Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 hours ago, earache said:

Най-вероятно просто протакат, докато не се намери лекарство/ваксина, което може да отнеме половин година, че и повече. Може и 2 години. Определено не са тръгнали по пътя на изграждане на стаден имунитет, понеже с тия 20 заразени на ден, ще го изграждат 350000 дни, около 1000 години. :D

 

Това е много лош подход. Ще стане като Mad Max тука.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чета как затворили и пазарите. Отделно и велоалеите са затворени. Мутрата си подготвя поредното хвърляне на оставка. Само ще трябва подходяш момент да се разсърди за нещо на хората. Вероятно при някой протест ще е и ще се омете с 200.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Това е много лош подход. Ще стане като Mad Max тука.

То все Италия дават за пример, ами Швеция? Живота си върви и не виждам "много страшното" да ги е сполетяло дето само ни го блъскат в очите. Ми Беларус, какво става там, прегръщат се и се целуват и имат 2200 болни, на почти 10 милиона население.....  

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jozo said:

То все Италия дават за пример, ами Швеция? Живота си върви и не виждам "много страшното" да ги е сполетяло дето само ни го блъскат в очите. Ми Беларус, какво става там, прегръщат се и се целуват и имат 2200 болни, на почти 10 милиона население.....  

 

Статия за Швеция съм споделил на предната страница. Може да я погледнеш.

 

9 minutes ago, charmock said:

Велоалеите са част от пътната транспортна мрежа и според мен е незаконно затварянето им.


То пък като затворят велоалеите, все едно не може да се кара колело. :) Като малък как съм го обикалял тоя град от край до край без велоалеи...

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос дали можеш или не можеш, а просто, че е незаконно. Поредната глупост на малоумния ни кмет и дясното му мъдо Каназирска.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, w00x said:

 

Статия за Швеция съм споделил на предната страница. Може да я погледнеш.

 

 

Изобщо нямам намерение да я гледам, не виждам да имат трупове като е Италия или Испания, значи дявола не е толкова черен колкото го изкарват. Болните са болни, кервана си върви без излишна паника. Хеле пък статистиката всеки я чете, както му е угодно. Е например у нас, днес ако имаме 20 болни и утре имаме нови 20, нямаме запазване на нивата, а веднага се казва, че имало увеличение с един колко си процента.  Или ако вчера са били 30, пък днес нови 20 случая, как да кажат че има спад, отново се казва, че има увеличение на болните с еди си колко процента. Проблема е днес ако са 20, утре 40, после 60, после 200, иначе е замазване ба положението, че "много страшното" ще дойде след 2 седмици, ама кои точно, никой не знае...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dunc said:

Всичко затварят и забраняват, ама как пък не затвориха църквите? 

 

Великден "затвориха", но на Гергьовден парад ще има! Логика?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jozo said:

 

Изобщо нямам намерение да я гледам, не виждам да имат трупове като е Италия или Испания, значи дявола не е толкова черен колкото го изкарват. Болните са болни, кервана си върви без излишна паника. Хеле пък статистиката всеки я чете, както му е угодно. Е например у нас, днес ако имаме 20 болни и утре имаме нови 20, нямаме запазване на нивата, а веднага се казва, че имало увеличение с един колко си процента. 

 

Каква ирония.. :)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, w00x said:

 

Каква ирония.. :)

 

И тя е, че не искам да видя една единствена статия дето има някаква си гледна точка?! Кой може да каже тая статия е вярна, другата е грешна?

Link to comment
Share on other sites

Иронията е там, че отказваш да четеш информация, но даваш мнение и осъждаш хората, които имат различен прочит на информацията. Не мисля, че е коректно да казваш "Що никой не споменава Швеция?" и да отговаряш с "Нямам намерение да чета", когато ти кажат "Ето я Швеция".

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Иронията е там, че отказваш да четеш информация, но даваш мнение и осъждаш хората, които имат различен прочит на информацията. Не мисля, че е коректно да казваш "Що никой не споменава Швеция?" и да отговаряш с "Нямам намерение да чета", когато ти кажат "Ето я Швеция".

 

Чакай малко ся, не четеш информация и не четеш точно една определена информация, са две съвсем различни неща! Щото и генерала вика оня ден, вие телевизор нямате ли, не гледате ли как по Европа улиците са пусти, а у нас си пият биричката по парковете, а на мен веднага ми дойде снимката от Хага, как там си играят в парка, пък на нас ни предоставят съвсем друга информация......

 

Като казах генерала и гледам днес как се причестяват някъде от една лъжичка и си представям утре какво ще ни изкара пак всички на брифинга...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 лъжичка, ама сребърна. и башбайдядо нали каза че който вярва няма как да се зарази. всичко е наред.

