Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

АХАХАХАХАХ то е ясно, че тя ще се дърпа - утре децата ще вденат кво става и ще е неловко - от една страна мильоните, от друга пишата кожа в нета... :rofl:

ЕДИТ: Пеше, тва ми прозвуча като кани даназирева :laughing1:

ЕДИТ 2: Абе, Стефче, КОЙ по дяволите е казал, че трябва да е твойта жена, батьовата! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Antares said:

Ще цитирам Кани Козарева - "не пипайте работата от вкъщи - ще настане хаос!"

Че то струва пари :laughing:

Гледах сметките за някои от офисите ни, на база посещаемост и т.н.. .. цената на човек, да имаме офис, удряше 8К евро на месец, на някои места :laughing:

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DON_CHEFO said:

Кво ви стана с ваксите? Жужат ли ви ушаците... Недай Боже усложнения да има някви 

 

Те жужащите ушаци не са от ваксината, да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Пеше, тва ми прозвуча като кани даназирева :laughing1:


Балия как ѝ беше името, оная фея, дето прескача от партия в партия, дето призова да не пипаме организираната престъпност...

На мен ушите ми пищят откакто се помня, ама след всичките бустерни дози - вече пищят в си бемол.

Link to comment
Share on other sites

Ми БАШ кани даназирева а.к.а здравка от Комина! :rofl:
Мани и мен вълната от вирусен отит ме порази и май ще си остане за постоянно положението ми - вече втори месец. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


От тия "резултати" няма и 5% истина. ТОТАЛНА помия 95% и нагоре. 

Поплачи си, Мисире, поплачи си. Може и да ти мине. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Godfather said:

Поплачи си, Мисире, поплачи си. Може и да ти мине. :lol: :rofl:


Да плача за какво бе, мисир?!?! За какво да плача??? Ти си станал такава сдухня, че Байдън е повече в час от тебе :rofl:

ЕДИТ: Аз ся се чудя на Момчил Билборда ли да вярвам, на Илон ли (който очевидно е чеТРИхилядник по ибрикчийска логика :D)... Скоро още много такива ще покажа да начукам канчетата с черпака... :laughing1:

332189563_625184396088313_49963313956929

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

Че то струва пари :laughing:

Гледах сметките за някои от офисите ни, на база посещаемост и т.н.. .. цената на човек, да имаме офис, удряше 8К евро на месец, на някои места :laughing:

То щот щи спра договора ако си подписал за 10, 15 години период. Ако искаш идвай... Ако искаш се снимай пред входната врата - рентата на първо число да капе. Даже по-добре да ви няма. По-малко боклук ще има за чистене после 

8 hours ago, RaptoR said:

АХАХАХАХАХ то е ясно, че тя ще се дърпа - утре децата ще вденат кво става и ще е неловко - от една страна мильоните, от друга пишата кожа в нета... :rofl:

ЕДИТ: Пеше, тва ми прозвуча като кани даназирева :laughing1:

ЕДИТ 2: Абе, Стефче, КОЙ по дяволите е казал, че трябва да е твойта жена, батьовата! 

Бях набелязал едни близначки ама нито те имаха интерес (нищо, че си махнах пръстена), нито жената беше в екстаз :D

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:

От тия "резултати" няма и 5% истина. ТОТАЛНА помия 95% и нагоре. 

 

Добре. Съгласен... Твоето магаре е по-мъжко.
И затова коригираме "резултатите" до 4.99% (по-малко е от 5%) и получаваме:

  • почти 170 хиляди 8483 изтрепани орки
  • над 3500 174 унищожени или пленени танка
  • почти 7000 349 унищожени или пленени бронирани машини
  • над 2600 129 унищожени артилерийски установки
  • над 300 15 унищожени бойни самолети
  • почти толкова 15 унищожени бойни въртолети
  • над 2200 110 унищожени дрона
  • над 900 45 унищожени крилати ракети (за тия дето са ударили безсмислени цели не става въпрос изобщо)
  • 18 1 унищожени бойни единици от Черноморския флот - включително ФЛАГМАНА "Масква".
  • над 5500 274 унищожени бойни превозни средства

Излиза, че Русия би трябвало да разполага с почти половин милионна армия в Украйна (200к първоначално + 300к мобилизирани), почти непокътната техника и затова смело и решително отстъпваше територии.

 

Изводът, който се натрапва е, че или си нямаш хал хабер от числа и техния смисъл, или напълно съзнателно плещиш абсолютни глупости.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DON_CHEFO said:

То щот щи спра договора ако си подписал за 10, 15 години период. Ако искаш идвай... Ако искаш се снимай пред входната врата - рентата на първо число да капе. Даже по-добре да ви няма. По-малко боклук ще има за чистене после 

Това е ясно, но годините минават, а осъзнаването на цифрите е важна първа стъпка. Разговора се променя след това. Та от началото на Ковид минаха 3 години вече. И реално успяхме да затворим доста офиси, или да събрентнем. На някои места минаваме напълно ремуут, на други намираме по-малки офиси, на трети си оставаме. Според нуждите е. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Добре. Съгласен... Твоето магаре е по-мъжко.


