Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

6 minutes ago, charmock said:

Европа е една залязваща стара курва, която скоро ще изпита следствията от либералната си политика. Одеве четох една статия... само да я намеря, намерих я, за урудливото поколение което расте в момента. Факт е, че в момента никой не го ебе за Европа.

Това странно ми напомня на това което говорят българските учители от много години вече. В България май стигаме до там, че родителите дори посягат на учители понякога?
Просто първа реакция

Иначе не стана ясно, къде сте, щом Европа е някъде там ? :) Защото поне моят паспорт изглежда така

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  

1 hour ago, ARPAnet said:

Но всъщност - трябва ли да е омраза или може да не си съгласен без излишни чувства


Да използваш епитети от типа на "русороби" не е най-милия и лишен от излишни чувства начин да се обръщаш към хората, несъгласни с твоите политически виждания.

Принципно, ако правехме повече усилия да намерим нещо, което да харесаме в другите, отколкото да търсим за какво да се делим - би било прекрасно.

Давам за пример @charmock - политическите ни виждания са иди-дойди на 100% противоположни. Но харесваме една и съща музика и съм сигурен, че бихме могли да изпием доста бира, без нито веднъж да намерим за какво да се скараме.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antares said:

  
Давам за пример @charmock - политическите ни виждания са иди-дойди на 100% противоположни. Но харесваме една и съща музика и съм сигурен, че бихме могли да изпием доста бира, без нито веднъж да намерим за какво да се скараме.

Абсолютно си прав за това. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Европа е една залязваща стара курва, която скоро ще изпита следствията от либералната си политика. Одеве четох една статия... само да я намеря, намерих я, за урудливото поколение което расте в момента. Факт е, че в момента никой не го ебе за Европа.

 

Следствията от либералната политика не трябва задължително да са фатални, за да е "залязваща". Или поне аз така мисля.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antares said:

Да използваш епитети от типа на "русороби" не е най-милия и лишен от излишни чувства начин да се обръщаш към хората, несъгласни с твоите политически виждания.

Все още ли говорим общо или е конкретно? Лично аз не използвам "русороб", и сърча на форума го потвърждава (проверих, знам ли). Ако използвам нещо ще е "русофил" което не обида, нали? 

А ако ще разглеждаме нещата  от "общата" позиция ..дискусиите особено политическите имат тенденцията да са разгорещени, защото темите са важни, влияят на хората и животите им. 

32 minutes ago, Antares said:

Принципно, ако правехме повече усилия да намерим нещо, което да харесаме в другите, отколкото да търсим за какво да се делим - би било прекрасно.

Трябва ли да се харесваме? Че и да правим усилия? Според мен това е едно от нещата които или се случват или не, по-важното е да не си пречим един на друг. 

 

Според мен, точно възможността да погледнем извън балона си благодарение на соц мрежите, youtube и т.н ни показва наличните разделения, не че те се създават сега от нищото.  Виждаме, че някой друг прави нещо различно което не ни се вписва в представите и започваме да коментираме. Но сега е публично, а не само вкъщи пред жената. За мен лично това е голямата разлика, коментарите станаха публични, лесно е да оставиш коментар под каквото и да е. Оставяш коментар, но и други го виждат и се чувстват поканени да коментират също. Публична дискусия, модерен вариант на Агората, но на стероиди. Не, че преди всички са се държали за ръце и са пеели "Кумбая", просто е било трудно да се започне дискусия с някой с когото нямаш контакт или за когото дори не знаеш. Какво и да коментираш в такъв случай?

Всъщност пишейки това се сещам за идеалният пример - съседи в блок. Хората се съдят, стрелят, ругаят .. Най-честият коментар за огромните блокове - не искаш да имаш толкова съседи! Нямаме соц мрежи и т.н. които да създават конфликта, просто хора бидейки хора. Поне можем да затворим мрежите, а от шумният съсед се бяга трудно :laughing:

Не, че защитавам соц мрежите, но според мен ги използваме като извинение за прекалено много неща. 

18 minutes ago, Antares said:

Давам за пример @charmock - политическите ни виждания са иди-дойди на 100% противоположни. Но харесваме една и съща музика и съм сигурен, че бихме могли да изпием доста бира, без нито веднъж да намерим за какво да се скараме.

Това са различни неща. В темата за политика е естествено да излизат на преден план политическите предпочитания/виждания, нали? И когато са на 100% противоположни е естествено да има дискусия, нали? Разгорещена или не е друга тема.  Но това не значи, че не можеш да пиеш бира със същите хора. Защото "може да не си съгласен без излишни чувства" :)

 

Link to comment
Share on other sites

Я като ви казвам, че трябва да има пърджове... Преди наркоманите и негрите първо педалите и транс говнарите трябва да измрат или да се набутат в мини до смърт, после негри, после неркомани, после резаци... Ако след това има простотии - сами сме си виновни 

 

1 hour ago, w00x said:

 

Следствията от либералната политика не трябва задължително да са фатални, за да е "залязваща". Или поне аз така мисля.

