Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 minute ago, XMD said:

Колко ще продължат да водят и бият, след като им се случи и преживеят двойно от същото? 
И не, не е било винаги така.  Око за две, зъб за чене! Кара те да се замислиш, ще издевателстваш ли над някой, ако знаеш че те чака след това двойно от същото.

Ся тия нищо няма да им се случи, даже добиват още повече популярност.

 

Ами, трудно ми е да ти кажа. Познавах доста насилници през тийн годините си. Нито един от тях не е бил воден някъде и/или бит.  Напротив. Бяха толерирани и гледани със страх от по-кротките хорица, защото бяха част от голяма група хора. Правеха си каквото си искаха, тормозеха си който си решат, а резултатът е в новините сега. Случващото се сега е продукт на това, което се случваше преди 20 години.

Не знам в какви групировки си членувал ти и как сте раздавали правосъдие, но в моето обкръжение беше така. Насилниците оставаха безнаказани.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мнем, сега шси говорим за сапунчето за драпане на топки на Дядо Мраз…

Абе, тоз Николай какви ги върши, някой знае ли? Дали си е намерил перфектното бюро и фотьойл….:lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко месеца ми писа, че си е намерил перфектни слушалки. За бюрото не е споменал нищо. :D Беше идвал да тества моя стол, но не му хареса.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Мнем, сега шси говорим за сапунчето за драпане на топки на Дядо Мраз…

Абе, тоз Николай какви ги върши, някой знае ли? Дали си е намерил перфектното бюро и фотьойл….:lol:


Едва ли - не съществува нещо на тая планета, което да отговаря на 100% на изискванията на Ники! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, w00x said:

 

Ами, трудно ми е да ти кажа. Познавах доста насилници през тийн годините си. Нито един от тях не е бил воден някъде и/или бит.  Напротив. Бяха толерирани и гледани със страх от по-кротките хорица, защото бяха част от голяма група хора. Правеха си каквото си искаха, тормозеха си който си решат, а резултатът е в новините сега. Случващото се сега е продукт на това, което се случваше преди 20 години.

Не знам в какви групировки си членувал ти и как сте раздавали правосъдие, но в моето обкръжение беше така. Насилниците оставаха безнаказани.

Продължавам с клишетата - всеки батко си има батко… 

А и кротките хорица си имат праг на търпимост, в твоето обкръжение явно е бил много висок. 
Били са ме, преджобвалиса ме ежедневно, маратонките са ми сваляли, на всички след това им е било върнато многократно.

Каква голяма група и какъв страх? 
Направи го да пикае кръв 3 дни, пък после да го видим колко е смел. 


 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

Преди няколко месеца ми писа, че си е намерил перфектни слушалки. За бюрото не е споменал нищо. :D Беше идвал да тества моя стол, но не му хареса.

Типично… Какво е взел, може и ние да ги харесаме…:)

49 minutes ago, RaptoR said:


Едва ли - не съществува нещо на тая планета, което да отговаря на 100% на изискванията на Ники! :rofl:

Мдам, няма две мнения по въпроса…:lol:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, XMD said:

Продължавам с клишетата - всеки батко си има батко… 

А и кротките хорица си имат праг на търпимост, в твоето обкръжение явно е бил много висок. 
Били са ме, преджобвалиса ме ежедневно, маратонките са ми сваляли, на всички след това им е било върнато многократно.

Каква голяма група и какъв страх? 
Направи го да пикае кръв 3 дни, пък после да го видим колко е смел. 


 

Евала. Три уискита от мен. На скоро разбрах, че някой закача щерката. Ама не ми дават да давам съвети защото моментално казах да търси дебел клон и да се цели в главата с цел осакатяване... Аз ще ида в училището с удоволствие после 

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 10:29 AM, gado said:

Та до тук по въпроса с американската филантропия.

 

Бях сигурен, че изпускам нещо, защото не беше свързано с ВСВ, но си спомних...

Горещо препоръчвам да се поинтересуваш за Щатския "Закон за помощ на гладуваща Европа" (European Famine Relief bill), приет в началото на 1919-а, както и за дейността на създадената тогава American Relief Administration, ARA от 1919 до 1923 г.

...и после пак коментирай американската филантропия.

Link to comment
Share on other sites

Мамицата му, много съм добър :D

 

Которе или някой, който го раздава petrol head... Познат ли му е този участък и от къде? 

 

Асето Корса е най-уникалната игра излизала някога, а е вече на 10 години. Айрейсинг с техните абонаментни планове да се шибат напреки. 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, kotora said:

 

Spoiler

Няма налично описание на снимката.

 

Може да бъде изображение с 1 човек

 

 

Да, бе...
Много такива изрази идват от турцизми. Виж превода от турски на göt и се сещай какъв е смисълът на израза :lol:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DON_CHEFO said:

Мамицата му, много съм добър :D

 

Которе или някой, който го раздава petrol head... Познат ли му е този участък и от къде? 

 

Асето Корса е най-уникалната игра излизала някога, а е вече на 10 години. Айрейсинг с техните абонаментни планове да се шибат напреки.

Чефо, с какъв комплект волан и педали точно я играеш?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Чефо, с какъв комплект волан и педали точно я играеш?

Тръстмастър T300RS GT. Това е версията с 3те педала. Може да слагаш други волани или педали ако искаш. Дооооста по-евтино е Фанатек. В моя случай Фанатек не си заслужават парите защото нямам време нито правя пари от това. 

