Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

А ако следващата зима без страшния коронавирус на някой пазар ти подбереш баба ми и я заразиш със "обикновения" и "не страшен" грип, аз тогава да те заклеймя ли и анатемосам. Или тогава все тая, тогава е позволено, тогава не е яко да се хвърлят ей така обвинения кой заразявал и убивал и едва ли не ходил с косата и вилнеел еднолично?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, gado said:

Че кой прави усилия да мре, бе!? Освен ония хорица, дето се самоубиха заради психозата, де...

А ти явно изобщо не си на ясно какъв процент хора, стигнали до дереджето да имат нужда от такава машина ще оцелеят изобщо. Естествено изключвам тези, които имат нужда от нея в следствие на операция.

Единственият начин да се опазиш ама временно, е да се заключиш в барокамера. Проблемът обаче е, че по някое време ще ти се наложи да излезеш от нея. Тогава си представи, че докторите или поне само анестезиолозите, щото и те са хора, също са се изпокрили в барокамери, а ти имаш на разположение всичките респиратори на света. Та следвайки мисълта ти... Освен да ти пожелая успех със самоинтубирането си, друго не ми остава.

И това ако предположим, че на останалите хора не им е хрумнала същата хитра идея, та изобщо има ток и консумативи, че машинката да работи.

 

1 minute ago, Dunc said:

А ако следващата зима без страшния коронавирус на някой пазар ти подбереш баба ми и я заразиш със "обикновения" и "не страшен" грип, аз тогава да те заклеймя ли и анатемосам. Или тогава все тая, тогава е позволено, тогава не е яко да се хвърлят ей така обвинения кой заразявал и убивал и едва ли не ходил с косата и вилнеел еднолично?

 

Нещо не мога да разбера какво се опитвате да ми кажете..... Вие знаете ли?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Стига с тия конспирации бе, човек! Какво значение имат цифрите, при положение, че картинката с пълните болници по силно засегнатите държави е показателна? Кога друг път си чел новина, че болниците са пълни до степен, в която се налага да връщат болни, да се правят нови болници или да се преструктурират стадиони и спортни зали?

 

 

Кви конспирации, кви 5 лв.? Някой друг ги вкарва на много високо ниво, че ако не си седиш у вас ще умреш..

 

Насадената паника, пълни болниците. В нормална ситуация, хората щяха да са минали през лекъра, да им предпише лекарства и да си седят у тях, докато им мине. Само по-тежките случаи щяха да са в болниците и никой нямаше да е нито чул, нито разбрал за кво иде реч, без всяване на паника и психоза. Ся кво става, звъниш на лекъра и той ако прецени те праща в болница или спешна помощ. Така всички поред ги изсипват там и вместо леките отдавна да са си излекувани вкъщи и тях ги блъскаме в болницата и що се препълвали и после умирали. Еми те и иначе умират, ама никой не го е снимал с камера. 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Наскоро, преди няколко дни на една от пресконференциите си Генералът говореше за двамата, които тогава бяха умрели от Корона вируса, като единият беше 38-годишен и без придружаващи заболявания. И казва, че и двамата са дошли много късно в болницата, интубирани са още от вратата на къщата им едва ли не и въпросът е дали, ако са били дошли по-рано, е можело да им се помогне и да бъдат спасени. Какво ми се чудиш и маеш, а кой беше тоя, който няколко пъти каза, че трябва да си седиш у вас до край и само, когато си пред крайна умирачка, тогава да ходиш в болница или да звъниш на 112 ?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, jozo said:

Някой друг ги вкарва на много високо ниво, че ако не си седиш у вас ще умреш..

 

 

Никой не е казал такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

 

Нещо не мога да разбера какво се опитвате да ми кажете..... Вие знаете ли?

Клавиатурата си разработвам аз, нова ми е, та да и омекнат копчетата.

 

Ангел, и да се правиш на тъп не можеш.  :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Нещо не мога да разбера какво се опитвате да ми кажете..... Вие знаете ли?

 

@w00x от няколко страници насам ми напомняш на учителя който обяснявал Питагоровата теорема:

Quote

Обяснявам им теоремата, не схващат... Обяснявам втори път, пак ме гледат тъпо... Чертая, рисувам, обяснявам трети път... Аз я разбрах, а те не...

 

Мисля, че е безнадеждно

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Никой не е казал такова нещо.

 

Е как да не е, гледайте вика Италия, Испания, масово умират.... Ако не беше станало това положение, никога нямаше да разбера, че в Италия например си умират по 1600 човека на ден така или иначе. Нима някой го е знаел това и му е обръщал внимание?!?!?!

 

Като каза по-напред колко било заразно. Още като почна истерията писах за моя приятел в Бургас, който е лекар в същата болница, в която беше един от първите случаи там. Никой не му обърна внимание, няма и да го дадат по телевизията, не е удобно. 30 души контактни доктори - 0 заразени, още поне толкова пациенти на заразения лекар контакти пак 0 заразени.....

