Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, w00x said:

Безработица?


Кръстника го формулира достатъчно добре. Бидейки част от привилегированите (не отричам) и вече с немалък опит -докато търсенето за погромисти като мен е достатъчно сериозно - вероятно бих могъл да си позволя да съм капризен. 

Link to comment
Share on other sites

След като последните 3 дена си припомних какъв ни е сутрешният трафик и как нормалните ми 30 минути до офиса през други части на деня и уикенда се превръщат в 1ч+ , мерси съм да се върна на ежедневно ходене, никой не се и опитва да ме убеди де :laughing1:

Всъщност щях да съм подписал да премина на remote work, ако не исках да си запазя парко мястото и факта, че щях излишно да си усложня редките ходения там :D 

Плюсовете на работата от вкъщи, като личен кабинет, по-добър тех и т.н. са отделна тема :)

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли за безработицата и копченатискачите: 

Quote

Платих 250 лева на жена за да изпере диван, 4 стола и канапе в къщи. Тя ми каза, че този ден има 4 адреса. И че графикът и е пълен за следващите три седмици. Сметките са лесни. Колко хора изкарват по 1000 лева на ден? Всеки иска предприемачеството да готино и да се харесва на окото. Понякога то е просто почистване на дивани. Може би идеята ти е супер готина и секси. Може би не е. Каквато и да е тя, действай, направи го! Не позволявай мнението на другите и предразсъдъците да те спрат.

И 1000% не ги декларира тия пари никъде :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:


Кръстника го формулира достатъчно добре. Бидейки част от привилегированите (не отричам) и вече с немалък опит -докато търсенето за погромисти като мен е достатъчно сериозно - вероятно бих могъл да си позволя да съм капризен. 

 

Ти говориш с абсолютни стойност "няма сила на земята", а аз ти давам една такава.
Ако remote work изчезне като опция във ВСИЧКИ фирми, оставаш безработен при поставените от теб условия и изборът се свежда до "връщане в офиса" и "безработен". Тогава? :) Или ще се пробваш с неща, които се вършат от вкъщи, дори и ако трябва да сменяш професията, само и само да не си в офис?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

 

Ти говориш с абсолютни стойност "няма сила на земята", а аз ти давам една такава.
Ако remote work изчезне като опция във ВСИЧКИ фирми, оставаш безработен при поставените от теб условия и изборът се свежда до "връщане в офиса" и "безработен". Тогава? :) Или ще се пробваш с неща, които се вършат от вкъщи, дори и ако трябва да сменяш професията, само и само да не си в офис?

Значи къде в правотата се намира твоето мнение

1) учил съм и май реших задачата 

2) знам я тая материя сигурен съм, че реших задачата 

3) твоето мнение е майката на правотата... По-правилно и точно няма как да се напише. Еваларка

 

 

Като човек карал и бачкал без спиране по офиси и обекти.... Трафика намаля за няколко месеца и стигна до момента, в който в 6 и 30 сутринта всички сган кучета са тръгнали да робуват. В момента познавам 3ма човека дето още работят от тях си. 2ма програмиста и банкер. Толкова много сган е върната по офисите, че не е истина. Всяка нова обява за работа, която получавам пише, че не дават работа от вкъщи. 

 

Mr Wonderful дава интервюта как работодателите трябва да свикват с работата от вкъщи ама... Ще я видим тая работа. Няма само аз да губя по 2 часа в път бахах

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Еее ся ти си си избрал да пътуваш по 2 часа. Не знам ама след 15ти септевмри трафика е в пъти по-зле отколкото преди това. Личните ми впечатления са от 15 км на ден в Посока. 30 минути ми е, ако изляза по-рано ми е 25 :D 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DON_CHEFO said:

Значи къде в правотата се намира твоето мнение

1) учил съм и май реших задачата 

2) знам я тая материя сигурен съм, че реших задачата 

3) твоето мнение е майката на правотата... По-правилно и точно няма как да се напише. Еваларка

 

 

Като човек карал и бачкал без спиране по офиси и обекти.... Трафика намаля за няколко месеца и стигна до момента, в който в 6 и 30 сутринта всички сган кучета са тръгнали да робуват. В момента познавам 3ма човека дето още работят от тях си. 2ма програмиста и банкер. Толкова много сган е върната по офисите, че не е истина. Всяка нова обява за работа, която получавам пише, че не дават работа от вкъщи. 

 

Mr Wonderful дава интервюта как работодателите трябва да свикват с работата от вкъщи ама... Ще я видим тая работа. Няма само аз да губя по 2 часа в път бахах

 

Не разбрах за какво говориш? :D 

Аз не обсъждам remote work като цяло. Има си плюсове, има си и минуси.

Конкретно за трафика и пътуването, като човек, който винаги е ходел на работа пеш, не мога да съчувствам на тези, които избират да ходят с кола. На някои (много малка част) им се налага. На повечето - не точно.

Обсъждах само зададения казус с "няма сила на планетата".

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, w00x said:

 


Ангеле, изпадаш в дълбока алабалистика, просто щото те сърби и искаш някой да те почеше. Съжалявам, но нямам нито желание, нито намерение да изпадам в любимите ти хипотетични спорове.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Не разбрах за какво говориш? :D 

Аз не обсъждам remote work като цяло. Има си плюсове, има си и минуси.

Конкретно за трафика и пътуването, като човек, който винаги е ходел на работа пеш, не мога да съчувствам на тези, които избират да ходят с кола. На някои (много малка част) им се налага. На повечето - не точно.

Обсъждах само зададения казус с "няма сила на планетата".

