Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

9 hours ago, DON_CHEFO said:

И аз. Аз нямам нищо против това обаче. Съжалявам, че не съм станал такъв ама истински. Щях да бачкам по 40 часа вместо по 60. Кой в ай-ти света в западна Европа и САЩ взима под 100 бона заплата (без значение от валутата)? Колко от ковидските дни ги изкара в офиса? Аз нула. Дори шефа ми го лепна ковида докато му отговарях за близо 10 милионната къща дето строихме. Че и на жената го лепнах. Аз го минах леко, но тя малко ме стресна за ден, два. 

Чакай сега, какво общо има всичко това с "виждането" на света само през туитове и т.н.?  Или поне към това недоволствах. 

Да кажем, че 0 и че сега също са 0 дни в офиса, освен ако нямаме доставчик или колеги посещаващи ни. Но както е в мой интерес/удобство да си работя от вкъщи, така и фирмата си прави сметките и затваря офиси където може. Без да пита дали няма хора за които не е удобно да работят от вкъщи - малки деца, липсва на удобно пространство и т.н.. През целият ковид имахме хора ходещи в "затвореният" ни офис, защото за тях беше по-комфортно да са там. 

Конкретно за твоите 60 часа в Щатите, знаеш че проблема е с държавата в която си. Там и други професии правят дълги часове, включително и в IT когато се налага. Докато в Европа има закони които ги ограничават. При нас, ако подминеш 100 или 150 часа overtime в годината, трябва да се подпишеш, че си съгласен да минеш границата. След това има втора граница и след това е незаконно да работиш извънредно, дори да си съгласен. Но това е повече проблем на държавите, и ти си в другата крайност. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, mIRCata said:

Ма разбира се, написали статистики от 100 места и Виден не вярва. Нарочно дадох много, както казах първите линкове в gоogle, не съм пресявал. Айде дай ти твойте източници, щом не вярваш. Или само сте чували.


Та не разбрах колко ти е заплатата, Слакър! И повтарям - според тия "статистики" ти изкара копченатискачите на нивото на общаците по строежите - с това наясно ли си??? Нещо някак хич не ми се връзва! И не - на мен лично грам не ми пука за чуждите паници, аз просто отразявам това, което виждам. При това положение дето се опитваш да ни вмениш язък ти дето си развил вакли хемороиди и си ослепял пред три монитора, след като някой с основно взима същите пари, докато прави бицпеси :rofl:

ЕДИТ: Ясене, пак не разбра какво ти казват... :laughing1:

ЕДИТ 2 : От друга страна като се замислиш - откога 100к долара са лоша заплата? Стига да не ти взимат половината след това разбира се :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Та не разбрах колко ти е заплатата, Слакър

Няма и да разбереш. Подписал съм 2 педи документи срещу това. Това да не са ти wartunder форумите, да изкарвам конфиденциална информация, че да си докажа тезата. Общаците не взимат малко. Циганите при брат ми на ден се сърдят на 100лв.

Link to comment
Share on other sites

Отново неща, които знам по-добре от тебе. Само не разбрах какво толкова има секретно в заплатата ти. ДА не би тотално да отебава глупавите стъкмистики? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Виден, друже, явно не знаеш… В момента сектор строителство в градове като Пловдив и София подминава 2к месечно. За електрото например се стига до 3,5-4к, ако ти се работи. Има хора в ИТ, които сънуват тея пари…

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Видене, аз си спазвам поетите ангажименти. Щом съм се подписал, спазвам. Ти ако процедираш по друг начин си е твой проблем и на хората с които имаш взаимоотношения. Още чакам информация за 6 цифрените заплати в западна Европа за нормални служители, щом не харесваш имформацията от Х различни източника, която представих.

Ит е професия като всяка друга. Просто повечето заети с нея в Бг работят за чужди фирми, а не за бг чорбаджии. И те плащат заплати, който спрямо държавата са високи, но все пак по-ниски, от което ще платят за същото в тяхните страни.  И са на светло, а не сиво/черно както тука са свикнали всякакви чорбаджии и тарикати каквито масово са "бизнесмените" в бг.

Масово не се търси развитие. Да увеличиш КПД на труда, да намалиш разходи и оптимизираш процеси, че да генерираш повече стойност за единица работа.

Отделно, че и да се прави, отново приходите отиват масово за панамери и джипове, но не и да се вдигне малко дохода на служителите които ти правят парите, щото 30г вече слушаме "като не ти харесва 10 чакат за твоето място". И накрая -ми то няма хщора, всички отидоха да работят в Германи и Испания. Защо ли?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mockingbird said:

Виден, друже, явно не знаеш… В момента сектор строителство в градове като Пловдив и София подминава 2к месечно. За електрото например се стига до 3,5-4к, ако ти се работи. Има хора в ИТ, които сънуват тея пари…


Не просто знам, а отлично знам. И ако има да работят на месечна заплата са балъци. Много повече си докарват иначе. В момента са се самозабравили тотално и чакам да дойде пак момента "бате, няма ли нещо работа" ама нещо се бави... 
Ако има хора в ИТ дето сънуват тия пари или са стажанти или тотални некадърници. Аз поне така си мисля. 

