Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

54 minutes ago, sasshko said:


 Необяснимо е с думи, но някак всява неописуем страх да воюваш срещу такива хора...

Работи, виж как руските мужики се  наакаха срещу армия с еднорози:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, earache said:

По-конкретно заради антиваксърството покрай ковида.

То пък от своя страна, емпирично е доказано, че доста често върви ръка за ръка с русофилия. :rolleyes: Леко е иронично.

Стига толкова Интернет за днеска. Трудно се бие тая тъпотия 

Link to comment
Share on other sites

За малко да забравя: всичко това, докато живеят в общество, в което не са се заразили и умрели от нещо само заради високия вакс рейт в това общество в предишни ситуации. И най-естественото нещо от всички изброени - идеите им излизат от смартфоните им и се разпространяват по Интернет. :lol:

Верно ли не ги забелязвате тия тенденции, превърнали се вече в стереотипи?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Antares said:


Ами, ако имахме работеща държава - може би щеше да се усети и от обикновените хора. Аз, като обикновен човек усещам голям скок в цените на почти всичко. Дали е заради спекула, алчност или обективни причини - не знам, не разбирам от икономика и не мога да кажа. Знам само, че от началото на войната аз практически обеднявам.

Продължавам да не ти разбирам логиката. Инфлацията е навсякъде, ама не е ли по-добре в подобна ситуация да го има този стабилен износ, отколкото да го няма?

 

6 hours ago, sasshko said:

Едит: За който не познава цифрите $ 7 000 000 000 000 това е числото, което се напечата

Дай да видим къде ги видя тия преснонапечатани 7 трилиона за 2 години?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Godfather said:

Продължавам да не ти разбирам логиката. Инфлацията е навсякъде, ама не е ли по-добре в подобна ситуация да го има този стабилен износ, отколкото да го няма?

ок прав си

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2023 at 10:43 AM, Godfather said:

Защо мислиш, че сме губещи? Нашите оръжейни корпорации, които произвеждат боеприпаси и за двата типа оръжия, с които украинците разполагат (за разлика от западните, които произвеждат само техни си), не работят ли на три смени и едвам покривали поръчките, доколкото разбрах? Това не ми прилича много на губеща ситуация. :)


Ко каза, ко?!?! Мисирино, значи да продаваме смърт е ок??? Браво бе!!! Пак счупи тъпомера! Или викаш като е за краварската кауза винаги напред! С всички средства... Естествено че губим, месейки се в чужда каша! Набутват ми туристи на моя сметка, принуждават ме да купувам нещо, което не ми трябва и унищожават местните производители... Накратко СРАНЕ , СРАНЕ и още малко СРАНЕ! Ама от Канада не се вижда, нЪли. Па и да те прасне лопатата в лицето и свитки да ти изкара - пак няма да видиш. Ама като видиш дементния и се подмокряш... 

 

On 3/31/2023 at 10:54 AM, Antares said:

Под "ние" визирах обикновените хора.


Той е необикновен - мисирин с титла професор, не знам вече кой кретен му я е дал 
 

On 3/31/2023 at 10:54 AM, Godfather said:

То е ясно, че заради истинските продажници в държавата не можахме да изкараме максимума от всичко, но поне по отношение на военно-промишления ни комплекс в момента ситуацията е като да са ударени от джакпота и някак си това изобщо не го виждам като губеща позиция.

Защо? Военно-промишления ни комплекс в голяма степен е държавен, демек това директно влиза в бюджета.


Да изкараме максимум от какво бе, мисирин??? От средства за убиване? Тои е ясно кой е изкарал най-много - гебревци, емил и костадиновци и николай гиговци. Ти като гледам ще им духаш ако трепят руснаци... Момчиле, страшно много от голямото ми уважение към теб изгуби... Не знам дали ти пука, но е така.... Ти явно си готов да клакьорстваш на всеки урод и кретен само и просто ако е срещу Русия. Срамота! Всички знаем, че си брутално промит, но това е турбо излагация... 
 

On 3/31/2023 at 11:42 AM, Antares said:

Знам само, че от началото на войната аз практически обеднявам.


