Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Ами така. Предишната беше Елите, единия котлон като се пуснеше и падаше бушона, а и беше от тези старите, които не са с керамичен плот. Иначе да, хазяйката приспадна от наема печката :) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

Не трябва ли хазяинът да ти поеме фурната при това положение?

Може да е взел необзаведена квартира. Поне едно време имаше и такива и си разкарваш мебелите и нещата ти.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Основният проблем е, че ги е ползвал някой друг преди това. :D 

Голям праз, аз като купих апартамента изцяло обзаведен и с хубави уреди трябва да ги сменя ли, щото някой друг е готвил на тях? :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Основният проблем е, че ги е ползвал някой друг преди това

По тази логика и девствена булка си търсиш?

Link to comment
Share on other sites

Какви са тия антифеминистки постове, да се сравнява печка с жена :lol: че даже и неупотребявани :rofl:

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Голям праз, аз като купих апартамента изцяло обзаведен и с хубави уреди трябва да ги сменя ли, щото някой друг е готвил на тях? :lol:

 

Аз бих ги сменил на даден етап. Нехигиенично ми е да ползвам нечия друга прахосмукачка, фурна, пералня и т.н. Просто основното почистване на подобни уреди си е трудоемко и винаги остава нещо.

 

22 minutes ago, mIRCata said:

По тази логика и девствена булка си търсиш?

 

Коя е логиката, която води към това? :D

Моите булки се самопочистват. Фурните не се самопочистват, доколкото знам.

Link to comment
Share on other sites

Нали, ако завариш  черна/бяла техника я сменяш, щото не ти било хубаво, а ако завариш тоалетна чиния и душкабина/ вана, на които не си първи ползвател ?

Link to comment
Share on other sites

А на ресторант или на бар винаги в чисто нови съдове и прибори ли сервират!?

Коли втора ръка как се карат, като някой друг е пърдял първи и кой знае какво на седалките....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dunc said:

Нали, ако завариш  черна/бяла техника я сменяш, щото не ти било хубаво, а ако завариш тоалетна чиния и душкабина/ вана, на които не си първи ползвател ?

 

Ти си купуваш вана/душкабина/тоалетна чиния втора ръка ли?

Link to comment
Share on other sites

Навярно на мен ми куца емоционалната интелигентност, както обикновено, но не мога да схвана защо би измил само едно от бебешките шишета на всеки 12ч, вместо да ги измиеш и 2те веднъж на 24ч. Каква е логиката - мързел, търсене на най-лесния за момента път?

Дали схемата с взимането на бързи кредити работи по същия начин? :sleep:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dunc said:

Като отидеш някъде под наем или купиш обзаведен апартамент, първи ползвател ли си на тези приспособления ?

 

В повечето случаи не, но каква е връзката с нежеланието ми да купувам определени продукти втора употреба от хигиенична гледна точка?

 

По-лесно е да изчистиш/освежиш до блясък баня, отколкото фурна. А и говорим за целенасочено купуване на втора употреба уред от определен тип, а не заварването му някъде. Преди да си попитал, разликата е, че за едното даваш пари, а за другото не.

 

И защо пак обсъждаме личните ми предпочитания като грешни? Ако искам и целия паркет ще сменя ако не ме кефи нюанса.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

 

В повечето случаи не, но каква е връзката с нежеланието ми да купувам определени продукти втора употреба от хигиенична гледна точка?

 

По-лесно е да изчистиш/освежиш до блясък баня, отколкото фурна. А и говорим за целенасочено купуване на втора употреба уред от определен тип, а не заварването му някъде. Преди да си попитал, разликата е, че за едното даваш пари, а за другото не.

 

И защо пак обсъждаме личните ми предпочитания като грешни? Ако искам и целия паркет ще сменя ако не ме кефи нюанса.

Имаш пари - угаждаш си. Само така. 

Link to comment
Share on other sites

@Godfather @ARPAnet я кажете малко повече за steam deck-a сега като го имате от известно време. От доста време се чудех за нинтендо суич, че игрите им са повече фамилно настроени и може да цъкаме заедно с децата, че на ПС5-та нещо не ми допадат какво има. Имат игри където може заедно да играем цялото семейство. Чаках да видя каква ще е новата версия, надявайки се да се появи 4К съпорт, нещо да ъпгрейднат хардуера, обаче те пльоснаха само 1 нов дисплей и до там. И сега засякох, че няма изгледи за подобрения скоро и се оглеждам за друго.

Четох, че явно дека може да се играят и игри от нинтендото освен всичко друго. Как се справя? Как се слагат игрите - предполагам не става да се купуват техните карти, ами ще трябва да е през електронния магазин? Може ли да се играе "офлайн" - примерно на пътувам на някъде и да се цъка без да има нет устройството?

Могат ли да се пускат техните мултиплеър игри, които се играят на едно устройство - там ралита, едно друго? Могат ли да се закачат няколко джойстика? Аз сега имам 2 контролера, но са xbox / sony, които ползвам на компютъра. Ако трябва ще купувам нинтендовски, но поне няма да е цялата конзола и ще мога да си играя и другите игри от steam освен нинтендото.

За какво друго може да се ползва?

