Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, RaptoR said:

 


ЕДИТ: Жорка, кой пък те излъга, че са кадърни в официалните сервизи??? Знаеш ли колко си се объркАл? Верно от поне 5 години не се занимавам с такива, но ако взема да ти разказвам за сервиза флагман на Пежо в София например какви неща се вършат може да пометнеш... 

Е нали и аз това казах, ако са кадърни вече не са там.

 

Много добре знам за Пежо, на служебната тук в Пловдив бяха махнали половината кори, че нямало нужда от тях. 

 

220 за преден амортисьор наистина си е бая, като се има предвид, че Монро, Каяба или Закс за европейска кола ги взимам около 90 лв. бройката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В официалния на vw не знаят къде се намират. Оня бутон, който поръчах и запазих час да ми го монтират, не го бяха поръчали дори. 

Link to comment
Share on other sites

То не е ли Порше ? Там точно до Хонда на Пазарджишко шосе.

 

@Godfather Ей тия гуми Crossclimate 2  са много арни. Вчера взех едни за на сестра ми колата, Дот-а им е 30та седмица на 2022  :D

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kotora said:

 

@Godfather Ей тия гуми Crossclimate 2  са много арни. Вчера взех едни за на сестра ми колата, Дот-а им е 30та седмица на 2022  :D

Най-добрите! Ще си взема нови догодина, че сегашните имат още бая грайфер. Днес излязох да карам малко по магистралата в поредния библейски потоп (след като 6 месеца не беше капвала капка) и гумите продължават да се държат феноменално. :)

Link to comment
Share on other sites

Барбароните (могат да заемат всякакви форми) като се ебат, целите ли се превръщат в полови органи, или само една малка част от масата им, като при хората?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Барбароните (могат да заемат всякакви форми) като се ебат, целите ли се превръщат в полови органи, или само една малка част от масата им, като при хората?

 

Първото.
Най-вероятно от това произлиза употребата в изрази като "Станах целия на хОй", "Тая е баси яката/заспалата 'утка" и т.н. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Тц. Нищо не разбирате. Барбароните растят като растения от земята.

 

Sorry, ама ти нищо не си разбрал от въпроса. Питането не беше как "израстват", а как се... "опрашват" :lol:

Link to comment
Share on other sites

След смяна на ангренаж, ролки и водна помпа, колата пали трудно, гасне, оборотите играят и придърпва. Възможно ли е да са объркали нещо? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

След смяна на ангренаж, ролки и водна помпа, колата пали трудно, гасне, оборотите играят и придърпва. Възможно ли е да са объркали нещо? 


Абсолютно сигурно е, че са объркали нещо! Много ясно, след като преди това си нямал проблеми. Незабавно я закарай лека полека да си я оправят да не хвърлиш мотора

Link to comment
Share on other sites

Омазали са зацепването на ангренажа с няколко зъба. Не препоръчвам да я караш, докато не си оправят мазалото, защото в зависимост от това колко зъба на ремъка са прескочили, има вариант да отпечата някой клапан върху буталото 

 

Link to comment
Share on other sites

Ми то аз я си я взех тоя петък, днес се върнах от малко пътешествие из Родопите. Утре ще им я карам да си оправят бакиите. Чудно ми е що си причиняват подобни неща, всичко ми е с фактура, работна карта и гаранция за ангренажа. 
направи ми обаче впечатление, че са я намалили от 100к на 50к км. 
В тоя ред на мисли, освен сервиза, заради инфлацията ли, кво ли, забелязвам навсякъде спад на качеството на услугите, които се предлагат. 
Отивам някъде, където съм бил супер доволен и на следващото ходене се връщам разочарован и не бих повторил отново. 

Link to comment
Share on other sites

Доста излишен въпрос! Съкращаваш разходи, уж да предоставяш същата услуга. 
Най-елементарното обяснение, което мога да ти дам, в сферата на ресторантьорски бизнес - кашкавал пане, първо е бил истински, но е поскъпнал с 40-50%, няма кой да ги го купи и го заменяш със имитиращ продукт, за да гониш цена и потребление.
Същото е и в сферата на услугите предполагам, по-ниско квалифицирани кадри, същата цена на услугата. 

