Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

6 minutes ago, plameni said:

 

Не ми се навлиза в дебрите на авторското и сродните му права, но не си прав. Има начини.

За да имаш претенции, първо трябва да узнаеш, че се случило нещо. Нито имате ресурсите, нито времето да следите всичко. 


Казвайки нищо се опитваш да започнеш пореден безсмислен и безпредметен спор? Нямам време за глупости. Както е казал и Стефчо по-горе - ТОТАЛНА помиярщина е подобна цензура. Но така става, когато всичко се слага под общ знаменател и не се преглежда от хора. Същите лайна ги има и във ФБ. Накратко - всички псуващи по такива поводи са абсолютно прави да псуват. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, plameni said:

Че те самите закони са направени така, че под общ знаменател да се вкарат максимален брой казуси.


Не навсякъде е така, а и затова много голяма част от законите са некадърни "по производство", което води и до невъзможност да бъдат ефективно спазвани. Това важи във всяка сфера, не само авторско право.  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Бях забравил какво е да са ти вързани ръцете с гаранция и да обслужаш кола в официален сервиз... Масла, филтри и предни накладки - зЕми тия почти деве'стин леа... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Амиии не знам, но е факт, че след като пия Руски стандарт и на другия ден съм като мекотело. Една приятелка скоро беше пила 2 шота йегер майстер и беше спала в кенефа :D 

 

Аз за Савой и Флирт питах как се прави менте.

Само 2 шота Йегермайстер? Без НИКАКЪВ друг алкохол?

Link to comment
Share on other sites

Къде съм споменал Савой и Флирт. Тия не ги пия от 8 години поне !

пила е, ама предишните пъти като е пила само водка в същото заведение, същата марка, е нямала проблеми :) 

Link to comment
Share on other sites

Аз ги споменах. Абе ти четеш ли на какво отговаряш? :D

 

Ти си го написал. Пила е ВОДКА. Не ВОДКА + 2 шота Йегермайстер.
Силно се съмнявам, че някой ще тръгне да прави менте на Йегермайстер точно. Една бутилка 700мл е 18лв, те ти ги продават по 5лв шотчето. 1 шот е 25-30мл. В една бутилка има поне 23 шота. Това са ти 115лв. Грубо 100лв печалба. В пъти повече от това да продаваш една водка Смирноф (15лв) или Финландия (17лв) за по 5лв на 50мл.

 

Освен това Йегермайстерът има супер специфичен вкус, не е като водката. Прекалено много занимавка ще е да му направят менте, за да продадат минимални количества всяка вечер.

Твоята приятелка да се научи, че не се смесват алкохоли като си на ръба на повръщането. Иначе пак ще спи в тоалетната. :D 

 

И аз така, един път бях изпил 500мл водка в рамките на няколко часа, пък после ударих 3 шота Афтършок и едва се прибрах. Сигурно е бил фалшив тоя Афтършок. :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Густу нали :D 

На мен масла и филтри ми излезнаха 286лв с отстъпката. И маслото не е от Варел, а Равенол. 


Това са нормални цени. При мен маслото е някакво специално на Кастрол и е 36 лева литъра. Интересно че накладките ми струват колкото маслото, бидейки с 20% отстъпка. Добавих за капак и едни оригинални стелки, които обаче нямат нищо общо с едновремешните... Стелките ми в Октавията са оригинални и как не мръднаха 19 години с изключение под петата ми на газта. Сега тия са си гумени, да видим... Другите бяха с някакви вплетени нишки в тях - уникално здрави. И накрая чукнах малко над 900. Прави впечатление, че труда е 132 лв без ддс, което като за Еуратек си е направо евтиния! Явно с годините са влезнали малко в час.

Баща ми по тоя повд сподели, че някакъв наш съсед в Банкя си закарал така Q7 за обсужване и му сервирали близо 2500 леа на подноса... Леко му прималяло на човека... :laughing1:
 

3 hours ago, Antares said:

Полицая да беше случайно ония гнусен плазмодий Слави Клошаря?


Ко каза ко? Пропуснал ли съм нещо? :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ако е гаранционно Q7 да го кара в Порше, но ако не е и се е нахендрил сам при тях значи сам си е виновен. Има достатъчно други адекватни сервизи, които ще свършат за половината пари работата :D Да не говорим, че и в Порше могат да си оставят ръцете за елементарно нещо. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kotora said:

Ако е гаранционно Q7 да го кара в Порше, но ако не е и се е нахендрил сам при тях значи сам си е виновен. Има достатъчно други адекватни сервизи, които ще свършат за половината пари работата :D Да не говорим, че и в Порше могат да си оставят ръцете за елементарно нещо. 


