Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, w00x said:

И този, който завива наляво, е последен.

Т.е ако съм дясно стоящ, но на ляво чакам?

 

И аз съм за дясностоящия, ама преди 30 минути един ме питаше, къв ми бил проблема, че му свиря и почна да ми развива теории, че улицата ми била вторстепенна пък той бил направо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това за наляво важи само ако сте един срещу друг, иначе десния си е с предимство във всички случаи.

 

В правилника няма такова нещо като второстепенни улици. До нас всеки ден се опитват да ме блъснат, понеже карали "успоредно на булеварда". Даже един ми вика блъсни ме, да видим кой е виновен. Ама аз знам, ти си виновен, защото аз съм от дясно ама не ми се разправя с глупости 

Link to comment
Share on other sites

Горе долу същото.

Миналата седмица една кака, която беше в моето положение - тя беше от дясно и аз спрях да я чакам, чак ми прави забележка с ръка, що не съм дал мигач. Явно мислеше, че ще завивам към нея, но понеже е тясно, я чакам да се махне. Посочих и дясната ми ръка, но се съмнявам, че ме разбра.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Посочих и дясната ми ръка, но се съмнявам, че ме разбра.

 

Ако си я посочил с лявата, в областта на сгъвката на лакътя, щеше да те разбере :lol:

Link to comment
Share on other sites

Из Кичука ли си карал някъде? Щото тука има вътрешни правила: на Т-образните кръстовища без допълнителни знаци с предимство е тоя дето е направо. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deus_pld said:

Из Кичука ли си карал някъде? Щото тука има вътрешни правила: на Т-образните кръстовища без допълнителни знаци с предимство е тоя дето е направо. 


ВИНАГИ намаляш все едно те чака СТОП! Туй разбира се ако уважаваш себе си и колата си 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

До нас всеки ден се опитват да ме блъснат...


Т'ва за дясностоящия имам чувството, че никой не го съобразява. Особено пък из нашия квартал. Кара се едно към гьотере, та понеже не ми се занимава с КАТ, застрахователи и тенекиджии - карам винаги все едно нямам предимство...

Link to comment
Share on other sites

нито за дясностоящият, нито за вливане от лента в лента при детелини и чие е предимството, нито за обикновено престрояване от лента в лента на прав участак. Всички карат все едно не са минавали курсове. До нас в София има едно малко кръгово, което обаче е "обърнато". Вътре нямаш предимство, а само тези отвън, но въпреки това от една от страните и идващите към него нямат предимство.  Редовно има една камара, които си мислят, че вътре имат предимство и карат без да спират. Разбирам, че навикът е силно нещо, ама като минавам през непознато място, гледам знаците.  

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Antares said:

Особено пък из нашия квартал....

 

Тук винаги са с предимство и за това на всяко кръстовище спираш, да не се е забързал някой. Пък както редовно има ботоновози, помпи и прочие за новите строежи става песен.....

 

 

П.П. Оня ден беше спрял на нашата улица и царя на квартала. Посредата лъскаво БМВ с включени аварийки и никой вътре. Естествено отново е за бързо, я за цигари, я за алкохол до близкия магазин...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Откакто спретнаха еднопосочност в квартала е хаос
И понеже в другата тема се споменава беемвеистите да спомня случай отпреди 2-3 дни, ама аха да слезна и оня избяга... Движа се по Петко Д Петков и правя ляв към Богомил на колелото - абе лежерно се прибирам. Карам си лекичко, слушам си GT естествено и пред мен едно Мини пуска ляв и ще влиза в паркинга на стария кадастър. Лежерничко си спирам, чакам я жената да си направи маневрата. Буквално скунда след като съм стигнал пълно спиране, отзад ни връхлита сиво 25 годишно бумиве тройка - ФЛАГАМАНЪТ НА ДАРАЦИТЕ - и ни 'спрварва. Жената с Минитосе размина на косъм, щото ако бях аз, както се изнасям като куршум, тоя МЕГАДЕБИЛ нямаше как да не ме удари. 
Спира боклукът, пуска аварийни, блокирана е вече цялата Богомил, сваля джама и почва да крещи на тая жена! Когато вече свалих моя прозорец чух да крещи как я бил ЗАОБИКАЛЯЛ... Точно слизам от колата вече откачил и тоя помияр избяга с курвата си

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 3:30 AM, Godfather said:

Честито, със здраве да си я ползваш! :thumbsup:

Спасибо! 

 

2 hours ago, mIRCata said:

Т образно без кьорав знак в околността - кой е с предимство?

Тоя с джипа! :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Откакто спретнаха еднопосочност в квартала е хаос

 

Хаос е заради дебилите, които решават, че трябва да си спестят няколкостотин метра обикаляне, щото носят колата на гръб и ще се изтъркат гумите, а пък и с тия цени на горивата... 

Случва се някой не местен да се обърка, но побеснявам, когато видя бакшиш нарочно да го прави, както онзи индианец в София наскоро.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dunc said:

До нас в София има едно малко кръгово, което обаче е "обърнато".

Освен боянското, остана ли някъде другаде подобна идиотщина?

В Тракия всички бяха тъй абсурдни преди, но средата на 90те ги оправиха.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, earache said:

В Тракия всички бяха тъй абсурдни преди, но средата на 90те ги оправиха.

Бъркаш се. Ако не се лъжа е даже след 2010-та когато ги промениха.

 

edit:

2009-та е било.

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за кръгови. Най - малоумното такова което съм виждал е във Версай. Вътре в него влизат от 5-6 места и всеки който влиза е с предимство. Случва се, че както въртиш и трябва да спреш 3-4 пъти за да пуснеш другите преминаващи. Знаци разбира се няма.

https://www.google.bg/maps/@48.8152961,2.1291483,205m/data=!3m1!1e3

Link to comment
Share on other sites

Лъвов мост е доста особен случай- доста голямо е, река, минават трамваи през средата и тн.

Аз говоря за най-обикновено кръгово. Например ей това  в Измир 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mIRCata said:

Че то цяла Турция е така. Влизащите са с предимство. Мазало.

Много дълги години имаше такова и в Габрово. Тогава беше Колелото. Защото беше единственото. Сега почти няма кръстовища, които да са обикновени :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Оплаквайте се вие, бе! Когато ви се наложи няколко месеца да шофирате сред украинска зган, тогава ще си говорим пак. После, като си идете на село и Бай Мите на пет кийки ще ви се струва като най-образцовия шофьор на света. Бахти, тия трябва да ги изриват с фадромата и да ги товарят в кораби за насипни товари. После или за Одеса или за Брюксел.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...