Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Т'ва с тоягата би било ефикасно, но софийския умнокрасивитет силно се вълнува за съдбата на бездомните кучета, котки, хлебарки, кърлежи, гълъби, та... да не излезнеш на първа страница на dnevnik :lol:
Иначе може да ги отровиш. И примерно да му нарисуваш сърце с умрели гълъби :evil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами ако не помага нормален разговор, минаваме на ненормален.

@earache внимавай все пак, щото в такава ситуация лесно можеш да излезнеш лошия...

Link to comment
Share on other sites

Еми да, аз затва гледам да съм жертвата. Че да мога да си му викна куки да го закопчеят. Как' си тряа. Лошото е, че няма да съм точно аз, а пишлемето. Хич не ми се рискува да го нокаутират...

Link to comment
Share on other sites

То пък ако посмее да ти удари детето пред теб....., бой и после в съда временна невменяемост от афектиране, че детето ти е било застрашено. Паднало ти е пердето и си защитил детето си.

Link to comment
Share on other sites

Този чуен ли визираш:

Чл. 33. (1) Не е наказателноотговорно лицето, което действува в състояние на невменяемост - когато поради умствена недоразвитост или продължително или краткотрайно разстройство на съзнанието не е могло да разбира свойството или значението на извършеното или да ръководи постъпките си.

Link to comment
Share on other sites

Членове не мога да цитирам, но е нещо такова.

Няма нормален баща, който да види дебилен олигофрен да му посяга на детето и да не скочи.

Най-малкото казваш, че си почуствал заплаха за живота на детето, защото този отсреща си преценил, че е опасен и си действал в защита. Особено пък в твоя случай, че е бил агресивен към вас преди. Спрял си като си сметнал, че вече е безопасно за вас. Сега, че реално си му блъскал главата повече от необходимото - така си преценил на момента, не си мед лице. Докарваш малко свидетели какъв си баща за пример и колко си грижовен и трепериш над децата, още 2-3-ма че си бил в моментно състояние на там нещо си при виждането на тази агресия към детето и те така.

Като дойдат приятели, съседи, колеги да кажат, че си примерен член на обществото, нямаш предишни провинения.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

И един мармот завива разни неща….

Най-малко ще се плесне пробация с 1-2 години за хулиганство и нанасяне на средна/тежка телесна повреда….после и гражданско дело за обещетение…няма адвокат в България, който да те измъкне и съдия който да не те осъди…зарежи членовете в НК…

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

И един мармот завива разни неща….

Най-малко ще се плесне пробация с 1-2 години за хулиганство и нанасяне на средна/тежка телесна повреда….после и гражданско дело за обещетение…няма адвокат в България, който да те измъкне и съдия който да не те осъди…зарежи членовете в НК…


Бзш ама баш... Така лесно се натъкмява средна телесна, че няма накъде... 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/28/2022 at 11:35 AM, earache said:

вместо да му викне полиция

Това е начина, и няма нужда да чакаш да удари някого. Освен ако не е съвсем ку-ку, полицията има отрезвяващ ефект. И гарантирано няма да си виновен така. 

Няколко пъти съм го правил този номер, и е адски забавно да гледаш физиономиите им, като дойде патрулката с пуснати светлини. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

 

Няколко пъти съм го правил този номер, и е адски забавно да гледаш физиономиите им, като дойде патрулката с пуснати светлини. :laughing:


В коя държава?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

 И в България и в Чехия. 

Интересно кога ти е бил последния път, в който ги ангажираш тук. През последните 10-на години родната полиция работи основно като репресивен инструмент. И за всичко останало в повечето случаи е безполезно да се търсят. Имал съм случаи, в които да свършат работа, но най-често са безполезни. Бях подал сигнал за групичка ултраси, дето крещят и чупят из квартала, полицията дойде след час, посветиха с прожектори и си тръгнаха. Районното е на 15 минути пеш. В Младост 1, където май е и @earache средното им време за реакция е 50 минути. Случвало се е и въобще да не дойдат. Та точно си представям как си мръдват дебелите задници за сигнал за някакъв откачен пенсионер, дето плаши децата в парка. Биха дошли единствено да изчегъртат парчетата от черепа му от асфалта и да арестуват @earache за размахване на бухалка с несъобразена скорост...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, earache said:

:rofl:

И тукашните тумбаци откликват на подобни битовизми?

Да, "ало, заплашват мен и детето ми"

9 minutes ago, Antares said:

Интересно кога ти е бил последния път, в който ги ангажираш тук. През последните 10-на години родната полиция работи основно като репресивен инструмент. И за всичко останало в повечето случаи е безполезно да се търсят. Имал съм случаи, в които да свършат работа, но най-често са безполезни. Бях подал сигнал за групичка ултраси, дето крещят и чупят из квартала, полицията дойде след час, посветиха с прожектори и си тръгнаха. Районното е на 15 минути пеш. В Младост 1, където май е и @earache средното им време за реакция е 50 минути. Случвало се е и въобще да не дойдат. Та точно си представям как си мръдват дебелите задници за сигнал за някакъв откачен пенсионер, дето плаши децата в парка. Биха дошли единствено да изчегъртат парчетата от черепа му от асфалта и да арестуват @earache за размахване на бухалка с несъобразена скорост...

Всъщност съвсем скоро им ползвахме услугите за един.. доведен зет :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

Всъщност съвсем скоро им ползвахме услугите за един.. доведен зет :laughing1:


 Искрено се надявам ти да си прав :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

В Младост 1, където май е и @earache средното им време за реакция е 50 минути.

В Слатина. То е нещо като полугето, понеже е до баш гетото (Христо Ботев). Контингентът е много зле, нямам търпение да построят новата дупка и да се изнасяме.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

:rofl:

И тукашните тумбаци откликват на подобни битовизми?


Абсолютно! ВСЯКО обаждане на 112 се отразява и записва, както и послвдващите действия. Затова винаги се звъни там. Не е имало случай да ги викна и да не са дошли. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

Абсолютно! ВСЯКО обаждане на 112 се отразява и записва, както и послвдващите действия. Затова винаги се звъни там. Не е имало случай да ги викна и да не са дошли. 

 

Не винаги има ефект и не винаги им пука особено.

Последният път звънях на 112, когато 4 или 5 коли направихме тапа в еднопосочна улица, заради някакъв тъпанар, решил, че е в правото си да мине в обратна посока.

Казаха ми, че моето обаждане е третото и нямало кой да изпратят, защото дежурните от четвърто районно били на оглед на някакъв обир. Ако станел инцидент, пак да звънна...

Link to comment
Share on other sites

Your milage may vary:D

Но според мен е по-добрият път, а след това имат ли името му, винаги можеш да говориш и с кварталния.

 Точно това си приказвахме и с нашия, че за други неща може хич да ги няма, но в подобни случаи са сравнително ефективни. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Не винаги има ефект и не винаги им пука особено.

Последният път звънях на 112, когато 4 или 5 коли направихме тапа в еднопосочна улица, заради някакъв тъпанар, решил, че е в правото си да мине в обратна посока.

Казаха ми, че моето обаждане е третото и нямало кой да изпратят, защото дежурните от четвърто районно били на оглед на някакъв обир. Ако станел инцидент, пак да звънна...


Пламене, другия път знай какво да кажеш... На всичко ли трябва да ви уча? :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...