 

междувременно в извънредното положение,  влизаме  в "чакалнята" за еврозоната, за да имат достъп некои хора да разпределят "хиляди милярди", щото вече много добре обясниха ползите от въпросната чакалня и хората им имат доверие....

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jozo said:

 

Чакай малко ся, не четеш информация и не четеш точно една определена информация, са две съвсем различни неща! Щото и генерала вика оня ден, вие телевизор нямате ли, не гледате ли как по Европа улиците са пусти, а у нас и пият биричката по парковете, а на мен веднага ми дойде снимката от Хага, как там си играят в парка, пък на нас ни предоставят съвсем друга информация......

 

Като казах генерала и гледам днес как се причестяват някъде от една лъжичка и си представям утре какво ще ни изкара пак всички на брифинга...

 

Четеш избирателно. Същото е. Като искаш да четеш, чети всичко. Освен това статията е отговор на директният ти въпрос. Щом отказваш да прочетеш отговора на въпроса си, значи или не те интересува, а просто си задаваш въпроси, или търсиш един точно конкретен отговор.

 

Имаш информация. Информирай се сам. Защо изобщо го слушаш какво говори не разбирам аз? Има снимки, на които улиците са празни. Тая снимка от Хага ясно ли е от кога е точно или е просто някаква снимка от някакъв парк? Защо не погледнеш снимките от Ню Йорк, вместо парковете в Хага? Има и камери на живо по най-големите световни забележителности. Погледни и тях. Живеем в ерата на Интернет (за момента). Информацията е налична за всички, които я търсят и искат да я намерят.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

 

Четеш избирателно. Същото е. Като искаш да четеш, чети всичко. Освен това статията е отговор на директният ти въпрос. Щом отказваш да прочетеш отговора на въпроса си, значи или не те интересува, а просто си задаваш въпроси, или търсиш един точно конкретен отговор.

 

Имаш информация. Информирай се сам. Защо изобщо го слушаш какво говори не разбирам аз? Има снимки, на които улиците са празни. Тая снимка от Хага ясно ли е от кога е точно или е просто някаква снимка от някакъв парк? Защо не погледнеш снимките от Ню Йорк, вместо парковете в Хага? Има и камери на живо по най-големите световни забележителности. Погледни и тях. Живеем в ерата на Интернет (за момента). Информацията е налична за всички, които я търсят и искат да я намерят.

 Ще кажеш, че ти четеш всичко по всички теми? Все още не се е родил такъв човек да ти кажа, не знам дали и ще се роди.

 

Слушам го, щото от всякъде ми го навират в лицето и колкото и да искам да го избегна, става трудно. Снимката от Хага е от моя приятелка, която живее там, точно от момента, в който я споделих. Не съм я смъквал от статия, защото видяхме какво става там. Днес гледам други познати в Германия, опънали се на едни маси, ядат, пият, ние се дистанцираме обаче.....

Link to comment
Share on other sites

Не. Ще кажа, че чета информацията обективно, а не в търсене на конкретен отговор. И ако задам въпрос по време на дискусия, чета информацията, която някой ми представи като отговор, за да видя дали тя опровергава твърденията ми.

 

Ами аз не го слушам, та явно има начин и да не ти го навират в лицето.
А това, че твои познати са се опънали в Германия да ядат и да пият, не означава, че правителството го позволява или окуражава. Сигурно по време на сбирката са обсъждали колко е тъпо правителството, че ги ограничава, как те са надхитрили системата и как всички са се "панирали около един грип".

Ти и тук можеш да направиш купон у вас и да поканиш 70 човека. Кой те е спрял? Защо не го правиш?

 

Всяка страна въвежда различни мерки спрямо състоянието на здравната си система и готовността си за реакция при повишаване на броя на болните. Всяка има различен подход. Не можеш да очакваш в САЩ, Китай, Сингапур, Сомалия, Германия и България да се въведат еднакви мерки до цифрата, за да търсиш сравнения кой седял по парковете. Това, че нещо се случва в Холандия или Германия, не задължително го прави по-добро от това, което се случва тук. Защо не дадеш за пример САЩ? Там също обикаляха заведенията на определени места в края на Март месец. Сигурно и на тях си завиждал за айляка. Вероятно и на тях някой се е радвал как "те обикалят, а ние се дистанцираме".

Сега копаят масови гробове на мястото на изоставени парцели в Ню Йорк и трупат вътре ковчезите. Но пък са си пийвали пиенето айляшката. Win - win..?

 

Аз единствено се дразня на това, че не са обявили крайната цел на това социално дистанциране и в момента просто си се дистанцираме, и чакаме да се случи чудо явно.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

....Всяка страна въвежда различни мерки спрямо състоянието на здравната си система и готовността си за реакция при повишаване на броя на болните....

 

Защо се хабиш не знам.Няма как да го проумеят това някои хора.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...