 

Че много се чудя да взема един + докинг станция, която да закача за телевизора и да накачора джойстиците и така да цъкаме с децата.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata, знам, че има емулатори за Нинтендо Суич, ама със сигурност трябва да е играчка да го нагласиш всичко. То и Apple ][ емулатора ме озори, докато го подкарам. Хем игрите си ги имам отдавна. С картите не става - трябва да се рипват на файл и след това ги пускаш през емулатора или просто да си ги свалиш от торенти. Ама как е хавата с мултиплеър игирите, нямам никаква идея. Аз подкарах само някоя и друга архивна игра от ония години само за да се накефя, но друго не съм пробвал. Играя основно РС игри, които са сертифицирани за Стийм Дека. Машината подкарва почти всичко, но имай предвид, че ААА игрите не стават много за напълно мобилни условия, в смисъл далеч от контакта, щото батерията си отива за нула време. То това става очевидно, като си сложиш ръката на изхода на радиатора и усетиш жегата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

@Godfather @ARPAnet я кажете малко повече за steam deck-a сега като го имате от известно време. От доста време се чудех за нинтендо суич, че игрите им са повече фамилно настроени и може да цъкаме заедно с децата, че на ПС5-та нещо не ми допадат какво има. Имат игри където може заедно да играем цялото семейство. Чаках да видя каква ще е новата версия, надявайки се да се появи 4К съпорт, нещо да ъпгрейднат хардуера, обаче те пльоснаха само 1 нов дисплей и до там. И сега засякох, че няма изгледи за подобрения скоро и се оглеждам за друго.

Четох, че явно дека може да се играят и игри от нинтендото освен всичко друго. Как се справя? Как се слагат игрите - предполагам не става да се купуват техните карти, ами ще трябва да е през електронния магазин? Може ли да се играе "офлайн" - примерно на пътувам на някъде и да се цъка без да има нет устройството?

Могат ли да се пускат техните мултиплеър игри, които се играят на едно устройство - там ралита, едно друго? Могат ли да се закачат няколко джойстика? Аз сега имам 2 контролера, но са xbox / sony, които ползвам на компютъра. Ако трябва ще купувам нинтендовски, но поне няма да е цялата конзола и ще мога да си играя и другите игри от steam освен нинтендото.

За какво друго може да се ползва?

 

Че много се чудя да взема един + докинг станция, която да закача за телевизора и да накачора джойстиците и така да цъкаме с децата.

 

Няма официална поддръжка на Суич игри за Стиймдек. Играе се с емулатор. Ако искаш да си играеш на док вкъщи, можеш просто да си сложиш емулатора на PC и да го пуснеш с HDMI към телевизора. Същото ще е.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCataНе знам колко са големи децата ти, но като ръчна конзола която да размяташ насам натам, Стийм дека е малко големичък докато нинтендото е идеално дори за малки деца. Другият "проблем" с дека е батерията която докато при по-стари заглавия, дори и визуално красиви (Titanfall 2 примерно) се държи сравнително ОК, но при по-актуални игри издържа час-два може би.. Нинтендо батерията кара доста повече. Стийма също би се озорил с 4К и то сериозно, екрана му е 1280х800 което за размера му е прекрасно и се справя сравнително ОК с 60те фрейма в секунда на тази резолюция, но пърформанса ще пострада при по-високи резолюции. 

Иначе като мобилна конзола се справя чудесно, списъка им с поддържани игри расте постоянно, сега го носих със себе си при полета ми до щатите и си играех в самолета GTA5 . Харесва ми и, че прави стийм библиотеката ми достъпна извън десктопа ми. Малкият намира интересни за него игри и играе. Но подобно на Playstation-а, няма много "семейни" игри.

Емулаторите, тук нямам личен опит, но съм се интересувал и нещата изглеждат така: Може просто да инсталираш емулатор, сваляш игрите от торенти и играеш оффлайн. Като пърформанс чувам и от брат си и чета онлайн, че стийм дека се справя дори по-добре от Нинтендовците. Ако искаш да играеш онлайн .. трябва ти нинтендо с играта, след което се налагаше да снифят някакъв тоукън ако не се лъжа(малко по памет го карам), който тоукън след това даваш на емулатора ти и тогава можеш да играеш онлайн и т.н. Не знам дали сплит скрийна зависи от тоукъна, предполагам че бидейки офлайн режим ще си работи и така.

Самите нинтендовц - би трябвало да излезе 2ка евентуално, но дори единичката си идва с докинг станция която без проблем се свързва с 4к телевизор, не вади 4к сигнал но е ок, а може би и телевизора ми скейл ъпва .. даже не съм се заглеждал честно казано, но е ОК. Като пърформанс повечето игри са ОК, сплит скрийн е сравнително стандартна екстра за повечето игри, дори майнкрафт го поддържа. И нейтив нинтендо игрите се справят наистина добре със сплита, за други игри е според зависито, майнкрафта леко го озорва , но се играе. От друга страна докато като общо в нинтендо store–а има отстъпки, то такива рядко се виждат за игрите от Нинтендо - Марио, Покемони и т.н, но това се преживява. Другата готина екстра на нинтедонвците е, че чрез subscription–а им получаваш достъп и до стари N64 игри, които са забавни и дори малкият ми  ги играе.. Та като цяла е симпатична конзола.

Но отвориш ли вратата за лесен multiplayer, започват да го очакват от теб :D :D :D 

И за двете конзоли е почти задължително да купиш и голяма мемори карта :)) 

Link to comment
Share on other sites

Заслужава ли си ПС5 като цяло, че нещо дори ако я има цената е 700 долара и си викам.... С ограничено време - заслужава ли си изобщо за една Фифа? Има ли нещо в самата конзола (както по-старите бяха блу рей плеъри). 

 

Ама преди това - някой с мнение за кафе машина до 1000, 1200 долара и преди да скочите (искаха ми 3бона за една). Направо казах на продавача дали купувам САМО кафе машината или и други екстри и той се засмя. Шибания ми 2 годишен Форд струваше 3 бона ебах го. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Заслужава ли си ПС5 като цяло, че нещо дори ако я има цената е 700 долара и си викам.... С ограничено време - заслужава ли си изобщо за една Фифа? Има ли нещо в самата конзола (както по-старите бяха блу рей плеъри). 

 

Не.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...