И много добре знаеш, ама понеже го и усещаш. Обеднял си последната година между 25 и 50% според кошницата ти. Понеже се сещам, че тя е домашно потребителска си в по-ниския процент. Не ни питай нас с по-различните кошници... 
И освен че войната се вмъкна силно в така или иначе идващата криза, то проблемите покрай нея дадоха повод на играчите да се посерат - спекулата връз инфлацията е кошмарна. И обърни внимание - това е предимно в България. Както винаги сме топ в говновозието. Поглеждаш примерно към Гърция и виждаш, че там не е и няма как да бъде така... 
Джокер - кашкавалът в зависимост от вида влиза по ЧУЖДИТЕ вериги на 10-14 лева за кило, излиза между 22 и 28 лева на тебе. Ко праим? В Гърция палят и трошат на мига като видят подобно нещо.  
 

On 3/31/2023 at 12:47 PM, earache said:

По-конкретно заради антиваксърството покрай ковида.

То пък от своя страна, емпирично е доказано, че доста често върви ръка за ръка с русофилия. :rolleyes: Леко е иронично.


Уникално тежко стабилна тъпотия! УОУ - по джендърмерийски.... Уредът се стопи. 
 

23 hours ago, ARPAnet said:

Работи, виж как руските мужики се  наакаха срещу армия с еднорози:lol:


В сънищата ти може би - гледай само да се не наденеш на некой еднорог докато клакьорстваш.... :rofl:
 

23 hours ago, DON_CHEFO said:

Стига толкова Интернет за днеска. Трудно се бие тая тъпотия 


Има го тоя момент....
 

17 hours ago, Godfather said:

Продължавам да не ти разбирам логиката. Инфлацията е навсякъде, ама не е ли по-добре в подобна ситуация да го има този стабилен износ, отколкото да го няма?

 

Дай да видим къде ги видя тия преснонапечатани 7 трилиона за 2 години?


Не, НИКОГА не е добре да се месиш в чужда война. Особено ако това те прави ЕБАНАТА страна.  Но кухопромивковци няма как да го разберат. Ние тука с Пешо го разбираме после - в магазина. 

И предвид че печатницата никога не е спирала, аз не само не бих се съмнявал в 7 трилиона, но бих предположил и повече.  

Link to comment
Share on other sites

Последно Путин ще взима ли нобелова награда за излекуването на Ковид или що? 

 

Кат заговорихте за инфлация - 200 кинта повече за храна на месец и гориво от 2.90 до 7 долара в пика.. Сега е тъънко - почти 5 кинта в предградията и доста над 5 в града. Шибаната медицинска полица, която да не дава господ да я ползва човек скочи 115 долара на месец . кор да ги убие и либерасти и путин и зеленски 

 

https://www.google.com/amp/s/www.nasdaq.com/articles/money-printing-and-inflation%3A-covid-cryptocurrencies-and-more%3famp

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


В сънищата ти може би - гледай само да се не наденеш на некой еднорог докато клакьорстваш.... :rofl:

Пф, за момент реших че Z-ките сте влезнали в Киев, а все още било Бахмут :laughing:

 

4 hours ago, DON_CHEFO said:

Сега е тъънко - почти 5 кинта в предградията

Все още май е по-евтин от нашия, няма да пускам сълза :laughing:

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

Пф, за момент реших че Z-ките сте влезнали в Киев, а все още било Бахмут :laughing:


Кои тва? Къде пак ни слагаш като нямаш какво да кажеш?
Жалки ставате вече с тия напъвания, които само водят до форОмна диария

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RaptoR said:


Кои тва? Къде пак ни слагаш като нямаш какво да кажеш?
Жалки ставате вече с тия напъвания, които само водят до форОмна диария

Z-ките, правилното място е :)

А за казването го казах,  руските мужики 8 месеца един Бахмут не могат да вземат от армията с гейове ;)

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Z-ките, правилното място е :)

А за казването го казах,  руските мужики 8 месеца един Бахмут не могат да вземат от армията с гейове ;)


Забавно е как си вярваш :lol:
Само да не стане пак да ги измъкват като лалугери и да хранят със супа :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ARPAnet said:

Пф, за момент реших че Z-ките сте влезнали в Киев, а все още било Бахмут :laughing:

 

Все още май е по-евтин от нашия, няма да пускам сълза :laughing:

 