 

Като стана дума за 38 годишния без съпътстващите заболявания и се сетих за един случай, който е пак личен и се случи по-рано тая година. Познато момче, на доста по-ниска възраст просто си падна на земята и почина. Без съпътстващи заболявания и прочие. Да сте чули нещо по телевизията? Не е нужно да отговаряте, това просто се случва, колкото и да не ми харесва, такъв е животът....... Обаче това няма да влезе в никаква статистика, щото тая не е угодна, за разлика от тая дето сега се пише от някой.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jozo said:

Е как да не е, гледайте вика Италия, Испания, масово умират.... Ако не беше станало това положение, никога нямаше да разбера, че в Италия например си умират по 1600 човека на ден така или иначе. Нима някой го е знаел това и му е обръщал внимание?!?!?!

 

v.s.

 

Quote

Our evaluation, carried out with great accuracy by means of the official data provided by each local administration, tells us that during the month of March more than 5.400 people have died, and approximately 4.500 of these are ascribable to coronavirus. One year ago, in March, the total deaths were almost 900.

 

Това е за Бергамо.

източник

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, plameni said:

 

@w00x от няколко страници насам ми напомняш на учителя който обяснявал Питагоровата теорема:

 

Мисля, че е безнадеждно

То ако на далскал по геометрия му е било нужно многократно през годините да обяснява и разяснява питагоровата теорема, че да я схване най-сетне, направо е готов за министър на образованието!

Та верно тази метафора е безнадежно не на място вмъкната... По добре да беше го постнал в темата за вицовете, там нямаше да седи толкова излагателно. :)

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, plameni said:

 

v.s.

 

 

Това е за Бергамо.

източник

Както казах напред статистиката всеки я чете както си иска. Онова, което аз го казвам е осреднено за годината, докато другото е месец за месец. Ами ако януари предната година са били умрели 5400 човека пък тая година 900 някой да е разбрал? 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

Това е за Бергамо.

източник

Много хора не разбират че останалите причини за смърт не са спрели или изчезнали  - инфарктите, катастрофите, инсултите, убийствата, короната е нещо екстра.. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jozo said:

Както казах напред статистиката всеки я чете както си иска. Онова, което аз го казвам е осреднено за годината, докато другото е месец за месец. Ами ако януари предната година са били умрели 5400 човека пък тая година 900 някой да е разбрал? 

 

Със сигурност шесткратно увеличение (или намаление) щеше да се разбере/разчуе.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ARPAnet said:

Много хора не разбират че останалите причини за смърт не са спрели или изчезнали  - инфарктите, катастрофите, инсултите, убийствата, короната е нещо екстра.. 

 

 

Катастрофите сигурно са намалели, заради намаления трафик, за другото си прав.

9 minutes ago, plameni said:

 

Със сигурност шесткратно увеличение (или намаление) щеше да се разбере/разчуе.

Между другите новини в нормално време едва ли някой гледа всеки ден статистиката за да го отбележи. Може би в края на годината евентуално.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gado said:

То ако на далскал по геометрия му е било нужно многократно през годините да обяснява и разяснява питагоровата теорема, че да я схване най-сетне, направо е готов за министър на образованието!

Та верно тази метафора е безнадежно не на място вмъкната... По добре да беше го постнал в темата за вицовете, там нямаше да седи толкова излагателно. :)

 

Сигурно си чувал и за тези думички: хипербола, ирония и сарказъм

Може би ще отгатнеш за какво служат.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Сигурно си чувал и за тези думички: хипербола, ирония и сарказъм

Може би ще отгатнеш за какво служат.

Ще ги погледна в речника, обещавам.

Ама метафората ти беше тъпа!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Ще ги погледна в речника, обещавам.

Ама метафората ти беше тъпа!

 

Благодаря за откровената оценка.

Който е могъл е разбрал метафората хиперболата и сарказма.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

 

Между другите новини в нормално време едва ли някой гледа всеки ден статистиката за да го отбележи. Може би в края на годината евентуално.

 

Ами не. 

Със статистика се занимават както официалните институции, така и много опозиционни и неправителствени аналитици. 

Винаги когато има драстично отклонение в някой показател, никой не пропуска да го огласи, за да извлече дивиденти от това.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Честно да ти кажа, четох по диагонал (три пъти), че бая дълго и объркано беше.

А сега на фона на написаното от теб, би ли споделил как се вписва и онова за - Естествения подбор?

Щото той вирусът не е като нас и ман, ъъъ... турците от индийски произход, демек да се гнуси от едните или от другите. Харесва си ни еднакво.

 

П.п. Ама пробвай да е по-сбито.

Стига с тия болници, бе!!!

