Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 hours ago, RaptoR said:

 

Ти мислиш ли, че няма да го направят? Моите вече заминаха и минаха, след малко тръгвам и аз. Но тях втори път няма да ги връщам до края на тая глупост.  

 

Не тръгна, нали?:grin:

 

То лекарство има, въпросът е кога ще го дадат... Тези, които са измислили това, знаят и лекарството, така че е въпрос на време, да го дадат.

Друга тема е, дали няма и второ такова "безобидно" вирусче, което да пуснат другата зима, например...:)

Това, което се случва с икономиката в световен план, не може да го предизвака фалитът на никоя банка!

Пак е за пари, винаги е за пари!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, Lucky Luciano said:

Друга тема е, дали няма и второ такова "безобидно" вирусче, което да пуснат другата зима, например...:)

 

COVID-19 Pro? или COVID-20? 

:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Lucky Luciano said:

То лекарство има, въпросът е кога ще го дадат... Тези, които са измислили това, знаят и лекарството, така че е въпрос на време, да го дадат.

Сериозно ли го мислиш това? Че вируса е изкуствено създаден, че и някой ще има и лекарство?

Link to comment
Share on other sites

Интересното е, че в момента сток маркета реагира тотално неадекватно на това, което реално се задава в световната икономика. Бая народ ще се опари, ама явно не им пука. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Интересното е, че в момента сток маркета реагира тотално неадекватно на това, което реално се задава в световната икономика. Бая народ ще се опари, ама явно не им пука. :lol:

Тихо, тихо. Чакам още малко да скочат, че да ударят нулата някои "неща" и после продавам доста. Ще чакам после на безценица да са.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Godfather said:

Интересното е, че в момента сток маркета реагира тотално неадекватно на това, което реално се задава в световната икономика. Бая народ ще се опари, ама явно не им пука. :lol:

 

Качва ли се? Че аз се регистрирах тука за брокерски акаунт през Револют и смятам да купя малко акции на големи компании, докато са по-ниски. Смятам, че после почти със сигурност ще се върнат към предишните си нива.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

 

Качва ли се? Че аз се регистрирах тука за брокерски акаунт през Револют и смятам да купя малко акции на големи компании, докато са по-ниски. Смятам, че после почти със сигурност ще се върнат към предишните си нива.

В последните дни имат голям ръст. Много сме далече от времето когато ще се купува. Revolut не е най - добрият вариант. Вярно, без такси са, но имат много недостатъци + малко по - кофти цени. Няма европейски акции също така. Няма и ETF-и.

Link to comment
Share on other sites

Състоянието на пазарите в момента най-добре се описва с лафа на Алън Грийнспан irrational exuberance, излязъл през 90-те по повод Дотком бума. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

В последните дни имат голям ръст. Много сме далече от времето когато ще се купува. Revolut не е най - добрият вариант. Вярно, без такси са, но имат много недостатъци + малко по - кофти цени. Няма европейски акции също така. Няма и ETF-и.


Ти какво ползваш? Еторо?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:


Ти какво ползваш? Еторо?

Interactive Brokers и ETFmatic

 

edit:

Ако решиш да си правиш регистрация при някой от тях ми пиши. За IB има една тънкост с която да спестиш доста такси.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Interactive Brokers и ETFmatic

 

edit:

Ако решиш да си правиш регистрация при някой от тях ми пиши. За IB има една тънкост с която да спестиш доста такси.

 

Направих си току що за ETFMatic.
Пиши ми на лично някъде каква е тънкостта за IB. :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

 За IB има една тънкост с която да спестиш доста такси.

И аз съм с тези. Едно време когато си отварях акаунт имаха изискване за минимум $10,000 но сега гледам са го махнали. :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, netrootbg said:

Сериозно ли го мислиш това? Че вируса е изкуствено създаден, че и някой ще има и лекарство?

 

Някои неща ме карат да си мисля това, да.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен, че горе-предложените брокери (като IB, ЕТФматик) са добър вариант за тези от вас, които си плащат данъците в БГ и получават доходите в левове. 

- Със скъпият долар на мен ми се струва, че не е много разумно да купувате американски акции, така че IB не е много вариант. 

- ЕФТмактик пък е изключително ограничен по отношение на предложени фондове. 

- Еторо не е вариант за дългосрочно инвистиране + спредовете им са неразумно високи.