И аз не се притеснявам от големи разходи.... Това, което ме яде са ниските приходи 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:


Забавно е как си вярваш :lol:
Само да не стане пак да ги измъкват като лалугери и да хранят със супа :laughing1:

То времето си минава,  резултатите ги виждаме, 401 дена а Киев си остава мечта :lol: 

А Бахмут, ами то обсадата на Сталинград се решава по-бързо :laughing1:

 

 

12 minutes ago, DON_CHEFO said:

И аз не се притеснявам от големи разходи.... Това, което ме яде са ниските приходи 

Хах, много добра позиция :)))))

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Ко каза, ко?!?! Мисирино, значи да продаваме смърт е ок??? Браво бе!!! Пак счупи тъпомера!

Тъпомера го трошиш ти и то както никога досега! Само изключително зомбиран Мисир може да сравнява помощта за вероломно нападната държава, която си брани хората и територията от унищожение срещу варварски нападатели, с "продаване на смърт". Когато през Втората световна война САЩ изпращаха хиляди оръжия и боеприпаси за СССР и това ли беше "продаване на смърт"? Защо не ги оставиха Хитлер да ги заличи? Няма все още измислен фейспалм, който да отрази в пълната си цялост уникалните простотии, които успя да сътвориш в няколко реда. Ако някой реши някой ден да напада България (което никак не е фантазия, щото любимите ти северноблатни варвари си мечтаят да направят Черно море тяхно вътрешно), тогава тези, които трябва да ни се притекат на помощ с оръжия и биеприпаси ще ги връщаме ли бе Мисирино? :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

mega ultra facepalm on Make a GIFPro Tools Flex Renaming Back To Ultimate - Avid Pro Audio Community

Link to comment
Share on other sites

Абе не искам да се заяждом. Ама ми хрумна тук една чуденка...

Абе къде бяха американците с тяхната помощ, когато Хитлер разпарчетоса и превзе Чехия? А къде бяха те, когато Хитлер и Сталин превзеха Полша? А къде бяха, когато Хитлер превзе Франция и Белгия.... До тогава за тях тази война си беше вътрешно европейски проблем, нали!?

И няма как да не ми просветне нещо наистина очеизвадно като извод...

Ами никоя от тези изброени държави не ги дели един проток от държавните гранници на САЩ. Та до тук по въпроса с американската филантропия. Разликата е, че тогава на тях доста имагинерната переспектива да имат за съсед територия, контролирана от Хитлер. Им е причинила леко парене под задниците. А в днешно време осъществяват широкомащабен износ на т.н. Демокрация по целия свят. Дестабилизират континенти и водят войни на десетки хиляди километри от собствената си територия. В името на защитата на ТЯХНИЯ начин на живот, Бог и.... както твърди мълвата - ресурсите.

 

П.п. А във възникването на настоящата каша, отново може да се проследи една не много тънка нишка, нашарена на чертички и звездички.

 

Link to comment
Share on other sites

Е това е проблема де, че такива като Хитлер, Сталин, Путин биват толерирани да си разиграват кончето прекалено дълго.

 

30 minutes ago, gado said:

 

П.п. А във възникването на настоящата каша, отново може да се проследи една не много тънка нишка, нашарена на чертички и звездички.

:laughing:

Единствено ако смяташ, че Русия има някакви права над съседите си. Но тогава, защо цитираш например Чехия по-горе ? :)

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gado said:

Абе къде бяха американците с тяхната помощ, когато Хитлер разпарчетоса и превзе Чехия? А къде бяха те, когато Хитлер и Сталин превзеха Полша? А къде бяха, когато Хитлер превзе Франция и Белгия.... До тогава за тях тази война си беше вътрешно европейски проблем, нали!?

Ам анджък де! Право в десетката! Нали и аз това обясням на онзи Мисир отгоре, който вика, щото не трябвало да се бъркаме в "чужди" войни. Е те същото са си плямпали и американците докато японците не им избомбиха Пърл Харбър. Затова си имат вече едно наум, за разлика от няоки задунайски мисири по нашите ширини. И докато за американците преди 41-ва вероятността за въвличане във войната е била доста мижава, то тази за нашето в момента директно си я пропагандират по северномонголските тв канали почти ежедневно.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gado said:

Абе не искам да се заяждом. Ама ми хрумна тук една чуденка...