Миро, не те знам какво си подписвал, в цру ли си, в мосад ли си, ама тук никой не знае нито къде работиш, нито какво точно работиш. Но добре де - задръж великата тайна на твоята плата. Не ми е нужна точна цифра да се сетя. 

Link to comment
Share on other sites

Абе сладък, ти в БГ ИТ сектор колко мислиш че взимат?!? 10к? Парите са от 3 до 6 в масовия случай…. което покрива и парите на общака на строежа…. Пък лафчето за дай работа скоро няма да го бъде…. има адски много работа в момента и няма хора…а отделно всички така са си повЕрвАли, че пазара на труда в сектор строеж е пълна лудница…. Щом търсят 80-100 кинта за кв.м плочки….без материалите….

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mockingbird said:

Абе сладък, ти в БГ ИТ сектор колко мислиш че взимат?!? 10к? Парите са от 3 до 6 в масовия случай…. което покрива и парите на общака на строежа…. Пък лафчето за дай работа скоро няма да го бъде…. има адски много работа в момента и няма хора…а отделно всички така са си повЕрвАли, че пазара на труда в сектор строеж е пълна лудница…. Щом търсят 80-100 кинта за кв.м плочки….без материалите….


Три до шеС, а има и доста повече в немасовия случай малко ли ти се видят в сравнение с някои приказки по-назад или умножението ти окуця? Строителните са напред дотолкова, доколкото грам данъци не плащат и затова ме вбесява наглостта им напоследък. А като има тъпаци да им дават - що да не взимат? Нали се сещаш, че 80-100 на кв.м. ще дам, когато кутия цигари стане 30, може би, евентуално - демек на кукуво лято? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

Не казвам че са малко. Не са… Но не са и химерите с 5 цифрени суми…


Подозирам, че силно ме бъркаш с някого. Никакви 5 цифрени суми не визирам, но нека и да не ми се правят на клошари едва ли не, че е смешно. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


Та не разбрах колко ти е заплатата, Слакър! И повтарям - според тия "статистики" ти изкара копченатискачите на нивото на общаците по строежите - с това наясно ли си??? Нещо някак хич не ми се връзва! И не - на мен лично грам не ми пука за чуждите паници, аз просто отразявам това, което виждам. При това положение дето се опитваш да ни вмениш язък ти дето си развил вакли хемороиди и си ослепял пред три монитора, след като някой с основно взима същите пари, докато прави бицпеси :rofl:

ЕДИТ: Ясене, пак не разбра какво ти казват... :laughing1:

ЕДИТ 2 : От друга страна като се замислиш - откога 100к долара са лоша заплата? Стига да не ти взимат половината след това разбира се :laughing1:

В Калифорния 100 бона са нищо. Всеки ден се чудим как живеят обикновените хора там. 50 процента само в данъци не са твои. При мен са над 1/3та в данъци на 100 бона. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DON_CHEFO said:

В Калифорния 100 бона са нищо. Всеки ден се чудим как живеят обикновените хора там. 50 процента само в данъци не са твои. При мен са над 1/3та в данъци на 100 бона. 


То тва е камшика - данъците. Всъщност - чакай! На първо място - работата е чума и на второ - данъците са кражба! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, RaptoR said:


Подозирам, че силно ме бъркаш с някого. Никакви 5 цифрени суми не визирам, но нека и да не ми се правят на клошари едва ли не, че е смешно. 

Не мога те сбъркам бе младеж…. :bgrin:

Но да, факт е, че заплащането в сектора е добро.

Link to comment
Share on other sites

На следващите избори ще гласувам за този, който обещае да забрани пистовите мотори в градовете. Ако обещае и да беси за свалено гърне (без значение МПС-то) - доживот за него/нея ще гласувам!

 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mIRCata said:

Аз пък си сложих Freelancer HD mod и ще си цъкна малко


Къде тва??? Мога ли да го сложа връз настоящия? 
 

1 minute ago, Antares said:

На следващите избори ще гласувам за този, който обещае да забрани пистовите мотори в градовете. Ако обещае и да беси за свалено гърне (без значение МПС-то) - доживот за него/нея ще гласувам!


