Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

30 minutes ago, kotora said:

На кой му е по-голям Пишока: тоя дето е ял застроен курбан цял живот или тоя дето го е ял бистър ? 

Виж горе меме-тата и си отговори. :)

 

9 hours ago, RaptoR said:

Само за курбан не сме се разправяли! 

Я да видим - сърми постни или не?

Лозови или зелеви?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

25 minutes ago, RaptoR said:

Тука не позна - курбанът си е курбан и е един курбан, вариации на местна почва НЕ са курбан. Hence the hullabalu... 


Аха, като сармите, нали? Ако питаш едната ми баба (родена в района на Панагюрище, живяла до последно в Пловдив) - ще ти каже, че сармите трябва да са малки и ако не са - не са сарми. Другата ми баба (родом от Лом и живееща във Враца) ще ти каже, че сармите трябва да са с големината на юмрук иначе не са сарми.  

Но като цяло, добре знаем, че подобни спорове се решават, като се попита Виден кое е вярното :lol:

 

23 minutes ago, mIRCata said:

Я да видим - сърми постни или не?

Лозови или зелеви?


И боба с джоджен или с чубрица?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Antares said:

Пичове, в момента се излагате като кифладжии - т'ва, че по вашите села го правят по един начин, въобще не означава, че из останалата част на България е същото. Т'ва е като да спорим боба с джоджен ли се прави или с чубрица (разбира се, че с чубрица) и дали сармите трябва да са малки или големи. Т'ва че в Дебилово и Голямо Тъпанаре го правят бистър по никакъв начин не означава, че в Дръвчево и Пънчево не го правят със застройка. Т'ва не знам каква Фитка без бибитка трябва да си, за да спориш, че начина, по който си свикнал е правилния :lol:

 

Тотално неадекватен пример! Смяната на една подправка с друга, ако и да води до нов нюанс в аромата, по същество не променя рецептата. Изпълнението обаче на цяла една допълнитела манипулация вече да- изменя рецептата, което пък от своя страна води до получаването на тотално различна манджа на вид, консистенция и вкус. 

И мойто и твойто село и мойта и твойта баба нямат нищо общо- рецептата за курбан е една и автентичният начин за приготвянето му е един. От там нататък са съчинения по картинка, които никой не оспорва по същество, просто се дрънкаме за терминологията, както винаги :) 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Я да видим - сърми постни или не?

Лозови или зелеви?


Всякакви! Там правило няма. Най-хубави са лападовите. Ха ся!!! И със смокинови листа стават! 
 

13 minutes ago, Antares said:


Аха, като сармите, нали? Ако питаш едната ми баба (родена в района на Панагюрище, живяла до последно в Пловдив) - ще ти каже, че сармите трябва да са малки и ако не са - не са сарми. Другата ми баба (родом от Лом и живееща във Враца) ще ти каже, че сармите трябва да са с големината на юмрук иначе не са сарми.  

Но като цяло, добре знаем, че подобни спорове се решават, като се попита Виден кое е вярното :lol:


Ама стига глупости бе, Пеше! Никой никъде не отрича всевъзможните вариации на която и да е рецепта! На никой не му пука, че някакъв слакър обича курбана с рибени глави вътре. Или да почвам графично да обяснявам? Представи си например, че във футболната игра на Миро му харесва да бие корнер от центъра. Тва го прави правилно и автентично? Ай сиктир! 

Пламене!!!! Запри ги тия мисирки преди да съм ги застъпал! :rofl:
 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, deus_pld said:

Тотално неадекватен пример!


ОК, извинявам се, че примерът ми не отговаря на висшите не-джендърски стандарти, обещавам да си посипя главата с пепел от соя.

Друг тогава - мусаката с картофи ли се прави, с тиквички ли се прави или с патладжан?

Link to comment
Share on other sites

Още малко ще кажеш, че на шкембе чорбата не се слага дафинов лист и бахар.

Оп Туй за Виден беше.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antares said:


ОК, извинявам се, че примерът ми не отговаря на висшите не-джендърски стандарти, обещавам да си посипя главата с пепел от соя.

Друг тогава - мусаката с картофи ли се прави, с тиквички ли се прави или с патладжан?


Киноа! Киноа, джендър такъв!!! (все още не съм сигурен какво е киноа)

Мусаката се прави само и единствено с картофи. Разбира се, не е невъзможно да се импровизира с рукола, пащърнак, бабини зъби, динозавърски ташачета, педалски стафидки смърмучкани и прочее. 
 

6 minutes ago, mIRCata said:

Още малко ще кажеш, че на шкембе чорбата не се слага дафинов лист и бахар.

Оп Туй за Виден беше.


За теб знам, че може и да го направиш тва. Няма да се учудя и розмарин ако ръгнеш в лакердата... 
Изобщо вече никакви копченатискачески безумия не могат ме изненада. Отдавна съм приел пълната повреденост на тия хора. :effemine2:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Antares said:

Друг тогава - мусаката с картофи ли се прави, с тиквички ли се прави или с патладжан?

Всякак може, стига да е добре застроена с червен пипер :lol: 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, RaptoR said:

Пламене!!!! Запри ги тия мисирки преди да съм ги застъпал! :rofl:

 

Нема начин 

Тук е като в Парламента - противопоставяне на динамични коалиции:

коалиция бистър курбан v.s. застроен (не)курбан

С "()" директно преминавам от въздържал се, към първата коалиция :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос, на кой какво му е вкусно или как го обича. Аз като цяло не обичам курбан, просто казвам как трябва да бъде. Та коалиции няма.

 

Иначе сърмички, обичам лозови, с листа от Памид, поснички с джоджен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dunc said:

Деба, прияде ми се топъл, пресен, бистър курбан. 


Освен да ти пратя или да ти донеса прясно овче
 

1 hour ago, Antares said:

ТОП!!! :rofl:

 

Link to comment
Share on other sites

Днес кулинарният раздел, го пренесохме в тая тема.  :lol: Никой не каза за фасула, пък дали да е чорба или яхния, дали със сланинка или някаква друга мръвка?! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...