Абе къде бяха американците с тяхната помощ, когато Хитлер разпарчетоса и превзе Чехия? А къде бяха те, когато Хитлер и Сталин превзеха Полша? А къде бяха, когато Хитлер превзе Франция и Белгия.... До тогава за тях тази война си беше вътрешно европейски проблем, нали!?

И няма как да не ми просветне нещо наистина очеизвадно като извод...

Ами никоя от тези изброени държави не ги дели един проток от държавните гранници на САЩ. Та до тук по въпроса с американската филантропия. Разликата е, че тогава на тях доста имагинерната переспектива да имат за съсед територия, контролирана от Хитлер. Им е причинила леко парене под задниците. А в днешно време осъществяват широкомащабен износ на т.н. Демокрация по целия свят. Дестабилизират континенти и водят войни на десетки хиляди километри от собствената си територия. В името на защитата на ТЯХНИЯ начин на живот, Бог и.... както твърди мълвата - ресурсите.

 

П.п. А във възникването на настоящата каша, отново може да се проследи една не много тънка нишка, нашарена на чертички и звездички.

 

И аз не искам да се заяждам, обаче къде са били французите, когато Хитлер разпарчетосва и превзема Чехия? Защо реакцията на французите при нападението над Полша е толкова мижава, а на Англия почти никаква, при положение, че трите страни даже са в съюз?

Чуденките ти имат много лесни обяснения, само да беше погледнал малко по-назад в историята. Другото наистина е заяждане.
Изолационизмът във външната политика на САЩ е всеизвестен още от края на 18-ти век, та чак до 30-те години на 20-ти век. Те и в Първата Световна се включват чак през 1917-а.

Липсата на глобални съюзи, а само на по две, три, четири държави е нещо нормално за тези години.

За разлика от ПСВ, по време на ВСВ този проблем е осъзнат и затова още през 1945-а се създава ООН, базирано на Декларация на Обединените нации от 1942-а, която пък се основава на Атлантическата харта от август 1941-а. После Съвет за сигурност през 1946-а, през 1949-а Нато, през 1955-а Варшавски договор и т.н.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tiktokero said:

Великобритания обявява война на Германия на 3 септември 1939.


...Франция също.

И после?
Колко месеца нищо не се случва?

Link to comment
Share on other sites

Чеченци, Куки, Тротинетки….  Аман от извращения….. Много ми липсват времената от ученическите и студентските години… Тия щяха да бъдат водени и бити през целия град и да свършат голи на Оризаре…. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XMD said:

Чеченци, Куки, Тротинетки….  Аман от извращения….. Много ми липсват времената от ученическите и студентските години… Тия щяха да бъдат водени и бити през целия град и да свършат голи на Оризаре…. 


Умря тая, приятелю, това бяха последните нормални години... Може би някъде след 2005 всичко се сгромоляса... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, XMD said:

Чеченци, Куки, Тротинетки….  Аман от извращения….. Много ми липсват времената от ученическите и студентските години… Тия щяха да бъдат водени и бити през целия град и да свършат голи на Оризаре…. 

 

Аз лично не виждам тогава какво различно щеше да се случи. Те щяха да са тези, които водят и бият през целия град, както винаги е било. 

Те въпросните още си живеят в средата на 2000-те. Нали точно това, което си описал ти, правят на клипчето? Тормоз над друг по свое усмотрение.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


Умря тая, приятелю, това бяха последните нормални години... Може би някъде след 2005 всичко се сгромоляса... 

Уви… Прав си, хубави времена бяха.

1 minute ago, w00x said:

 

Аз лично не виждам тогава какво различно щеше да се случи. Те щяха да са тези, които водят и бият през целия град, както винаги е било. 

Те въпросните още си живеят в средата на 2000-те. Нали точно това, което си описал ти, правят на клипчето? Тормоз над друг по свое усмотрение.

Колко ще продължат да водят и бият, след като им се случи и преживеят двойно от същото? 
И не, не е било винаги така.  Око за две, зъб за чене! Кара те да се замислиш, ще издевателстваш ли над някой, ако знаеш че те чака след това двойно от същото.

Ся тия нищо няма да им се случи, даже добиват още повече популярност.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...