 

Сега погледнах цените... Някви зли духове ли са обладали всички пазари. 420 долара с такси платих за моя волан... Тия им искат по 800, 1000 в ибей. Ебах го. Обаче сега пак се замислих за load cell спирачка да го еба :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Викаш, да не игра е игри. Като иска рали - да си купи Нисан и да се праска из пътищата, щото иначе не е реално.

Екстра "логика"

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, chasti said:

Нисанът нали е с ръчка/ лост? И то десен волан.

Губи се реализмът с тоя Тръстмастър.

Нямам място на бюрото иначе не ми е проблем да закача H-шифтър. Но скоростите ги сменям ръчно със съединител, а на сваляне на предавки щипвам газта.... Като не може в реалността поне на симулатора може да съм карач. 

 

След като ни мине сезона ще сменя педалите и ще опитам да намеря място за ръчни скорости 

2 hours ago, mIRCata said:

Викаш, да не игра е игри. Като иска рали - да си купи Нисан и да се праска из пътищата, щото иначе не е реално.

Екстра "логика"

Сим рейсинга в последно време е лудница, а ако имаш възможност спокойно може да похарчиш 100 бона за риг 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Всъщност логиката от написаното от мен е точно на обратно. Ако някой има претенции, те трябва да са към държавата която определя правилата.  Не са виновни хората. Ако влезна с Ферари в България като бежанец и ми дадат 2К лева като "welcome package" (просто за визуализиране) - очевидно ми се полагат, ще си ги взема и ще продължа напред.

 

Аз не я плюя за циганите.

Как реши, че е само със статии и цитати? Много ми е интересно

 

И ти ли :) А доматите ги ядем с колците :)

Ама как си ги фантазирате :)

 

 

И аз. Аз нямам нищо против това обаче. Съжалявам, че не съм станал такъв ама истински. Щях да бачкам по 40 часа вместо по 60. Кой в ай-ти света в западна Европа и САЩ взима под 100 бона заплата (без значение от валутата)? Колко от ковидските дни ги изкара в офиса? Аз нула. Дори шефа ми го лепна ковида докато му отговарях за близо 10 милионната къща дето строихме. Че и на жената го лепнах. Аз го минах леко, но тя малко ме стресна за ден, два. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Това копченатискачите са ебати трагедията... 

Ти като счупил поне 3 клавиатура само във форума с близо 40К поста, спокойно може да те пишем професионален коптенатискач. Натискаш ги тия копчета повече от хора дето си вадят храната с това.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Ти като счупил поне 3 клавиатура само във форума с близо 40К поста, спокойно може да те пишем професионален коптенатискач. Натискаш ги тия копчета повече от хора дето си вадят храната с това.


Ярко доказателство на казаното от мен... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DON_CHEFO said:

Кой в ай-ти света в западна Европа и САЩ взима под 100 бона заплата (без значение от валутата)

От първите линкове в гугъл: Да не кажеш, харесал си само някви с ниски. И да кажа, че в Бг оутсорсинга върви, щото често им идва по-евтино от тия цифри в статиите.

Големите програмистки заплати са в Калифорния покрай SF и големите компанни там, ма там пък с наемите и цените пак е зор доколкото чета.

https://codesubmit.io/blog/software-engineer-salary-by-country/

https://www.spiceworks.com/tech/it-careers-skills/articles/tech-salaries-why-techies-feel-underpaid/

https://techpays.eu/europe/netherlands

https://blog.vanhack.com/blog/the-average-software-developer-salary-in-europe/

 

Та да ти отговоря на въпроса - почти всички без шефове и разни по-специални позиции с повечко стаж. Естествено варира според компанията и държавата, но средно положението е такова.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Миро, ти направо ни разплака. Хайде се га кажи колко е твоята заплата, Никола да каже неговата, Пешо неговата, някои други ги знаем, накрая и Момчил Билборда да каже неговата за капак. Пичове, вие верно живеете в някакъв друг копченатискачески свят бе! Изкара ги колегите си, че взимат колкото един общак на строеж!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ма разбира се, написали статистики от 100 места и Виден не вярва. Нарочно дадох много, както казах първите линкове в gоogle, не съм пресявал. Айде дай ти твойте източници, щом не вярваш. Или само сте чували.

 

Или пак ще пееш старта песен - ето ти данни. - Това не е вярно, ама няма да дам факти. Но е както казвам.

 

До колкото знам, няма възрастово ограничение кога може някой да почне да се занимава с програмиране. И няма наложено наказание да се пробвате. Все пак е чудно - цял ден седене и висене във фейса и хоп 6 цифри.

Какво ви пречи и спира? Имам колежка, която на 30 е сменила професията. Имам колега, който е почнал по-дърт от колкото съм аз сега - и се справя отлично, води ни екипа за мобилните.

Пълно е и с възможности за freelancer-и - така ще може да работите вечер, докато придобиете опит да ви вземат някъде на постоянна работа. Давайте!!!!

 

Много обичам гледането в чужди паници. Без да питате какво струва тая паница да е такава. Що не питаш Момчил тая заплата дали му я дават за хубавите очи или причините са по-различни? Цял ден на плажа е лежал и шефа боц вземи тия кинти.

Само да кажа за пишман желаещите да стават "коптенатискачи" - ако искате да напредвате и да взимате "яките" кинти - цял живот четене. Нон стоп. Вместо господари, ергени, капки - сядаш, почваш - 1,2,3. Няма да навлизам в подробности. Оставям ви възможността сами да откриете за какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...