- Револют е много ограничен и предлага някои американски акции, пък и те не са точно стандартен брокер. 

 

На скоро помагах на един приятел да си избере брокер и може би най-добрия вариант за БГ потребители по отношение на набор от финансови инструменти и цени е Адмирал Маркетс. Като недостатък е че трябва да играете с малко по-големи суми, за да не ви прави впечатление комисионните. Платформата им предлага демо сметка (както и повечето от горе споменатите) с която може да си поиграите и да видите дали ще ви допадне. 

 

Ако не разбирате много и не ви се занимава, може да погледните и Амунди като вариант. 

 

Каквото и да изберете, незабравяйте, че трябва да си декларирате доходите и да си платите данъците в краят на годината. :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, netrootbg said:

За IB има една тънкост с която да спестиш доста такси.

Шерни за какво става въпрос, че се оказаха единствените с които можем да търгуваме нашите акции :))

 

Иначе в момента е забавно, акциите наподобяват крипто пазарите :))

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Godfather said:

И аз съм с тези. Едно време когато си отварях акаунт имаха изискване за минимум $10,000 но сега гледам са го махнали. :)

Няма изисквания за минимална сума. Можеш с колкото си искаш да отваряш. И чакай сега малко да те подразня. Капиталовата печалба в ЕС се облага с 0% данък. Данък дивиден е 5%, освен ако не е по - висок от държавата в която е борсата(ЕС). Със САЩ имаме СИДДО спогодба и данъците по отношение на акциите(и дивидент) са 10%... Изобщо по отношение на тези данъци, Бг е едно страхотно място да ги плащаш.

 

4 hours ago, Ferante said:

 

Има доста особености за граждани на ЕС. От няколко години има изискване на по отношение на ETF-ите(трябва да са UCITS). Свързано е и с GDPR. Като цяло не можеш да търгуваш със американски ETF-и. Трябва да са такива които са регистрирани в Европа. Таксите на брокерите за покупки обаче не са много изгодни. Чрез ETFmatic можеш без такса да си купуваш точно европейски ETF-и. Трябва само малко настройка в сайта и можеш да постигнеш точно това което искаш.

През IB имаш пълен достъп до европейските борси и спокойно си търгуваш във евро и британски паунди. Не си ограничен до търговия само в САЩ. Револют не са изобщо брокер. Ползват услугите на друг такъв. Не мога да се сетя името.

 

 

8 hours ago, earache said:

Може ли да кажеш тука каква е тънкостта?

 

2 hours ago, ARPAnet said:

Шерни за какво става въпрос, че се оказаха единствените с които можем да търгуваме нашите акции :))

Номерът е да мине регистрацията през българският им партньор: Карол. Те имат специална спогодба с тях и българските им клиенти са с по - ниски такси. Прохождащ пазар сме все пак. Много от таксите са по - ниски или направо ги няма. При много големи суми вече е по - добре да е директно през IB, но това има възможност да се промени във всеки един момент. За да мине регистрацията през Карол, просто трябва да се кликне на един линк в техният сайт който после ще те отведе за регистрация в сайта на IB. Нещо като referal линк, но не е това идеята. Ако някой ще си прави регистрация, препоръчвам да я направи по начина по който е показана в клипчетата в сайта на Карол. Има някои неща които се попълват по специфичен начин.

 

5 hours ago, Lucky Luciano said:

Някои неща ме карат да си мисля това, да.

Имаше изследвания които показваха, че е ествестен този вирус. Ако беше лабораторно направен, щеше да е много по - страшен.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, netrootbg said:

Т.е. поне до есента?


T.e. докато не ги викнат обратно на училище. Да не вземат само да ми съсипят летните почивки, защото с удължаването до юли на учебната година вече ми преебаха ранното море. От друга страна пък има вероятност през активния сезон цените да са като в Пловдив, та знае ли се.... :laughing1:

Между другото тихо и кротко гледайте швеците... 

Аз нареждам ДДС-то и си заминавам отново. Ще си поръчам и агне за Великден. Петко, сеш'са? :gangstah: ... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:

Между другото тихо и кротко гледайте швеците... 

 

Гледаме ги. Ти гледаш ли ги?

 

Ето. Виж ги.