Изобщо не трябва да има следствия. Тая хуйовина трябва да е забранена, а не да им се дава трибуна. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DON_CHEFO said:

Изобщо не трябва да има следствия. Тая хуйовина трябва да е забранена, а не да им се дава трибуна. 

 

Ей затова им се дава трибуна. Ако нямаше такива коментари, нямаше да им се дава трибуна, защото на никой нямаше да му пука.

 

21 minutes ago, DON_CHEFO said:

Я като ви казвам, че трябва да има пърджове... Преди наркоманите и негрите първо педалите и транс говнарите трябва да измрат или да се набутат в мини до смърт, после негри, после неркомани, после резаци... Ако след това има простотии - сами сме си виновни 

 

А след това кой ще дойде в редицата? Или си достатъчно наивен да смяташ, че ще спрат до "резаци"-те?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

  Давам за пример @charmock - политическите ни виждания са иди-дойди на 100% противоположни. Но харесваме една и съща музика и съм сигурен, че бихме могли да изпием доста бира, без нито веднъж да намерим за какво да се скараме.

Той charmok ходи на концерти на които се веят украински знамена

Не го гледай какво пише тук ;).

Link to comment
Share on other sites

Тая “хуйовина” е забранена в доста държави, даже едната домакинства световно първенство по футбол. Много се накефих как ФИФА по изискване на Катар им резна мераците да си слагат либерастки лентички в знак на подкрепа, напук на всичките си измислени принципи.

Логиката е една - има материален интерес “ хуйовината” е позволена, няма интерес, забранена. Това с трибуните за изява е прах в очите на хората.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, netrootbg said:

Той charmok ходи на концерти на които се веят украински знамена

Не го гледай какво пише тук ;).

Хахахаха я ми припомни къде са се веели украински знамена, че нещо не помня, или пък не съм видял :):punk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ARPAnet said:

Не знам дали Катар и Фифа са най-добрият пример за каквото и да е, все пак забраниха продажбата на бира :laughing1:

В кръга на шегата да :) 

Иначе казаха ли : Няма да се ебете и пиете либерастка сган :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

 Принципно, ако правехме повече усилия да намерим нещо, което да харесаме в другите, отколкото да търсим за какво да се делим - би било прекрасно.

А не може ли просто да се забавляваме?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Не знам дали Катар и Фифа са най-добрият пример за каквото и да е, все пак забраниха продажбата на бира :laughing1:

Същото е и с Формула 1. Големи движения, коленичене. Равни права.... Ама има състезания в Бахрейн, Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби оти чалмарите плащат. Като са такива либерасти Фетел и Хамилтън - ми не ходете там, ве.... Да ама не. Даже баш шефа вече е Чалмар. Нищо,че тая година Арамко го стреляха и с ракети на всичкото отгоре. Шибани двуличници 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Ей затова им се дава трибуна. Ако нямаше такива коментари, нямаше да им се дава трибуна, защото на никой нямаше да му пука.

 

 

А след това кой ще дойде в редицата? Или си достатъчно наивен да смяташ, че ще спрат до "резаци"-те?

Няма. Нали аз ще давам заповедите :D

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, XMD said:

В кръга на шегата да :) 

Иначе казаха ли : Няма да се ебете и пиете либерастка сган :lol:

Чакай, чакай, и ебането ли забраниха? :laughing: А после се чудят защо им изнасяме... демокрация :laughing1:

34 minutes ago, DON_CHEFO said:

Същото е и с Формула 1. Големи движения, коленичене. Равни права.... Ама има състезания в Бахрейн, Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби оти чалмарите плащат. Като са такива либерасти Фетел и Хамилтън - ми не ходете там, ве.... Да ама не. Даже баш шефа вече е Чалмар. Нищо,че тая година Арамко го стреляха и с ракети на всичкото отгоре. Шибани двуличници 

Но забранена ли е бирата?:grin::beerchug

Хамилтън не носи ли шарените си шлемове там? Нещо ми се върти в главата, но не помня развръзката. 

Състезанието си е състезание, активизма си е едно, но не бих очаквал да е над състезанието за тях, пък и договори и т.н. Не е и като да са неща които биха се решили от пропускането на 5 състезания. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

А не може ли просто да се забавляваме?


Някои съфорумци се забавляват като обиждат останалите, особено като години наред им е било позволявано и са били толерирани.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, живея под наем да не мислиш, че ще тръгна да купувам нови уреди :) 

 

NEFF-a е много добре в сравнение с предишната. Върши ли работа, върши. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotora said:

Ангеле, живея под наем да не мислиш, че ще тръгна да купувам нови уреди :) 

 

NEFF-a е много добре в сравнение с предишната. Върши ли работа, върши. 

 

Не трябва ли хазяинът да ти поеме фурната при това положение?

 

Как така е "по-добре"? Нали в другата тема са дискутираше как фурната си била фурна и по-скъпата нямала значение? :D 

 

25 minutes ago, deus_pld said:

И какъв е проблемът с фурните втора ръка? 

 

Основният проблем е, че ги е ползвал някой друг преди това. :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...