Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Саундитска Арабия не облагат петрола си с никакви данъци и такси.

А и капиталовият им разход е доста нисък, в сравнение с другите производители

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тотално забравяш момента с търсенето и предлагането. На никой не му пука на теб колко са ти доходите и колко можеш да си позволиш на платиш. Капитализъм му се вика на това. Ако искаш контрол на цените -> Северна Корея

Link to comment
Share on other sites

Пак приказваш глупости, таван на цените, особенно на газа има в половин европа, само ние големите демократи нямаме. Да не говорим какво се случва в западна европа като поскъпне малко петрола - всички са вън и протестират.

Link to comment
Share on other sites

Христос Воскресе!

 

Вчера се зачетох защо "яйце" и защо "козунак". Яйцето е символ на новото начало, на новия живот. Козунака, или козинак, е един от многото видове хлябове от христианските обичаи, коjто е сладък. Означава "мек като козина". Хляба е Христовото Тяло. За по-любознателните - google.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vikktor said:

Яйцето е символ на новото начало

Само за хората, които смятат, че яйцето е първо а не кокошката :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нещо 2 украйнски ИП-та много искат да ми пробват VPN-a. Не спират да опитват. Допълнение към китайците. Колко са им тъпи скриптовете, че не се усещат, че щом една камара време не получава достъп, няма да стане

Link to comment
Share on other sites

ейй каква е тази агресия :D 

 

Почти като моята, когато карам в Софийския трафик и някой се влачи, и мине на тъмно жълто. 

Link to comment
Share on other sites

В Софийския трафик влаченето и минаването на тъмно жълто са най-малкия проблем. Това е някаква лудост там, а дори не карам в час пик.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, earache said:

Доста искрено се надявам някой ден да не пръсна някоя пенсионерска хранеща гълъбите в парка глава.

Пак ли тоя? Изпикай му се отгоре, да демонстираш доминация :lol: 
Или му намекни, че ще проведеш специална военна операция върху главата му :D

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

В Софийския трафик влаченето и минаването на тъмно жълто са най-малкия проблем. Това е някаква лудост там, а дори не карам в час пик.

Зависи къде трябва да стигнеш. Свиква се. Аз избягвам да карам в час пик, ама днес се излъгах и отидох в офиса. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал някаква разлика според дестинацията. И не карам в час пик. Карам само Неделя и е тотална помия. Да не са с полу-обратно движение там без да съм разбрал? Надминаването отдясно е спортна дисциплина.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Пак ли тоя? Изпикай му се отгоре, да демонстираш доминация :lol: 
Или му намекни, че ще проведеш специална военна операция върху главата му :D

Тоя. В мое отсъствие тръгнал да посяга на чавето, жена ми само го хранила, вместо да му викне полиция. В един друг парк пък някаква бабушка придошла с думите "трябва да се махате, ще храня гълъбите".

39 minutes ago, w00x said:

Не съм забелязал някаква разлика според дестинацията. И не карам в час пик. Карам само Неделя и е тотална помия. Да не са с полу-обратно движение там без да съм разбрал? Надминаването отдясно е спортна дисциплина.

Надминаването отдясно е надминаване отдясно само на магистралата. В града не е нищо незаконно.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kotora said:

Зависи къде трябва да стигнеш. Свиква се. Аз избягвам да карам в час пик, ама днес се излъгах и отидох в офиса. 

 

Че то вече на много места има големи струпвания на коли и без да са пикови часове. Случвало ми се е и в диапазона 13-15 ч. пак да има странно много коли. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, earache said:

Надминаването отдясно е надминаване отдясно само на магистралата. В града не е нищо незаконно.

 

Не знаех.

 

Quote

Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.
(2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.

 

Не е споменато тук при какви условия е валидно и няма изключения.

 

Дори и законово да е позволено, продължава да е опасна маневра според мен, при положение, че много водачи не знаят къде им е сляпата зона, дясното им огледало гледа в тротоара, а мигач ползват само ако инцидентно го закачат с ръкава.
Мигачите дори не ги зачитат в повечето случаи. Ти им пускаш мигач за престрояване, а те в отговор изпадат в някаква паника и скачат на педала за газта.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Надминаването отдясно е спортна дисциплина

Не е забранено, в градски условия, с няколко ленти в една посока. Всеки кара в удобната му. Това не се води изпреварване. Виж, че цитираното от теб е описано връщане в лентата.

В закона е описано движението в платно с много ленти в една посока. Ще каже, че просто се е престроил.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, earache said:

Тоя. В мое отсъствие тръгнал да посяга на чавето, жена ми само го хранила, вместо да му викне полиция. В един друг парк пък някаква бабушка придошла с думите "трябва да се махате, ще храня гълъбите".


Ти пробва ли с приказки, щото както и подозирах явно ще се играе с тояга. Аз досега да съм го наритал вече. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, earache said:

Не съм го засичал от предния път, когато се пенявих пак тука. Следващия път не знам как да се държа. :blink:


На първо мястно не прави така, че да те окаушат. Внимателно с нервите, както и с посягането ако се стигне дотам. Основната идея е сплашване, ако обаче е луд предупреждавам възможно е да няма ефект. 
И в тоя ред на мисли понякога човек просто трябва да убие няколко гълъба, ако ме разбираш.... :laughing1:
Ей така докато ги храни с една тояга.... И с пламъче в очите му казваш  - следващият си ти. 

Последните думи на Чандлър... :gangstah:
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...