Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

29 minutes ago, w00x said:

 

А колко очакваше, че ще дадеш за iPhone 13 Pro на Виваком? :D Втора ръка са по 1800-1900лв.

За тая цена заплатата трябва да е минимум 8 бона. Явно нещата се подреждат в нашата страна 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, DON_CHEFO said:

За тая цена заплатата трябва да е минимум 8 бона. Явно нещата се подреждат в нашата страна 


Не е задължително. Хората си купуват на изплащане, плащат си 300-400лв отгоре на лизинговата компания/оператора и си ползват.

 

Скоро чух история за разносвач, който си купил за 3100лв iPhone 13 Pro Max 1TB от оператора на изплащане и по стечение на обстоятелствата, на следващия ден го освободили от работа.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:


Не е задължително. Хората си купуват на изплащане, плащат си 300-400лв отгоре на лизинговата компания/оператора и си ползват.

 

Скоро чух история за разносвач, който си купил за 3100лв iPhone 13 Pro Max 1TB от оператора на изплащане и по стечение на обстоятелствата, на следващия ден го освободили от работа.

И по-богат от Мъск да съм... Няма да дам толкова пари за парче пластмаса. Не давам повече от седмична заплата за телефон. Не мога и не мога да ги разбера тия хора. Преди да замина тия 3000 кусур бяха 5 месечната ми заплата... За телефон. Ада ще замръзне преди тая покупка да стане факт 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Не е задължително. Хората си купуват на изплащане, плащат си 300-400лв отгоре на лизинговата компания/оператора и си ползват.

Като извадих от месечните вноски месечната такса за абонаментния план, който си бях избрал - сумата, която общо ще дам за телефона ми излизаше с около 200 лева по-малко от стойността му, ако го бях платил на момента.

Та парите ги имах, но не видях причина да дам 200 лева отгоре. Ся като ме сюрпризираха виваком, че e-sim не работи за въйфони и малко съжалявам, че не дадох 200-те отгоре...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antares said:

Като извадих от месечните вноски месечната такса за абонаментния план, който си бях избрал - сумата, която общо ще дам за телефона ми излизаше с около 200 лева по-малко от стойността му, ако го бях платил на момента.

Та парите ги имах, но не видях причина да дам 200 лева отгоре. Ся като ме сюрпризираха виваком, че e-sim не работи за въйфони и малко съжалявам, че не дадох 200-те отгоре...

 

В такъв случай да, но в 99% от случаите, сумите в сайта са само за устройството, без такси.

 

image.png

image.png

 

 

2509.99 vs 2 894,16

 

Виваком: iPhone 14 256GB

 

image.png

 

2009.98 vs 2327

Link to comment
Share on other sites

Верно не знам какъв тъпак трябва да си да дадеш 3 бона за телефон, при това въйдъска!!! Кошмарна тъпота. В това отношение съм изцяло на едно мнение със Стефчо. Без значение какви пари имаш, тая талпа НЕ струва толкова и има хуляди по-разумни начини да се изхарчи сумата. Отделно тия неща вече след две години са остарели... ЗЕРО смисъл.. 

Link to comment
Share on other sites

Е не мога цял живот да карам с тоя Honor Play. Вече е на 4 години и все някога ще трябва да го сменя. Обмислях да се върна на xiaomi, но нещо не ме блазни тази идея много. Xiaomi 12T е огромен, а на мен ми се иска една идея по-малък от сегашния ми телефон, защото трябва да се побира в джоба на ски якето ми. Honor-a едвам едвам влиза със зор. 

Link to comment
Share on other sites

На жена му купих последния айфон на скоро. Обикновен 128(или 256гига.. Не помня защото не е за мен) за 860 долара(крайна цена) . Про версията беше 100 долара горница, но го нямаше наличен и не искахме да чакаме. Тва ако го дам тия 3 Бона в нашата страна по - добре да се надупя на ония и да му кажа - Ръмби... Друго не заслужава човек даващ тия пари... Заеби 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 8:48 PM, XMD said:

Начи с тая мойта кола няма такъв филм,  след смяната на ангренажа и ролките, 3 пъти я връщам на сервиза, че не работи добре, смениха свещи, кабели, бобина, гарнитура на капака и резултата е, че няма празен ход. Закарах я на друг сервиз и там гледат и се чудят, викат всичко е зацепено добре, но и те не могат да я оправят. Близо месец вече е по сервизи и незнам какво да правя. Намерих един майстор, само японки работи ама може чак след две седмици.  
 

 

 

Имам нужда от съвет какво да правя, поредния сервиз излезе с диагноза изкривен клапан, загуба на компресия. 
Според тях,  зацепили са я грешно, (първия сервиз)усетили са грешката си и в последствие я зацепват правилно, което установява и втория сервиз, ама щетата е нанесена. 
Мисля да се обърна към КЗП, но ми се струва само губене на време. Имам фактури, работни карти за всички неща, но няма как да докажа, че съм им предал колата в идеално състояние, преди обслужването.

Link to comment
Share on other sites

И кой е тоя сервиз? Поне това кажи. Тука доказателствената част е ... майка си еВало. Затова - класическа саморазправа ако се покрият. Няма нищо по-сладко, вярвай ми. Пробваш с добро до последно, след това си правиш сметка на щетите и нанасяш двойно ПОНЕ. Единствено данъчните и общинските кретени са недостъпни откъм отмъщение, защото там все едно си вкарваш втори автогол, освен ако персонално не почупиш виновника. Аз например с месеци, понякога с години планирам и след това - WRATH OF MAN... 

Link to comment
Share on other sites

https://avtoservizdimov.com
Те това е. 
Те, че се покриха това е ясно, много коли съм карал там и никога не е имало проблем, винаги са били отзивчиви за всичко, но в случая тотално се осраха. Държат си на мантрата, че всичко е било ок с колата. 
Може би и аз направих грешка, изнервен, че отидох на друго място да я оправят, а не им я върнах за четвърти път.
 

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да се разбереш с първия сервиз. Като са сменяли ангренажа, трябва да дават гаранция за ремонта и да вземат да си я поемат. Ако не, може да ги заплашиш с инспекция по труда, данъчни и прочие, все ще имат едно поне 2-3 нарушения да не и повече.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ми то точно това е уловката, както казах имам гаранция, фактури, работна карта. Ремъци, ролки, всичко е здраво и ново. Как да докажа, че щетата е причинена от тях е въпроса.  Щото те винаги могат да кажат колата си беше така. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва първо със сервиза да се разправяш. Ако имаш възможност, подходи човешки, кажи им че много добре знаете всички как е станал проблема, давайте да не се разправяме, още повече гаранция, фактури, ала бала, сваляйте главата и си оправяйте бакиите. Тогава вече с лошото.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

Пробвай да се разбереш с първия сервиз. Като са сменяли ангренажа, трябва да дават гаранция за ремонта и да вземат да си я поемат. Ако не, може да ги заплашиш с инспекция по труда, данъчни и прочие, все ще имат едно поне 2-3 нарушения да не и повече.


И какво ще докаже по-точно като е карал колата да я бърникат другаде? Забрави! 
Както казах по-назад - пробваш с добро, особено след като си редовен клиент - припомни им и това. Като изчерпаш всичко добро започваш да измисляш лошо. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Godfather said:

Той е Мисирка. :lol:

 

14 hours ago, RaptoR said:


Тва е небинарно бе, бастун!!! :rofl::effemine2:

 

11 hours ago, Godfather said:

Именно де, небинарен мисир/мисирка. :effemine3: :lol:

Раптора и Кръстника на форумна среща. 

 

 (51).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...