Честно казано пърделниците са по-поносими, стига да не ги напъва съответният тулуп. А пистовите колкото ги обичам, толкова са и тотални убийци и донори. Последно се уби управителят на офиса на А1 на В.Априлов - страхотно момче, невероятен пич, никакъв вид на хашлак и мотор-палячо и свърши на асеновградско в задницата на някакъв камион на 42. Остави две деца точно като моите... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

 


Не мен ми е ясно, че всеки сезон са нови донорите. Ама явно темповете на поява на нови такива е достатъчно голям, та все е пълно с пърдялници. Фуражките тотално са дигнали ръце, реално в момента единственото, което правят е таксиметрови услуги на мобилните камери, та донорите си карат с чувството за безнаказаност и безсмъртие. Та като гледам в града как хвърчат, не ме учудва, че си разпиляват телесните части под път и над път.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Къде тва??? Мога ли да го сложа връз настоящия?

МИ свалих си от замундата играта и после мода и сега играя на 2к

ето ти направо линка към мода, че не ми се рови в как стигнах - през клип в тубата, после търсачка, сайт и готово. Цъкам си

https://ams1.dl.dbolical.com/dl/2022/08/27/FreelancerHDSetup_v0_6.exe?st=e3ewQe0pRat4B0i0tqiV-Q==&e=1681487980

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея. Аз тепърва свалих играта.

МИ запази си сейфовете и виж. То има доста за четене в инсталатора. Иначе потърсих freelancer game hd и отворих един клип в тубата и от там сайта и мода и те така

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Миро, ти направо ни разплака. Хайде се га кажи колко е твоята заплата, Никола да каже неговата, Пешо неговата, някои други ги знаем, накрая и Момчил Билборда да каже неговата за капак.

А сапунче за топки не искаш ли, Мисир? :effemine3: :lol:

Между другото, и на мен нещо ми се виждат занижени данните за САЩ и Канада. При нас посмъртно не можеш да назначиш софтуерен инженер за $60 хиляди, направо ще ти се изсмеят. Верно, че при мен са основно архитекти, но едвам успях да намеря подходящ човек на джуниър позиция за много повече над тази сума. За Силициевата долина за $110 хиляди сигурно само чистач може би евентуално в момента. Едва ли някой ще ти обърне внимание ако не започваш с оферта от $150 хиляди.

Link to comment
Share on other sites

Аз да дам и моите 5 стинки по темата за "копченатисте". Наистина никога не е късно, ей на аз влезнах в тая сфера на 36 години, не щото ми е много кеф или програмирането е много яко, а за пари естествено. Бачках квалифицирана работа със заплата на охрана сигурно. Едно време съм си мислил, гледай ги тия "копечнатискачите" цял ден се моткат и после взимат пачките. Ся като излезна от офиса, съм все едно са ме налагали с тояги. Със земеделие, строитество и какво ли не съм се занимавал, толкова уморен не съм бил....  Хубави пари дават ама и натоварването е много, още повече за мен като съм "junior" и много от нещата трябва да ги уча в движение. Сигурно като навлезна в работата ще е по-леко, ама ся главата ми пуши. То това е сигурно щото съм изтървал времето, ама като толкова ми е бил акъла да се занимавам с друго. За момента обаче ми харесва, въпреки натоварването. Та вече не бих съдил, колко е "лесно" пък парите с кофа ти ги изкливат. Ако се сменят нещата, винаги мога да се върна на обратно, за момента обаче не виждам защо да го правя.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Godfather said:

А сапунче за топки не искаш ли, Мисир? :effemine3: :lol:

Между другото, и на мен нещо ми се виждат занижени данните за САЩ и Канада. При нас посмъртно не можеш да назначиш софтуерен инженер за $60 хиляди, направо ще ти се изсмеят. Верно, че при мен са основно архитекти, но едвам успях да намеря подходящ човек на джуниър позиция за много повече над тази сума. За Силициевата долина за $110 хиляди сигурно само чистач може би евентуално в момента. Едва ли някой ще ти обърне внимание ако не започваш с оферта от $150 хиляди.

Не съм гледал линка, но и тука няма кой да започне за толкова пари в ай-ти-то. 60 бона за програмист? Няма шанс. Майстор зидар прави 50 долара на час по 10 часа на ден (няма такова животно 8 часа) 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Сигурно като навлезна в работата ще е по-леко, ама ся главата ми пуши. 


Не искам да те плаша, но не. Колкото повече навлизаш в работата и съответно колкото по-добър ставаш - толкова по-гадни и зачукани и закучени проекти ще получаваш. Отделно и очакванията към теб ще растат, сроковете ще стават все по-"тесни", като почнеш да ставаш машина - ще трябва да балансираш собствените си проекти с това да помагаш на новите, та... 

Иначе това за умората - колкото и да го обясняваш - никой не те слуша и всеки ти гледа в портфейла.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...