Пламене, ти верно ли похаби време да правиш подобни сметки?!?!?!? :Facepalm:
Кой ти каза пък, че тоя подход е правилен? А дали просто от всичките глупости само един ред горе-долу верен има и останалото е тотална стъкмистика за пред укропитеци, кълвящи на гола кука? Аз цифрите изобщо не ги коментирам, просто не им вярвам. Защото са лъжа. ЩЕ ти покажа едни други цифри, на които също не съм склонен да вярвам, но доста хора вярват в тях. Пак за тия дето се правят на улави да повторя - още след първия месец война не друг, а ВВС призна, че идващото от укрите като инфо е ОСЕМДЕСЕТ процента лъжа. За мен лично това реално означава 95% поне. Сега вярвам разбираш какво ти казвам. И не си губи времето с глупости. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Кой ти каза пък, че тоя подход е правилен?

 

Изразяваш се по начин, който не ми позволява да отсея 5-те процента истина, според теб. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

 

Изразяваш се по начин, който не ми позволява да отсея 5-те процента истина, според теб. 

Понеже цифрите ти не са истина и затова орките почнаха да вадят танкове произведени преди 60-70 години ;).

Link to comment
Share on other sites

Вие верно ли вярвате, че влизаш в някой сайт и гледаш статистика на загинали и унищожена техника?!? Както в Call of duty? Меко казано смешно ми звучи да се вярва на подобни твърдения

 

Първото правило по време на война е дезинформацията. Според мен много години след като приключи войната ще можем да работим с такива цифри каквито @plameni се опитва да цитира. В момента всичко е 100% пропаганда и жалко за хората, които не го осъзнават.

 

Толкова директна война между САЩ и Русия не е имало никога. 100 милиярда “помощ”. За мен изглежда логично конфликта да приключи когато американците врътнат кранчето и преместят войната с Русия на друга точка по земното кълбо(русия има да пази граници гьотере).

 

Войната в Украйна рано или късно ще приключи. И ми се иска да има толкова големи помощи и след нея. Примерно 100милярда за училища инфраструктура и всичко разрушено. Уви историята показва друго… 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sasshko said:

Вие верно ли вярвате, че влизаш в някой сайт и гледаш статистика на загинали и унищожена техника?!? Както в Call of duty? Меко казано смешно ми звучи да се вярва на подобни твърдения

 

Първото правило по време на война е дезинформацията. Според мен много години след като приключи войната ще можем да работим с такива цифри каквито @plameni се опитва да цитира. В момента всичко е 100% пропаганда и жалко за хората, които не го осъзнават.

 

Те недей да пишеш такива раЛти, че местната общественост ще те заклейми като ватенка и путинист. После ще ти навре безспорната истината от клипчета от twiter в лицето, след това ще ти затвори устата с информация от правилни сайтове, в които пишат журналисти дет са баш най-отпред на фронта и знаят всичко и го правят от чист алтруизъм без да вземат и една стинка грантове.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, charmock said:

 


То на практика и двете страни в тоя "спор" вадят данни и статистики от сходно достоверни източници :) Просто всеки си избира на кой да вярва на базата на това да му пасва на вярванията и до там с истината...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasshko said:

Вие верно ли вярвате, че влизаш в някой сайт и гледаш статистика на загинали и унищожена техника?!? Както в Call of duty? Меко казано смешно ми звучи да се вярва на подобни твърдения

 

 

Има независими сайтове, които броят повредените машини по снимки от фронта. Нека не забравяме, че живеем във времена, в които информацията е достъпна навсякъде. Докато разните медии могат да се контролират, други канали са много по-трудни, че дори невъзможни за цензура.
 

15 minutes ago, Antares said:


То на практика и двете страни в тоя "спор" вадят данни и статистики от сходно достоверни източници :) Просто всеки си избира на кой да вярва на базата на това да му пасва на вярванията и до там с истината...

 

Има видима разлика в начина, по който двете страни предават информацията.

 

Едните ти показват факти (били те и подбрани), без тенденциозни коментари, които да наклонят настроението на четящия. Може да намериш различни новини на същия портал, които представят положителна информация и за двете страни.

 

Другите са изпълнени с изкривена информация, мнението на автора, което ясно подкрепя една от гледните точки, а много често и коментар в духа на "няма да намерите тази информация на друго място, защото я крият от вас." Новините във въпросния портал или някакъв друг източник са ВИНАГИ в подкрепа на конкретната гледна точка. Генерализация, която знаем, че няма как да е вярна. Никой не е черен или бял.


Не е ли някак нормално автоматично да предпочетеш единия тип журналистика пред другия, според ценностите и разбиранията си?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Antares said:


То на практика и двете страни в тоя "спор" вадят данни и статистики от сходно достоверни източници :) Просто всеки си избира на кой да вярва на базата на това да му пасва на вярванията и до там с истината...