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за коли, днес за сефте седнах зад волана на 100% електрически автомобил. Изобщо не ми липсваше ДВГ-то, ако не те е еня за батерията чупи врат просто, уникално е. Лошото е, че много ми миришат краката за такава, пък нека е тролей.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Еле пък ако е Тесла :) 

Кумеца е с модел Х , лятото си направихме един трип Норвегия - Корфу - България. Само в Корфу го закъсахме за ток, че зарядни станции нямаше, ама нейсе намерихме сговорчиви гърци да заредим от контакта :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XMD said:

Доста излишен въпрос! Съкращаваш разходи, уж да предоставяш същата услуга. 
Най-елементарното обяснение, което мога да ти дам, в сферата на ресторантьорски бизнес - кашкавал пане, първо е бил истински, но е поскъпнал с 40-50%, няма кой да ги го купи и го заменяш със имитиращ продукт, за да гониш цена и потребление.
Същото е и в сферата на услугите предполагам, по-ниско квалифицирани кадри, същата цена на услугата. 

 

Не го намирам за излишен.
Кашкавалът пане в един ресторант е продукт, който се заплаща на определена цена, определена според цената на съставките, които са вложени в този продукт и която вече е вдигната навсякъде, и вероятно няма да падне, докато ресторантът не остане без клиенти.

В твоя пример, услуга ще е това как ми се поднася този кашкавал пане. Дали чакам 1 или 15 минути за меню/поръчка. Дали ми се носи с подход или ми се хвърля на масата. И не виждам как това ще се повлияе от инфлация. Затова и попитах, напълно искрено. Не беше нужно да ми се отговаря с патос. Особено, когато се дава грешен пример.

 

Според мен, услугата "автомобилен ремонт", спада към втория вариант. Неща, за качеството на които, инфлацията няма как да повлияе, защото реално се заплаща човешки труд и умения, а не продукт, за който се гони същата цена.
 

Няма причина и гаранцията на ангренажния ремък да е намалена ако се монтира същия продукт като марка и характеристики. Може да е променена политиката на фирмата. Можеше да ги попиташ. Почти съм сигурен, че отговорът нямаше да е "Ами, инфлация".

Link to comment
Share on other sites

Ами той ти каза с последното изречение за вероятна причина - вместо майстора дето го прави за 20 минути и му плащат Х пари заплата, след като всичко е поскъпнало - ток, наем, вода, работни дрехи и т.н разходи на сервиза, за да ги избиват, махат баш майстора, наемат ойчо дето му се плаща х/3 и той прави работата за 3 часа като гледа клипове в тубата.

Link to comment
Share on other sites

И такава смяна на персонал я няма във времена без по-сериозна от нормалната инфлация? Това прави ли инфлацията директна причина? Защо не го препишем на лош мениджмънт, вместо на инфлация?


До момента не съм чувал някой да освобождава квалифициран персонал, за да наеме на неговото място по-неквалифициран, с цел намаляване на разходите. Звучи противно на всякаква логика. Вероятно затова и не би ми хрумнало като вариант. Ако има такива хора, те просто заслужават да изгубят бизнеса си и ако не е била "инфлацията", е щяло да се случи по-нататък във времето.

Моят майстор, например, си работи сам в сервиза. В други сервизи, в които съм бил, също собствениците са имали директна обвързаност и дори при нови служители, могат да проконтролират качеството на процеса. Много от другите майстори, които посещавам за различни услуги, също работят сами в бизнеса си. Там няма как инфлацията да е причина за спад на качеството на услугата.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

До момента не съм чувал някой да освобождава квалифициран персонал, за да наеме на неговото място по-неквалифициран, с цел намаляване на разходите. Звучи противно на всякаква логика. Вероятно затова и не би ми хрумнало като вариант. Ако има такива хора, те просто заслужават да изгубят бизнеса си и ако не е била "инфлацията", е щяло да се случи по-нататък във времето.

Като удари ковида заведенията и хотелите, мен и още няколко от най-дългосрочните служители във фирмата ни съкратиха, щото нямали пари за заплати, а след месец наеха 3-ма нови - 2ма завършили софтуни с 0 стаж, един барман-волейболист-завършил и той академия нещо си с 0 опит. За по-малко от година всичките тези вече ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...