Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

11 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Аааа... вирусите не се лекуват с антибиотици... :wtf:

 

Един пример да ти дам. Испанският грип атакува най - здравите хора. Колкото по - здрав и здрава имунна система, толкова по - зле.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди малко в Лице в Лице гостува някакъв вирусолог, който съди държавата, защото препоръките били безумни. Изтъкна доводи, че никой не е провери това, което се казва. Някакъв адвокът пък каза, че хем не може в парковете, хем може с куче, което според него означава, че държавата или полицаите трябва да реши кой може и кой не може, т.е. ако си им симпатичен - може с куче, иначе не може. В паниката си хората забравили да проверят всичко, което казват и целият свят ги следва, подпомагани от журналистите. 

Link to comment
Share on other sites

Кое "всичко" да проверим? :) Къде? Нали уж и информацията в СЗО била манипулирана и грешна. Някакъв "вирусолог" го беше казал.

За всеки вирусолог, който излезе да направи гръмко изказване, ще се появи друг, който да направи още по-гръмко изказване срещу него.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

За кое е късно?

В смисъл,  че акаунт си имам и инвестиции в него, та няма да седна да пререгистрирам през България:)

А и съм данъчен резидент в Чехия.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, netrootbg said:

Аааа... вирусите не се лекуват с антибиотици... :wtf:

 

 

Личи си, че нямаш дете. Да, вирусите не се лекуват с антибиотици, бактериалната инфекция и подобно се лекува с тях. Всяко детско ДжиПи знае, че при  вирус антибиотик не помага, само тровиш организма и нищо повече

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

Кое "всичко" да проверим? :) Къде? Нали уж и информацията в СЗО била манипулирана и грешна. Някакъв "вирусолог" го беше казал.

За всеки вирусолог, който излезе да направи гръмко изказване, ще се появи друг, който да направи още по-гръмко изказване срещу него.

Виж сега, аз само докладвам какво дадоха преди малко по телевизията - който смята като по-горе обобщеното от мен - да си пусне запис на Лице в Лице от днес, 10.04.2020 год.

Не съм наясно дали информацията с СЗО е проверена, попринцип те са източника на всичко, така че се предполага там да са най-точните данни.

В днешно време каквото и да кажеш, винаги ще има някой с по-твърда глава от теб.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vikktorpenchev said:

Виж сега, аз само докладвам какво дадоха преди малко по телевизията - който смята като по-горе обобщеното от мен - да си пусне запис на Лице в Лице от днес, 10.04.2020 год.

Не съм наясно дали информацията с СЗО е проверена, попринцип те са източника на всичко, така че се предполага там да са най-точните данни.

В днешно време каквото и да кажеш, винаги ще има някой с по-твърда глава от теб.

 

Всичките си плюят в устите, като са стигнали до комични нива. Чета си цифрите, седя си у нас и това е.

Надявам се да махнат ограниченията скоро, защото започвам да губя форма, пък вкъщи не мога да се мотивирам да тренирам. И косата ми започва да излиза извън контрол.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jozo said:

 

Личи си, че нямаш дете. Да, вирусите не се лекуват с антибиотици, бактериалната инфекция и подобно се лекува с тях. Всяко детско ДжиПи знае, че при  вирус антибиотик не помага, само тровиш организма и нищо повече

+1 и нашето ДжиПи казва същото.

Link to comment
Share on other sites

Той всеки си чете числата, както дявол чете евангелието...

 

Днес генерала вика, у нас се шматкали по улиците, в Европа било пустош. Ми не го знам каква телевизия гледа, ето една снимка от преди малко в Холандия, град Хага... Още някой да каже колко сме недисциплинирани?

FB_IMG_1586537280545.jpg

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jozo said:

 

Личи си, че нямаш дете. Да, вирусите не се лекуват с антибиотици, бактериалната инфекция и подобно се лекува с тях. Всяко детско ДжиПи знае, че при  вирус антибиотик не помага, само тровиш организма и нищо повече

Нали точно това казвам и аз.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Аааа... вирусите не се лекуват с антибиотици... :wtf:

 

Един пример да ти дам. Испанският грип атакува най - здравите хора. Колкото по - здрав и здрава имунна система, толкова по - зле.

 

Естествено, че не се лекуват, но бактериална инфекция, причинена от вируса, се лекува с антибиотик - това съм и написал. Че бактериалната инфекция, която предизвиква тоя вирус, не се поддава на никакво лечение с антибиотик.

 

Той и Жоро го е обяснил де.

 

Като цяло не съм фен на антибиотиците, но понякога се налага.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, jozo said:

Той всеки си чете числата, както дявол чете евангелието...

 

Днес генерала вика, у нас се шматкали по улиците, в Европа било пустош. Ми не го знам каква телевизия гледа, ето една снимка от преди малко в Холандия, град Хага... Още някой да каже колко сме недисциплинирани?

FB_IMG_1586537280545.jpg

 

В Нидерландия нямат като нашите ограничения. Техните са само препоръчителни.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

 

В Нидерландия нямат като нашите ограничения. Техните са само препоръчителни.

 Тук следва логичния въпрос, що те при 23000 случая и 115 починали днес препоръчват, а ние с 600 и няколко и 20-на починали сме навряни в миша дупка? Очевидно не са толкова дисциплинирани, колкото някой ги изкарва..