Абе принципно си прав само дето ние от другата на спора избягваме да постваме статистики, поне аз де.

7 minutes ago, w00x said:

 

Има независими сайтове, които броят повредените машини по снимки от фронта. Нека не забравяме, че живеем във времена, в които информацията е достъпна навсякъде. Докато разните медии могат да се контролират, други канали са много по-трудни, че дори невъзможни за цензура.
 

 

Има видима разлика в начина, по който двете страни предават информацията.

 

Едните ти показват факти (били те и подбрани), без тенденциозни коментари, които да наклонят настроението на четящия. Може да намериш различни новини на същия портал, които представят положителна информация и за двете страни.

 

Верно ли ве Ангеле, я кажи честно кои са тези независими сайтове???? А това за видимата разлика и тенденциозните коментари е простотия която не бях чел скоро в този форум.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Верно ли ве Ангеле, я кажи честно кои са тези независими сайтове???? А това за видимата разлика и тенденциозните коментари е простотия която не бях чел скоро в този форум.

 

Ами, това си е твое лично мнение. Аз виждам точно това. Ако виждаш нещо различно, може да ме опровергаеш.

Link to comment
Share on other sites

Всеки избира и на коя страна да вярва повече. На агресора или на жертвата?

Да не забравяме колко изговори едната страна преди началото на войната, обяснявайки със същата увереност, че всички очакващи война са еди какви си. 

А цифрите, имаме публичната информация и хора които отделят време за да водят статистика, знам че страната която е против всякакви СМИ много ги боли от това. 

Но също така можем да приложим някаква логика - това са публичните цифри, това са резултатите, това излиза като видеа .. връзва ли се картинката или не?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasshko said:

Вие верно ли вярвате, че влизаш в някой сайт и гледаш статистика на загинали и унищожена техника?!? Както в Call of duty? Меко казано смешно ми звучи да се вярва на подобни твърдения


Мани това ми и подскачат кат първолаци около бенгалски огън! Смях в залата! 
 

1 hour ago, charmock said:

Те недей да пишеш такива раЛти, че местната общественост ще те заклейми като ватенка и путинист. После ще ти навре безспорната истината от клипчета от twiter в лицето, след това ще ти затвори устата с информация от правилни сайтове, в които пишат журналисти дет са баш най-отпред на фронта и знаят всичко и го правят от чист алтруизъм без да вземат и една стинка грантове.


Абсолютно!!! Всеки път едно и също и с едни и също опорки от драг България и компания :rofl:
А журналист НА ФРОНТА няма НИТО ЕДИН - поне аз не съм видял до момента. Още една ясна индикация, че всичко е лъжа. Спомням си навремето как се отразяваше войната в Югославия - още една краварска свинщина - около журналистите се стреляше и си беше истинското бойно поле. Това едва ли ще го видим вече. Пък и никак не е удобно, нЪли! Друго си е монтажчета, колажчета, стъкмистики... 
 

1 hour ago, Antares said:


То на практика и двете страни в тоя "спор" вадят данни и статистики от сходно достоверни източници :) Просто всеки си избира на кой да вярва на базата на това да му пасва на вярванията и до там с истината...


Донякъде си прав, но и мен няма да ме видиш да давам измислени стъкмистики за жертви и машини. За пилоти фантоми, рисувани самолети и крадени кадри с такива, измислени "бойни полета" и прочее тъпашки театрота.

ЕДИТ: Ясене, лично аз не вярвам нито на единия, нито на другия. НО първият го хванаха в брутални и лъжи от ден едно и ГРАМ не му вярвам. А картинката е ясна - всичко е лъжа и измама. Имало хора... Кои са тия хора, чии са тия хора? Кой им плати ?!?!?  Сега ясна ли ти е картинката? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

А журналист НА ФРОНТА няма НИТО ЕДИН - поне аз не съм видял до момента.

trending the most interesting man in the world reaction lmfao lmao lauging dos equis,haha,lol,laughing,laugh,the most interesting man discover-rofl GIF

 

Ти си на фронта и не си видял нито един журналист до момента! Верно е, че очаквам по принцип всякакви мисирщини от теб, но в случая направо изпари със замах всичките си рекорди до момента. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ясене, лично аз не вярвам нито на единия, нито на другия. НО първият го хванаха в брутални и лъжи от ден едно и ГРАМ не му вярвам. А картинката е ясна - всичко е лъжа и измама. Имало хора... Кои са тия хора, чии са тия хора? Кой им плати ?!?!?  Сега ясна ли ти е картинката? 

Имаш видеа и снимки излизащи от къде ли не. Учудващо, че войници с камери и интернет, постват в интернет, нали? Организиране на публично достъпна информация. Не е нужно да си "нечии".

Но след това имаме и резултатите. Имаме и блогърите от другата страна (руската), които също споделят много и се оплакват от много.  Аз съм поствал такива примери от известни руски телеграм канали. 

От там нататък всеки си рисува картинката. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...