Няма как да си по прав. От мноооого дълго време не бях чел нещо истински смислено в нета 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Еее ся ти си си избрал да пътуваш по 2 часа. Не знам ама след 15ти септевмри трафика е в пъти по-зле отколкото преди това. Личните ми впечатления са от 15 км на ден в Посока. 30 минути ми е, ако изляза по-рано ми е 25 :D 

Нищо не съм избирал. Имах 20 минути път в посока, но като казах, че напускам ми направиха предложение, което само луд би отказал.... И така тръгнах по обектите, но парите които ми дадоха нямаше как да отхвърля, бидейки гнасен плъх-пришалец с полу-език

Link to comment
Share on other sites

Константна истина :D Дали да загубя 1 час като се придвижвам с градския, където има какви ли не хора, а лятото да не говорим, или да си отида с колата и да си ми е по-комфортно ? Да някои хора го нямат този избор, но аз като го имам, ще го ползвам. 

 

Чефо какво ще рече полу език, ти от 10 години си там бе майна ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kotora said:

Константна истина :D Дали да загубя 1 час като се придвижвам с градския, където има какви ли не хора, а лятото да не говорим, или да си отида с колата и да си ми е по-комфортно ? Да някои хора го нямат този избор, но аз като го имам, ще го ползвам. 

 

Чефо какво ще рече полу език, ти от 10 години си там бе майна ? 

И в момента, в който си отвориш устата и хората знаят, че не си тукашен. Оправям се, но адвокат и доктор не мога да бъда дори да ме назначат ей така. 

 

Ти в тия 10 години какво мислиш е ставало? Бране на пари по дървета, ходене на училище или борба и бачкурене? 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Американската мечта :D  

 

Бачкане да си еве капаците и те така. Сега се сетих за онова Субаро дето го караше само на Предно(или беше на задно?) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Американската мечта :D  

 

Бачкане да си еве капаците и те така. Сега се сетих за онова Субаро дето го караше само на Предно(или беше на задно?) 

Американска, германска - това е. Или стискаш зъби, или обратно при мама и тате в блатото българско.... Мерси съм

 

Субаруто беше чудо. Счупих всичко по него и имаше само 1 задвижващо колело. Изкара ми чувал пари тая кола. Отдавна свърши тая и дано идващата тегава криза не ни затрие. Една Ц-класичка си въртя в момента и си свиркам и се оглеждам за най-новата, но първо.... Да видим кризата какво ще ни предостави 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antares said:


Ангеле, изпадаш в дълбока алабалистика, просто щото те сърби и искаш някой да те почеше. Съжалявам, но нямам нито желание, нито намерение да изпадам в любимите ти хипотетични спорове.


Не се ласкай. :D 
Отговорът така или иначе е ясен. Ако си на кръстопът, ще ходиш в офиса по 2 пъти на ден даже.

 

4 minutes ago, kotora said:

Константна истина :D Дали да загубя 1 час като се придвижвам с градския, където има какви ли не хора, а лятото да не говорим, или да си отида с колата и да си ми е по-комфортно ? Да някои хора го нямат този избор, но аз като го имам, ще го ползвам. 

 

Да бе, хубаво. Аз говоря за тези, които пътуват 2 часа общо в трафик, когато с метрото стигат за 20 минути.

Или онези, които са от Пловдив, работното им място е на 2-3км и предпочитат да ходят с кола, вместо пеш. Или дори с електрическа тротинетка. До 10км разстояние с електрическата тротинетка се покрива за 30 минути. В трафик, 5-10 минути ти е един светофар.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DON_CHEFO said:

Американска, германска - това е. Или стискаш зъби, или обратно при мама и тате в блатото българско.... Мерси съм

 

Субаруто беше чудо. Счупих всичко по него и имаше само 1 задвижващо колело. Изкара ми чувал пари тая кола. Отдавна свърши тая и дано идващата тегава криза не ни затрие. Една Ц-класичка си въртя в момента и си свиркам и се оглеждам за най-новата, но първо.... Да видим кризата какво ще ни предостави 

Е то никъде не е лесно. Тук просто всеки иска да направи няква далавера и да изкяри максимално. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

Не се ласкай. :D 
Отговорът така или иначе е ясен. Ако си на кръстопът, ще ходиш в офиса по 2 пъти на ден даже.

ok

Link to comment
Share on other sites

От няколко месеца се оглеждам за безжични слушалки из магазините в цяла Европа и вчера купих в крайна сметка.

Изненадващото в случая е, че най-добрата цена за Sony WH-1000XM4 във всички онлайн магазини, които проверих из цяла Европа, беше не къде да е, а на ЛЕТИЩЕТО в Будапеща. :D Не в магазин за техника в Будапеща или някой онлайн магазин в Унгария, а точно в супермаркета на летището.
И също така, ако купувате нещо от летище, внимавайте с курсовете на превалутиране, защото същите тези слушалки, в същия магазин, искаха да ми ги продадат с 30 евро отгоре ако платя в ЕВРО, а не във форинти. Цената беше обявена във форинти. С една лепенка там, написана с химикал. Някой беше объркал нещо ми се струва, но все тая. Ударих 20% отстъпка от промоционалните цени в България. А гаранцията е за територията на Европа.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kotora said:

В тоя ред на мисли за безработицата и копченатискачите: 

И 1000% не ги декларира тия пари никъде :D 


Николчо, миличък, що не се пробваш днес да опереш, диван, канапе и 4 стола х 4 пъти на 4 адреса? Което всъщност не виждам как ще стане изобщо, но това е друга тема. Че те ако се вадеха така по 1000 лева на ден щяха да се избият да стават перачи на мебели бре!

Link to comment
Share on other sites

Класически пример на гледане в чуждата паничка. Няма по-български лаф от "твоята е най-лесна".  На практика, щом някой изкарва големите пари - значи има причина. Ама у нас, щом някой друг вади големите пари, значи е ебати далавераджията...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...