Sweden's Relaxed Approach to the Coronavirus Could Already Be Backfiring

 

И UK гледахме, и Нидерландците също. Може да ги погледнеш сега.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

 

Ахаа, ясно. Е в случая е бая късно за нас :))

44 minutes ago, RaptoR said:

Между другото тихо и кротко гледайте швеците

За да се плашим ли ? :))

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

Чехия обаче става за пример, и започнахме да намаляме мерките вече

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ARPAnet said:

Ахаа, ясно. Е в случая е бая късно за нас :))

За кое е късно?

По време на криза се правят най - много пари. Стига да се действа разумно. Аз инвестирам не с цел бързи печалби, а с дългосрочен хоризонт.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

 

 

Имаше изследвания които показваха, че е ествестен този вирус. Ако беше лабораторно направен, щеше да е много по - страшен.

 

Ако е естествен вирус, то всичко ще е наред - природата си ги създава и после си ги убива.
 

Но лично аз, изобщо не вярвам на идиотските теории за прилепи, змии, мишки и прочее простотии. Просто съм по-склонен да приема, че е вид биологично оръжие, отколкото за прилепи и прочее.

 

Какво те кара да мислиш, че това не е тренировка за истинският вирОс, който е готов да бъде пуснат - това да е един вид първи рунд!:grin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Ако е естествен вирус, то всичко ще е наред - природата си ги създава и после си ги убива.
 

Но лично аз, изобщо не вярвам на идиотските теории за прилепи, змии, мишки и прочее простотии. Просто съм по-склонен да приема, че е вид биологично оръжие, отколкото за прилепи и прочее.

Че то много от вирусите се предават от животните към хората. От прилепите специално има и други. Ебола например пак е прехвърлена от животни. Плюс това Covid-19, не е първият корона вирус. Още 2002-ра са първите по сериозно заразявания.

Link to comment
Share on other sites

То не е първи, това го знам, но е странен.

Обикновено вирусите засягат възрастните хора и децата, но този засяга възрастните хора. Обикновено се развива /разгръща всички симптоми/ ударно за до 2 дни, този има 14 дни инкубационен и после почва да те мори постепенно. Обикновените вируси, ако не бъдат сборени в първите дни от имунната система или по-леки противовъзпалителни препарати, градират до локална бактериална инфекция, която се лекува с някакъв антибиотик, след антибиограма или по преценка на лекуващ лекар. Тук бактериалната инфекция не се повлиява от антибиотик и си прави гаргара с всички органи, а ти си пий антибиотици и каквото искаш до откат. При другите вируси, температура има до 5 дни, при този 10 дни не можеш да свалиш температура. Отделно, че който оцелее е с фиброза на белия дроб. Направо не е истина колко е различно това от стандартен вирус.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Ако е естествен вирус, то всичко ще е наред - природата си ги създава и после си ги убива.
 

Но лично аз, изобщо не вярвам на идиотските теории за прилепи, змии, мишки и прочее простотии. Просто съм по-склонен да приема, че е вид биологично оръжие, отколкото за прилепи и прочее.

 

Какво те кара да мислиш, че това не е тренировка за истинският вирОс, който е готов да бъде пуснат - това да е един вид първи рунд!:grin:

 

Този ще да е третият рунд значи. :) 2002, 2009.

Ако някой го е направил като биологично оръжие не се е справил много добре общо взето. :D

 

 

 

2 minutes ago, Lucky Luciano said:

То не е първи, това го знам, но е странен.

Обикновено вирусите засягат възрастните хора и децата, но този засяга възрастните хора. Обикновено се развива /разгръща всички симптоми/ ударно за до 2 дни, този има 14 дни инкубационен и после почва да те мори постепенно. Обикновените вируси, ако не бъдат сборени в първите дни от имунната система или по-леки противовъзпалителни препарати, градират до локална бактериална инфекция, която се лекува с някакъв антибиотик, след антибиограма или по преценка на лекуващ лекар. Тук бактериалната инфекция не се повлиява от антибиотик и си прави гаргара с всички органи, а ти си пий антибиотици и каквото искаш до откат. При другите вируси, температура има до 5 дни, при този 10 дни не можеш да свалиш температура. Отделно, че който оцелее е с фиброза на белия дроб. Направо не е истина колко е различно това от стандартен вирус.

 

Аз съм имал температура причинена от пневмония в продължение на 8 дни. И после още 7 хоспитализация, през 4 от които имах температура на приливи и отливи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...