Болниците няма да се напълнят, стига пенсионерите да си седят по домовете!  Тия от тях, дето нямат кой да им помага, има социален патронаж.  Въпрос на логистика е. Не, че дори и тяхната карантина ще помогне с нещо.

 

И не ми излизайте с приказките за Италия, Испания, Англия и понастоящем големият ни брат. За Италия не знам колко пъти съм повтарял какъв процент от населението им са старци. При испанците картината е доста подобна. А англичаните и американците по принцип са си със срутен имунитет. Замислете се само с какво се хранят. Всичкият този джънк ебава мамата на организма и уврежда за поколения напред. И нямам предвид разните чипсове и прочее фастфууд.

Дъщеря ми замина да учи в Англия и за три години организмът и рухна. Бившият ми шурей и жена му. За малко по-кратко време станаха огромни като дирижабли и в момента, 15 години по-късно и двамата са с толкова заболявания. Включително и автоимунни, че са едва ли не инвалидизирани. А в щатите положението е още по-зле.

Галине, четеш май каквото си искаш и коментираш каквото си искаш.. Дори теза не излагаш или позиция. 

Не че е нужно де... 

Тея всички неща дето си ги изписал са ми ясни...тъпотията която се случва у нас също ми е ясна... Страда бизнеса.....малкия, средния, че и големия дори...

Богатите отново стават по-богати и търкалото продължава да си се върти... Нищо ново... Отивам да си сипя едно Трехгорное и да си паля скарата... 

Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес попаднах на няколко статии за Швеция и техния либерален подход. Въпреки, че в скандинавието са с най-висока заболеваймост, оказва се, че в сравнение с другите страни със строга карантина, смъртните случаи са сравнително малко. Ето още една статия от медия, по принцип на която въобще не вярвам, но пък netrootbg и Кръстника са и големи фенове. :huh:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, charmock said:

Вчера и днес попаднах на няколко статии за Швеция и техния либерален подход. Въпреки, че в скандинавието са с най-висока заболеваймост, оказва се, че в сравнение с другите страни със строга карантина, смъртните случаи са сравнително малко. Ето още една статия от медия, по принцип на която въобще не вярвам, но пък netrootbg и Кръстника са и големи фенове. :huh:

 

Във Швеция задължително правят и аутопсия от какво точно е починал човека.

У нас ако е така, от 800 заразени ще имаме 1-2-ма починали. Всички други починали са с много и тежки болести от години, с черепно мозъчна травма. Така процента смъртност отива доста под процент, което не е гот да го вижда населението, иначе как ще се всява смут, паника, ще се налагат мерки и прочие...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, plameni said:

 

Благодаря за откровената оценка.

Който е могъл е разбрал метафората хиперболата и сарказма.

Хипербола нямаше със сигурност. Но опит за параболично пльосване, изпълнено с успех  :)  Всъщност двата тропа са доста близки. Разликата между тях е почти толкова незабележима, колкото и между фелациото и фейлетона.

Разбирам те, че си попренапрегнат и ти се е щяло да изкажеш и емоционалното си състояние. Ама признай си, че ти се получи тъпо.  :)

 

Митко, аз изказах и позицията си и тезата си по въпроса далеч по-преди. Бях заклеймен, заплют и само дето не ми се драсна клечката. Сега просто гледам как едни надървени стойки прогресивно омекват и само от тъпо упорство продължават да се правят на - Ама аз не съм такава... Ама пък е забавно пък  :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gado said:

Хипербола нямаше със сигурност. Но опит за параболично пльосване, изпълнено с успех  :)  Всъщност двата тропа са доста близки. Разликата между тях е почти толкова незабележима, колкото и между фелациото и фейлетона.

Разбирам те, че си попренапрегнат и ти се е щяло да изкажеш и емоционалното си състояние. Ама признай си, че ти се получи тъпо.  :)

 

Признавам, че е адски тъпо да се обяснява виц. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Хипербола нямаше със сигурност. Но опит за параболично пльосване, изпълнено с успех  :)  Всъщност двата тропа са доста близки. Разликата между тях е почти толкова незабележима, колкото и между фелациото и фейлетона.

Разбирам те, че си попренапрегнат и ти се е щяло да изкажеш и емоционалното си състояние. Ама признай си, че ти се получи тъпо.  :)

 

Митко, аз изказах и позицията си и тезата си по въпроса далеч по-преди. Бях заклеймен, заплют и само дето не ми се драсна клечката. Сега просто гледам как едни надървени стойки прогресивно омекват и само от тъпо упорство продължават да се правят на - Ама аз не съм такава... Ама пък е забавно пък  :)

Забавно е... :grin:

Чес'но да ти кажа, почти всички коментари за тая китайска кашлица ги чета малко диагонално, че ми идват в повечко... Ама нЕма значка.. Наздраве от мене и да отварят вече кръчмите, че да вземем да се сберем да се видим и да полафим като хората... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...