мре, бе!? Освен ония хорица, дето се самоубиха заради психозата, де...

А ти явно изобщо не си на ясно какъв процент хора, стигнали до дереджето да имат нужда от такава машина ще оцелеят изобщо. Естествено изключвам тези, които имат нужда от нея в следствие на операция.

Единственият начин да се опазиш ама временно, е да се заключиш в барокамера. Проблемът обаче е, че по някое време ще ти се наложи да излезеш от нея. Тогава си представи, че докторите или поне само анестезиолозите, щото и те са хора, също са се изпокрили в барокамери, а ти имаш на разположение всичките респиратори на света. Та следвайки мисълта ти... Освен да ти пожелая успех със самоинтубирането си, друго не ми остава.

И това ако предположим, че на останалите хора не им е хрумнала същата хитра идея, та изобщо има ток и консумативи, че машинката да работи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...