Да повтарям ли, че по време на гаранцията ръцете са ти вързани и няма такова нещо като избор на сервиз? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Е не си казал дали е гаранционно :D 

 

Иначе нищо ново. Аз, ако отида с моята за тия ремонти дето ще ги правя, ще ми вземат бъбрек. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Е не си казал дали е гаранционно :D 

 

Иначе нищо ново. Аз, ако отида с моята за тия ремонти дето ще ги правя, ще ми вземат бъбрек. 


То те от това печелят повече от колите. В поддръжката му е майката. Стефанов, Бог да го прости, не знам какво и как е правил да набута астрите на полицията, ама под пари останаха от поддръжката... Днес три полицейски шкоди имаше в сервиза... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Винаги ми е било интересно, как купуваш Q7 и после те бъркат 2 хилки за обслужване..... Като купува такава кола какво очаква!? Като иска евтино да си беше купил друг вид и марка, за премиум марка плащаш премиум цена.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jozo said:

Винаги ми е било интересно, как купуваш Q7 и после те бъркат 2 хилки за обслужване..... Като купува такава кола какво очаква!? Като иска евтино да си беше купил друг вид и марка, за премиум марка плащаш премиум цена.


Q7 ако не е нещо допълнително поръчково топорчено далеч не е някакво събитие като цена. Не знам какво са му сменяли, но директно без да питат са му връчили честитката, тъй като всичко в нея е било задължително, иначе гори гаранцията. 

В тоя ред на мисли ако говорим за скъпо - днес видях нещо, което още не мога да разбера. G кубче, ама тотално натопорчена история, поръчково ли, тунинг ли, по-скоро поръчково. Адски високо, като минах отстрани мисля видях 4 амортисьора на задно колело... В нормален гараж това не влиза. И което беше най-интересно - отзад пишеше 4х4 на втора степен?!? Фанах къра... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:


Полицая да беше случайно ония гнусен плазмодий Слави Клошаря?

 

хахах откъде идва това с клошаря ? 

 

1 hour ago, RaptoR said:


Това са нормални цени. При мен маслото е някакво специално на Кастрол и е 36 лева литъра.

 

Не е чак толкова специално- и аз от магазина взимам същия Кастрол за толкова  и даже наскоро, понеже почна нещо да харчи масло много и е възможно да става въпрос и за ремонт ми казаха и че даже и не е толкова хубав тоя Кастрол, а да го сменя с нещо друго. 

 

9 minutes ago, RaptoR said:


. G кубче, ама тотално натопорчена история, поръчково ли, тунинг ли, по-скоро поръчково. Адски високо, като минах отстрани мисля видях 4 амортисьора на задно колело... В нормален гараж това не влиза. И което беше най-интересно - отзад пишеше 4х4 на втора степен?!? Фанах къра... 

 

Да не е една Джи класа, елекриково зелена, с много висок просвет ?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

За Слави клошаря разказвал ли съм ви дебилната история, че беше в класа на един приятел от английската? Имаха си канал в мирката и аз бях вътре. Като си пращаха снимки с цици изрично пишеха "slai ne maji kura po monitora!!!" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Q7 ако не е нещо допълнително поръчково топорчено далеч не е някакво събитие като цена. Не знам какво са му сменяли, но директно без да питат са му връчили честитката, тъй като всичко в нея е било задължително, иначе гори гаранцията.

 

Няма никакво значение дали е поръчково или не, все пак е горен клас на Ауди. Ако частта струва 5 лв. например, само заради класа и марката ще е 50. Та купил я, ще има и за обслужване, ако не да си купи Дачия и няма да дава толкова.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Винаги ми е било интересно, как купуваш Q7 и после те бъркат 2 хилки за обслужване..... Като купува такава кола какво очаква!? Като иска евтино да си беше купил друг вид и марка, за премиум марка плащаш премиум цена.


Интересното в случая е, че от доста години използвам услугите на сервизите на Порше както и тези на кварталният майстор. Та цените на консумативите и работочас са горе-долу едни и същи.
 

От приятели чувам, че и в Пловдив плащат повече за подръжката на автомобили си, които са по-нисък клас … та изводите които си правите тук са някакъв местен Балкански феномен :D.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...