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jozo said:

 Тук следва логичния въпрос, що те при 23000 случая и 115 починали днес препоръчват, а ние с 600 и няколко и 20-на починали сме навряни в миша дупка? Очевидно не са толкова дисциплинирани, колкото някой ги изкарва..

 

Кой е изкарал специално Нидерландците дисциплинирани?
В началото започнаха със "стаден имунитет", но после видяха, че няма да стане и взеха по-строги мерки. Затова и цифрите им са по-големи. Ако и ние бяхме почнали така, много вероятно и ние щяхме да ги гоним по цифри.

 

В САЩ законодателството е по щати. Има 2 щата, които са представителна извадка на ефекта от социалното дистанциране. Тенеси и Кентъки. Едните започват социалното дистанциране в началото на месец Март, а другите на 31-ви Март.

 

Ето графиката:

 

No photo description available.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

 

Кой е изкарал специално Нидерландците дисциплинирани?
 

 

 

 

Как кой, генерала, хей сега пак се жалвал по БНТ, че сме били по улиците, а цяла Европа била празна.... Нима Холандия и те не са Европейци? Ся остана и Германците да не са и направо се чудя как да се метна от някъде. Хей сега един приятел във Фейса в Дюселдорф, писа че спокойно се разхождат ако не са на групи и наблъскани един в друг, ама не, там улиците са пусти....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Ами то и тук е позволено да се разхождаш ако не си на групи и не си наблъскан един в друг.

 

Доколкото е казал, ще предлага да не е разрешено и пак да върнат задължението за маските. С оправяне на времето сме станали много смели.... Бих казал, щаба имаха късмет, че времето много дълго се запази лошо, сега си е съвсем нормално да става по-топличко и хората да искат да излизат.

Link to comment
Share on other sites

С каква цел са тия по-строги ограничения, при положение, че цифрата на болните, не се повишава? Надали някой може да ми отговори..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

С каква цел са тия по-строги ограничения, при положение, че цифрата на болните, не се повишава? Надали някой може да ми отговори..

В Бг просто не се правят много тестове. За това бройката на заразените е ниска. Виж от колко време говорят, че щели да направят 1000 теста в Банско и нищо. Тепърва другата седмица щели да ги получат. По брой тестове спрямо 1 милион души население, сме на едно от последните места в Европа. Даже не знам дали не сме на последното.

Link to comment
Share on other sites

Ако хората не се разболяват достатъчно, че да се наложи да отидат в болница и да бъдат хоспитализирани, има ли значение каква е бройката? Това е само една статистика в крайна сметка. Ако бяхме толкова болни, колкото са в Ню Йорк в момента, с или без тестове - щеше да се разбере.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем спокойно може да умножите вирусоносителите (в това число болни, здрави и т.н.) по 10....и не само в България... 

А по-строгите мерки са именно заради хубавото време и "малката" цифра констатирани заразени... С идеята да се стресне народа, щото сега ако тръгне, ще стане трагично.... 

Link to comment
Share on other sites

Ню Йорк е може би най - глобалния град в света. Не можеш да сравняваш там колко хора преминават през него, че и от колко различни дестинации. Да не говорим колко близък контакт имат хората там.

Link to comment
Share on other sites

Какво толкова трагично ще стане, понеже аз още не мога да вдяна? Бог да ги прости, тези които починаха у нас, ама аз не видях един дето да е бил здрав и вируса да го е довършил... То диабет, астма, хипертония, бъбречна недостатъчност, рак на белия дроб, та и дори човек с черепно-мозъчна травма го изкараха починал от короната........ Не че нещо, ама с тея заболявания и настинката е с "невиждана" ярост.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Ню Йорк е може би най - глобалния град в света. Не можеш да сравняваш там колко хора преминават през него, че и от колко различни дестинации. Да не говорим колко близък контакт имат хората там.

 

В Европейските градове хората също имат близък контакт. В този аспект, нашите градове се различават от Ню Йорк, основно по мащаб. Колкото и да умножаваш обаче, пак няма да направиш 170 000 заразени. Толкова са в Ню Йорк (щат). 90 000 от тях в Ню Йорк (град). Без значение колко хора са минали от там и от къде са дошли. Освен това, границите им отдавна са затворени. Границите на много други страни - също.

 

Идеята на сравнението ми беше, че ако има болни, те ще стигнат до болницата, без значение дали са тествани или не. Използвах Ню Йорк, защото е най-ясен пример и е един единствен град.

Щом в болниците няма хора - значи няма болни. Повишаването на тестваните хора може да повиши броя на хората с вируса в статистиката (или такива, които са го прекарали), което от своя страна ще понижи процентите на смъртност. Ако аз сега съм болен, има ли значение дали съм в статистиката, щом нямам нужда от болнично лечение и си седя вкъщи?

 

А и както каза Магданозчо, цифрите на всички са в пъти по-ниски от обявеното, включително и на Китай (особено техните). Като изключим може би Сингапур, Тайван и Южна Корея, където са правени масови тестове.

Според източници, Китайците имат към 45 000 - 50 000 човека умрели само в Ухан. При обявени 8 000. Малко Чернобил хава..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...